forex trading logo

PG nr 1

Statystyki

Home
Zagraniczni goście w Jedynce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 17 maja 2013 14:23

comeniusJuż w najbliższą niedzielę w naszym mieście pojawią się goście z Turcji, Hiszpanii, Włoch i Wielkiej Brytanii. W poniedziałek wezmą udział w przedstawieniu koła teatralnego, koncercie, zwiedzą naszą szkołę, porozmawiają z uczniami i nauczycielami. Odbędą także spotkanie robocze w ramach projektu Comenius 1-2-3 Zdrowie, realizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1. Prócz Radziejowa zwiedzą Toruń i Poznań, a grupa turecka jeszcze Warszawę. W naszym serwisie pojawi się oczywiście relacja z tego wydarzenia.

Poprawiony: piątek, 17 maja 2013 14:33
 
Spotkanie z Kopernikiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 17 maja 2013 14:17

rok KopernikaRadziejowska podstawówka nosi imię słynnego polskiego astronoma i z okazji Jego Roku koło teatralne, literackie i recytatorskie przygotowały cykl imprez, których uwieńczeniem będzie Z Kopernikiem w Radziejowie - spotkanie  w naszej "Jedynce"Uroczystość odbędzie się 23 maja 2013 r. Relacja zostanie zamieszczona za tydzień.

Honorowym patronatem objęli ją: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego - p. Piotr Całbecki, Przewodnicząca Sejmiku Kujawsko-Pomorskiego - p. Dorota Jakuta oraz Burmistrz Radziejowa - p. Sławomir Bykowski.

Poprawiony: piątek, 17 maja 2013 14:23
 
Spotkanie Dziecięcego Klubu Ksiażki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 17 maja 2013 13:58

przyjaciel_ksiązkaOdbyło się kolejne spotkanie Dziecięcego Klubu Książki. DKK powstał we współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Radziejowie w 2009 roku. Pierwsza grupa składała się z uczniów klasy piątej i czwartej. Zaczynała od poznawania literatury dziecięcej, później odkrywała tajniki poezji. Uczniowie szybko nawiązali nowe znajomości i potrafili współpracować w grupie, co pozwoliło im nabrać pewności siebie, odkryć zdolności plastyczne i aktorskie, poprzez które wyrażali swoje emocje oraz problematykę poznawanej literatury.

Poprawiony: piątek, 17 maja 2013 14:17
Więcej…
 
Na zaproszenie biblioteki w Dobrem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 17 maja 2013 13:16

Wiele jest przysłów związanych z książką a jedno z chińskich mówi: Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem. 

Poprawiony: piątek, 17 maja 2013 13:57
Więcej…
 
III Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 15 maja 2013 08:43

TEENAGE MARATHON OF ENGLISH - ETAP SZKOLNY

Konkurs odbędzie się 17.05.2013r. (piątek).

Zakres: zagadnienia leksykalne, gramatyczne oraz elementy wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego.

Czas: 60 min.

Miejsce: sala 6

3 reprezentantów szkoły z najlepszymi wynikami przechodzi do kolejnego etapu, który odbędzie się 03.06.2013r. w Publicznym Gimnazjum im. Ziemi Kujawskiej w Osięcinach. Pozostałe informacje w rozwinięciu artykułu.

Więcej…
 
II Szkolny Konkurs Ortograficzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 14 maja 2013 10:02

Dnia 9 maja 2013 roku w Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie odbył się II Szkolny Konkurs Ortograficzny kl. I - III "Mistrz Ortografii".

Celem konkursu było:

  • doskonalenie poprawnej pisowni;
  • upowszechnianie kultury językowej wśród uczniów klas I-III;
  • rozwijanie logicznego myślenia oraz umiejętności cichego czytania ze zrozumieniem;
  • kształcenie umiejętności wykorzystania w praktyce poznanych zasad ortograficznych;
  • pokazanie wartości uczenia się i nabywania umiejętności poprawnego posługiwania się językiem ojczystym;
  • wyłonienie spośród najmłodszych uczniów szkoły podstawowej mistrza ortografii kl. I, II, III.

Szczegółowe informacje oraz zdjęcia w "więcej".

