forex trading logo

Statystyki

Home
Nasi uczniwoie wśród najlepszych w województwie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 12 grudnia 2021 17:54

Świetnie rozwija się progrKujPomam stypendialny Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego dedykowany uczniom szkół podstawowych i średnich. Niedawno jego biuro ogłosiło wyniki naboru wniosków w ramach projektów Prymus Pomorza i Kujaw oraz Humaniści na start. Na ogłoszonych listach nie mogło zabraknąć naszych uczniów. 

Tytuł Prymusa Pomorza i Kujaw wraz z odpowiednim wsparciem finansowym uzyskali Igor Pikuła z kl. 8B oraz Cyprian Murgała z kl. 8C. Serdecznie gratulujemy!

Warto wspomnieć (także im pogratulować) o uczniach, których sukcesy odnoszone w minionym roku w naszej szkole dały możliwość uzyskania stypendiów. Są to Wiktor Borczyński i Julia Dzierżawska - stypendyści obu wymienionych wyżej programów, a także: Dominika Kaniewska i Paulina Kupiszewska (Prymus Pomorza i Kujaw) oraz Monika Kaniewska i Olaf Braszkiewicz (Humaniści na start). Szczególne słowa uznania należą się nauczycielom pracującym z w/w uczniami: pp. Marzenie Gralak, Barbarze Rolirad, Małgorzacie Pacholskiej, Marii Eznarskiej, Zbigniewowi Karpińskiemu i pozostałym, którzy mają wpływ na rozwój młodych talentów w naszej szkole.

Poprawiony: poniedziałek, 20 grudnia 2021 15:36
 
Ślubowanie klas I PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 10 grudnia 2021 14:27

PSPW innych okolicznościach (spowodowanych pandemią) i później niż zazwyczaj (standardowo 10 listopada) w miniony piątek odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych naszej podstawówki. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali umiejętności, które nabyli podczas dotychczas odbytych lekcji, wierszem wyrecytowali zasady oraz pięknie zaśpiewali hymn narodowy. Wzięli udział w pierwszym w ich życiu ceremoniale związanym ze sztandarem Szkoły. W tym doniosłym wydarzeniu nie mogli wziąć udziału najbliżsi, ale uroczystość została udokumentowana i powstanie z niej pamiątkowy film. Całość we współpracy z rodzicami została przygotowana przez wychowawczynie: pp. Annę Opasik-Urbańską i Lidię Nieznalską.

W więcej kilka zdjęć z wydarzenia


Poprawiony: piątek, 10 grudnia 2021 15:50
Więcej…
 
Kolejne sukcesy naszych recytatorów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 29 listopada 2021 15:11

FBecinskiW miniony weekend (26 - 27 listopada 2021 r.) reprezentanci PSP nr 1 w Radziejowie wzięli udział w kolejnych konkursach pięknego słowa. W piątek w Radziejowskim Domu Kultury odbyła się 43 edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy im. Franciszka Becińskiego. Nasza uczennica Magdalena Mikołajczak zajęła w nim 1. miejsce. Szkołę reprezentowała także Oliwia Redzimska (oficjalne wyniki TUTAJ).

Dzień później, 27.11.2021 r. w Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego "Tu jestem". W tym konkursie reprezentujące nas Łucja Galczak i Lena Olejnik zdobyły wyróżnienia (oficjalne wyniki TUTAJ). Opiekukami w/w uczennic były pp. Elżbieta Derucka oraz Grażyna Trzmielewska. Więcej o konkursie w Inowrocławiu można przeczytać także w serwisie Gazety Pomorskiej.

Gratulujemy!


Poprawiony: środa, 01 grudnia 2021 08:27
 
Podsumowanie akcji #zyj_bezpiecznie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 29 listopada 2021 11:28

hopeW ostatnim czasie podsumowano działania podjęte w ramach akcji #żyj_bezpiecznie (pisaliśmy o tym TUTAJ). W czasie trwania przedwakacyjnych spotkań ogłoszono konkurs. W dniu dzisiejszym poznaliśmy jego wyniki i uczniom wręczono nagrody za wyróżnione prace. Podsumowanie nie mogło odbyć się podczas szkolnego apelu ze względu na obostrzenia pandemiczne. Wręczenie nagród odbyło się w klasach. Wyniki podajemy w więcej.

Już w krótce w ramach podobnego projektu zajmiemy się zagadnieniem niemarnowania żywności. Wydaje się to szczególnie ważne w okresie przedświątecznym, kiedy w naszych kuchniach przygotowujemy szczególnie dużo pyszności na świąteczny stół. Przewidujemy także konkurs na kartkę bożonarodzeniową.

