forex trading logo

Statystyki

Home
Majowe świętowanie! 2022! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 01 maja 2022 04:49

flagaPoczątek maja w Polsce to święta państwowe. 1 maja - Święto pracy, a oficjalnie - Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. 2 maja obchodzimy Święto flagi narodowej. Warto pamiętać o przystrojeniu domu biało-czerwonymi barwami. Tego dnia obchodzone jest także Święto Polonii i Polaków mieszkających za granicą. Najważniejsze z tych dni to Święto Narodowe Trzeciego Maja. Obchodzone jest na pamiątkę ustanowienia w 1791 r. Konstytucji 3 maja. W 231 rocznicę tych wydarzeń odbywają się uroczystości. W naszym mieście o godz. 12:00 w kościele farnym Msza Święta za ojczyznę, a ok. 13:00 pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki wiec patriotyczny. Nie zabraknie tam przedstawicieli naszej Szkoiły wraz z pocztem sztandarowym. Zapraszamy do wzięcia w nich udziału całymi rodzinami!
Do zajęć lekcyjnych wracamy we wtorek, 4 maja 2022 r.

Poprawiony: niedziela, 01 maja 2022 05:04
 
Rekrutacja do kl. 1 zakończona PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 22 kwietnia 2022 13:19

W zakładceogl REKRUTACJA w panelu po lewej stronie niniejszej witryny zamieszczono wyniki naboru do klas I Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radziejowie. Do rekrutacji zgłoszono 48 dzieci - wszyscy zostali przyjęci. W roku szkolnym 2022/2023 powstaną 2 oddziały klas pierwszych. Wkrótce zorganizowane zostaną drzwi otwarte, podczas których uczniowie wraz z rodzicami będą mogli spotkać się z nauczycielami i zwiedzić pomieszczenia szkoły. 

Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły!

Poprawiony: piątek, 22 kwietnia 2022 13:27
 
Wielkanoc 2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 14 kwietnia 2022 07:29

Wielkanoc


Serdeczne życzenia wielu łask czerpanych z cudu Zmartwychwstania, spokoju i pokoju w naszych domach, Ojczyźnie, u naszych gości - sąsiadów zza wschodniej granicy i całym świecie! Oby najbliższy czas był wolny od trosk i obaw o przyszłość naszą i naszych dzieci. Wesołego Alleluja!

Poprawiony: piątek, 22 kwietnia 2022 13:31
 
Zwyczaje wielkanocne na Kujawach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 14 kwietnia 2022 12:57

bazieŚwięta Wielkanocne tuż, tuż! Nic więc dziwnego, że uczniowie naszej szkoły wyruszyli do Izby Regionalnej Towarzystwa Miłośników Kujaw w Radziejowie, by zapoznać się z tradycjami Wielkiego Tygodnia na Kujawach. Wśród uczniów były także dzieci z Ukrainy, które znalazły w naszej ojczyźnie, w naszej miejscowości, a także w naszej placówce schronienie przed wojną. Był to ich pierwszy pobyt w radziejowskim, lokalnym muzeum.

Tradycje świąteczne na Kujawach są bardzo bogate. Niektóre są praktykowane od wieków w naszym regionie. Należą do nich  min.: zwyczaj "wybijania żuru" czyli oblewania żurem drzwi i okien domów w wielki czwartek, używania drewnianych kołatek i terkotek w wielki piątek, czy zwyczaj święcenia pokarmów w wielką sobotę. Malowano także kraszanki, czyli jajka bez wzorów. Na Kujawach gotowano je w łuskach cebuli na kolor brązowy, w oziminie na zielono, w burakach na czerwono.

Poprawiony: czwartek, 14 kwietnia 2022 14:07
Więcej…
 
Zaproszenie na konferencję FRSE, Erasmus+ i Korpusu Solidarności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 04 kwietnia 2022 14:44

RPIKuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy, Miejski Zespół Szkół w Radziejowie, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne, organizowane w ramach działalności Regionalnych Punktów Informacyjnych w województwie kujawsko-pomorskim.

Wydarzenie odbędzie się w formule stacjonarnej w dniu 22 kwietnia 2022 r. o godz. 10.00 w Radziejowskim Domu Kultury, ul. Objezdna 40 i jest skierowane  do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i dyrektorów szkół, którzy nie mają doświadczenia w zakresie realizacji programów Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

Wydarzenie poprowadzą przedstawiciele Regionalnych Punktów Informacyjnych w województwie kujawsko-pomorskim. Podczas spotkania przybliżymy ofertę Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

Zachęcamy do rejestracji! 
Formularz rejestracyjny będzie aktywny do wyczerpania liczby miejsc - decyduje kolejność zgłoszeń - najpóźniej do 13 kwietnia 2022 r.

Link do formularza rejestracyjnego: TUTAJ.

Spotkaniu towarzyszyć będą warsztaty dla uczniów radziejowskich szkół w Mobilnym Centrum Edukacyjnym Funduszu Rozwoju Systemu Edukacji: https://www.frse.org.pl/mce

Poprawiony: poniedziałek, 04 kwietnia 2022 15:15
 
Wyniki naboru do Publicznego Przedszkola nr 1 w Radziejowie na rok 2022/2023 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 31 marca 2022 14:15

oglW zakładce rekrutacja w panelu Przedszkole po lewej stronie naszej witryny umieszczono informacje związane z przyjęciem dzieci do przedszkola na kolejny rok szkolny.

UWAGA !!!

Rodzice dzieci przyjętych zobowiązani są w terminie do 5 kwietnia 2022 r., złożyć potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola. Dokument należy pobrać i złożyć w biurze przedszkola na ul. Polnej 1 w Radziejowie.


