forex trading logo

Statystyki

Home
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pt. "Zjawiska fizyczne w przyrodzie". PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 20 marca 2013 09:39

konkurs_fotoW naszej szkole rozstrzygnięto konkurs fotograficzny pt. "Zjawiska fizyczne w przyrodzie". Napłynęło wiele interesujących prac, spośród, których komisja wybrała cztery najciekawsze. Oto nagrodzeni:

1. Weronika Pomianowska

2. Patrycja Miętkiewicz

3. Marzena Jeszke

4. Natalia Granczewska

Wszystkie prace zostaną zaprezentowane w zaprzyjaźnionym gimnazjum w Kruszwicy.

Sylwia Lazar

Piotr Zieliński

Poprawiony: środa, 20 marca 2013 22:12
 
Sukces uczniów PSP w konkursie "Mistrz ortografii" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 19 marca 2013 13:37

ortoW dniu dzisiejszym uczniowie klas II i III PSP wzięli udział w konkursie "Mistrz ortografii" zorganizowanym przez SP w Piotrkowie Kujawskim. Oprócz uczniów z Piotrkowa Kujawskiego w konkursie wzięły udział dzieci z Radziejowa, Bycza, Dębołęki i Płowiec. Główny celem konkursu było zainteresowanie uczniów ortografią oraz wyłonienie "Mistrza ortografii".

W kategorii klas II:

1 miejsce - Andrzej Wrzesiński kl. II d (PSP Radziejów)

2 miejsce - Igor Lewandowski kl. II d (PSP Radziejów)

3 miejsce - Katarzyna Bartczak kl. II c (PSP Piotrków Kujawski)

W kategorii klas III:

1 miejsce - Oliwia Galczak kl. III c (PSP Radziejów)

2 miejsce - Weronika Dolatowska kl. III b (PSP Radziejów)

3 miejsce - Wiktoria Nawrocka kl. III a (PSP Radziejów)

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zdjęcia wkrótce.

Anna Sobieraj

 
"Lokomotywa z wierszami Tuwima" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 19 marca 2013 12:22

lokomoW dniu 26.02.2013 klasa II d PSP wzięła udział w spotkaniu "Lokomotywa z wierszami Tuwima", które odbyło się w Miejskiej Powiatowej Bibliotece Publicznej w Radziejowie. W programie m. in.: "O Julianie Tuwimie", "Głośne czytanie wierszy Tuwima", "Czy znasz wiersze Juliana Tuwima? - zagadki, konkursy", "Prezentacja książek Tuwima", "Tworzymy lokomotywę". Dzieci chętnie brały udział w rozwiązywaniu zagadek, w konkursach i wspólnym czytaniu wierszy Tuwima. Na zakończenie spotkania każde dziecko wypożyczyło książki autorstwa JulianaTuwima. W "więcej" krótki fotoreportaż.

wychowawca Anna Sobieraj

Więcej…
 
Wkrótce wiosna! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 18 marca 2013 22:25

wiosnaChoć za oknami tego nie widać, już wkróce znów powitamy wiosnę! Tradycyjny dzień wagarowicza zalecamy spędzić w szkole, gdzie można będzie się nieźle pobawić. W tym dniu odbędą się tylko 3 lekcje, a od 10:45 zaczynamy imprezy! Oto lista propozycji dla uczniów gimnazjum:

godz. 10:45 klasy III

konkurs karaoke - uczniowie zaprezentują 2 piosenki niespodzianki, liczba osób dowolna ? korytarz II piętro (osoba odpowiedzialna p. Paweł Centkowski)


klasy II

konkurencje sprawnościowo-wiedzowe - sala gimnastyczna na parterze, liczba uczestników 5 (osoby odpowiedzialne p. P. Krupiński i p. T. Bykowski),


klasy I

Konkurs na kanapki wiosenne - uczniowie przygotowują kanapki  z produktów wcześniej przez siebie przyniesionych, ocenie podlegają tylko 3 najładniejsze i najbardziej oryginalne z nich, jest to część projektu realizowanego w naszej szkole - sale lekcyjne, (osoby odpowiedzialne: wychowawcy),

11:50 klasy III

konkurs na kanapki wiosenne

klasy II konkurs karaoke
klasy I konkurs karaoke

W jury zasiądą: p. W. Sobczak, p. P. Stolarski, p. P. Centkowski

Osoba odpowiedzialna za Dzień Wiosny: Sylwia Lazar

Poprawiony: poniedziałek, 18 marca 2013 22:50
 
Rekolecje wielkopostne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 18 marca 2013 03:37

rekolekcjeOd poniedziałku do środy uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół uczestniczą w rekolekcjach wielkopostnych. Uczniowie podstawówki spotykają się w szkole o 8:00, by po lekcji wychowawczej wspólnie z opiekunami udać się do radziejowskich kościołów, gdzie o 9:00 odbywać się będą msze św. z nauką. Gimnazjaliści od poniedziałku do środy zajęcia w szkole rozpoczynają od 8:55. Na te dni zaplanowano projekcje filmów, koncert ewangelizacyjny oraz prezentację projektu Adopcja na odległość. Wspólnie z opiekunami każdego dnia o godz. 11:00 udadzą się do kościołów. W środę wszyscy uczestniczą w liturgii w kościele farnym.

