forex trading logo

PG nr 1

Statystyki

Home
Spotkanie z emerytami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 13 marca 2013 22:10

emerytUczniowie z Miejskiego Zespolu Szkół w Radziejowie juz od kilku lat mają zaszczyt umilać czas członkom Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Radziejowie. W tym roku też się to udało. 08.03.2013 r w sali konferencyjnej Urzędu Miasta przedstawiliśmy skecze o Kobietach, które zaznaczyły swoją obecność w historii ludzkości. Nie omieszkaliśmy też zaprezentowacć nowe kategorie kobiecości jakie objawiły się po wojnie w Polsce. Apel zostały przygotowany przez uczniów MZS w Radziejowie wraz z opiekunami: p. Sylwią Lazar, p. Piotrem Zielińskim oraz p. Pawłem Centkowskim.

pozdrawiam

Sylwia

Poprawiony: środa, 13 marca 2013 22:23
Więcej…
 
Lekcja otwarta języka polskiego w klasie Va PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 11 marca 2013 12:56

fot

Lekcje w szkole to rzecz normalna. Uczniowie zdobywają wiedzę na lekcjach tradycyjnych i poza murami szkoły: na konkursach, w teatrze, w kinie, z mediów itp. Zdecydowana większość zajęć edukacyjnych odbywa się w gronie uczniów tworzących daną klasę. Bywają i takie, w których uczestniczy więcej gości niż uczniów. Są to lekcje otwarte z udziałem rodziców, dyrekcji szkoły, innych uczniów oraz zainteresowanych pracą szkoły. Podczas lekcji diagnozujących zwraca się uwagę na osiągnięty przez uczniów poziom sprawności i umiejętności oraz skupia się na działaniach i zachowaniu uczniów w czasie zajęć. Uczestniczący w niej goście są zainteresowani umiejętnościami dzieci, obserwują, w jakim stopniu wykorzystują one w praktyce zdobytą wcześniej wiedzę, w jakim stopniu opanowały umiejętność samodzielnego myślenia, jak przebiega współpraca w grupie, jak wykorzystywana jest wiedza do rozwiązywania konkretnych problemów. Dalsza część tekstu i galeria w "więcej".

Więcej…
 
ADORACJA DRZEWA KRZYŻA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   

krzyz"To nie grzechy Cię przybiły , lecz mój grzech.

To nie ludzie Cię skrzywdzili, lecz mój grzech".

Droga Krzyżowa jest szczególnym nabożeństwem związanym z przeżywaniem okresu liturgicznego jakim jest Wielki Post. Rozważając w czasie tego nabożeństwa największe wydarzenie zbawcze w dziejach ludzkości - mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa - czcimy i adorujemy w ten sposób naszego Zbawiciela oraz uświadamiamy sobie własne grzechy i dążymy nieustannie do zmiany swojego życia.

W Roku Wiary, w czwarty piątek Wielkiego Postu, w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Radziejowie rozważania Drogi Krzyżowej poprowadziły nauczycielki Miejskiego Zespołu Szkół: M. Polaszek, M. Klawińska, B. Rolirad, M. Gralak, A. Odważna, L. Nieznalska,  M. Kubiak, A. Szyjakowska, A. Opasik-Urbańska, A. Grzechowiak, D. Magier, M. Eznarska, L. Ciesielska-Małecka i G. Trzmielewska. Wspólnie z wiernymi tej parafii adorowały święte Drzewo Krzyża, na którym zawisł Jezus Chrystus i który stał się tronem miłości przebaczającej.

Grażyna Trzmielewska

Poprawiony: środa, 13 marca 2013 20:08
 
Dzień Kobiet PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 08 marca 2013 16:48

dzień kobietDziś Dzień Kobiet! W naszej szkole odbył się apel przygotowany przez uczniów klas V, którzy zaprezentowali w żartobliwy sposób nieporozumienia wynikające z odmienności postrzegania świata przez osobników przeciwnych płci Smile. Szczególny aplauz wywołały piosenki tematycznie dobrane do nastroju dzisiejszego dnia. Opiekę reżyserską nad całością sprawowała p. Grażyna Szyper.

Przyłączamy się do życzeń i wszystkim paniom: nauczycielkom, pracownicom, mamom i oczywiście uczennicom naszego Zespołu składamy wszystkiego naj...

