forex trading logo

Statystyki

Home
Małe pisarki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 18 maja 2018 13:27

Kilka uczennic PSP nr 1 z klas IV-VI wzięło udział w Konkursie Literackim ?Baśnie, bajki i bajeczki?, zorganizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną. Zadanie polegało na napisaniu własnej książki, wykonaniu ilustracji i zaprojektowaniu okładki. Dodatkową trudnością było to, że tekst trzeba było zapisać bez pomocy komputera! W kategorii klas IV-VI jury przyznało I miejsce Marii Ignasiak - uczennicy kl. IVd, którą opiekowała się nauczycielka języka polskiego p. Grażyna Trzmielewska. II miejsce zajęła Oliwia Ćwikła ? także z kl. IVd. Interesujące bajki napisały Natalia Spychalska z kl. IVc i Alicja Konwent z kl. VI c. Gratulujemy i życzymy powodzenia w pisaniu kolejnych książeczek.

Poprawiony: piątek, 18 maja 2018 14:02
 
Zaproszenie na wywiadówki! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 08 maja 2018 08:13

ogloszenieSzanowni rodzice!

Dopiero zaczął się miesiąc maj, a już wkrótce minie jego I dekada. Zbliża się także koniec roku szkolnego 2017/2018 (22 cerwca 2018 r.) W związku z tym, zgodnie z zapisami prawa wewnątrzszkolnego w najbliższą środę zapraszamy na zebrania klasowe z wychowawcami. Odbędą się wg następującego porządku:

  • 16:00 - klasy I - III SP
  • 16:15 - klasy IV - VII SP
  • 16:30 - klasy gimnazjum

O godz. 15:30 w stołówce odbędzie się zebranie Rady Rodziców PSP nr 1 w Radziejowie. 

Ze względu na wyjazdy/wycieczki w klasach IVa i Va zebrania odbyły się 7.05 br, a w klasach IIIa i IIIb SP odbędą się 16.05 br o godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy!

Poprawiony: wtorek, 08 maja 2018 08:27
 
Przetarg nieograniczony na remont kuchni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 07 maja 2018 14:43

MZSSerdecznie zapraszamy zainteresowane firmy do wzięcia udziału w przetargu nieograniczonym na zadanie "Remont kuchni i zaplecza kuchennego w Publicznym Przedszkolu nr 1 przy ul. Polnej 1 w Radziejowie"

Szczegóły w dokumentach zamieszczonych pod adresem bip.umradziejow.pl - panel po prawej stronie (TUTAJ).

Poprawiony: poniedziałek, 07 maja 2018 14:57
 
Zaczęliśmy majowe świętowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 12:20

Flaga RPJuż w piątek, 27 kwietnia 2018 r. uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie do szkoły przybyli w galowych strojach. Na 2 i 3 lekcji odbył się uroczysty apel, przygotowany przez klasy IV b i IV d pod kierunkiem wychowawczyń pp. Liliany Ciesielskiej-Małeckiej i Marzeny Gralak. Uczniowie mogli poznać historię i znaczenie Konstytucji 3 maja, przyjętej w 1791 r., której rocznica uchwalenia jest naszym Świętem Narodowym. Na początku maja obchodzimy także inne święta: Święto Pracy oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, stąd w bieżącym tygodniu trzy wolne dni. W szkole naukę wznawiamy w piątek, 4 maja br.

UWAGA - wywieś flagę.

W majowe święta jesteśmy szczególnie dumni z narodowych barw. Wszyskie ulice są ustrojone biało-czerwonymi ozdobami. Każdy Polak na swym domu wywiesza flagę, do czego zachęcamy uczniów wraz z rodzicami!

Poprawiony: poniedziałek, 30 kwietnia 2018 14:11
Więcej…
 
Wspaniałe sukcesy naszych uczniów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 09:03

KOFiniszują konkursy organizowane pod auspicjami Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty. O konkursie dla gimnazjalistów pisaliśmy już wczesniej. W ostatnim czasie w finałach wystąpili uczniowie naszej SP. W konkursie przyrodniczym Marta Borczyńska i Andrzej Wrzesiński, pracujący pod opieką p. Danuty Magier uzyskali tytuł laureata. W konkursie matematycznym Andrzej Wrzesiński (opiekun p. Ludmiła Hałas) osiągnął tytuł finalisty. Nasi uczniowie w sobotę wzięli udział w finale matematycznej Ligi Zadaniowej w Toruniu. Wspomniany już Andrzej Wrzesiński oraz podopieczna p. Marzeny Gralak Michalina Siekacz uzyskali tytuł finalistu Serdecznie gratulujemy!

 
Podsumowanie akcji "Dzieci-Dzieciom" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 20 kwietnia 2018 09:45

DDDnia 16.04.2018 r. wolontariuszki z MZS w Radziejowie uczestniczyły w podsumowaniu XIX akcji charytatywnej pt. "Dzieci - Dzieciom". Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół i Placówek w Radziejowie. Ideą akcji było niesienie pomocy rzeczowej dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radziejowie, integrowanie uczniów z różnych środowisk oraz rozwijanie umiejętności zabawy w duchu wzajemnej akceptacji. Wszystko się oczywiście udało. Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w akcji zaangażowanym uczniom i pracownikom MZS w Radziejowie.