Poprawiony: środa, 20 marca 2013 22:13
Więcej…
 
Gala Olimpiady Mikołaj Kopernik i jego epoka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 14 marca 2013 19:58

kopernikJak informowaliśmy tutaj, w dniu dzisiejszym w Centrum Sztuki współczesnej w Toruniu odbyła się Gala finałowa Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach - Mikołaj Kopernik i jego epoka. Uczennice Publicznego Gimnazjum nr 1 Julia Lewandowska i Klaudia Walasik uzyskały tytuł laureatek, zajmując 3 i 5 miejsce w województwie. Krótki fotoreportaż z wydarzenia poniżej.

Poprawiony: czwartek, 14 marca 2013 20:38
Więcej…
 
HABEMUS PAPAM! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 13 marca 2013 19:49

KościółDziś jesteśmy świadkami wielkiego wydarzenia historii powszechnej. Konklawe kardynalskie po pięciu głosowaniach dokonało wyboru 266 w historii papieża - (łac. Pontifex Maximus, wł. papa, gr. pappas, forma funkcjonująca w języku polskim pochodzi od czeskiego papež) - biskupa Rzymu, zwierzchnika Kościoła katolickiego, Stolicy Apostolskiej oraz głowę państwa Watykan. Nowym papieżem został Argentyńczyk Jorge Mario Bergoglio, który przyjął imię Franciszek.

Poprawiony: środa, 13 marca 2013 20:17
 
Spotkanie z emerytami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 13 marca 2013 22:10

emerytUczniowie z Miejskiego Zespolu Szkół w Radziejowie juz od kilku lat mają zaszczyt umilać czas członkom Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Radziejowie. W tym roku też się to udało. 08.03.2013 r w sali konferencyjnej Urzędu Miasta przedstawiliśmy skecze o Kobietach, które zaznaczyły swoją obecność w historii ludzkości. Nie omieszkaliśmy też zaprezentowacć nowe kategorie kobiecości jakie objawiły się po wojnie w Polsce. Apel zostały przygotowany przez uczniów MZS w Radziejowie wraz z opiekunami: p. Sylwią Lazar, p. Piotrem Zielińskim oraz p. Pawłem Centkowskim.

pozdrawiam

Sylwia

Poprawiony: środa, 13 marca 2013 22:23
Więcej…
 
Lekcja otwarta języka polskiego w klasie Va PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 11 marca 2013 12:56

fot

Lekcje w szkole to rzecz normalna. Uczniowie zdobywają wiedzę na lekcjach tradycyjnych i poza murami szkoły: na konkursach, w teatrze, w kinie, z mediów itp. Zdecydowana większość zajęć edukacyjnych odbywa się w gronie uczniów tworzących daną klasę. Bywają i takie, w których uczestniczy więcej gości niż uczniów. Są to lekcje otwarte z udziałem rodziców, dyrekcji szkoły, innych uczniów oraz zainteresowanych pracą szkoły. Podczas lekcji diagnozujących zwraca się uwagę na osiągnięty przez uczniów poziom sprawności i umiejętności oraz skupia się na działaniach i zachowaniu uczniów w czasie zajęć. Uczestniczący w niej goście są zainteresowani umiejętnościami dzieci, obserwują, w jakim stopniu wykorzystują one w praktyce zdobytą wcześniej wiedzę, w jakim stopniu opanowały umiejętność samodzielnego myślenia, jak przebiega współpraca w grupie, jak wykorzystywana jest wiedza do rozwiązywania konkretnych problemów. Dalsza część tekstu i galeria w "więcej".

Więcej…
 
ADORACJA DRZEWA KRZYŻA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   

krzyz"To nie grzechy Cię przybiły , lecz mój grzech.

To nie ludzie Cię skrzywdzili, lecz mój grzech".

Droga Krzyżowa jest szczególnym nabożeństwem związanym z przeżywaniem okresu liturgicznego jakim jest Wielki Post. Rozważając w czasie tego nabożeństwa największe wydarzenie zbawcze w dziejach ludzkości - mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa - czcimy i adorujemy w ten sposób naszego Zbawiciela oraz uświadamiamy sobie własne grzechy i dążymy nieustannie do zmiany swojego życia.

W Roku Wiary, w czwarty piątek Wielkiego Postu, w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Radziejowie rozważania Drogi Krzyżowej poprowadziły nauczycielki Miejskiego Zespołu Szkół: M. Polaszek, M. Klawińska, B. Rolirad, M. Gralak, A. Odważna, L. Nieznalska,  M. Kubiak, A. Szyjakowska, A. Opasik-Urbańska, A. Grzechowiak, D. Magier, M. Eznarska, L. Ciesielska-Małecka i G. Trzmielewska. Wspólnie z wiernymi tej parafii adorowały święte Drzewo Krzyża, na którym zawisł Jezus Chrystus i który stał się tronem miłości przebaczającej.

Grażyna Trzmielewska

Poprawiony: środa, 13 marca 2013 20:08
 
Dzień Kobiet PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 08 marca 2013 16:48

dzień kobietDziś Dzień Kobiet! W naszej szkole odbył się apel przygotowany przez uczniów klas V, którzy zaprezentowali w żartobliwy sposób nieporozumienia wynikające z odmienności postrzegania świata przez osobników przeciwnych płci Smile. Szczególny aplauz wywołały piosenki tematycznie dobrane do nastroju dzisiejszego dnia. Opiekę reżyserską nad całością sprawowała p. Grażyna Szyper.

Przyłączamy się do życzeń i wszystkim paniom: nauczycielkom, pracownicom, mamom i oczywiście uczennicom naszego Zespołu składamy wszystkiego naj...

Poprawiony: piątek, 08 marca 2013 17:16
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia61626364656667686970następnaostatnia »

Strona 65 z 72

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012