forex trading logo

Statystyki

Home
Koncert naszych uczniów w Górsku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 10:36

CEMGW dniu 12 kwietnia 2018 r. uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie uatrakcyjnili galę finałową VI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkich Polakach, która odbyła się w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku. Bohaterem tegorocznej edycji była Św. Faustyna Kowalska. Uczniowie nasi odnosili sukcesy w poprzednich edycjach, tym razem nie udało się żadnemu awansować do finału. Zostaliśmy jednak poproszeni o przygotowanie części artystycznej. W widowisku pt. Świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia wzięły udział dziewcżęta ze Scholi z Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy (przygotowywane przez p. Darię Marcinkowską i p. Tomka Rozpendowskiego), zespół CentBand (przygotowany przez p. Pawła Centkowskiego) oraz recytatorzy przygotowani przez pp. Elżbietę Derucką i Annę Skrzypińską. Nad całością czuwał p. Krzystof Marcyjaniak.  W więcej fotorelacja z wyprawy do Górska. Więcej na temat konkursu można znaleźć TUTAJ i TUTAJ, a także w relacjach TVP Bydgoszcz.

Poprawiony: poniedziałek, 16 kwietnia 2018 11:13
Więcej…
 
Leśne warsztaty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 10:00

ZLW ramach projektu Zasadź lipy (więcej TUTAJ) uczniowie klas VII d i IVa wzięli udział w zajęciach terenowych w siedzibie Nadleśnictwa Włocławek, które mocno wspierało autorów projektu pod względem merytorycznym. Uczniowie wraz z opiekunami wysłuchali wykładu pt. Jak nie zgubić się w lesie, a następnie wzięli udział w grze terenowej. Podsumowaniem zabawy było wypełnienie kart pracy. Na zakończenie wszyscy spotkali się przy ognisku. Mimo zmiennej pogody wszyscy uczestnicy warsztatów byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, o czym można przekonać się na załączonych zdjęciach.

Poprawiony: poniedziałek, 16 kwietnia 2018 10:36
Więcej…
 
Pierwsza środa kwietnia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 04 kwietnia 2018 06:50

oglWielkanoc i ferie wiosenne za nami. Dziś przypada pierwsza środa miesiąca kwietnia, zatem czas na spotkania rodziców z nauczycielami i rozmowy na temat osiągnięć podopiecznych na 2 miesiące przed klasyfikacją końcoworoczną. Początek o godz. 15:30.

Serdecznie zapraszamy!

Poprawiony: środa, 04 kwietnia 2018 06:56
 
Święto Zmartwychwstania Pańskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
sobota, 31 marca 2018 14:52

Wielkanoc

Wstaje z grobu nasz Zbawiciel, Wszego świata Odkupiciel. 
Więc niech będzie koniec złemu i oddajmy hołd nasz Jemu, 
Alleluja, Alleluja! 
Dużo radości w dniach Świąt Wielkanocnych oraz udanego Dyngusa!

Już w najbliższą niedzielę obchodzimy Wielkanoc - najważniejsze i najstarsze święto chrześcijańskie, upamiętniające mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Z tego powoduuczniowie mają okres ferii wiosennych. W szkole pojawiamy się ponownie w środę, 4 kwietnia br.

Poprawiony: sobota, 31 marca 2018 15:10
 
Wiosna, ach to Ty! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 23 marca 2018 12:37

wiosnaWiosna wokół, wiosna w sercu - jak miło pomyśleć, że po zimie przychodzi piękna, tak długo wyczekiwana pora roku. W Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie grupa wiekowa Pacholęta przygotowała uroczyste powitanie wiosny. Odbył się apel, na którym każda klasa prezentowała piosenkę o wiosennej tematyce.

Poprawiony: piątek, 23 marca 2018 13:18
Więcej…
 
Hołd Niezłomnym po raz IV PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 22 marca 2018 08:42

ZW1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy po latach zapomnienia wrócili do szerokiej świadomości historycznej Polaków. W Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie obchody tego Święta miały miejsce 9 marca 2018 r. i zgromadziły wielu dostojnych gości - przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy w osobie wicekurator Marii Mazurkiewicz, władz lokalnych: burmistrza Sławomira Bykowskiego, dyrektorów instytucji oświatowo-kulturalnych działających na terenie Radziejowa oraz rodzin Żołnierzy Wyklętych.

