forex trading logo

Statystyki

Home
Konferencja Prymus Pomorza i Kujaw PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 06 kwietnia 2017 14:58

prymusUczennica naszego Gimnazjum Marta Tomalak została zaproszona do udziału w konferencji wieńczącej projekt stypendialny Prymus Pomorza i Kujaw. Konferencja dla gimnazjalistów odbyła się w Młynie Wiedzy w Toruniu. Uczniowie prócz otrzymanych gratulacji i pamiątkowych dyplomów mogli zwiedzać nowoczesne pracownie, wziąć udział w panelach dyskusyjnych i eksperymentach laboratoryjnych, co można zobaczyć na stronach www organizatora: Urzędu Marszałkowskiego naszego województwa. Podczas konferencji usłyszeć można było zapewnienie, że kolejne edycje projektu będą odbywać się w następnych latach, najbliższy już w roku 2017. Szczegóły publikowane są TUTAJ. W naszej szkole wywieszono także plakaty promujące projekt. 

 
Get the London Look... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 17 marca 2017 15:10

LondonW dniach 27.02-04.03 2017r. licealiści ZSiP, gimnazjaliści MZS oraz PGP z Radziejowa wraz z opiekunami p. A. Walczak, J. Urbańską i S. Lazar wzięli udział w warsztatach języka angielskiego w Londynie. Po przyjeździe okazało się, że mimo iż świat się zmienia, to Nelson nadal stoi na kolumnie wznoszącej się nad Trafalgar Square, premier Wielkiej Brytanii mieszka przy Downing Street, królowa w Buckingham Palace a Big Ben wybija godziny na gmachu parlamentu.

Poprawiony: piątek, 17 marca 2017 15:34
Więcej…
 
Spotkanie z kujawską pisarką PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 16 marca 2017 23:25

ćmy motyle15 marca 2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią Elżbietą Okunowską, pochodzącą z Kujaw, od lat mieszkanką Radziejowa, autorką powieści "Jak ćmy, jak motyle" oraz tomiku wierszy pt. "Impresje". Mistrzyni słowa to emerytowany nauczyciel języka rosyjskiego i polskiego, pełniąca przez wiele lat funkcję wicedyrektora naszej szkoły. Pani E. Okunowska została zaproszona przez uczniów koła dziennikarskiego działającego w naszym gimnazjum. Udzieliła wywiadu młodzieży wrażliwej na piękno ojczystego słowa.

Poprawiony: piątek, 17 marca 2017 15:02
Więcej…
 
Za nami Dziań Kobiet PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 06 kwietnia 2017 14:24

8038 marca społeczność szkolna i pracownicy podziwiali występ szkolnej grupy kabaretowej - klasy IVa, IVc pod kierunkiem pp. A. Grzechowiak i A. Kalickiej, przy wsparciu muzycznym p. M. Kociszewskiej. Uroczystość odbyła się w hali sportowej. Widzowie nagrodzili brawami młodych aktorów. Program rozrywkowo-kabaretowy został też przedstawiony w dniu 15 marca o godzinie 16 dla najbliższych naszych uczniów. Fajnie jest widzieć zachwyt i uśmiech na twarzach Rodziców, Rodzeństwa i Dziadków - mówili artyści - amatorzy po występie.

Poprawiony: czwartek, 06 kwietnia 2017 14:56
Więcej…
 
Kampania Lekki Tornister w naszej podstawówce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 16 marca 2017 16:27

Lekki tornisterZbliża się podsumowanie projektu "Lekki tornister", do którego nasza szkoła przystąpiła z początkiem tego roku kalendarzowego. Jest on skierowany do uczniów klas 0 ? III i ma na celu zdiagnozowanie wśród dzieci problemu przeciążonych tornistrów i uświadomienie im ryzyka występowania w związku z tym różnych wad postawy. W ramach realizacji projektu w oparciu o ciekawe materiały edukacyjne  przeprowadzone zostały pogadanki i lekcje tematyczne dotyczące właściwego doboru i wyposażenia tornistrów, prawidłowego sposobu ich noszenia, wad postawy i ich zapobiegania.

Poprawiony: czwartek, 16 marca 2017 16:43
Więcej…
 
Sukcesy młodych historyków! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 14 marca 2017 17:45

konkursW tym roku szkolnym reprezentacja PSP nr 1 w Radziejowie po raz pierwszy wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Historycznym dla szkół podstawowych. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 7 w Bydgoszczy a współorganizatorami: Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty i Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. W etapie szkolnym wzięło udział 1200 uczniów ze 149 szkół województwa. Z tej wielkiej liczby uczestników wyłoniono 70 osób z najlepszymi wynikami punktowymi, w tym czworo uczniów z naszej szkoły: Zuzannę Krawczyk (kl. 6d),  Julię Pietrusiak (kl. 6b), Martę Tomczak (kl. 6c) i Mikołaja Smula (kl. 5c).

