forex trading logo

Statystyki

Home
Urodziny Patrona PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 19 lutego 2013 14:52

KopernikDziś kolejna, 540 rocznica urodzin patrona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radziejowie, wielkiego Polaka Mikołaja Kopernika. Szczególnie uroczyście obchodzono to wydarzenie w dniu wczorajszym w mieście narodzin astronoma - Toruniu. Rok 2013 w województwie kujawsko - pomorskim ogłoszono rokiem Kopernika. Nasza szkoła również włączy się w obchody, o czym będziemy na bieżąco informować w naszej witrynie. Dzień Patrona uczniowie obchodzić będą w najbliższy piątek. Szczegóły wkróce.

 
Chłopcy najlepsi w powiecie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 15 lutego 2013 11:14

12.02.2013r w Radziejowie odbyły się mistrzostwa powiatu radziejowskiego w mini piłkę siatkową chłopców. Nasi uczniowie nie zawiedli i pewnie pokonali  w finale rówieśników ze szkoły podstawowej z Morzyc. Młodym siatkarzom gratulujemy i trzymamy kciuki za dobre występy w ćwierćfinale wojewódzkim, który odbędzie się 19.02.2013r. w Rypinie.

Finał: MZS Radziejów - SP Morzyce 2:0 (16, 22)

Skład: Jakub Bruch, Kevin Stasiak, Artur Rogacki, Patryk Syrocki, Filip Staniszewski, Maciej Włodarski, Paweł Kotrysiak, Łukasz Benedykciński, Marceli Krygier, Mateusz Niedośmiałek

Opiekun: Mariusz Bogacz

 

Poprawiony: piątek, 15 lutego 2013 11:31
Więcej…
 
Walentynki, Walentynki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 14 lutego 2013 14:52

walentynki14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego. Jak co roku wybieraliśmy Miss i Mistera Walentynek. W kategorii klas I-III SP wygrali: Zuzanna Okunowska z kl. IIa i Kamil Tomczak - kl. Ia. W kategorii klas IV-VI SP wygrali: Maria Lizik i Kajetan Skonieczka z kl. IVa, a w kategorii klas gimnazjalnych Anna Kłonowska i Jan Grzanka z kl. IIa. W szkole działała prężnie Poczta Walentynkowa, za pośrednictwem której łatwiej można było przekazać oblubieńcom okolicznościową kartkę :-) Organizatorem obchodów były samorządy uczniowskie.

 

Poprawiony: czwartek, 14 lutego 2013 15:13
Więcej…
 
Środa popielcowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 14 lutego 2013 08:45

popielecCzas karnawału kończy tradycyjna Środa popielcowa. Rozpoczynamy czas przygotowujący do przeżycia najważniejszych dla chrześcijan Świąt Wielkanocnych. By pełniej przeżyć wspomniane Święta uczniowie będą uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych w dniach 18-20 marca 2013 r. O szczegółach poinformujemy po ustaleniu planu zajęć w tych dniach.

 
Koza w szkole podstawowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 13 lutego 2013 19:12

kozaJak co roku tradycyjnie koniec karnawału oznajmiają zapusty. Ten zwyczaj kujawski jest nadal żywy w wielu wsiach regionu, ale znajomość obrzędu i symbolika postaci zanika. Dlatego w poniedziałek w gimnazjum gościła "koza" z Kłóbki, a we wtorek barwny korowód przebierańców pojawił się w szkole podstawowej. Tworzyli go członkowie koła historycznego - uczniowie z klasy V b, przygotowani przez Alinę Grzechowiak i Marię Eznarską.

Maszkary zwierzęce: koza, bocian, koń, niedźwiedź i towarzyszące im postacie: Cyganie, diabeł, śmierć, para młoda oraz muzykanci, przemaszerowali przez sale lekcyjne i korytarze szkolne budząc ogromne zainteresowanie i wiele emocji wśród uczniów. Wielu z nich po raz pierwszy spotkało się z takim zapustnym orszakiem. Wszystkich cieszyło "wypędzanie złych mocy zimy", bo gdy: "Bocian dziobem kle, kle , kle/ nasza zima już w piekle. / A wiosenka na płocie / w tej zielonej kapocie". Zdjęcia w więcej!

Maria Eznarska

Poprawiony: czwartek, 14 lutego 2013 09:45
Więcej…
 
Babciu, Dziadku, kochamy Was... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 12 lutego 2013 15:25

Dzień babci08.02.2013 r. uczniowie klasy II b PSP wraz z wychowawczynią przygotowali klasowy koncert słowno - muzyczny. Uroczystość ta miała na celu wytworzenie wokół postaci Babci i Dziadka odpowiedniego klimatu podkreślającego ich znaczenie w rodzinie, udział w pracach domowych, pomoc w wychowywaniu pociech. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki specjalnie dla nich. Na twarzach gości można było zaobserwować uśmiech, radość. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Występ bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa. Na zebranych czekała jeszcze jedna niespodzianka. W tajemnicy przed nimi dzieci własnoręcznie przygotowały kwiatki, które wręczyły zaraz po występie. Wspólny poczęstunek był okazją do rozmów, w czasie których mogliśmy podzielić się wrażeniami. Zaproszeni goście opuszczali klasę z wielkim uśmiechem na twarzach i serdecznymi podziękowaniami za wszystko. Dzień Babci i Dziadka na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków. Galeria z tego wydarzenia w więcej!

