forex trading logo

Statystyki

Home
Dziś Światowy Dzień Pizzy... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 09 lutego 2021 18:49

... aPizzale przede wszystkim DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU!

W dobie powszechności dostępu i użycia sieci (bez internetu nie byłoby szkoły) warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, które dotyczą dzieci, ale również (a może przede wszystkim) dorosłych. Dorośli częściej padają ofiarą przestępstw i oszustw w sieci, gdyż są mniej czujni i nie dbają o poufność swoich danuych i haseł.

  • Chroń swoją prywatność! Nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak: imię, nazwisko, numer telefonu czy adres domowy.
  • Zadbaj o swój wizerunek. Jeśli publikujesz w sieci swoje zdjęcia, zadbaj, by widzieli je tylko Twoi znajomi. Nie umieszczaj w sieci zdjęć, które mogą Ci zaszkodzić dziś lub za jakiś czas.
  • Mów, jeśli coś jest nie tak! W sytuacji, kiedy ktoś lub coś Cię w internecie zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie opowiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej. Możesz w takiej sytuacji skontaktować się z Telefonem Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, dzwoniąc pod bezpłatny numer 116 111.
  • Nie ufaj osobom poznanym w sieci! Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w sieci. Nie spotykaj się z osobami poznanymi w internecie. O propozycjach spotkania od internetowych znajomych informuj rodziców.
  • Szanuj innych w sieci! Pamiętaj, by traktować innych z szacunkiem. Swoje zdanie wyrażaj, nie obrażając nikogo. Nie reaguj agresją na agresję.
  • Korzystaj z umiarem z internetu! Zbyt długie korzystanie z komputera, tabletu czy smartfona może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i pogorszyć kontakty ze znajomymi.

W razie kłopotów w sieci zawsze możecie skorzystać z pomocy szkolnego mentora ds. cyberbezpieczeństwa, p. Krzysztofa Marcyjaniaka!

 
Zaczynamy nowy semestr PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 01 lutego 2021 14:01

KdrPracując częściowo w trybie zdalnym, częściowo stacjonarnie czas szybko płynie. Dopiero minęły święta, a styczeń już za nami. Skończyliśmy pierwsze półrocze roku 2020/21, a od dziś rozpoczęliśmy nowe. Co najmniej do 14 lutego tryb pracy się nie zmienia - nadal najważniejszym sposobem komunikacji nauczyciela z uczniem będzie komputer. Z wynikami podsumowania semestru rodzice zapoznają się podczas zebrań klasowych z wychowawcą. Odbędą się one 3 lutego 2021 r. (w najbliższą środę) za pośrednictwem platformy konferencyjnej Google Meet. Do logowania należy użyć konta dziecka i zakładki (kafelka) wskazanego przez wychowawcę klasy, który szczegóły dotyczące zebrania (również dokładny termin) poda za pośrednictwem komunikatora w dzienniku.

Proszę także o zapoznanie się ze zmianami w planie lekcji.

 
...wracamy do pracy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 15 stycznia 2021 13:07

oglOd najbliższego poniedziałku, 18.01. 2021 r. wracamy do pracy. Zgodnie z decyzją władz RP, do standardowej formy - zajęć w szkole - wracają uczniowie klas 1-3. Pozostali uczniowie pracują na zasadach sprzed ferii świątecznych. Informujemy o zmianach w funkcjonowaniu szkoły. Uczniowie klas 1 rozpoczynają zajęcia zgodnie z planem lekcji: 1 godzina o 7:50, klas 2 o 8:00, a klas 3 o 8:10. W związku z tym inaczej też będą wyglądać godziny przerw i zakończenia zajęć szkolnych. Autobus szkolny kursuje wg zmienionego rozkładu jazdy. Start jak zawsze o godz. 7:00 z przystanku pod szkołą, a kurs powrotny o 13:00. Dzieci przybywający do szkoły wcześniej i oczekujący na odwóz korzystają z opieki świetlicowej. Uczniów korzystających z obiadów należy zgłaszać do poniedziałku, gdyż we wtorek będą mogli korzystać z oferowanego posiłku. 