Poprawiony: środa, 15 marca 2017 08:14
Więcej…
 
Anwilowe warsztaty chemiczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 14 marca 2017 16:55

anwilW miniony piątek, 10 marca 2017 r. grupa naszych uczniów wraz z nauczycielem Piotrem Zielińskim wzięła udział w warsztatach chemicznych zorganizowanych przez firmę ANWIL w Zespole Szkól Chemicznych we Włocławku. Zajęcia laboratoryjne i wykład poświęcony polimerom przeprowadzili naukowcy z Wydziału Chemii Politechniki Łódzkiej. Uczniowie przeprowadzili wiele ciekawych doświadczeń, których wyniki były doskonałą praktyczną lekcją. Tego typu działania promują nauki ścisłe, pozwalają zetknąć się z nowatorskimi materiałami stosowanymi w przemyśle i jednocześnie wpisują się w program doradztwa zawodowego naszej szkoły. W więcej kilka zdjęć z laboratorium.

Poprawiony: wtorek, 14 marca 2017 17:28
Więcej…
 
Planujemy własną przyszłość PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 14 marca 2017 16:48

ohp7 marca 2017 roku doradca zawodowy Anna Ostrowska z Młodzieżowego Centrum Kariery w Radziejowie przeprowadziła zajęcia grupowe z uczniami III klas Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radziejowie. Głównym tematem zajęć  było przygotowanie gimnazjalistów do wyboru zawodu i szkoły ponadgimnazjalnej. Na początku zajęć uczniowie poznali zakres działalności radziejowskiej jednostki Ochotniczych Hufców Pracy.

Poprawiony: wtorek, 14 marca 2017 16:54
Więcej…
 
Koncertem uczciliśmy żołnierzy... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 13 marca 2017 14:58

ryngrafDnia 4 marca 2017 r. na zaproszenie włocławskiego NSZZ "Solidarność" grupa naszych uczniów zaprezentowała koncert, którego premiera miała miejsce w szkole 1 marca, w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Widowisko odbyło się w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku, w budynku który po II wojnie światowej był miejscem kaźni działaczy antykomunistycznego podziemia. Zgromadzona publiczność, w tym Poseł na Sejm RP p. Joanna Borowiak, Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty p. Małgorzata Oborska, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty we Włocławku p. Małgorzata Kowalczyk-Przybytek oraz przedstawiciele środowisk katolickich i mieszkańcy Włocławka entuzjastycznie i owacjami na stojąco przyjęli występ radziejowskiej młodzieży. Dzień później, dnia 5 marca montaż słowno-muzyczny poświęcony bohaterskim żołnierzom mogli zobaczyć w murach radziejowskiej fary mieszkańcy naszego miasta, a wśród nich kujawsko-pomorski wicekurator oświaty p. Maria Mazurkiewicz oraz oczywiście gospodarz, ksiądz dziekan Ireneusz Mrowicki.

W więcej zdjęcia z konertu!

Poprawiony: wtorek, 14 marca 2017 08:49
Więcej…
 
Konkurs Kochane dzieciaki dokarmiajcie ptaki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 06 marca 2017 11:16

I-IIIMamy zaszczyt ogłosić, że konkurs plastyczny "Kochane dzieciaki dokarmiajcie ptaki" został rozstrzygnięty. Konkurs przeznaczony był dla klas I-III, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a jego poziom był wyrównany.  Przy ocenie prac brano pod uwagę zarówno poziom artystyczny, jak również inwencję twórczą autora. Dzieci w swoich pracach pamiętały także o innych zwierzątkach, które zimą potrzebują pomocy.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za chęć udziału w konkursie.

Poprawiony: czwartek, 09 marca 2017 11:11
Więcej…
 
W hołdzie Wyklętym... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
sobota, 04 marca 2017 10:32

Wykletym1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia uroczystości odbyły się również w Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie. Jak zawsze odwiedzili nas przedstawiciele władz samorządowych i instytucji z nami współpracujących. W obecności uczniów naszego Gimnazjum p. Jerzy Gadzinowski, bratanek dowódcy oddziału AK - KWP, działającego na terenie południowych Kujaw - Jerzego Gadzinowskiego ps. Szary, przedstawił genezę ruchu oporu wobec sowieckiej okupacji po 1945 r. Rozstrzygnięto III edycję konkursu literacko - plastycznego "W hołdzie Wyklętym", który organizujemy wspólnie z Forum Samorządowym w Radziejowie (wyniki w więcej). Po wręczeniu nagród odbył się wspaniały koncert, upamiętniający bohaterskich żołnierzy. Nasi artyści przygotowane widowisko przedstawią jeszcze dwukrotnie: 4 marca 2017 r. o godz. 16:00 w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku oraz w Kościele Farnym w Radziejowie 5 marca 2017 r. po mszy św. o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy!


Poprawiony: sobota, 04 marca 2017 11:13
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 64

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012