forex trading logo

Statystyki

Home
Wracamy do pracy w 2022 roku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 03 stycznia 2022 09:39

oglWłaśnie zakończyły się świąteczno-noworoczne ferie. Od 3 do 7 stycznia 2022 r., podobnie jek przed przerwą, pracujemy w trybie zdalnym. Święto Objawienia Pańskiego - Trzech Króli (6.01.2022) jest oczywiście dniem wolnym od nauki. Wracamy do nauki zdalnej w piątek, 7.01.2022 r. Od 10.01.2022 r przystępujemy do nauki w szkole. Pobyt w szkole będzie trwał tydzień, gdyż w dniach od 17.01.2022 r. do 28.01.2022 r. uczniowie kujawsko-pomorskiego będą odpoczywać podczas zimowych ferii. W tygodniu przed feriami odbędzie się także próbny egzamin ósmoklasistów (11-13.01.2022 r), a w dniu 13.01.2022 r. wychowawcy klas podczas zebrań z rodzicami omówią wyniki w nauce. Wszystko na to wskazuje, że spotkania odbędą się w trybie on-line.

Poprawiony: poniedziałek, 03 stycznia 2022 09:54
 
Rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 28 grudnia 2021 09:07

PW27 grudnia 2021 r. obchodzono 103 rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego. Po raz pierwszy odbyło się to w ramach nowego święta: Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, które z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy zostało wprowadzone ustawą Sejmu RP 1.10.2021 r. Zwycięstwo powstania, które wybuchło w 1918 r.  pozwoliło na przyłączenie do odbudowywującej się Rzeczypospolitej Poznania, Gniezna, Leszna, ale także zachdnich Kujaw wraz z Inowrocławiem i Bydgoszczą. Sytuacja zmuszała do cieżkich walk o odzyskanie tych ziem. W zrywie uczestniczyło wielu mieszkańców Radziejowa. Pamięć o tym przywrócono działaniami czczącymi 100 rocznicę wybuchu, również podjętych przez uczniów naszej szkoły (można o tym przeczytać TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ). Na pamiątkę pozostał obelisk (przy skrzyżowaniu ul. Objezdnej/Dolnej), a na cmentarzu groby bohaterów zostały oznaczone odpowiednimi tabliczkami. Wczoraj w tych miejscach, jak każdego roku pojawiły się kwiaty i znicze.

Cześć i chwała bohaterom!

Poprawiony: wtorek, 28 grudnia 2021 09:35
 
Wesołych Świąt! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 23 grudnia 2021 18:38

szopka

Uczniom, ich rodzicom, pracownikom i naszym sympatykom
miłości, szczęścia i uwolnienia z trosk codzienności
pokoju i samych sukcesów w Nowym Roku!

Poprawiony: wtorek, 28 grudnia 2021 09:07
 
Razem na Święta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 23 grudnia 2021 18:23

RnŚCzwarty raz organizowana jest w polskich szkołach akcja chaytatywna Razem na Święta. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nie mogło w tych działaniach zabraknąć wolontariuszy z naszej podstawówki. W ramach akcji uczestniczyliśmy w pikniku mikołajkowym na radziejowskim rynku. Zebrane fundusze zostały przekazane na cele dobroczynne. Wolontariusze pod kierownictwem p. Sylwii Lazar współpracowali także ze stowarzyszeniem Unitis Viribus w zbiórce i przygotowywaniu paczek dla radziejowskich seniorów, które trafiły do potrzebujących jeszcze przed świętami. W szkole prowadzona była akcja tworzenia kartek świątecznych, połączona z konkursem na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną kartkę. W sumie wykonano ich ok. 600. Wszystkie trafiły do domów opieki społecznej w naszej okolicy, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w SP ZOZ w Radziejowie oraz do medyków i pacjentów oddziałów covidowych radziejowskiego szpitala. Wkrótce ogłoszone zostaną wyniki konkursu. Newsy i zdjęcia z tych działań można znaleźć na profilu naszej placówki w FB.