Prosimy pamiętać o zasadach sanitarnych: obowiązkowej osłonie dróg oddechowych, dezynfekcji i częstym myciu rąk oraz dystansie społecznym na terenie szkoły (co najmniej 1,5 m.)

UWAGA: Szczegóły zasad funkcjonowania szkoły przekazywane są opiekunom za pośrednictwem dziennika elektornicznego UONET+. Uprzejmie prosimy o czytanie wiadomości i obserwowanie zmian, np związanych z planem lekcji.

Zapraszamy dzieci do szkoły!

Poprawiony: piątek, 15 stycznia 2021 13:28
 
Koniec ferii... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 15 stycznia 2021 12:53

MZSDziś kończą się zimowe ferie. Były wyjątkowo długie, gdyż połączone z przerwą świąteczno-noworoczną. Były także specyficzne, bo pozbawione możliwości wyjazdu i zimowego zwiedzania. Za to zimowa aura dopisała. Nie brakowało śniegu, a od kilku dni mamy mróz, który daje wrażenie zdrowszego powietrza. Dlatego w ostatni weekend feryjnej laby zachęcamy do spacerów i odwiedzenia lasu i okolic.

W naszej Szkole 2 grupy - łącznie 24 uczniów z najmłodszych klas przez 2 tygodnie brały udział w zajęciach. Prócz zabaw świetlicowych: plastycznych, gier planszowych, bibliotecznych, zajęcia miały także wymiar dydaktyczny. Dzieci zajmowały się łamigłówkami matematycznymi i logicznymi. Większą część czasu poświęcały jednak na aktywność na świeżym powietrzu i zajęcia sportowe w sali i hali. Wszyscy byli zadowoleni, o czym świadczą rozmowy i bardzo wysoka frekwencja. Warto zaznaczyć, że organizacją i opieką w ostrym rygorze sanitarnym zajmowało się łącznie 15 nauczycieli. 

Poprawiony: piątek, 15 stycznia 2021 13:24
 
Boże Narodzenie 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 25 grudnia 2020 14:03

BN 2020

Błogosławionych Świąt
Bożego Narodzenia
i lepszych czasów w Nowym 2021 Roku

NIech w Waszych sercach zamieszka Pokój i Dobro!

Poprawiony: piątek, 15 stycznia 2021 13:25
 
Uczniowie ślą życzenia... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 24 grudnia 2020 12:25

BNŚwięta to czas wspólnej radości. Aktualnie jest ona zakłócona przez sytuację zagrożenia epidemicznego. Wprawdzie uczniowie mają kontakt z nauczycielami i ostatnie lekcje w tym roku (w trybie zdalnym) pełne były życzeń, lecz nic nie zastąpi świątecznej atmosfery panującej w szkole w ostatnich dniach każdego roku. Odbywają się wtedy w klasach wigilijne spotkania, wszyscy śpiewają kolędy, które w tym roku, podobnie jak bożonarodzeniowy koncert Szkoły Muzycznej nie zabrzmiały... W przyszłym roku będzie normalnie!

W więcej życzenia dla wszystkich od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego PSP nr 1 w Radziejowie.

Poprawiony: poniedziałek, 28 grudnia 2020 08:44
Więcej…
 
Kartki świąteczne z naszej szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 24 grudnia 2020 11:48

świętaZbliża się Boże Narodzenie - trwa Adwent. To dobry dla człowieka czas na poprawę. Dlatego sprzyja on wszelkim inicjatywom wolontariackim i charytatywnym. Więcej informacji  na ten temat można znaleźć na naszym profilu FB. Jednym z działań podjętych przez uczniów naszej podstawówki była akcja Kartka dla potrzebujących. Jest to kolejne działanie w ramach Inicjatyw HOPE. W utrudnionych warunkach (zamknięta szkoła - uczniowie pracują tylko zdalnie) pod kierunkiem nauczycielek świetlicy udało się skonstruować ponad 350 kartek z życzeniami bożonarodzeniowymi. Trafią one do podopiecznych Domów Pomocy Społecznej w naszej okolicy, a także pacjentów i pracowników radziejowskiego szpitala, w którym trwa nieustanna walka z pandemią. Mamy nadzieję, że nasze prace w tym trudnym czasie wzbudzą u osób obdarowanych choć chwilę radości.

