forex trading logo

Statystyki

Home
Wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 06 czerwca 2017 11:19

powiat31 maja 2017 r w PG nr 1 w Radziejowie odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu Radziejowskiego II kadencji. W wyborach wystartowało 5 uczniów. Frekwencja wyniosła 81%. Po podliczeniu głosów mandat uzyskali: Patrycja Ludwicka i Maciej Zarzycki. Wybory przeprowadził Samorząd Uczniowski pod opieką p. Sylwii Lazar. Naszym przedstawicielom serdecznie gratulujemy elekcji i życzymy dobrego reprezentowania Szkoły na forum powiatowym.

 
Dziś Dzień Dziecka! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 01 czerwca 2017 04:07

Dziśdd 1 czerwca, czyli obchodzony w wielu europejskich krajach Dzień Dziecka.

Wszystkim uczniom Miesjkiego Zespołu Szkół w Radziejowie składamy gorące życzenia.

W dniu dzisiejszym święto uczimy Paradą Szumana. Jak co roku uczniowie naszej podstawówki przemaszerują w barwnym korowodzie ulicami Radziejowa (początek o godz. 9:00). Prawdziwa zabawa odbędzie się jutro, kiedy to na stadionie miejskim od godz. 9:00 rozpoczniemy Wielki Festyn. W programie koncerty (Kosmokwaki, Tomas, CentBand), wesołe miasteczko, pokazy sprzętu policyjnego, strażackiego, WOPR, Wioska Danone, Mobilne Laboratorium Naukowe, prezentacja psów, koni, zawody sportowe i strzeleckie. Będziemy mówić o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji. Wszyscy uczniowie do szkoły przybywają na godz. 8:00 i pod opieką nauczycieli o 8:45 udają się na stadion. Zakończenie imprezy o godz. 13:00. Odjazd autobusu o godz. 13:30.

Poprawiony: czwartek, 01 czerwca 2017 04:32
 
Humanista Roku 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 06 czerwca 2017 11:07

HumanW gmachu Collegium Humanisticum UMK w Toruniu odbyła się piąta edycja Wojewódzkiego Konkursu Humanista Roku. Motto tegorocznego konkursu to: "Człowiekiem jestem i nic co ludzkie, nie jest mi obce". Wzięło w nim udział 104 uczniów klas trzecich gimnazjów z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań naukami humanistycznymi. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Marta Tomalak i Julia Szyjakowska. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie w ciągu 70 minut testu składającego się ze 160 pytań. Po części konkursowej uczniowie wraz z opiekunami wysłuchali prelekcji dr hab. Sylwii Grochowiny Toruński Holocaust. Po wykładzie ogłoszono wyniki. Nasze gimnazjalistki znalazły się w gronie 20 osób, które najlepiej napisały test i uzyskały najwyższą punktację. Dziewczynom i ich nauczycielom, które przygotowały uczennice do konkursu - p. M. Eznarskiej oraz p. E. Deruckiej - składamy gratulacje!

Poprawiony: wtorek, 06 czerwca 2017 11:17
 
Nasi uczniowie wśród najlepszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 06 czerwca 2017 10:24

koW III Liceum Marii Konopnickiej we Włocławku odbyła się Gala laureatów konkursów przedmiotowych Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W tym roku laureatami z Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie zostali Andrzej Wrzesiński (dwukrotnie: z matematyki i przyrody), Zuzanna Antos z biologii oraz Marta Borczyńska z przyrody. Opiekunkami uczniów są p. Ludmiła Hałas, p. Danuta Magier i p. Grażyna Szyper. Laureatom i opiekunkom składamy gratulacje.

Prócz laureatów grupa uczniów uzyskała tytuł finalisty, który daje ocenę celującą z danego przedmiotu w klasyfikacji rocznej. Szczegóły w więcej.

Poprawiony: wtorek, 06 czerwca 2017 11:53
Więcej…
 
Gimnajzum cyfrowobezpieczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 06 czerwca 2017 10:10

bezpW Publicznym Gimnazjum nr 1 w Radziejowie realizowany jest program cyfrowobezpieczni.pl. W ramach projektu trener p. Grzegorz Kozłowski spotkał się z gimnazjalistami przedstawiając problemy związane z funkcjonowaniem w sieci. Po wykładzie odbyły się lakcje warsztatowe w klasach, następnie szkolenie dla nauczycieli i rodziców. Słuchacze podnieśli poziom świadomości dotyczącycej zagrożeń internetowych i współczesnych technologii. Szczegóły w serwisie https://www.cyfrowobezpieczni.pl/

Poprawiony: wtorek, 06 czerwca 2017 11:04
 
Gościliśmy naszych absolwentów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 06 czerwca 2017 08:47

zjazdPrzeszło 40 osób skorzystało z zaproszenia uczniów klasy IIIA i przybyło na spotkanie absolwentów Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie. Goście mieli okazję porozmawiać z byłymi nauczycielami i dyrektorami, powspominać czas spędzony w szkole, obejrzeć stare zdjęcia, kroniki, wysłuchać koncertu i wpisać się do księgi pamiątkowej. Było to mile spędzone popołudnie, a uczestnicy umówili się, że spotają się ponownie w szerszym gronie w roku 2019, w 20 rocznicę powstania Szkoły.

