forex trading logo

Statystyki

Home
Narodowe Święto 11.11.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 10 listopada 2021 15:32

SdhCałej społeczności
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radziejowie,
naszym przyajaciołom i sympatykom
z okazji Święta Niepodległości
składamy życzenia

wielu sukcesów, dumy z osiągnięć przodków i bycia Polakiem

Kolejny raz w trudnych warunkach związanych z epidemią obchodziliśmy w Szkole Narodowe Święto Niepodległości. Tak się złożyło, że aż 12 klas hymn narodowy zaśpiewało przed komputerami u siebie w domu, biorąc udział w zajęciach zdalnych. Połowa uczniów uczyniła to w szkole. Nawet najmłodszym udało się wyśpiewać pełne 4 zwrotki naszej narodowej pieśni. W ten sposób przyłączyliśmy do akcji "Szkoła do hymnu".

Poprawiony: środa, 10 listopada 2021 16:20
Więcej…
 
Szkoła pamięta 2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 29 października 2021 14:49

Kolejny raz uczniowie naszaj podSPstawówki wzięli udział w akcji "Szkoła pamięta". W przeciwieństwie do roku ubiegłego, kiedy wizyta na cmentarzu była niemożliwa ze względu na pandemię, w tym roku uczniowie odwiedzili groby byłych nauczycieli oraz bohaterów - uczestników Powstania wielkopolskiego oraz wojny polsko - bolszewickiej 1920 r. Dodatkowo podczas lekcji wychowawczych zapoznali się z biogramami tych żołnierzy. Przypomnieć należy, że groby są oznakowane specjalnymi tabliczkami, które zostały umieszczone w ramach realizowanego wspólnie projektu Towarzystwa Miłośników Kujaw i naszej Szkoły. Autorami wspomnianej publikacji są już teraz absolwenci PSP nr 1 w Radziejowie. W więcej relacja i fotoreportaż z akcji.

Poprawiony: piątek, 29 października 2021 15:23
Więcej…
 
Sukces Magdy w konkursie recytatorskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 29 października 2021 14:11

Już wcześniej informowBibInoaliśy o udziale reprezentantki naszej Szkoły w finale Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Trzech Poetów (Różewicza, Norwida, Baczyńskiego) w Inowrocławiu. Magdalena Mikołajczak ostatecznie zajęła 3. miejsce, co jest osiąnięciem nie lada, gdyż rywalizowała ze starszymi udczestnikami konkursu - uczniami szkół średnich. Uczennicy i jej opiekunce, p. Elżbiecie Deruckiej składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w drodze do aktorskiej sławy. 

Poprawiony: piątek, 29 października 2021 14:42
Więcej…
 
Koncert pamięci w radziejowskiej farze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 28 października 2021 14:55

JPIIiWW Polsce trwają uroczystości związane z beatyfikacją ks.kard. Stefana Wyszyńskiego. Do obchodów włączyli się uczniowie naszej podstawówki. W radziejowskim kościele farnym wzięli udział w specjalnym koncercie, z którego relację i kilka zdjęć zamieszczamy w więcej.


Poprawiony: czwartek, 28 października 2021 15:09
Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej 2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 14 października 2021 11:50

Kolejny DENraz w innych niż standardowe warunkach świętujemy Dzień Edukacji Narodowej. 13.10.2021 r. na lekcji do dyspozycji wychowawcy uczniowie poznali genezę święta, a nauczycielom przekazano w formie filmu życzenia od uczniów i specjalnie dedykowaną piosenkę. Natomiast dziś, w dniu święta odbyło się specjalne posiedzenie Rady Pedaagogicznej, na której życzenia złożył m. in. Burmistrz Radziejowa p. Sławomir Bykowski.

Wszystkim osobom związanym z radziejowską oświatą:
Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom
składamy serdeczne życzenia
zadowolenia, satysfakcji z pracy
oraz wszelkiej pomyślnosci

Poprawiony: czwartek, 14 października 2021 12:08
 
Nasza uczennica w finale konkursu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 14 października 2021 12:08

BInoMagdalena Mikołajczak, uczennica klasy 8c, zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Trzech Poetów (Różewicza, Norwida, Baczyńskiego). Eliminacje, w których brało udział 84 młodych adeptów sztuki aktorskiej odbyły się w Bibliotece w Inowrocławiu. W najbliższym czasie, bo już 16.10.2021 r. zmagania finałowe poprzedzone zostaną warsztatami z udziałem profesjonalnych aktorów. Opiekunem uzdolnionej uczennicy jest p. Elżbieta Derucka. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

 
Dziś Dzień tabliczki mnożenia... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 01 października 2021 13:48

...a wczoraj Dzień Chłopaka. Natomiast w środę oDTMbchodziliśmy Dzień głośnego czytania. Wszystkie te święta były obchodzone w naszej Szkole. W środę nauczyciele szczególnie zachęcali uczniów do głośnego czytania, w tym dniu także w trakcie lekcji. Jest to jeden ze sposobów na łatwiejsze przyswajanie wiedzy. Celem obchodów jest propagowanie czytelnictwa. W Dniu Chłopaka zabawy organizowano w klasach, a dziś w ramach XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie zajmowali się zadaniami i łamigłówkami matematycznymi. Dni te były okazją do promowania uczenia się oraz dobrej zabawy!