Poprawiony: wtorek, 14 maja 2013 10:19
Więcej…
 
Szkolny konkurs plastyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 14 maja 2013 09:25

W kwietniu odbył się konkurs plastyczny dla klas I - III. Temat prac był związany z patronem szkoły i brzmiał "Wyprawa w kosmos". Dzieci wykonywały prace w szkole podczas zajęć, w grupach kilkuosobowych. 13 maja urządzono wystawę prac. Na spotkaniu w grupie Pacholąt organizatorki konkursu: pani Anna Odważna i Małgorzata Polaszek ogłosiły wyniki oraz wręczyły dyplomy i nagrody. Fundatorem był Sklepik Szkolny. Szczegóły i zdjęcia w "więcej".

Poprawiony: wtorek, 14 maja 2013 09:45
Więcej…
 
Witaj Majowa Jutrzenko! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 14 maja 2013 09:15

Maj to miesiąc wielu ważnych dla Polaków rocznic narodowych i państwowych. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Święto Konstytucji 3 Maja. W 1791, na Zamku Królewskim w Warszawie, Polacy chcąc zreformować swoje państwo, uchwalili drugą na świecie ustawę zasadniczą. O tym, w społeczności MZS, w dniu 30 IV 2013 r., opowiedzieli wierszami i piosenkami uczniowie z klasy V b. Stworzony dla potrzeb tego apelu zespół muzyczny pod batutą p. P. Centkowskiego, zagrał dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, piękną "Pieśń konfederatów barskich" oraz "Wolność" - piosenkę z repertuaru Marka Grechuty.

M. Eznarska

 
Listy dzieci przyjętych do przedszkola PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 07 maja 2013 15:09

przedszkole30 kwietnia 2013 r. komisja naborowa ustaliła skład zespołów dzieci przyjętych do przedszkoli prowadzonych przez Miejski Zespół Szkół w Radziejowie. Obowiązkowo opieką przedszkolną zostały objęte wszystkie dzieci sześcio i pięcioletnie, które przygotowywane są do podjęcia nauki szkolnej. Listy zamieszczono tutaj.

Poprawiony: wtorek, 07 maja 2013 15:35
 
Majowe Święta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 29 kwietnia 2013 20:34

flagaW tym tygodniu obchodzimy kilka świąt, które są dniami wolnymi od pracy. 1 maja przypada Święto Pracy, szczególnie uroczyście obchodzone w okresie historycznym PRL, czyli w latach 1945 - 1989, mającym być alternatywą dla tradycyjnego święta Niepodległej Polski - Święta Narodowego 3 - Maja. Było ono ustanowione na pamiątkę uchwalenia pierwszej Konstytucji nowoczesnej Europy, co miało miejsce właśnie 3 maja 1791 r. w Warszawie przez Sejm Czteroletni, nazywany Wielkim. 2 maja obchodzone jest kolejne święto, obowiązujące od 2004 r.: Dzień Flagi Rzeczypospospolitej Polskiej. Wszystkie te dni są tradycyjnie dniami wolnymi od nauki szkolnej. Do nauki wracamy dopiero 6 maja.

Ww wtorek w szkole odbędą się uroczyste, okolicznościowe apele. W tym dniu obowiązuje dzień galowy. Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom składamy świąteczne życzenia miłego, wiosennego wypoczynku. Zachęcamy gorąco do udziału w patriotycznych uroczystościach organizowanych na terenie miasta oraz wywieszenia biało - czerwonej flagi na swoich domach, z której mamy obowiązek być szczególnie dumni!

Poprawiony: czwartek, 01 maja 2014 00:08
Więcej…
 
"Radziejów w wiosennym słońcu" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 29 kwietnia 2013 13:04

konkurs_fotoW imieniu organizatorów, czyli Radziejowskiego Domu Kultury serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym "Radziejów w wiosennym słońcu". Konkurs adresowany jest do wszystkich osób zajmujących się fotografowaniem. Naszych uczniów dotyczą dwie kategorie wiekowe: I - uczniowie szkół podstawowych i II - uczniowie gimnazjum. Szczegóły regulaminowe można przeczytać tutaj. Termin składania prac ustalono na 7 czerwca 2013 r. Pytania można zadawać pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 71 z 82

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012