Sylwia Szczerbiak

Więcej…
 
Marynia z Kłóbki w gimnazjum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 12 lutego 2013 10:47

kozaW poniedziałek (11.02.2013) uczniowie gimnazjum mogli podziwiać występ zespołu folklorystycznego Marynia, działający pod kierownictwem Urszuli i Bogdana Lisowskich z Towarzystwa Miłośników Kłóbki. Artyści przedstawili zapustowy kujawski zwyczaj chodzenia z kozą. Zespół włączał widzów do wspólnych śpiewów, a atrakcyjności dodawał język, gdyż wszyscy posługiwali się piękną kujawską gwarą.

Występ został zorganizowany dzięki współpracy z Towarzystwem Miłośników Kujaw z Radziejowa, za co dziękujemy pani Prezes Halinie Paczkowskiej.

 

Więcej…
 
Rower za Kopernika! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 12 lutego 2013 09:35

Olimpiada_KopernikJak pisaliśmy już na łamach naszej strony internetowej, w tym roku szkolnym po raz pierwszy odbył się w województwie kujawsko-pomorskim Konkurs Interdyscyplinarny "Mikołaj Kopernik i jego epoka" z serii Regionalnych Olimpiad o Wielkich Polakach. Laureatkami etapu rejonowego zostały dwie uczennice naszego gimnazjum: Klaudia  Walasik i Julia Lewandowska.

W dniu 8 lutego 2013 r., w odpowiedzi na zaproszenie organizatorów Konkursu: Dyrektora Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku ks. dra Pawła Nowogórskiego oraz Dyrektora Kujawsko - Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku Wojciecha Ziółkowskiego, wyróżnione gimnazjalistki wzięły udział w uroczystym podsumowaniu II etapu Konkursu. Organizatorzy zadbali o ciekawy przebieg uroczystości, a także o bardzo atrakcyjne nagrody. Klaudia Walasik za zdobycie największej liczby punktów w rejonie włocławskim otrzymała rower. Julia Lewandowska poszerzyła swój księgozbiór o album poświęcony polskiemu papieżowi. Dziewczętom w tym radosnym dniu towarzyszyli Dyrektor MZS Remigiusz Koźmiński i nauczyciel prowadzący Maria Eznarska. Uroczystość odbyła się w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego województwa kujawsko - pomorskiego we Włocławku, w pałacyku przy ul. Bechiego 2.

W dniu 4 marca 2013 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, nasze laureatki przystąpią do etapu wojewódzkiego Konkursu. Rywalizować będą wraz z czternastoma innymi uczniami z całego województwa. Nagrodą są m. in. wycieczki do Włoch. Życzymy więc sukcesów! Zdjęcia w więcej.

Poprawiony: środa, 13 lutego 2013 09:16
Więcej…
 
Bal przebierańców w podstawówce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 11 lutego 2013 16:23

Bal I-IIIKarnawałowe szaleństwa trwają w najlepsze. Podobnie jak tydzień wcześniej w oddziałach przedszkolnych, w tłusty czwartek odbył się tradycyjny wielki bal przebierańców na koniec karnawału w klasach młodszych szkoły podstawowej. Wszyscy uczestnicy wraz z rodzicami wykazali się wielką inwencją w przygotowaniu strojów. Przy muzyce serwowanej przez p. Pawła Centkowskiego zabawa była znakomita, o czym można się przekonać podziwiając zdjęcia!

Imprezy na zakończenie karnawału odbywają się także z udziałem starszych uczniów naszego Zespołu. Jeszcze tego samego dnia odbyła się dyskoteka w SP, a we wtorkowe ostatki, 12 lutego br. podobna impreza w Gimnazjum.

 

Więcej…
 
Spotkanie z doradcą zawodowym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 11 lutego 2013 11:11

doradca

W poniedziałek 18 lutego br. w godzinach 8.55 - 10.35 (klasa III a PG), 10.40 - 12.35 (klasa III b PG) oraz w czwartek 21 lutego br. w godzinach 9.50 - 11.30 (klasa III c PG), odbędą się warsztaty zawodoznawcze dla wszystkich uczniów klas trzecich. Zajęcia poprowadzi doradca zawodowy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radziejowie p. Robert Zaradzki.

Zapraszam,

pedagog Małgorzata Bykowska

Poprawiony: poniedziałek, 11 lutego 2013 16:38
 
Walentynki w MZS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 11 lutego 2013 09:09

Ogłoszenie 1

Od poniedziałku do środy  (11.02- 13.02) Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum będzie zbierał pocztę walentynkową, która zostanie rozdana w czwartek.

Ogłoszenie 2

14 lutego z okazji Walentynek, w naszej placówce obowiązuje strój w kolorze czerwonym.

W związku z tym Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum ogłasza konkurs na wybory Miss  i Mistera Walentynek.

Do wyborów z każdej klasy należy wytypować dziewczynę i chłopca, którzy będą najciekawiej ubrani (przebrani).

Wybory zostaną przeprowadzone 14 lutego.

Poprawiony: poniedziałek, 11 lutego 2013 16:40
 
« pierwszapoprzednia61626364656667686970następnaostatnia »

Strona 65 z 70

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012