forex trading logo

Statystyki

Home
Zaczynamy ferie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 14 stycznia 2022 14:33

ferieOficjalnie od poniedziałku, ale praktycznie już dziś po południu rozpoczynamy zimowe ferie! Sytuacja pandemiczna wprawdzie nie zachęca do podróży, ale zregenerować siły można również na miejscu. Uczniowie pamiętają, że najlepszą formą wypoczynku jest aktywność fizyczna, najlepiej na świeżym powietrzu. W dniu wczorajszym w klasach odbyły się pogadanki na ten temat. Zaproszeni policjanci przypominali m. in. o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zakazie wchodzenia na lód w miejscach do tego nie przeznaczonych i zasadach obowiązujących podczas aktywności w internecie. Uczniowie podjęli także próbę sprawdzenia się w czasie wolnym: Czy uda się wytrzymać bez smartfona, internetu i gier komputerowych choćby jeden dzień? Alternatywą może być czytanie książek lub wizyta na radziejowskiej pływalni PLUSK. Już od najbliższej soboty nasi uczniowie mają prawo wejść na basen płacąc za godzinę pobytu tylko 2 PLN. W szkole również będą odbywać się zajęcia: sportowe w grupach SKS, świetlicowe (pierwsze 18.01.2022 o 8:30) malowanko-rymowanki. Uczniowie będą się przygotowywać do konkursów, a grupa 70 osób weźmie udział w obozie narciarskim w 2 turnusach: w Poroninie i Białym Dunajcu. 

Miłego i bezpiecznego wypoczynku poczas ferii - do zobaczenia 31 stycznia 2022 r!

Poprawiony: piątek, 14 stycznia 2022 15:06
 
Wracamy do pracy w 2022 roku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 03 stycznia 2022 09:39

oglWłaśnie zakończyły się świąteczno-noworoczne ferie. Od 3 do 7 stycznia 2022 r., podobnie jek przed przerwą, pracujemy w trybie zdalnym. Święto Objawienia Pańskiego - Trzech Króli (6.01.2022) jest oczywiście dniem wolnym od nauki. Wracamy do nauki zdalnej w piątek, 7.01.2022 r. Od 10.01.2022 r przystępujemy do nauki w szkole. Pobyt w szkole będzie trwał tydzień, gdyż w dniach od 17.01.2022 r. do 28.01.2022 r. uczniowie kujawsko-pomorskiego będą odpoczywać podczas zimowych ferii. W tygodniu przed feriami odbędzie się także próbny egzamin ósmoklasistów (11-13.01.2022 r), a w dniu 13.01.2022 r. wychowawcy klas podczas zebrań z rodzicami omówią wyniki w nauce. Wszystko na to wskazuje, że spotkania odbędą się w trybie on-line.

Poprawiony: poniedziałek, 03 stycznia 2022 09:54
 
Rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 28 grudnia 2021 09:07

PW27 grudnia 2021 r. obchodzono 103 rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego. Po raz pierwszy odbyło się to w ramach nowego święta: Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, które z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy zostało wprowadzone ustawą Sejmu RP 1.10.2021 r. Zwycięstwo powstania, które wybuchło w 1918 r.  pozwoliło na przyłączenie do odbudowywującej się Rzeczypospolitej Poznania, Gniezna, Leszna, ale także zachdnich Kujaw wraz z Inowrocławiem i Bydgoszczą. Sytuacja zmuszała do cieżkich walk o odzyskanie tych ziem. W zrywie uczestniczyło wielu mieszkańców Radziejowa. Pamięć o tym przywrócono działaniami czczącymi 100 rocznicę wybuchu, również podjętych przez uczniów naszej szkoły (można o tym przeczytać TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ). Na pamiątkę pozostał obelisk (przy skrzyżowaniu ul. Objezdnej/Dolnej), a na cmentarzu groby bohaterów zostały oznaczone odpowiednimi tabliczkami. Wczoraj w tych miejscach, jak każdego roku pojawiły się kwiaty i znicze.

Cześć i chwała bohaterom!

Poprawiony: wtorek, 28 grudnia 2021 09:35
 
Wesołych Świąt! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 23 grudnia 2021 18:38

szopka

Uczniom, ich rodzicom, pracownikom i naszym sympatykom
miłości, szczęścia i uwolnienia z trosk codzienności
pokoju i samych sukcesów w Nowym Roku!