Poprawiony: czwartek, 23 grudnia 2021 18:37
 
Sukcesy naszych najmłodszych uczniów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 23 grudnia 2021 18:06

PSPNa łamach naszej witryny często piszemy o udziale w konkursach i zawodach uczniów starszych klas. W trudnym okresie pandemii rzadziej możemy wspomnieć o sukcesach młodszych uczniów. Konkursy jednak się odbywają, choć często jest to rywalizacja na odległość bądź poprzez łącza on-line. W więcej piszemy o osiągnięciach, które stały się udziałem ucczniów klas I - III. Uczniom i opiekunkom gratulujemy zaangażowania i osiąganych wyników.

Poprawiony: czwartek, 23 grudnia 2021 18:22
Więcej…
 
13 grudnia 1981 - Wolność na zakręcie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 12 grudnia 2021 18:48

40 SWlat temu, mroźnej nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r. komunistyczne władze PRL z Wojciechem Jaruzelskim jako przywódcą tzw. Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego wpraowadziły na terenie całęj Polski stan wojenny. Jego celem było zdławienie ruchu społecznego, jakim był NSZZ "Solidarność" Skupiał on w swoich szeregach 10 milionów ludzi, którym zależało na przeminach społeczno - politycznych w naszym kraju. Nie mogło to się podobać rządzącym, a zwłaszcza ich poplecznikom w ZSRR. Zaplanowano siłową rozprawę z Polakami. Mroczny czas stanu wojennego na wiele lat zatrzymał demokrtyczny rozwój naszej ojczyzny, ale był początkiem końca komunizmu w Europie środkowo-wschodniej. Wiele o okrągłej rocznicy tamtych wydarzeń mówi się w mediach. My proponyjemy akcję Zapal Światło wolności.

Dla upamiętniienia tamtych wydarzeń od 1998 roku Radziejowskie Stowarzyszenie "Forum Samorządowe" organizuje konkurs "Wolność na zakręcie - 13.XII.1981". W tym roku wśród nagrodzonych z naszej szkoły znaleźli się: Antoni Tomczak i Magdalena Struzik (z kl. 7e), Hanna Braszkiewicz (5c), Kornelia (4c) i Zofia (1b) Sadowskie oraz Aleksander Czyżewski (2c). Gala konkursu odbędzie się 13 grudnia 2021 r. w MiP Bibliotece Publicznej w Radziejowie. O sczezgółach napiszemy wkrótce.

Poprawiony: poniedziałek, 20 grudnia 2021 15:34
 
Nasi uczniwoie wśród najlepszych w województwie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 12 grudnia 2021 17:54

Świetnie rozwija się progrKujPomam stypendialny Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego dedykowany uczniom szkół podstawowych i średnich. Niedawno jego biuro ogłosiło wyniki naboru wniosków w ramach projektów Prymus Pomorza i Kujaw oraz Humaniści na start. Na ogłoszonych listach nie mogło zabraknąć naszych uczniów. 

Tytuł Prymusa Pomorza i Kujaw wraz z odpowiednim wsparciem finansowym uzyskali Igor Pikuła z kl. 8B oraz Cyprian Murgała z kl. 8C. Serdecznie gratulujemy!

Warto wspomnieć (także im pogratulować) o uczniach, których sukcesy odnoszone w minionym roku w naszej szkole dały możliwość uzyskania stypendiów. Są to Wiktor Borczyński i Julia Dzierżawska - stypendyści obu wymienionych wyżej programów, a także: Dominika Kaniewska i Paulina Kupiszewska (Prymus Pomorza i Kujaw) oraz Monika Kaniewska i Olaf Braszkiewicz (Humaniści na start). Szczególne słowa uznania należą się nauczycielom pracującym z w/w uczniami: pp. Marzenie Gralak, Barbarze Rolirad, Małgorzacie Pacholskiej, Marii Eznarskiej, Zbigniewowi Karpińskiemu i pozostałym, którzy mają wpływ na rozwój młodych talentów w naszej szkole.