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2018 12:11
Więcej…
 
Wiosna wybuchła mi prosto w twarz... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 21 marca 2018 09:35

wiosnaI znowu noce są krótsze
I co raz więcej dnia
A nasze ciała są chudsze
A w nich jest więcej nas (...)

I znowu wiosna wiosna wiosna wokół nas!
I znowu wiosną wiosną najlepiej tracę czas!

Wiosną mi mówisz
Że gubisz swój wdzięk
No nie przesadzaj
Ja wciąż kocham Cię (...)

Jesteśmy piękni!

(ORGANEK)

Dziś pierwszy dzień wiosny! U nas ten dzień też jest inny niż wszystkie - szczegóły w szkole! 
Rekolekcje wielkopostne 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 16 marca 2018 15:31

rekolekcjeW najbliższą niedzielę, poniedziałek i wtorek w Radziejowie odbywać się będą szkolne rekolekcje wielkopostne. W związku z tym w Miejskim Zespole Szkół 19 i 20 marca 2018 r. obowiązuje następujący plan zajęć:

  • Wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 8:00
  • Uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej udają się do kościołów pod opieką nauczycieli na godz. 9:00. Po kościele nie ma już zajęć dydaktycznych w szkole.
  • Uczniowie klas VII SP oraz II-III gimnazjum mają 3 lekcje wg normalnego planu zajęć. Następnie udają się pod opieką nauczycieli do kościołów.

Kursy autobusów w tym dniu odbywają się wg następującego porządku:

  • Przywóz uczniów - bez zmian
  • Odwóz: godz. 10:30 i 13:30


 
Warsztaty językowe we Włoszech PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 19 marca 2018 15:01

ItalyW dniach 26.02-03.03.2018 r. uczniowie PSP nr 1 i PG  nr 1 w Radziejowie wraz z opiekunami p. B. Rolirad, p. S. Lazar i p. D. Płachecińską wzięli udział w warsztatach języka angielskiego we Włoszech. Mimo, że Italia kojarzy nam się z z ciepłą, słoneczną pogodą, to po przyjeździe okazało się, że i tam czasami potrafi padać śnieg. W ciągu sześciu w miarę ciepłych dni, (poza lekkim mrozem i opadami śniegu), udało nam się zwiedzić najważniejsze zabytki.

Poprawiony: poniedziałek, 19 marca 2018 19:36
Więcej…
 
Sprawdzian ósmoklasisty bez tajemnic PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 16 marca 2018 15:23

egzW dniu 7 marca 2018 r. w Miejskim Zespole Szkół odbyła się konferencja dla nauczycieli języków obcych. Podczas konferencji nauczyciele dowiedzieli się o nowej formie sprawdzianu z języka angielskiego. W konferencji uczestniczyła przedstawicielka wydawnictwa Oxford University Press, pani Ewa Tokarska. Zapoznała nauczycieli ze zmianami, które zostaną wprowadzone już za rok. Uczący angielskiego mogli również zapoznać się z poszczególnymi typami zadań na sprawdzianie i mogli również zapoznać się z ofertą wydawniczą, która dedykowana jest dla uczniów klas ósmych. Podczas konferencji wystąpił również nauczyciel języka angielskiego p. Przemysław Stolarski, który przedstawił kilka aplikacji do nauki języków obcych i zapoznał uczestników z projektem PO WER "Moja szkoła drzwiami do nowoczesnej Europy", który jest realizowany przez nauczycieli Miejskiego Zespołu Szkół.


Poprawiony: piątek, 16 marca 2018 15:30
Więcej…
 
Stypendium Marszałka Województwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 16 marca 2018 15:09

kuj-pom9 marca 2018 r. Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego naszego województwa przesłał certyfikaty Marszałka Województwa o przyznaniu stypendiów z projektu "Prymus Pomorza i Kujaw" na rok 2017/2018.

Z Miejskiego Zespolu Szkół w Radziejowie nagrodzono: Martę Borczyńską, Oliwię Galczak i Andrzeja Wrzesińskiego. Serdecznie gratulujemy!

O projekcie i warunkach uzyskania stypendium w następnych latach można poczytać na stronie projektu (TUTAJ). O projekcie pisaliśmy również w naszej witrynie (TUTAJ i TUTAJ).

Poprawiony: piątek, 16 marca 2018 15:22
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 70

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012