Poprawiony: wtorek, 28 grudnia 2021 09:07
 
Razem na Święta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 23 grudnia 2021 18:23

RnŚCzwarty raz organizowana jest w polskich szkołach akcja chaytatywna Razem na Święta. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nie mogło w tych działaniach zabraknąć wolontariuszy z naszej podstawówki. W ramach akcji uczestniczyliśmy w pikniku mikołajkowym na radziejowskim rynku. Zebrane fundusze zostały przekazane na cele dobroczynne. Wolontariusze pod kierownictwem p. Sylwii Lazar współpracowali także ze stowarzyszeniem Unitis Viribus w zbiórce i przygotowywaniu paczek dla radziejowskich seniorów, które trafiły do potrzebujących jeszcze przed świętami. W szkole prowadzona była akcja tworzenia kartek świątecznych, połączona z konkursem na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną kartkę. W sumie wykonano ich ok. 600. Wszystkie trafiły do domów opieki społecznej w naszej okolicy, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w SP ZOZ w Radziejowie oraz do medyków i pacjentów oddziałów covidowych radziejowskiego szpitala. Wkrótce ogłoszone zostaną wyniki konkursu. Newsy i zdjęcia z tych działań można znaleźć na profilu naszej placówki w FB.

Poprawiony: czwartek, 23 grudnia 2021 18:37
 
Sukcesy naszych najmłodszych uczniów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 23 grudnia 2021 18:06

PSPNa łamach naszej witryny często piszemy o udziale w konkursach i zawodach uczniów starszych klas. W trudnym okresie pandemii rzadziej możemy wspomnieć o sukcesach młodszych uczniów. Konkursy jednak się odbywają, choć często jest to rywalizacja na odległość bądź poprzez łącza on-line. W więcej piszemy o osiągnięciach, które stały się udziałem ucczniów klas I - III. Uczniom i opiekunkom gratulujemy zaangażowania i osiąganych wyników.

Poprawiony: czwartek, 23 grudnia 2021 18:22
Więcej…
 
13 grudnia 1981 - Wolność na zakręcie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 12 grudnia 2021 18:48

40 SWlat temu, mroźnej nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r. komunistyczne władze PRL z Wojciechem Jaruzelskim jako przywódcą tzw. Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego wpraowadziły na terenie całęj Polski stan wojenny. Jego celem było zdławienie ruchu społecznego, jakim był NSZZ "Solidarność" Skupiał on w swoich szeregach 10 milionów ludzi, którym zależało na przeminach społeczno - politycznych w naszym kraju. Nie mogło to się podobać rządzącym, a zwłaszcza ich poplecznikom w ZSRR. Zaplanowano siłową rozprawę z Polakami. Mroczny czas stanu wojennego na wiele lat zatrzymał demokrtyczny rozwój naszej ojczyzny, ale był początkiem końca komunizmu w Europie środkowo-wschodniej. Wiele o okrągłej rocznicy tamtych wydarzeń mówi się w mediach. My proponyjemy akcję Zapal Światło wolności.

Dla upamiętniienia tamtych wydarzeń od 1998 roku Radziejowskie Stowarzyszenie "Forum Samorządowe" organizuje konkurs "Wolność na zakręcie - 13.XII.1981". W tym roku wśród nagrodzonych z naszej szkoły znaleźli się: Antoni Tomczak i Magdalena Struzik (z kl. 7e), Hanna Braszkiewicz (5c), Kornelia (4c) i Zofia (1b) Sadowskie oraz Aleksander Czyżewski (2c). Gala konkursu odbędzie się 13 grudnia 2021 r. w MiP Bibliotece Publicznej w Radziejowie. O sczezgółach napiszemy wkrótce.

Poprawiony: poniedziałek, 20 grudnia 2021 15:34
 
Nasi uczniwoie wśród najlepszych w województwie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 12 grudnia 2021 17:54

Świetnie rozwija się progrKujPomam stypendialny Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego dedykowany uczniom szkół podstawowych i średnich. Niedawno jego biuro ogłosiło wyniki naboru wniosków w ramach projektów Prymus Pomorza i Kujaw oraz Humaniści na start. Na ogłoszonych listach nie mogło zabraknąć naszych uczniów. 

