forex trading logo

Statystyki

Home
Pamięci Ponara PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 12 lutego 2017 11:51

27 stycznia przypadła kolejna rocznica śmierci ppłk. Antoniego Iglewskiego - radziejowianina, żołnierza - cichociemnego z okresu II wojny światowej. Z tej okazji w radziejowskim Łokietku odbyła się konferencja, poświęcona pamięci bohatera (o tym wydarzeniu można przeczytać TUTAJ). Zanim doszło do konferencji, uczniowie LO wraz z opiekunem p. Leszkiem Grabowskim odwiedzali okoliczne szkoły z żywą lekcją historii. Dzieje Ponara poznali także uczniowie naszego Gimnazjum. Fotoreportaż z tego wydarzenia w więcej.

W naszej szkole również pamiętamy o bohaterskim rodaku. Nasi uczniowie realizowali ciekawe projekty, mające na celu upamiętnienie jego postaci (więcej TUTAJ).

Poprawiony: niedziela, 12 lutego 2017 12:12
Więcej…
 
Żelowe świece PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 12 lutego 2017 11:28

pspTuż przed feriami do naszej szkoły podstawowej przybyły panie animatorki, które przeprowadziły warsztaty plastyczne. Efektem tych działań były piękne żelowe świece. Uczniowie samodzielnie wykonywali mozaiki z barwnego kwarcu, muszelek, suszonych owoców, tworząc kompozycję zalewaną parafinowym żelem w szklanych pojemnikach. Świece stały się atrakcyjnymi prezentami, którymi można było obdarować np. babcie i dziadków z okazji ich święta.

Więcej…
 
Nareszcie ferie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
sobota, 28 stycznia 2017 13:35

feriaW mijającym tygodniu zakończyliśmy I semestr roku szkolnego 2016/2017, a to oznacza, że nadeszły FERIE! W szkole uczniowie wzięli udział w prewencyjnych spotkaniach z policjantami, podczas których przypomniano zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw oraz zachowanie wobec osób, które mogą mieć niecne zamiary. Podczas ferii zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach organizowanych na terenie szkoły (Kalendarz zamieszczony w WIĘCEJ). Zachęcamy do udziału w zajęciach w Radziejowskim Domu Kultury oraz miejskiej bibliotece. Pływalnia w porozumieniu z Urzędem Miasta w Radziejowie po raz kolejny oferuje naszym uczniom wstęp za złotówkę za godzinę (od poniedziałku do piątku do godz. 15:00). Zacjhęcamy też do aktywności na świeżym powietrzu za miastem, gdzie smog nam nie grozi!

Miłego wypoczynku!

Poprawiony: wtorek, 31 stycznia 2017 08:01
Więcej…
 
Podsumowanie świątecznych akcji charytatywnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 17 stycznia 2017 08:39

mikiPrzed świętami Bożego Narodzenia w Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie prowadzono kilka akcji charytatywnych, w które zaangażowały się Samorządy obu naszych szkół. W więcej kilka zdań podsumowujących te działania.

Poprawiony: wtorek, 17 stycznia 2017 09:36
Więcej…
 
UWAGA RODZICE! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 03 stycznia 2017 14:02

oglSerdecznie zapraszamy na tradycyjne, pierwszośrodowe spotkania z nauczycielami. Oczekujemy na państwa w dn. 4 stycznia 2017 r. od godz. 15:30. Jest to już ostatnia szansa na rozmowę o postępach w nauce swoich podopiecznych w tym semestrze, gdyż do 17 stycznia br. muszą być wystawione oceny semestralne ze wszystkich przedmiotów. Jednocześnie przypominamy, że tegoroczne ferie zimowe rozpoczynają się 28 stycznia 2017 r.

ZAPROSZENIE!

Rady Rodziców PSP nr 1 i PG nr 1 w Radziejowie serdecznie zapraszają na I Charytatywną Zabawę Karnawałową, która odbędzie się 25 lutego 2017 r.

Szczegóły w więcej.

