forex trading logo

Statystyki

Home
Planujemy własną przyszłość PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 14 marca 2017 16:48

ohp7 marca 2017 roku doradca zawodowy Anna Ostrowska z Młodzieżowego Centrum Kariery w Radziejowie przeprowadziła zajęcia grupowe z uczniami III klas Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radziejowie. Głównym tematem zajęć  było przygotowanie gimnazjalistów do wyboru zawodu i szkoły ponadgimnazjalnej. Na początku zajęć uczniowie poznali zakres działalności radziejowskiej jednostki Ochotniczych Hufców Pracy.

Poprawiony: wtorek, 14 marca 2017 16:54
Więcej…
 
Koncertem uczciliśmy żołnierzy... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 13 marca 2017 14:58

ryngrafDnia 4 marca 2017 r. na zaproszenie włocławskiego NSZZ "Solidarność" grupa naszych uczniów zaprezentowała koncert, którego premiera miała miejsce w szkole 1 marca, w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Widowisko odbyło się w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku, w budynku który po II wojnie światowej był miejscem kaźni działaczy antykomunistycznego podziemia. Zgromadzona publiczność, w tym Poseł na Sejm RP p. Joanna Borowiak, Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty p. Małgorzata Oborska, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty we Włocławku p. Małgorzata Kowalczyk-Przybytek oraz przedstawiciele środowisk katolickich i mieszkańcy Włocławka entuzjastycznie i owacjami na stojąco przyjęli występ radziejowskiej młodzieży. Dzień później, dnia 5 marca montaż słowno-muzyczny poświęcony bohaterskim żołnierzom mogli zobaczyć w murach radziejowskiej fary mieszkańcy naszego miasta, a wśród nich kujawsko-pomorski wicekurator oświaty p. Maria Mazurkiewicz oraz oczywiście gospodarz, ksiądz dziekan Ireneusz Mrowicki.

W więcej zdjęcia z konertu!

Poprawiony: wtorek, 14 marca 2017 08:49
Więcej…
 
Konkurs Kochane dzieciaki dokarmiajcie ptaki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 06 marca 2017 11:16

I-IIIMamy zaszczyt ogłosić, że konkurs plastyczny "Kochane dzieciaki dokarmiajcie ptaki" został rozstrzygnięty. Konkurs przeznaczony był dla klas I-III, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a jego poziom był wyrównany.  Przy ocenie prac brano pod uwagę zarówno poziom artystyczny, jak również inwencję twórczą autora. Dzieci w swoich pracach pamiętały także o innych zwierzątkach, które zimą potrzebują pomocy.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za chęć udziału w konkursie.

Poprawiony: czwartek, 09 marca 2017 11:11
Więcej…
 
W hołdzie Wyklętym... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
sobota, 04 marca 2017 10:32

Wykletym1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia uroczystości odbyły się również w Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie. Jak zawsze odwiedzili nas przedstawiciele władz samorządowych i instytucji z nami współpracujących. W obecności uczniów naszego Gimnazjum p. Jerzy Gadzinowski, bratanek dowódcy oddziału AK - KWP, działającego na terenie południowych Kujaw - Jerzego Gadzinowskiego ps. Szary, przedstawił genezę ruchu oporu wobec sowieckiej okupacji po 1945 r. Rozstrzygnięto III edycję konkursu literacko - plastycznego "W hołdzie Wyklętym", który organizujemy wspólnie z Forum Samorządowym w Radziejowie (wyniki w więcej). Po wręczeniu nagród odbył się wspaniały koncert, upamiętniający bohaterskich żołnierzy. Nasi artyści przygotowane widowisko przedstawią jeszcze dwukrotnie: 4 marca 2017 r. o godz. 16:00 w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku oraz w Kościele Farnym w Radziejowie 5 marca 2017 r. po mszy św. o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy!


Poprawiony: sobota, 04 marca 2017 11:13
Więcej…
 
Pierwsza środa marca PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
sobota, 25 lutego 2017 10:58

ogloszenieW najbliższą środę, 1 marca 2017 r. zbiega się kilka terminów. Jest to Środa Popielcowa, tradycyjnie w kalendarzu katolickim rozpoczynająca Wielki Post. Tego dnia obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten uczcimy również w naszym Zespole. O godz. 10:00 odbędzie się podsumowanie III konkursu "W hołdzie Żołnierzom Wyklętym", który organizowany jest współnie z Forum Samorządowym w Radziejowie. Całość zwieńczy tematyczny koncert w wykonaniu naszych uczniów.

Jest to także I środa miesiąca, podczas której zapraszamy rodziców do spotkania z nauczycialami i rozmów indywidualnych o postępach uczniów w nauce. Początek od godz. 15:30.

Serdecznie zapraszamy!