Poprawiony: piątek, 01 października 2021 14:01
 
Sprzątanie świata 2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 23 września 2021 14:11

SŚ22 września 2021 r. Publiczna Szkola Podstawowa nr 1 w Radziejowie przyłaczyła się do 28. edycji Akcji Sprzątanie Świata. Jej idea powstała dawno temu w Austarlii, a w Polsce od 27 lat koordynowana jest przez Fundację "Nasza Ziemia". Nasza Szkoła od wielu lat przyłącza się do działania, w tym roku pod hasłem "Myślę, więc nie śmiecę". Ze względu na warunki sanitarne akcja miała charakter symboliczny. Uczniowie na lekcji wychowawczej dyskutowali na temat dbania o środowisko i potrzebie zachowania czystości oraz segregowania śmieci. Sprzątali też teren wokół szkoły oraz jej najbliższe sąsiedztwo przekonując się, jak dużo odpadków znajduje się w naszym otoczeniu.

Więcej o akcji można poczytać na stronie organizatorów oraz ich profilu FB.

Poprawiony: czwartek, 23 września 2021 14:29
 
Czytaliśmy "Moralność pani Dulskiej" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 23 września 2021 13:52

NCzytTegoroczne Narodowe Czytanie zainaugurowała Para Prezydencka w sobotę 4 września 2021 roku. Nasza szkoła włączyła się do tej ogólnopolskiej (a nawet światowej) akcji po raz ósmy. Uczniowie przygotowani przez nauczycielkę języka polskiego p. Grażynę Trzmielewską, czytali frragmenty "Moralności pani Dulskiej" dla swoich kolegów, dyrekcji szkoły i przybyłych nauczycieli. O wartości wspólnego czytania dzieł polskiej literatury i problematyki komedii Gabrieli Zapolskiej zapewniały Ruth Malinowska (VB) i Lena Olejnik (VIII b). W główne postaci wcielili się: Łucja Galczak, Mateusz Modrzejewski i Lena Olejnik (wszyscy VIII b) oraz Eliza Gapska (VIIId). Kolejne fragmenty utworu przeczytały uczennice: Karolina Pietras (VIIIa), Dominika Nowowiejska, Michalina Wojda (VIIId) oraz p. dyrektor Barbara Rolirad i p. Danuta Magier.

Poprawiony: poniedziałek, 04 października 2021 13:53
Więcej…
 
Rozpoczynamy rok 2021/2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 31 sierpnia 2021 11:09

ogl1 września 2021 r rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Uroczystość rozpoczęcia odbędzie się na boisku szkolnym. Początek o godz. 10:00. Wcześniej w radziejowskich kościołach o godz. 8:00 odbędą się nabożeństwa inaugurujące naukę. Po ich zakończeniu na Rynku odbędzie się uroczystość rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Informacje dodatkowe:

  • Wejście na teren szkoły bramą od strony budynku B.
  • W przypadku złych warunków atmosferycznych spotkamy się w hali sportowej. 
  • Kurs autobusu szkolnego całą trasą - start z przystanku Szkolna o godz. 9:00.
  • Plan lekcji na następne dni dostępny w dzienniku elektronicznym oraz zostanie przekazany przez wychowawców klas.
 
Zaszczep się - rodzinny festyn! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 26 sierpnia 2021 10:19

oglKończą się wakacje. Jednym z ostatnich akcentów letniego wypoczynku w naszym mieście jest organizowany przez RDK w Radziejowie festyn rodzinny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 29 sierpnia 2021 r na terenach rekreacyjnych na radziejowskich Błotach. O atrakcjach festynu można poczytać na stronie Domu Kultury.

Ważną informacją jest fakt, że podczas festynu można będzie się zaszczepić przeciw COVID-19. Szczepieniu podlegają także dzieci, które ukończyły 12 rok życia. Warto rozważyć skorzystanie z tej możliwości, gdyż szczepienie jest najlepszą metodą by uniknąć choroby i zamknięcia szkół w czasie potencjalnej 4 fali epidemii. Punkt będzie czynny w godzinach od 16:30 do 20:00. Szczegóły TUTAJ.

Poprawiony: czwartek, 26 sierpnia 2021 10:56
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 94

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012