Poprawiony: czwartek, 31 marca 2022 14:26
 
Zmarł Jan Waniński PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 09 marca 2022 16:57

JWWe wtorek, 8.03.2022 r. dotarła do nas smutna wiadomość. Zmarł pan Jan Waniński - nauczyciel historii i geografii, wicedyrektor naszej Szkoły Podstawowej, nauczyciel historii w Gimnazjum. Urodził się w 1956 roku. Był absolwentem radziejowskiego Liceum im. Władysława Łokietka. Tytuł magistra historii uzyskał w roku 1980 na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 1982 roku zawodowo związany z radziejowskimi szkołami: PSP nr 1, a od momentu powstania w 1999 r. PG nr 1. Za pracę uzyskiwał odznaczenia państwowe i nagrody. Karierę zawodową zakończył w roku 2009 przechodząc na emeryturę. Cześć jego pamięci!

Rodzinie zmarłego: Pani Urszuli Wanińskiej, córkom i synowi składamy wyrazy współczucia.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 10 marca 2022 r o godz. 12:00 w kościele oo. franciszkanów w Radziejowie, a ceremonia pochówku na cmentarzu parafialnym w Piotrkowie Kujawskim.

Poprawiony: czwartek, 10 marca 2022 08:40
 
Zaczęliśmy marzec... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 02 marca 2022 14:57

Dpopielecziś Środa Popielcowa. Skończył się karnawał, nadszedł czas zadumy i wyciszenia. Okoliczności epidemiczne i wybuch wojny blisko naszej granicy spowodowały, że obchody końca karnawału a także Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zeszły na dalszy plan. Nie odbył się tradycyjny bal  młodszych klas (były jedynie zabawy w salach lekcyjnych), ponownie odwołano Konkurs w hołdzie Żołnierzom Wyklętym (o poprzednich edycjach można poczytać na naszych stronach, np. TUTAJ, TUTAJ). W niedzielę, 6.03.2022 r. nasi uczniowie wezmą udział w Biegu Tropem Wilczym (ul. Sportowa, godz. 12:00). a w przyszłym tygodniu poświęcimy tym bohaterom lekcje wychowawcze w klasach. W tym tygodniu trwa organizowana przez szkolny Wolontariat i Koło PCK zbiórka na rzecz uchodźców z Ukrainy. Wkrótce dary zebrane przez uczniów wyruszą na wschodnią granicę Polski. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji. Do tej pory zebraliśmy bardzo dużo ubrań dla dzieci, dlatego prosimy o przekazywanie środków higienicznych, środków czystości oraz nie psujących się produktów żywnościowych. Akcja wydaje się długotrwałą, gdyż potrzebujący pomocy będą pojawiać się u nas w coraz większej liczbie. Niech to wsparcie będzie wyrazem naszej solidarności z ofiarami wojny i wprowadzi nas w czas Wilkiego postu.

 
Zapraszamy do nas! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 25 lutego 2022 09:59

oglSzanowni Rodzice!

W zakładkach REKRUTACJA w panelu po lewej stronie pojawiły się informacje ws naboru dzieci do przedszkola i klas I naszej podstawówki. Dokumenty przyjmujemy od 1 marca 2022 r w sekretariacie szkoły. Można też skorzystać ze środków komunikacji elektronicznej. Kandydatów na przedszkolaki można zgłaszać do 25 marca 2022 r, natomiast wnioski o przyjęcie uczniów do klas 1 prosimy składać do 15 kwietnia 2022 r.  Wcześniej należy zapoznać się ze szczegółami.

Serdecznie zapraszamy!

 
Wracamy do szkoły! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 17 lutego 2022 07:47

Od 21.02.2022 r. wraoglcamy do zajęć w szkole! Jak zapewniają służby to koniec zdalnego nauczania. Nie będzie także już nakładania kwarantanny na klasy w przypadku kontaktu z osobą zarażoną Covid19. Praca w szkole wraca do normy sprzed pandemii, jednak nadal obowiązują zasady higieniczne: maseczki w przestrzeniach wspólnych, dezynfekcja rąk przy wejściu do szkoły, wietrzenie pomieszczeń na każdej przerwie oraz unikanie miejsc zatłoczonych - dystans społeczny oraz zakaz wstępu osób postronnych. 

Zapraszamy do naszej szkoły!

 
Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 08 lutego 2022 08:59

DBI8 lutego 2022 roku obchodzimy w całej Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne hasło akcji brzmi: ?DBI: Działajmy razem!?. Jako Miejski Zespół Szkół w Radziejowie przyłączamy się do tych działań. Nasi uczniowie po raz kolejny będą mieli okazję zapoznać się z tematyką cyberbezpieczeństwa (spektakle, lekcje online), a nauczyciele i rodzice mogą skorzystać z tematycznych webinarów oraz bezpłatnej konferencji online.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego oraz świadomego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Jego zadaniem jest również zapoznanie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego korzystania z sieci.

8 lutego 2022 roku o godz. 17:00 odbędzie się konferencja online, na którą organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w Internecie. W programie znajdują się wystąpienia dotyczące między innymi nadużywania czasu korzystania z ekranów, nauczania zdalnego i skutecznego zastosowania nowych technologii w edukacji i budowaniu relacji. Transmisja odbędzie się na stronie dbi.pl oraz profilach w serwisach Facebook i YouTube (bez konieczności wcześniejszej rejestracji). Szczegóły TUTAJ oraz w więcej...


Poprawiony: czwartek, 17 lutego 2022 07:59
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 93

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012