forex trading logo

Statystyki

Home
Gimnajzum cyfrowobezpieczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 06 czerwca 2017 10:10

bezpW Publicznym Gimnazjum nr 1 w Radziejowie realizowany jest program cyfrowobezpieczni.pl. W ramach projektu trener p. Grzegorz Kozłowski spotkał się z gimnazjalistami przedstawiając problemy związane z funkcjonowaniem w sieci. Po wykładzie odbyły się lakcje warsztatowe w klasach, następnie szkolenie dla nauczycieli i rodziców. Słuchacze podnieśli poziom świadomości dotyczącycej zagrożeń internetowych i współczesnych technologii. Szczegóły w serwisie https://www.cyfrowobezpieczni.pl/

Poprawiony: wtorek, 06 czerwca 2017 11:04
 
Gościliśmy naszych absolwentów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 06 czerwca 2017 08:47

zjazdPrzeszło 40 osób skorzystało z zaproszenia uczniów klasy IIIA i przybyło na spotkanie absolwentów Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie. Goście mieli okazję porozmawiać z byłymi nauczycielami i dyrektorami, powspominać czas spędzony w szkole, obejrzeć stare zdjęcia, kroniki, wysłuchać koncertu i wpisać się do księgi pamiątkowej. Było to mile spędzone popołudnie, a uczestnicy umówili się, że spotają się ponownie w szerszym gronie w roku 2019, w 20 rocznicę powstania Szkoły.

Przedsięwzięcie było podsumowaniem projektu edukacyjnego prowadznego przez uczniów klasy IIIa naszego gimnazjum pod kierunkiem wychowawcy p. Sylwii Lazar.

Poprawiony: wtorek, 06 czerwca 2017 09:06
Więcej…
 
Sukces w Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 05 czerwca 2017 20:51

olimPCKUczennica klasy  IVc  ? Julia Dzierżawska - zajęła I miejsce w dorocznej Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu zorganizowanej przez Odział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Radziejowie. Sukces zasługuje na uznanie tym bardziej, że Julka była jedną z najmłodszych uczestniczek. Serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

Poprawiony: poniedziałek, 05 czerwca 2017 21:05
Więcej…
 
ZAPROSZENIE NA ZJAZD ABSOLWENTÓW GIMNAZJUM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 19 kwietnia 2017 10:19

zjazdSzanowni Państwo Absolwenci Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia murów naszego Zespołu w dniu 13 maja 2017 r. W tym dniu przygotowujemy dla Was atrakcje, o których możecie poczytać w plakacie zamieszczonym obok. Od momentu powstania Szkoły wiele u nas się zmieniło i tego dnia będzie okazja, by się o tym przekonać. Organizatorami projektu są uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią p. Sylwią Lazar.

Poprawiony: środa, 19 kwietnia 2017 10:40
 
Obywatelu wywieś flagę! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 01 maja 2017 19:43

2majaTrwa długi majowy weekend, w trakcie którego obchodzimy kilka świąt. Prócz kojarzonego z minioną epoką historyczną w Polsce (PRL) 1-majowego Święta Pracy, następnego dnia przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z kolei 3 maja przypada jedno z dwóch (po 11 listopada) największych świąt państwowych: Święto Narodowe Trzeciego Maja, obchodzone na pamiątkę ustanowienia w 1791 r. Konstytucji 3 Maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Dlatego też od niedawna jest to również święto na Litwie. Warto pamiętać, że nasza historia i obchodzone święta są powodem dumy, co każdy z nas powinien przejawiać m. in. szacunkiem do barw narodowych. Należy ja eksponować szczególnie podczas majowych świąt. Jak czcić barwy? To dzicinnie proste (w więcej).

Więcej…
 
Żywe lekcje historii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 27 kwietnia 2017 15:21

histW ostatnim czasie gościliśmy w szkole dowódcę Chorągwi Zaciężnej Ziemi Radziejowskiej p. Leszka Kalickiego, który przedstawił w pasjonujący sposób zagadnienia z historii Polski. Dziś temat jego prelekcji był powiązany ze zbliżającym się Narodowym Świętem Trzeciego Maja. Wykład dotyczył Wojska koronnego w dobie Konstytucji 3 Maja i insurekcji kościuszkowskiej. Zgromadzeni uczniowie bez względu na wiek z zainteresowaniem słuchali barwnych opowieści i oglądali przedstawiane eksponaty. W więcej krótka relacja i zdjęcia z przeprowadzonych lekcji.