 
Prymusi z naszej podstawówki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 24 grudnia 2020 11:43

marszałekBiuro Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego ogłosiło wyniki naboru wniosków o stypendium w ramach programów wsparcia uczniów szkół podstawowych i średnich: Prymus Pomorza i Kujaw oraz Humaniści na start. Wśród wyróżnionych nie zabrakło uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radziejowie. O tytuł stypendysty konkursu Prymus Pomorza i Kujaw mogą ubiegać się uczniowie, którzy osiągają doskonałe wyniki w nauce i odnoszą sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych w zakresie przedmiotów ścisłych i języków obcych. Dla tych, którzy specjalizują się w przedmiotach humanistycznych dedykowany jest program Humaniści na start. Tytuł stypendysty - Prymusa z naszej szkoły uzyskali: Julia Dzierżawska, Dominika Kaniewska, Paulina Kupiszewska i Wiktor Borczyński. Wiktor został podwójnym stypendystą, gdyż uzyskał też wsparcie w ramach projektu Humaniści na start. Stypendium z tego programu uzyskał także Olaf Braszkiewicz.

Więcej…
 
Wygraliśmy zdrowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 24 grudnia 2020 11:09

hopePodsumowano projekt prozdrowotny Wygraj zdrowie, w którym udział wzięły wszystkie szkoły naszego miasta. Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki grantowemu wsparciu w ramach Inicjatyw HOPE. W akcję zaangażowały się instytucje naszego powiatu (Starostwo, Policja, Straż Pożarna) oraz rolnicy współpracujący z firmą DANONE. Głównym pomysłodawcą i inicjatorem działań była p. Jolanta Sas - Wisłocka. Aktywność podjęli także nasi uczniowie, o czym można przeczytać w zamieszczonej relacji poniżej.

Poprawiony: czwartek, 24 grudnia 2020 11:43
Więcej…
 
Zdalne nauczanie do Świąt, a wolne jeszcze dłużej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 23 listopada 2020 11:14

OdrW sobotę Premier RP ogłosił kolejne decyzje dotyczące walki z pandemią. Wynika z nich, że w trybie zdalnym pracować będziemy do 22 grudnia br. Po Nowym Roku szybko się nie spotkamy, bo zmieniono termin ferii zimowych na 4 - 15 stycznia 2021 r. W tym czasie wyjazdy zimowe są niewskazane. Zatem w szkole uczniowie zjawwią się najwcześniej 18 stycznia 2021. W związku z przedłużeniem nauki zdalnej organ prowadzący podjął decyzję o zawieszeniu programu stypendialnego za wyniki w nauce.

Poprawiony: poniedziałek, 23 listopada 2020 14:15
Więcej…
 
Konkursy Kuratora 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 08 grudnia 2020 15:32

KOTrwają konkursy przedmiotowe Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. Na poziomie szkół podstawowych obejmują przedmioty humanistyczne, matematyczno-przyrodnicze a także języki obce. W tym roku zmieniono terminy i zasady. Nadal droga do sukcesu polega na przebrnięciu 3 etapów, ale wszystkie odbywają się na terenie szkoły. Uczniowie mają za sobą już etap szkolny, polegający na rozwiązaniu pisemnego testu. Aktualnie trwają zmagania etapu rejonowego, rozwiązywanego pod nadzorem szkolnej komisji na komputerze w wersji testu internetowego. Podobnie w marcu wyglądać będzie etap finałowy - wojewódzki. Tytuł lauraeta z przedmiotów j. polski, matematyka, języki obce daje zwolnienie z odpowiedniej części Egzaminu ósmoklasisty. W przypadku uzyskania tutyłów z pozostałych przedmiotów, również tytułu finalisty, uczniowie mogą liczyć na dodatkowe punkty w procesie rekrutacji do szkół średnich. Ważna jest także satysfakcja i duma z osiągnięć, także dla nauczyciela prowadzącego jak i rodziców.

Poprawiony: wtorek, 08 grudnia 2020 22:14
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 92

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012