Poprawiony: wtorek, 03 stycznia 2017 14:37
Więcej…
 
Boże Narodzenie 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 23 grudnia 2016 16:00

 

szopka

Radosnych świąt Bożego Narodzenia

rychłego spełnienia każdego marzenia

Ciepła, wiary i życzliwości

a w Nowym Roku znalezienia miłości

Poprawiony: piątek, 23 grudnia 2016 19:07
 
Jasełka i kołędowanie 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 23 grudnia 2016 15:53

kolędowanieRozpoczęły się ferie świąteczne. Tradycją w naszym Zespole jest zakończenie roku wspólnym kolędowaniem, które by wszystkich pomieścić po raz drugi odbyło się w hali sportowej. W tym roku dodatkową atrakcją było przedstawienie jasełkowe, przygotowane przez koło teatralne p. Grażyny Trzmielewskiej. Koncert i wspólne śpiewy z właściwą sobie werwą poprowadził p. Paweł Centkowski. W szkole ponownie spotykamy się 2 stycznia 2017 r. Do siego roku!

Więcej…
 
Koncert był wspaniały... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 23 grudnia 2016 14:56

koncertKoncert Bożonarodzeniowy radziejowskiej Szkoły Muzycznej za nami. Z zaproszenia Burmistrza Miasta skorzystało kilkuset mieszkańców Radziejowa i nie tylko. Odwiedzili nas ponownie członkowie koła PTTK ze Strzelna, a także duża grupa bliskich występujących artystów z Wielkopolski. Kto przybył - nie żałował. Był to występ przygotowany z wielkim rozmachem. Szczególnie pięknie prezentowali się chórzyści, najmłodsi adepci instrumentów smyczkowych, zespoły kameralne i oczywiście orkiestra dęta. Nie zawiedli także soliści i zespoły wokalne. W imieniu społeczności naszej szkoły na ręce p. dyrektor Lili Filutowskiej składamy serdeczne podziękowania za widowisko, które ma się stać świąteczną tradycją. Do zobaczenia za rok!

Poprawiony: piątek, 23 grudnia 2016 15:38
Więcej…
 
Zawody pływackie kl I-IV SP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 23 grudnia 2016 10:41

plywanie21 grudnia 2016 r na radziejowskiej pływalni Plusk odbyły się zawody pływackie klas I - IV naszej podstawówki. Organizatorem przedsięwzięcia był p. Mariusz Bogacz we współpracy z p. Piotrem Krupińskim - Przewodniczącym Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Radziejowie. Pomagali im pozostali nauczyciele w-f w naszej szkole, wychowawcy klas oraz gimnazjaliści z kl. III A. Wszyscy doskonale się bawili podczas rywalizacji sportowej, co można zaobserwować na zdjęciach w więcej. Kolejna tego typu impreza - Puchar DANONE - odbędzie się 26 stycznia 2017 r.

Więcej…
 
Gala marszałkowskich konkursów edukacyjnych 2016 Toruń PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 23 grudnia 2016 13:22

kuj pomW Toruniu odbyło się podsumowanie konkursów edukacyjnych, organizowanych przez Marszałka województwa kujawsko - pomorskiego. Nasi uczniowie wystąpili tam w głównych rolach. Jak już informowaliśmy wcześniej (TUTAJ), projekt "POLIN" zespołu uczniów naszego gimnazjum, pracującego pod kierunkiem pp. Barbary Rolirad i Marii Eznarskiej po raz 3. z rzędu zajął I miejsce w Kujawsko - Pomorskim Festiwalu Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych. Nagrodę otrzymała także Kamila Mroczkowska, która pracując pod kierunkiem p. Piotra Zielińskiego zdobyła wyróżnienie w konkursie astronomicznym "My planetarni reżyserzy". O sukcesach naszych uczniów pisała lokalna prasa (Gazeta Pomorska), informowała telewizja (TV Toruń) a także serwis województwa (TUTAJ). Uczniowm i opiekunom gratulujemy!

Poprawiony: piątek, 23 grudnia 2016 14:34
Więcej…
 
Lekcja otwarta z czujnikami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 23 grudnia 2016 14:40

mzsSkład chemiczny popularnych płynów oraz ciśnienie tętnicze krwi w organizmie to tylko przykładowe możliwości wykorzystania pracowni, w posiadaniu której jesteśmy od kilku tygodni (WIĘCEJ). Tym razem możliwości czujników PASCO mogli poznać nauczyciele naszego zespołu podczas lekcji otwartej prowadzonej przez p. Danutę Magier i Piotra Zielińskiego. Gimnazjaliści, którzy już sprawnie posługują się sprzętem pomagali w pracy badawczej nauczycielom, a później wspólnie przeanalizowali osiągnięte wyniki. Lekcię wspierał nauczyciel - konsultant Kujawsko - Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli z Włocławka p. Ewa Olejnik. W więcej fotoreportaż z doświadczeń.

Poprawiony: piątek, 23 grudnia 2016 14:55
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 62

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012