Poprawiony: poniedziałek, 20 grudnia 2021 15:36
 
Ślubowanie klas I PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 10 grudnia 2021 14:27

PSPW innych okolicznościach (spowodowanych pandemią) i później niż zazwyczaj (standardowo 10 listopada) w miniony piątek odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych naszej podstawówki. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali umiejętności, które nabyli podczas dotychczas odbytych lekcji, wierszem wyrecytowali zasady oraz pięknie zaśpiewali hymn narodowy. Wzięli udział w pierwszym w ich życiu ceremoniale związanym ze sztandarem Szkoły. W tym doniosłym wydarzeniu nie mogli wziąć udziału najbliżsi, ale uroczystość została udokumentowana i powstanie z niej pamiątkowy film. Całość we współpracy z rodzicami została przygotowana przez wychowawczynie: pp. Annę Opasik-Urbańską i Lidię Nieznalską.

W więcej kilka zdjęć z wydarzenia


Poprawiony: piątek, 10 grudnia 2021 15:50
Więcej…
 
Kolejne sukcesy naszych recytatorów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 29 listopada 2021 15:11

FBecinskiW miniony weekend (26 - 27 listopada 2021 r.) reprezentanci PSP nr 1 w Radziejowie wzięli udział w kolejnych konkursach pięknego słowa. W piątek w Radziejowskim Domu Kultury odbyła się 43 edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy im. Franciszka Becińskiego. Nasza uczennica Magdalena Mikołajczak zajęła w nim 1. miejsce. Szkołę reprezentowała także Oliwia Redzimska (oficjalne wyniki TUTAJ).

Dzień później, 27.11.2021 r. w Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego "Tu jestem". W tym konkursie reprezentujące nas Łucja Galczak i Lena Olejnik zdobyły wyróżnienia (oficjalne wyniki TUTAJ). Opiekukami w/w uczennic były pp. Elżbieta Derucka oraz Grażyna Trzmielewska. Więcej o konkursie w Inowrocławiu można przeczytać także w serwisie Gazety Pomorskiej.

Gratulujemy!


Poprawiony: środa, 01 grudnia 2021 08:27
 
Podsumowanie akcji #zyj_bezpiecznie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 29 listopada 2021 11:28

hopeW ostatnim czasie podsumowano działania podjęte w ramach akcji #żyj_bezpiecznie (pisaliśmy o tym TUTAJ). W czasie trwania przedwakacyjnych spotkań ogłoszono konkurs. W dniu dzisiejszym poznaliśmy jego wyniki i uczniom wręczono nagrody za wyróżnione prace. Podsumowanie nie mogło odbyć się podczas szkolnego apelu ze względu na obostrzenia pandemiczne. Wręczenie nagród odbyło się w klasach. Wyniki podajemy w więcej.

Już w krótce w ramach podobnego projektu zajmiemy się zagadnieniem niemarnowania żywności. Wydaje się to szczególnie ważne w okresie przedświątecznym, kiedy w naszych kuchniach przygotowujemy szczególnie dużo pyszności na świąteczny stół. Przewidujemy także konkurs na kartkę bożonarodzeniową.

Poprawiony: poniedziałek, 29 listopada 2021 12:18
Więcej…
 
Narodowe Święto 11.11.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 10 listopada 2021 15:32

SdhCałej społeczności
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radziejowie,
naszym przyajaciołom i sympatykom
z okazji Święta Niepodległości
składamy życzenia

wielu sukcesów, dumy z osiągnięć przodków i bycia Polakiem

Kolejny raz w trudnych warunkach związanych z epidemią obchodziliśmy w Szkole Narodowe Święto Niepodległości. Tak się złożyło, że aż 12 klas hymn narodowy zaśpiewało przed komputerami u siebie w domu, biorąc udział w zajęciach zdalnych. Połowa uczniów uczyniła to w szkole. Nawet najmłodszym udało się wyśpiewać pełne 4 zwrotki naszej narodowej pieśni. W ten sposób przyłączyliśmy do akcji "Szkoła do hymnu".

Poprawiony: środa, 10 listopada 2021 16:20
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 92

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012