Poprawiony: sobota, 25 lutego 2017 11:14
 
Cyrkowe warsztaty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
sobota, 25 lutego 2017 14:18

cyrkNiedawno w naszej szkole gościła pani Agnieszka Bińczycka - aktorka cyrkowa, spokrewniona z popularnym i dobrze znanym aktorem Jerzym Bińczyckim. Pani Agnieszka poprowadziła warsztaty pt: "Mały mistrz - aktywność fizyczna dziecka w wieku wczesnoszkolnym jako warunek sprawnego rozwoju fizycznego, zdrowotnego, poznawczego i emocjonalnego". Zajęcia były poprowadzone w sposób bardzo ciekawy i absorbujący uczestniczące w nich nauczycielki klas I - III, a wszystko to za sprawą technik i metod  wykorzystanych przez prowadzącą.

Poprawiony: sobota, 25 lutego 2017 14:33
Więcej…
 
Trwają konkursy Kuratora Oświaty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
sobota, 25 lutego 2017 10:40

KODłużej niż zwykle w bieżącym roku szkolnym trwają konkursy przedmiotowe, organizowane przez Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. Mamy za sobą już etapy szkolne, w których w naszej SP zanotowaliśmy 60 startów, a w Gimnazjum 43 (niektórzy uczniowie wystąpili w kilku konkursach). Podczas gdy uczniowie, którzy startują w konkursie przyrodniczym (SP) mają przed sobą etap rejonowy, matematycy znają już wyniki ostateczne. Laureatem konkursu matematycznego został Andrzej Wrzesiński, a tytuł finalisty zdobyła Liwia Lizik. Opiekunem obojga jest p. Ludmiła Hałas. Wśród gimnazjalistów laureatem konkursu z biologii została Zuzanna Antos, a finalistką Katarzyna Nowakowska. Opiekunką uczennic jest p. Danuta Magier. Tytuły finalistów w konkursie z matematyki zdobyły Marta Tomalak i Katarzyna Nowakowska. Obie pracują pod kierunkiem p. Marzeny Gralak.

Uczniom i nauczycielom serdeczne gratulujemy.

Ostateczne podsumowanie udziału naszych uczniów przedstawimy po zakończeniu całej rywalizacji i ogłoszeniu oficjalnych wyników.

Poprawiony: sobota, 25 lutego 2017 11:17
 
Święto Patrona Mikołaja Kopernika PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
sobota, 25 lutego 2017 09:42

pspW miniony piątek, 17 lutego 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Radziejowie odbyły się uroczystości i imprezy z okazji Dnia Patrona Mikołaja Kopernika. Święto każdego roku odbywa się w połowie lutego, gdyż w tym terminie obchodzone są urodziny znamienitego astronoma - wszechstronnie wykształconego człowieka renesansu. Jak co roku w tym dniu Szkołę licznie odwiedzili zaproszeni goście, co przysporzyło splendoru naszej uroczystości. Uczniowie klas Vc i VIc przygotowali inscenizację, podczas której uczniowie mogli poznać dzieło i epokę, w której żył nasz bohater. Po części oficjalnej dzieci z klas młodszych wzięły udział w zabawie karnawałowej, a starsi rywalizowali w rozgrywkach sportowych. Odbyły się także konkursy tematyczne. W więcej wyniki i relacja zdjęciowa.

Poprawiony: sobota, 25 lutego 2017 10:05
Więcej…
 
Babcia i dziadek kochają nas... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
sobota, 25 lutego 2017 10:06

babcia...i zawsze znajdą dla nas czas!

Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych świąt w kalendarzu. Mimo, że styczeń jest miesiącem zimowym, są takie dwa dni w roku, kiedy wszystkim robi się cieplej w sercu.

Poprawiony: sobota, 25 lutego 2017 10:21
Więcej…
 
Koniec ferii - wracamy do pracy! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 12 lutego 2017 14:35

uwagaKończą się mroźne, zimowe ferie. Wypoczęci i w dobrych nastrojach od poniedziałku, 13 lutego 2017 r. wracamy do nauki, rozpoczynając II semestr roku 2016/2017. Plan nauki (nie ma wielu zmian) można sprawdzić w naszym dzienniku. Jak już wcześniej informowaliśmy, rodziców zapraszamy na wywiadówki w najbliższą środę, 15 lutego 2017 r. wg następującego porządku:

  • 16:00 - klasy I - III SP i III gimnazjum
  • 16:30 - klasy IV - VI SP
  • 17:00 - klasy I - II gimnazjum

Zapraszamy!

Poprawiony: niedziela, 12 lutego 2017 14:47
 
Stypendia dla najlepszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 12 lutego 2017 14:01

mzsZanim zaczęły się ferie w szkołach naszego Zespołu odbyły się apele, podczas których stypendiami nagrodzono pracę uczniów osiągających najwyższe wyniki w nauce. Stypendium można uzyskać za wyniki po obu semestrach roku szkolnego, osiągając dobre, bardzo dobre i celujące oceny oraz co najmniej dobre zachowanie. Aby zostać nagrodzonym w podstawówce należy mieć średnią ocen 5,0 i więcej, a w gimnazjum 4,75. Uczniowie klas IV stypendium uzyskują od II semestru nauki. Na apelach niestety nie mogli pojawić się wszyscy, gdyż wielu w tym okresie zmogła choroba. W więcej lista stypendystów i zdjęcia.

Poprawiony: niedziela, 12 lutego 2017 14:35
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 62

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012