Poprawiony: poniedziałek, 29 listopada 2021 12:18
Więcej…
 
Narodowe Święto 11.11.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 10 listopada 2021 15:32

SdhCałej społeczności
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radziejowie,
naszym przyajaciołom i sympatykom
z okazji Święta Niepodległości
składamy życzenia

wielu sukcesów, dumy z osiągnięć przodków i bycia Polakiem

Kolejny raz w trudnych warunkach związanych z epidemią obchodziliśmy w Szkole Narodowe Święto Niepodległości. Tak się złożyło, że aż 12 klas hymn narodowy zaśpiewało przed komputerami u siebie w domu, biorąc udział w zajęciach zdalnych. Połowa uczniów uczyniła to w szkole. Nawet najmłodszym udało się wyśpiewać pełne 4 zwrotki naszej narodowej pieśni. W ten sposób przyłączyliśmy do akcji "Szkoła do hymnu".

Poprawiony: środa, 10 listopada 2021 16:20
Więcej…
 
Szkoła pamięta 2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 29 października 2021 14:49

Kolejny raz uczniowie naszaj podSPstawówki wzięli udział w akcji "Szkoła pamięta". W przeciwieństwie do roku ubiegłego, kiedy wizyta na cmentarzu była niemożliwa ze względu na pandemię, w tym roku uczniowie odwiedzili groby byłych nauczycieli oraz bohaterów - uczestników Powstania wielkopolskiego oraz wojny polsko - bolszewickiej 1920 r. Dodatkowo podczas lekcji wychowawczych zapoznali się z biogramami tych żołnierzy. Przypomnieć należy, że groby są oznakowane specjalnymi tabliczkami, które zostały umieszczone w ramach realizowanego wspólnie projektu Towarzystwa Miłośników Kujaw i naszej Szkoły. Autorami wspomnianej publikacji są już teraz absolwenci PSP nr 1 w Radziejowie. W więcej relacja i fotoreportaż z akcji.

Poprawiony: piątek, 29 października 2021 15:23
Więcej…
 
Sukces Magdy w konkursie recytatorskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 29 października 2021 14:11

Już wcześniej informowBibInoaliśy o udziale reprezentantki naszej Szkoły w finale Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Trzech Poetów (Różewicza, Norwida, Baczyńskiego) w Inowrocławiu. Magdalena Mikołajczak ostatecznie zajęła 3. miejsce, co jest osiąnięciem nie lada, gdyż rywalizowała ze starszymi udczestnikami konkursu - uczniami szkół średnich. Uczennicy i jej opiekunce, p. Elżbiecie Deruckiej składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w drodze do aktorskiej sławy. 

Poprawiony: piątek, 29 października 2021 14:42
Więcej…
 
Koncert pamięci w radziejowskiej farze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 28 października 2021 14:55

JPIIiWW Polsce trwają uroczystości związane z beatyfikacją ks.kard. Stefana Wyszyńskiego. Do obchodów włączyli się uczniowie naszej podstawówki. W radziejowskim kościele farnym wzięli udział w specjalnym koncercie, z którego relację i kilka zdjęć zamieszczamy w więcej.


Poprawiony: czwartek, 28 października 2021 15:09
Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej 2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 14 października 2021 11:50

Kolejny DENraz w innych niż standardowe warunkach świętujemy Dzień Edukacji Narodowej. 13.10.2021 r. na lekcji do dyspozycji wychowawcy uczniowie poznali genezę święta, a nauczycielom przekazano w formie filmu życzenia od uczniów i specjalnie dedykowaną piosenkę. Natomiast dziś, w dniu święta odbyło się specjalne posiedzenie Rady Pedaagogicznej, na której życzenia złożył m. in. Burmistrz Radziejowa p. Sławomir Bykowski.

Wszystkim osobom związanym z radziejowską oświatą:
Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom
składamy serdeczne życzenia
zadowolenia, satysfakcji z pracy
oraz wszelkiej pomyślnosci

Poprawiony: czwartek, 14 października 2021 12:08
 
Nasza uczennica w finale konkursu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 14 października 2021 12:08

BInoMagdalena Mikołajczak, uczennica klasy 8c, zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Trzech Poetów (Różewicza, Norwida, Baczyńskiego). Eliminacje, w których brało udział 84 młodych adeptów sztuki aktorskiej odbyły się w Bibliotece w Inowrocławiu. W najbliższym czasie, bo już 16.10.2021 r. zmagania finałowe poprzedzone zostaną warsztatami z udziałem profesjonalnych aktorów. Opiekunem uzdolnionej uczennicy jest p. Elżbieta Derucka. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

 
Dziś Dzień tabliczki mnożenia... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 01 października 2021 13:48

...a wczoraj Dzień Chłopaka. Natomiast w środę oDTMbchodziliśmy Dzień głośnego czytania. Wszystkie te święta były obchodzone w naszej Szkole. W środę nauczyciele szczególnie zachęcali uczniów do głośnego czytania, w tym dniu także w trakcie lekcji. Jest to jeden ze sposobów na łatwiejsze przyswajanie wiedzy. Celem obchodów jest propagowanie czytelnictwa. W Dniu Chłopaka zabawy organizowano w klasach, a dziś w ramach XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie zajmowali się zadaniami i łamigłówkami matematycznymi. Dni te były okazją do promowania uczenia się oraz dobrej zabawy!

Poprawiony: piątek, 01 października 2021 14:01
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 93

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012