forex trading logo

Statystyki

Home
EGZAMIN GIMNAZJALNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 10:21

rodzJuż od jutra przez kolejne 3 dni gimnazjaliści w całej Polsce przystąpią do egzaminu gimnazjalnego. Dotyczy to również 51 uczniów najstarszych klas naszej szkoły. Pracę rozpoczną jutro o godz. 9:00 zmagając się z testem z historii i wos, a o 11:00 rozpoczną rozwiązywanie zadań z języka polskiego. W środę analogicznie część przyrodnicza i matematyka, a w czwartek w naszej szkole język angielski. Wszystkim zdającym życzymy koncentracji i powodzenia!

UWAGA RODZICE!

21 i 22 kwietnia 2015 r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum nie mają zajęć lekcyjnych. Uczniowie gimnazjum nie przychodzą do szkoły również 23 kwietnia. W czwartek w szkole podstawowej obowiązuje już normalny dzień pracy. Przedszkolaki w tych dniach "pracują" bez zmian.

Poprawiony: poniedziałek, 20 kwietnia 2015 10:35
 
Wesołego Alleluja!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 05 kwietnia 2015 04:16

allelujaDla wszystkich osób związanych z Miejskim Zespołem Szkół w Radziejowie, a także naszych sympatyków i całemu światu przesyłamy życzenia:

Zdrowych, spokojnych i ciepłych Świąt Wielkanocnych

Wielu łask bożych i radości ze zmartwychwstania Chrystusa!

Wesołego Alleluja!!!

Poprawiony: niedziela, 05 kwietnia 2015 04:18
 
Zwyczaje wielkanocne w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
sobota, 04 kwietnia 2015 07:48

zajacZbliża się Wielkanoc - najważniejsze chrześcijańskie święto. W Miejskim Zespole Szkół odbył się cykl spotkań i konkursów, które mają na celu pielęgnowanie i kultywowanie pięknych świątecznych tradycji. W więcej reportaże z wydarzeń i kronika fotograficzna.

Poprawiony: sobota, 04 kwietnia 2015 08:21
Więcej…
 
Po sprawdzianie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 03 kwietnia 2015 15:06

spr62 uczniów klas szóstych naszej podstawówki ma za sobą udział w ogólnopolskim sprawdzianie. Jak informowaliśmy wcześniej w części pierwszej - test z języka polskiego i matematyki - nie musiał wziąć udziału laureat konkursu kuratoryjnego z j. polskiego Marceli Krygier. Po zakończeniu pracy wszyscy byli zmęczeni i zadowoleni, gdyż okazało się, że w opinii zdających było łatwiej niż podczas wcześniejszych testów próbnych. Jak będzie w rzeczywistości okaże się 29 maja 2015 r. kiedy to opublikowane zostaną wyniki.

Więcej…
 
Dziennik z budowy cz. 5 i budowa parkingu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 03 kwietnia 2015 14:42

halaDawno nie informowaliśmy o postępach przy budowie hali sportowej. Po problemach pogodowych (wichury nad miastem i uszkodzone okna) oraz zimowym przestoju ruszyły prace wykończeniowe. Rozłożone już są wszystkie instalacje, zaczyna się też montaż urządzeń. Tuż po świętach wielkanocnych początek tynkowania. Najważniejszą informacją jest nowy termin oddania hali: 30 września 2015 r. Pierwotnie planowano zakończenie inwestycji w kwietniu 2016 r.

Przed budynkiem szkoły rozpoczęła się zabiegana od dawna budowa parkingu. Termin zakończenia: czerwiec 2015 r. Kierowców przepraszamy za utrudnienia.

Poprawiony: piątek, 03 kwietnia 2015 15:05
Więcej…
 
Konkurs fotograficzny "Zjawisko fizyczne w przyrodzie" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 03 kwietnia 2015 14:23

mzsRozstrzygnięto i wręczono nagrody gimnazjalistom za najlepsze prace w konkursie fotograficznym "Zjawisko fizyczne w przyrodzie". Jury w składzie p. Grzegorz Florkowski i p. Krzysztof Marcyjaniak nagrody w postaci słuchawek multimedialnych przyznało Patrycji Głowackiej, Dominice Staniszewskiej i Wiktorowi Zielińskiemu. Organizatorami konkursu są p. Sylwia Lazar i p. Piotr Zieliński. W przyszłym roku kolejna edycja konkursu. 