Poprawiony: piątek, 20 kwietnia 2018 10:54
 
Turniej ortograficzny klas młodszych w Osięcinach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 20 kwietnia 2018 09:23

orto12 kwietnia 2018 r. uczniowie klasm II i III naszej podstawówki wzięli udział w XVII Powiatowym Turnieju Ortograficznym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Osięcinach. Do turnieju przystąpiło czworo uczniów naszej szkoły. Mistrzem ortografii klas II okazała się Magdalena Bilicka, a najlepszą w kategorii klas III okazał się Hanna Jasińska.

Poprawiony: piątek, 20 kwietnia 2018 09:42
Więcej…
 
Egzamin gimnazjalny już jutro! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 17 kwietnia 2018 14:07

EgzaminJuż jutro - 18 kwietnia 2018 r. - rozpoczynamy trzydniowy ogólnopolski egzamin dla uczniów klas III gimnazjum. Przystąpi do niego również 47 uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radziejowie. Na początek zmierzą się z testami z historii i WOS oraz języka polskiego, pojutrze z przedmiotów przyrodniczych i matematyki, a w piątek z języka angielskiego na dwóch poziomach trudności. Jest to przedostatni egzamin gimnazjalny. Za to za rok o tej samej porze prócz ostatniego rocznika gimnazjalistów do egzaminów po raz pierwszy przystąpią ósmoklasiści. Do egzaminu trzeba przystąpić by uzyskać dyplom ukończenia szkoły. Osiągnięty (jak najlepszy) wynik jest bardzo ważny w procesie rekrutacji do szkoły średniej.

W związku z wyżej opisanym egzaminem pozostali uczniowie naszych szkół są zwolnieni z zajęć dydaktycznych, a autobus szkolny dowozi przyszłych absolwentów gimnazjum wg innego rozkładu jazdy.

 
Gala laureatów konkursów kuratoryjnych dla gimnazjalistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 11:14

KO11 kwietnia 2018 r. we Włocławku odbyła się uroczysta Gala laueatów konkursów Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica kl. III A naszego gimnazjum Kinga Urbańska. Jej pasją jest biologia i dlatego pracując pod opieką p. Danuty Magier mogła z sukcesem przygotować się do udziału w trudnej rywalizacji. Tytuł laureata zapewnił jej zwolnienie z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego a także pierwszeństwo w przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej. Kindze i jej opiekunce serdecznie gratulujemy!

Konkursy dla szkół podstawowych jeszcze trwają, więc na podsumowanie występów naszych uczniów przyjdzie jeszcze czas. O Gali można poczytać TUTAJ, a wyniki znajdują się na stronach Kuratorium.

Poprawiony: poniedziałek, 16 kwietnia 2018 11:38
 
Koncert naszych uczniów w Górsku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 10:36

CEMGW dniu 12 kwietnia 2018 r. uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie uatrakcyjnili galę finałową VI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkich Polakach, która odbyła się w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku. Bohaterem tegorocznej edycji była Św. Faustyna Kowalska. Uczniowie nasi odnosili sukcesy w poprzednich edycjach, tym razem nie udało się żadnemu awansować do finału. Zostaliśmy jednak poproszeni o przygotowanie części artystycznej. W widowisku pt. Świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia wzięły udział dziewcżęta ze Scholi z Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy (przygotowywane przez p. Darię Marcinkowską i p. Tomka Rozpendowskiego), zespół CentBand (przygotowany przez p. Pawła Centkowskiego) oraz recytatorzy przygotowani przez pp. Elżbietę Derucką i Annę Skrzypińską. Nad całością czuwał p. Krzystof Marcyjaniak.  W więcej fotorelacja z wyprawy do Górska. Więcej na temat konkursu można znaleźć TUTAJ i TUTAJ, a także w relacjach TVP Bydgoszcz.

Poprawiony: poniedziałek, 16 kwietnia 2018 11:13
Więcej…
 
Leśne warsztaty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 10:00

ZLW ramach projektu Zasadź lipy (więcej TUTAJ) uczniowie klas VII d i IVa wzięli udział w zajęciach terenowych w siedzibie Nadleśnictwa Włocławek, które mocno wspierało autorów projektu pod względem merytorycznym. Uczniowie wraz z opiekunami wysłuchali wykładu pt. Jak nie zgubić się w lesie, a następnie wzięli udział w grze terenowej. Podsumowaniem zabawy było wypełnienie kart pracy. Na zakończenie wszyscy spotkali się przy ognisku. Mimo zmiennej pogody wszyscy uczestnicy warsztatów byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, o czym można przekonać się na załączonych zdjęciach.

Poprawiony: poniedziałek, 16 kwietnia 2018 10:36
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 11 z 77

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012