Poprawiony: piątek, 08 marca 2013 17:16
Więcej…
 
Relacja z Dnia niemieckiego w szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 07 marca 2013 21:43

wagenJak już informowaliśmy wcześniej, w ostatnią środę w naszym gimnazjum odbyło się święto języka niemieckiego. Z inicjatywy nauczyciela języka pani Renaty Meller gościliśmy przedstawiciela Instytutu Goethego panią Justynę Wichłacz, która przybyła barwnie udekorowanym VW z logo akcji. Gość przywiózł ze sobą nie tylko mnóstwo prezentów, nagród i pomocy dydaktycznych, ale również zaprezentował aktywne metody nauczania języka obcego. Wizyta nie była tylko okazją do dobrej zabawy uczniów, ale również lekcją poglądową dla nauczycieli. O tym, że nauka może również przynosić radość, można przekonać się w załączonym fotoreportażu.

Poprawiony: czwartek, 07 marca 2013 21:58
Więcej…
 
Deutsch Wagen Tour w naszym gimnazjum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 05 marca 2013 16:29

WagenJutro w naszym gimnazjum dzień języka niemieckiego. Już od 10:00 odbędą się prezentacje, imprezy i lekcje otwarte języka niemieckiego, a największą atrakcją będzie samochód oznakowany logo "Deutsch Wagen Tour". Akcja ma na celu promocję języka niemieckiego w Polsce. Animatorzy prezentują nowatorskie rozwiązania związane z nauczaniem języka oraz przybliżają kraje obszaru niemieckojęzycznego. W programie wiele gier, konkursów i zabaw. Wkrótce relacja z imprez na naszej stronie.

Poprawiony: środa, 06 marca 2013 07:49
 
Nasi uczniowie w gronie laureatów! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 05 marca 2013 16:55

Olimpiada KopernikW dniu 4 marca 2013r, w sali sesyjnej Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego: "Mikołaj Kopernik i jego epoka". Finał był podsumowaniem wcześniejszych etapów olimpiady, które wyłoniły jego uczestników. W etapie szkolnym uczestniczyło 715 uczniów z 45 gimnazjów. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 142 uczniów, a do ścisłego finału awansowało 16 osób.

Wśród finalistów znalazły się nasze gimnazjalistki: Julia Lewandowska i Klaudia Walasik. Obie przekroczyły próg 75% punktów i zostały laureatkami Konkursu. Julia Lewandowska zajęła 3 miejsce, a Klaudia Walasik 5 miejsce. Pełne wyniki tutaj.

Uroczyste podsumowanie zmagań konkursowych odbędzie się 14 marca z udziałem władz samorządowych w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Dziewczętom gratulujemy!!!

Poprawiony: środa, 06 marca 2013 07:50
 
"Z KOŚCI NASZYCH POWSTANĄ MŚCICIELE..." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 05 marca 2013 18:55

Powstanie stycznioweZ okazji przypadającej w tym roku 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego, klasy VIa i VIb ze szkoły podstawowej wzięły udział w lekcji muzealnej w Muzeum Historii Włocławka. Uczniowie mogli zapoznać się z historią walk powstańczych na Kujawach i obejrzeć cenne eksponaty zgromadzone w muzeum.

 

Poprawiony: czwartek, 07 marca 2013 22:02
Więcej…
 
Komunikat dla pracowników MZS w Radziejowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 05 marca 2013 14:23

szkołaW zakładce BIP (u dołu witryny po prawej stronie lub kliknąć na skrót) umieszczono Regulamin Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych wraz z załącznikami, obowiązujący w Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie.

Uwaga:

Zgodnie z Regulaminem Oświadczenie (zał. nr 1) należy złożyć do 15 marca 2013 r!

Poprawiony: środa, 13 marca 2013 13:26
 
Nabór do przedszkola i klas I SP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 26 lutego 2013 07:59

KopernikJuż od 1 marca br. uruchamiamy nabór do:

Publicznego Przedszkola nr 1, ul. Polna 1 - opieka 9-godzinna,
Oddziałów przedszkolnych przy PSP nr 1, ul. Szkolna 26 - opieka 5-godzinna,
Klas I Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radziejowie.

Szczegóły i dokumenty do pobrania w zakładce BIP w panelu po prawej stronie.

Poprawiony: wtorek, 26 lutego 2013 08:23
 
Dzień Mikołaja Kopernika PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
sobota, 23 lutego 2013 14:24

PatronW piątek (22.02.2013) w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Radziejowie obchodzono Święto Patrona Szkoły.

O godzinie 9:50 w sali gimnastycznej zgromadziła się społeczność uczniowska, nauczyciele, dyrekcja i zaproszeni goście: pan Burmistrz Miasta Sławomir Bykowski oraz pełnomocnik do spraw oświaty pani Katarzyna Jałoszyńska.

Poprawiony: sobota, 23 lutego 2013 14:58
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia717273747576777879następnaostatnia »

Strona 72 z 79

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012