Tytuł Prymusa Pomorza i Kujaw wraz z odpowiednim wsparciem finansowym uzyskali Igor Pikuła z kl. 8B oraz Cyprian Murgała z kl. 8C. Serdecznie gratulujemy!

Warto wspomnieć (także im pogratulować) o uczniach, których sukcesy odnoszone w minionym roku w naszej szkole dały możliwość uzyskania stypendiów. Są to Wiktor Borczyński i Julia Dzierżawska - stypendyści obu wymienionych wyżej programów, a także: Dominika Kaniewska i Paulina Kupiszewska (Prymus Pomorza i Kujaw) oraz Monika Kaniewska i Olaf Braszkiewicz (Humaniści na start). Szczególne słowa uznania należą się nauczycielom pracującym z w/w uczniami: pp. Marzenie Gralak, Barbarze Rolirad, Małgorzacie Pacholskiej, Marii Eznarskiej, Zbigniewowi Karpińskiemu i pozostałym, którzy mają wpływ na rozwój młodych talentów w naszej szkole.

Poprawiony: poniedziałek, 20 grudnia 2021 15:36
 
Ślubowanie klas I PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 10 grudnia 2021 14:27

PSPW innych okolicznościach (spowodowanych pandemią) i później niż zazwyczaj (standardowo 10 listopada) w miniony piątek odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych naszej podstawówki. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali umiejętności, które nabyli podczas dotychczas odbytych lekcji, wierszem wyrecytowali zasady oraz pięknie zaśpiewali hymn narodowy. Wzięli udział w pierwszym w ich życiu ceremoniale związanym ze sztandarem Szkoły. W tym doniosłym wydarzeniu nie mogli wziąć udziału najbliżsi, ale uroczystość została udokumentowana i powstanie z niej pamiątkowy film. Całość we współpracy z rodzicami została przygotowana przez wychowawczynie: pp. Annę Opasik-Urbańską i Lidię Nieznalską.

W więcej kilka zdjęć z wydarzenia


Poprawiony: piątek, 10 grudnia 2021 15:50
Więcej…
 
Kolejne sukcesy naszych recytatorów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 29 listopada 2021 15:11

FBecinskiW miniony weekend (26 - 27 listopada 2021 r.) reprezentanci PSP nr 1 w Radziejowie wzięli udział w kolejnych konkursach pięknego słowa. W piątek w Radziejowskim Domu Kultury odbyła się 43 edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy im. Franciszka Becińskiego. Nasza uczennica Magdalena Mikołajczak zajęła w nim 1. miejsce. Szkołę reprezentowała także Oliwia Redzimska (oficjalne wyniki TUTAJ).

Dzień później, 27.11.2021 r. w Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego "Tu jestem". W tym konkursie reprezentujące nas Łucja Galczak i Lena Olejnik zdobyły wyróżnienia (oficjalne wyniki TUTAJ). Opiekukami w/w uczennic były pp. Elżbieta Derucka oraz Grażyna Trzmielewska. Więcej o konkursie w Inowrocławiu można przeczytać także w serwisie Gazety Pomorskiej.

Gratulujemy!


Poprawiony: środa, 01 grudnia 2021 08:27
 
Podsumowanie akcji #zyj_bezpiecznie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 29 listopada 2021 11:28

hopeW ostatnim czasie podsumowano działania podjęte w ramach akcji #żyj_bezpiecznie (pisaliśmy o tym TUTAJ). W czasie trwania przedwakacyjnych spotkań ogłoszono konkurs. W dniu dzisiejszym poznaliśmy jego wyniki i uczniom wręczono nagrody za wyróżnione prace. Podsumowanie nie mogło odbyć się podczas szkolnego apelu ze względu na obostrzenia pandemiczne. Wręczenie nagród odbyło się w klasach. Wyniki podajemy w więcej.

Już w krótce w ramach podobnego projektu zajmiemy się zagadnieniem niemarnowania żywności. Wydaje się to szczególnie ważne w okresie przedświątecznym, kiedy w naszych kuchniach przygotowujemy szczególnie dużo pyszności na świąteczny stół. Przewidujemy także konkurs na kartkę bożonarodzeniową.

Poprawiony: poniedziałek, 29 listopada 2021 12:18
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 94

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012