Poprawiony: czwartek, 27 kwietnia 2017 16:18
Więcej…
 
Nowa podstawa programowa w SP - spotkanie nauczycieli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 27 kwietnia 2017 14:30

konfW minioną sobotę, 22 kwietnia 2017 r. w sali gimnastycznej i 14 klasach naszego Zespołu odbyła się konferencja dla nauczycieli powiatu radziejowskiego. Wywołała bardzo duże zainteresowanie, bo stawiło się prawie 200 uczestników. Część wstępna to informacja przekazana przez pracowników K-PCEN we Włocławku, dotycząca zmian w nauczaniu w warunkach reformy systemu edukacji. W części II odbyły się spotkania dla nauczycieli różnych specjalności w zespołach roboczych. Więcej o przedsięwzięciu TUTAJ, a w więcej kilka zdjęć ze spotkania.

Poprawiony: czwartek, 27 kwietnia 2017 14:54
Więcej…
 
Turniej BRD - dziewczyny górą! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 27 kwietnia 2017 10:56

BRDPo raz kolejny w naszej szkole odbyły się eliminacje powiatowe XL już Turnieju Bezpiezeństwa Ruchu Drogowego. Tradycyjnie organizatorzy zapewnili uczestnikom wspaniałe nagrody, tj. rowery ufundowane przez Burmistrzów Radziejowa i Piotrkowa Kuj, a także sprzęt sportowy i inne gadżety, zakupione ze środków samorządów naszego powiatu, PZMot w Radziejowie i firmę LAC-Pol z Piotrkowa Kujawskiego. W tym roku główne nagrody zgarnęły dziewczęta: w kategorii SP nasza uczennica Liwia Lizik, a w kategorii gimnazjów Iga Paszkiet z Piotrkowa. W więcej dalsze informacje i relacja zdjęciowa.

Poprawiony: czwartek, 27 kwietnia 2017 11:15
Więcej…
 
Zaczęliśmy Egzamin gimnazjalny 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 19 kwietnia 2017 12:40

egz

Dziś punktualnie o 9:00 uczniowie klas III gimnazjów z całej Polski rozpoczęli trzydniowe zmagania egzaminacyjne. Nie jest to pierwszy egzamin w ich życiu, gdyż za sobą mają test szóstoklasisty, który w tym roku się nie odbył. W dniu dzisiejszym zmagają się z przedmiotami humanistycznymi (historią i wosem, a w II części - od godz. 11:00 - językiem polskim). W czwartek zdają przedmioty przyrodnicze i matematykę, natomiast w piątek języki obce (w naszym gimnazjum język angielski) na poziomie podstawowym i zaawansowanym. Jak egzamin wygląda w naszej Szkole można zobaczyć na zdjęciach w więcej

Poprawiony: środa, 19 kwietnia 2017 14:02
Więcej…
 
Wielkanoc 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 14 kwietnia 2017 12:06

resurectioZdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych
Mimo chłodu na dworze wiosennego, rodzinnego nastroju
i obfitości Łask Bożych płynących ze Zamrtwychwstania Najwyższego!

 
Ferie wielkanocne 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 14 kwietnia 2017 11:51

rodziceW dniu wczorajszym rozpoczęliśmy ferie wielkanocne. W tym roku, choć nie dla wszystkich uczniów, potrwają dłużej niż zwykle. Powodem jest egzamin gimnazjalny, do którego uczniowie klas III przystąpią już od najbliższej środy (19 kwietnia 2017 r.) i potrwa przez 3 kolejne dni. Uczniowie naszej SP do szkoły wracają w piątek, 21 kwietnia 2017 r., natomiast uczniowie gimnazjum (klas I i II oraz III) dopiero w poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r.

UWAGA! Autobus szkołny w dniach 19 i 20 kwietnia nie kursuje!

Poprawiony: środa, 19 kwietnia 2017 10:05
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 64

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012