 
Nasi uczniowie laureatami konkursu z fizyki i astronomii! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 03 kwietnia 2015 13:48

konkDnia 23 marca 2015 w Toruniu odbył się finał wojewódzkiego konkursu z Fizyki i Astronomii. Etap wojewódzki składał się z dwóch części. Uczniowie  musieli wykazać się szeroką wiedzą teoretyczną, ale również praktyczną pod kopułą toruńskiego planetarium. Teraz już znamy wyniki. Nasi  uczniowie: Dawid Jankowski, Paweł Koźmiński i Dominika Staniszewska przygotowani przez panów Z. Karpińskiego i P. Zielińskiego odnieśli spektakularny sukces zdobywając tytuły laureatów tego konkursu, co skutkuje zwolnieniem z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego i otrzymaniu maksymalnej liczby punktów. Należy podkreślić, że tylko dziesięcioro uczniów z całego województwa uzyskało taki tytuł! Tym bardziej gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Szczegóły można znaleźć na stronie K-P KO w Bydgoszczy (lista laureatów), a w więcej zdjęcia z finału.

Poprawiony: piątek, 03 kwietnia 2015 14:22
Więcej…
 
Sprawdzian szóstoklasisty... i ferie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 31 marca 2015 15:04

spr1 kwietnia 2015 r. w szkołach podstawowych w całej Polsce odbędzie się zewnętrzny Sprawdzian w klasie szóstej. W naszej Szkole przystąpi do niego 62 uczniów. Przystąpienie do niego jest obowiązkowe i jest warunkiem ukończenia szkoły. Egzaminu nie można nie zdać. Uczniowie muszą jednak postarać się, by osiągnąć jak najlepszy wynik, bo może decydować o przyjęciu do szkoły kolejnego etapu. Po raz pierwszy sprawdzian składa się z dwóch części: o godz. 9:00 rozpoczną się zmagania z testem z języka polskiego i matematyki, a o 11:45 z języka obcego, u nas języka angielskiego. Trzymamy kciuki za zdających!

Pozostali uczniowie jutro rozpoczynają ferie wiosenne, co wynika z założeń organizacyjnych MZS w Radziejowie. W szkole ponownie spotykamy się po świętach wielkanocnych, tj. w środę, 8 kwietnia 2015 r.


Poprawiony: wtorek, 31 marca 2015 15:19
 
UWAGA RODZICE! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 31 marca 2015 14:59

ogloszenieW związku z zewnętrznym Sprawdzianem Szóstoklasisty tradycyjne, comiesięczne spotkania z nauczycielami (pierwsza środa miesiąca) zostaje przeniesiona na 8 kwietnia 2015 r., jak zwykle od godz. 15:30. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza że koniec roku szkolnego już blisko!

 
Gala laureatów konkursów KO dla SP we Włocławku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 03 kwietnia 2015 13:23

kurat24 marca 2015 r. we Włocławku odbyła się Gala laureatów konkursów Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych. Wziął w niej udział uczeń naszej Szkoły - laureat konkursu języka polskiego Marceli Krygier. Otrzymał pamiątkową statuetkę i zaświadczenie, które zwalnia z obowiązku pisania sprawdzianu zewnętrznego cz. 1 z przyznaną maksymalną liczbą punktów. Z mocy prawa otrzymuje również ocenę celującą na świadectwie ukończenia szkoły. Dyplom i podziękowania od wicewojewody p. Elżbiety Rusielewicz i Kurator p. Anny Łukaszewskiej otrzymała także p. Alina Grzechowiak - opiekunka laureata. Serdeczenie gratulujemy!

W więcej zdjęcia z uroczystości, a po gali dla gimnazjalistów (I połowa kwietnia) podsumowanie udziału w konkursach naszych uczniów.

Więcej…
 
W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 03 kwietnia 2015 12:51

zwW roku szkolnym 2014/2015 uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radziejowie realizują projekt edukacyjny poświęcony tematyce zbrojnego antykomunistycznego podziemia, działającego na ziemiach polskich po II wojnie światowej. Pamięć o "Żołnierzach Wyklętych" chciano wymazać z kart historii albo zapisać w niej jako bandytów lub zdrajców. Jak pisał Zbigniew Herbert "...żyli prawem wilka...", dlatego historia o nich głucho milczała. Pamięci jednak nie zdołano zabić.

Poprawiony: piątek, 03 kwietnia 2015 13:22
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 36

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012