forex trading logo

Statystyki

Home
Dzień Edukacji Narodowej 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 13 października 2014 09:18

kwiatyNauczycielom i pracownikom oświaty

związanych z Miejskim Zespołem Szkół w Radziejowie

składamy najszczersze życzenia

zdrowia, pomyślności, spełnienia marzeń i sukcesów w pracy zawodowej Smile

 
W magicznym świecie warszawskich legend PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 13 października 2014 08:55

teatrW październiku 2014 r. po raz kolejny odwiedziliśmy Teatr Dramatyczny w Płocku, aby obejrzeć nowy spektakl. Za przyczyną "Złotej kaczki" znaleźliśmy się w magicznym świecie warszawskich legend. Szewczyk Jasiek przekonał się, że pieniądze dają szczęście, ale tylko wtedy, gdy można się nimi podzielić z innymi. Była to sztuka kształtująca naszą wrażliwość na potrzeby innych ludzi, ucząca, jak pozostać człowiekiem odpornym na dobra materialne.

Poprawiony: poniedziałek, 13 października 2014 09:19
Więcej…
 
Posadziliśmy Drzewa Wolności! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 10 października 2014 15:39

drzewoTegoroczne Święto Drzewa, które obchodzone jest od wielu lat 10 października zostało obwołane hasłem: Sadzimy Drzewa Wolności. MZS w Radziejowie również przyłączył się do akcji, która była jednocześnie lekcją ekologii i patriotyzmu. W ten sposób świętujemy odzyskanie swobód obywatelskich zachęcając Polaków do sadzenia drzew 10 października i nadawania im imion: Drzew Wolności. Przez 12 lat Święta Drzewa ponad pół miliona obywateli posadziło z Klubem Gaja blisko 700 000 drzew. Wydarzenie objęte jest patronatem Prezydenta RP p. Bronisława Komorowskiego. Obchody Święta Drzewa organizowane lokalnie odbywać się będą w ponad 300 miejscach w Polsce. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji w naszej szkole był p. Krzysztof Marcyjaniak we współpracy z samorządami uczniowskimi naszych szkół. W sumie posadzono 3 drzewa: 2 dęby przed szkołą i budynkiem B i piękny klon w przedszkolu na ul. Polnej. W uroczystościach wziął udział Burmistrz Radziejowa p. Sławomir Bykowski. 

Podziękowania: serdecznie dziękujemy p. Andrzejowi Nowackiemu i pp. Ilonie i Mariuszowi Mielcarkom za wsparcie akcji.

Poprawiony: piątek, 10 października 2014 17:36
Więcej…
 
Próbny alarm przeciwpożarowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 10 października 2014 15:20

alarW czwartek 9 października 2014 o godz. 10:15 w Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie wybuchł pożar! Był to jednak tylko próbny alarm, który miał za zadanie sprawdzić procedury ewakuacji uczniów z budynków szkoły. Wszystkim udało się wyjść już po 3,5 minuty, a straż pożarna dotarła do nas po 4 min i 50 sek od momentu wszczęcia alarmu. Ćwiczenia były istotne również dlatego, że zmieniły się drogi dojazdu do naszych budynków ze względu na budowę hali sportowej...

Poprawiony: piątek, 10 października 2014 15:38
Więcej…
 
"A kto Kłóbkę i Radziejów..." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 10 października 2014 15:09

lisowscyTo początek jednej z piosenek skomponowanych przez państwa Urszulę i Bogdana Lisowskich z Kłóbki - słynnych piewców ludowej kultury Kujaw. Są autorami m. in. hymnu Radziejowa, który rozbrzmiewa z wieży radziejowskiego ratusza 4 razy na dobę i licznych książek, również dla dzieci i młodzieży. W miniony czwartek mieliśmy okazję ich gościć po raz kolejny w naszej szkole. Spotkanie odbyło się z okazji Roku Kolberga. Uczniowie byli zachwyceni pięknem kujawskiej gwary i chętnie uczestniczyli w zabawach i konkursach proponowanych przez artystów.

Poprawiony: piątek, 10 października 2014 15:19
Więcej…
 
Otrzęsiny 2014 w gimnazjum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 10 października 2014 12:23

logo1 października w naszym gimnazjum odbyła się zabawa otrzęsinowa. Do grona uczniów naszej szkoły przyjęto klasy Ia i Ib. Całość zakończyła się wspólną dyskoteką. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Sylwią Lazar. W więcej kilka migawek fotograficznych z zabawy.Smile

Więcej…
 
Młodzi w realu - nowe zdjęcia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 10 października 2014 11:29

sejmPragniemy poinformować, że w naszej galerii pojawiły się nowe zdjęcia z wycieczki do Sejmu, która była podsumowaniem projektu prowadzonego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną dla uczniów radziejowskich szkół pod hasłem "Młodzi w realu" (pisaliśmy o tym tutaj i tutaj).

 
Dzień języków obcych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 02 października 2014 15:25

jezyki26 września 2014 r. w naszym Gimnazjum nr 1 odbył się Dzień Języków Obcych. W tym dniu na gazetkach zagościły informacje dotyczące różnych języków, a największą popularnością cieszyły się języki niemiecki i angielski. Podczas dużych przerw na korytarzu II piętra rozbrzmiewała muzyka w różnych językach m.in. po francusku, niemiecku, portugalsku, rosyjsku, hiszpańsku, egipsku i angielsku. Dzięki temu nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne oraz poćwiczyć wymowę.

Poprawiony: czwartek, 02 października 2014 15:32
 
Zakończenie projektu "Młodzi w realu - edukacja społeczno-obywatelska" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 02 października 2014 15:08

realUczniowie z naszej szkoły, czyli Hanna Patyk, Patrycja Hełminiak Joanna Przewodowska, Filip Staniszewski, Mikołaj Czynsz oraz Dawid Jankowski zrealizowali ostatni punkt projektu jakim był wyjazd do Warszawy. Podczas tej wycieczki zwiedzili Sejm, po którym oprowadzał ich przewodnik, a także Plac Zamkowy podczas którego mieli okazję poćwiczyć rozmówki angielskie.

Poprawiony: piątek, 10 października 2014 11:44
Więcej…
 
Pielgrzymka gimnazjalistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 02 października 2014 14:50

aureolaJak co roku, tradycyjnie w ostatnią środę września, uczniowie klas trzecich Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radziejowie mieli możliwość pielgrzymowania do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. W tym roku z tej możliwości skorzystało 32 gimnazjalistów z klasy III a i III b, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Hasłami przewodnimi pielgrzymki były wezwania duszpasterskie "Wierzę w Syna Bożego" oraz "Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię". Akcent położony był również na przygotowania do obchodów Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

Poprawiony: czwartek, 02 października 2014 14:55
Więcej…
 
Dzień Samorządności w PSP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 01 października 2014 10:55

wybDnia 30 września 2014 r odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedziła je kampania wyborcza, w czasie której kandydaci z poszczególnych klas (od IV do VI) pre­zentowali swoje sylwetki i program po­przez plakaty i ulotki wyborcze. 30 września  uczniowie oddali swoje głosy. Ostatecznie wybrano 14 osób, które otrzymały najwięcej głosów:

Poprawiony: czwartek, 02 października 2014 15:12
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 29

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012