Przedsięwzięcie było podsumowaniem projektu edukacyjnego prowadznego przez uczniów klasy IIIa naszego gimnazjum pod kierunkiem wychowawcy p. Sylwii Lazar.

Poprawiony: wtorek, 06 czerwca 2017 09:06
Więcej…
 
Sukces w Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 05 czerwca 2017 20:51

olimPCKUczennica klasy  IVc  ? Julia Dzierżawska - zajęła I miejsce w dorocznej Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu zorganizowanej przez Odział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Radziejowie. Sukces zasługuje na uznanie tym bardziej, że Julka była jedną z najmłodszych uczestniczek. Serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

Poprawiony: poniedziałek, 05 czerwca 2017 21:05
Więcej…
 
ZAPROSZENIE NA ZJAZD ABSOLWENTÓW GIMNAZJUM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 19 kwietnia 2017 10:19

zjazdSzanowni Państwo Absolwenci Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia murów naszego Zespołu w dniu 13 maja 2017 r. W tym dniu przygotowujemy dla Was atrakcje, o których możecie poczytać w plakacie zamieszczonym obok. Od momentu powstania Szkoły wiele u nas się zmieniło i tego dnia będzie okazja, by się o tym przekonać. Organizatorami projektu są uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią p. Sylwią Lazar.

Poprawiony: środa, 19 kwietnia 2017 10:40
 
Obywatelu wywieś flagę! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 01 maja 2017 19:43

2majaTrwa długi majowy weekend, w trakcie którego obchodzimy kilka świąt. Prócz kojarzonego z minioną epoką historyczną w Polsce (PRL) 1-majowego Święta Pracy, następnego dnia przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z kolei 3 maja przypada jedno z dwóch (po 11 listopada) największych świąt państwowych: Święto Narodowe Trzeciego Maja, obchodzone na pamiątkę ustanowienia w 1791 r. Konstytucji 3 Maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Dlatego też od niedawna jest to również święto na Litwie. Warto pamiętać, że nasza historia i obchodzone święta są powodem dumy, co każdy z nas powinien przejawiać m. in. szacunkiem do barw narodowych. Należy ja eksponować szczególnie podczas majowych świąt. Jak czcić barwy? To dzicinnie proste (w więcej).

Więcej…
 
Żywe lekcje historii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 27 kwietnia 2017 15:21

histW ostatnim czasie gościliśmy w szkole dowódcę Chorągwi Zaciężnej Ziemi Radziejowskiej p. Leszka Kalickiego, który przedstawił w pasjonujący sposób zagadnienia z historii Polski. Dziś temat jego prelekcji był powiązany ze zbliżającym się Narodowym Świętem Trzeciego Maja. Wykład dotyczył Wojska koronnego w dobie Konstytucji 3 Maja i insurekcji kościuszkowskiej. Zgromadzeni uczniowie bez względu na wiek z zainteresowaniem słuchali barwnych opowieści i oglądali przedstawiane eksponaty. W więcej krótka relacja i zdjęcia z przeprowadzonych lekcji.

Poprawiony: czwartek, 27 kwietnia 2017 16:18
Więcej…
 
Nowa podstawa programowa w SP - spotkanie nauczycieli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 27 kwietnia 2017 14:30

konfW minioną sobotę, 22 kwietnia 2017 r. w sali gimnastycznej i 14 klasach naszego Zespołu odbyła się konferencja dla nauczycieli powiatu radziejowskiego. Wywołała bardzo duże zainteresowanie, bo stawiło się prawie 200 uczestników. Część wstępna to informacja przekazana przez pracowników K-PCEN we Włocławku, dotycząca zmian w nauczaniu w warunkach reformy systemu edukacji. W części II odbyły się spotkania dla nauczycieli różnych specjalności w zespołach roboczych. Więcej o przedsięwzięciu TUTAJ, a w więcej kilka zdjęć ze spotkania.

Poprawiony: czwartek, 27 kwietnia 2017 14:54
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 62

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012