forex trading logo

PG nr 1

Statystyki

Home
Festyn Dnia Dziecka za nami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 05 czerwca 2013 08:15

JDzień Dzieckaak informowaliśmy wcześniej w ostatni poniedziałek odbył się w naszym zespole wielki piknik z okazji Dnia Dziecka. Impreza rozpoczęła się tradycyjną Paradą Schumana. Barwny korowód uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum przemaszerował ulicami Radziejowa budząc wielkie zainteresowanie mieszkańców. Po Paradzie impreza rozpoczęła się życzeniami od zaproszonych gości: pana Dariusza Kurzawy - vice marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, pana Sławomira Bykowskiego - Burmistrza miasta oraz pana Krzysztofa Chłodzińskiego - przedstawiciela Rady Rodziców. Goście wręczyli wyróżnienia i podziękowania uczniom zaangażowanym w obchody Roku Mikołaja Kopernika - Patrona naszej podstawówki. Uczestnicy projektu "Przez sport po zdrowie" otrzymali certyfikaty. Po części oficjalnej rozpoczęła się wspaniała zabawa. Najmłodsi korzystali z dmuchańców, gimnazjaliści rywalizowali w zawodach sportowych na orliku a na scenie trwały występy artystyczne naszych uczniów oraz grupy Nasza Stacja Metro. W auli uczniowie kl. I - III SP podziwiali występy kół teatralnych. Uczniowie klas III gimnazjum zajmowali się przedszkolakami m. in. malując im twarze i czuwając nad konkursem malowania kredą na asfalcie. Każdy miał możliwość przejażdżki specjalnym pojazdem ulicami Radziejowa. Podsumowaniem zabawy był entuzjastycznie przyjęty występ iluzjonisty Aleksandra Tkacza. Towarzyszyła nam wspaniała pogoda, a burzę która zakończyła festyn 3 minuty przed planowanym czasem można uznać za jeszcze jedną atrakcję, choć scena porywami wiatru została uszkodzona.

Wkrótce zdjęcia z festynu!

Poprawiony: poniedziałek, 10 czerwca 2013 11:18
 
Wyniki Szkolnego Konkursu Literackiego pod hasłem - NASZA SZKOŁA-NASZ PATRON PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 04 czerwca 2013 10:21

W maju 2013 r. w Miekopernikjskim Zespole Szkół odbył się  Szkolny Konkurs Literacki na autorski wiersz pod hasłem NASZA SZKOŁA-NASZ PATRON.

Wyniki w więcej.

Poprawiony: poniedziałek, 10 czerwca 2013 11:22
Więcej…
 
Dziś Dzień Dziecka! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
sobota, 01 czerwca 2013 07:27

DzienDzieckaDziś Dzień Dziecka. Święto ustanowiono by propagować braterstwo między dziećmi całego świata a także by zwrócić szczególną uwagę na rzecz właściwego rozwoju najmłodszych. 

Wszystkim dzieciom - uczniom i podopiecznym Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie oraz wszystkim dorosłym, którzy czują się dziećmi składamy gorące życzenia szczęścia i pomyślności. Kiss

W naszych placówkach obchody związane z dzisiejszym świętem przewidziano na poniedziałek 3 czerwca. Już od 8:00 rozstawione będą na boisku szkolnym atrakcje z których skorzystać będą mogły przedszkolaki. O godz. 9:00 tradycyjna Parada Schumana ulicami Radziejowa na którą wyruszą uczniowie podstawówki i gimnazjum. Ok. 9:30 życzenia, wręczenie nagród i wyróżnień m. in. za udział w konkursach i zaangażowanie w obchody Roku Kopernika oraz rozpoczęcie pikniku. Od godz. 10:00 wszystkie przedszkolaki rozpoczną zabawę przy ul. Polnej, a gimnazjaliści rozgrywki sportowe na Orliku. Na scenie odbędą się koncerty uczniów i Naszej Stacji Metro oraz konkursy w których nagrody ufundował Kujawsko - Dobrzyński Bank Spółdzielczy i firma ubezpieczeniowa AGA z ul. Brzeskiej w Radziejowie. W auli odbędą się dwa przedstawienia kół teatralnych najmłodszych uczniów szkoły. Główną atrakcją będzie występ światowej sławy iluzjonisty Aleksandra Tkacza z Ukrainy (godz. 11:50). Przez cały czas pikniku dzieci będą mogły skorzystać z przejażdżki ulicami naszego miasteczka świątecznym tramwajem. Wszystkie dzieci i dorosłych zapraszamy - dobra zabawa gwarantowana!

Poprawiony: poniedziałek, 10 czerwca 2013 11:27
 
Wyniki III Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 28 maja 2013 08:57

17 maja odbył się w PG nr w Radziejowie etap szkolny III Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego (Teenage Marathon of English). Najlepsza okazała się Iga Szarwarkowska (56 pkt.), II miejsce zajęła Marta Świderska (52 pkt.), a III miejsce przypadło Michałowi Marciniakowi (51 pkt.). Wcześniej wspomniana trójka uczniów zagwarantowała sobie udział w dalszym etapie, który odbędzie się 3 czerwca w Publicznym Gimnazjum im. Ziemi Kujawskiej w Osięcinach. Gratulujemy!

Sylwia Lazar

Poprawiony: poniedziałek, 10 czerwca 2013 11:20
 
CHOCIAŻ CZASEM FOSZKI MAMY I TAK WAS BARDZO KOCHAMY! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 26 maja 2013 14:33

W czwartek (23.05.2013) uczniowie z klasy II c wraz z wychowawczynią Mileną Kurant przygotowali występ artystyczny z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci zaprezentowały krótkie scenki sytuacyjne, wyrecytowały wiersze, zaśpiewały piosenki oraz zagrały na instrumentach muzycznych. W ten sposób chciały podziękować Rodzicom za trud wkładany w ich wychowanie. Po występie, zgromadzonym Gościom zostały wręczone własnoręcznie przygotowane upominki. Mamusie otrzymały tulipany, a Tatusiowie krawaty.
Poczęstunek w restauracji "Na Skarpie", zorganizowany przez Rodziców w podziękowaniu dla swoich pociech był dobrą okazją do wspólnych zabaw i rozmów.
Uroczystość Dnia Mamy i Taty sprawiła wszystkim wiele powodów do uśmiechu i radości. Zdjęcia w "więcej".

Milena Kurant

Więcej…
 
DO CIEBIE WOŁAM, CZŁOWIEKU, CIEBIE SZUKAM... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 24 maja 2013 12:17

7 maja 2013 r. miłośnicy poezji Karola Wojtyły po raz trzeci spotkali się w kościele Wniebowzięcia NMP w Radziejowie. Hasłem tegorocznego konkursu były słowa: "Do Ciebie wołam, Człowieku, Ciebie szukam".   Honorowy patronat sprawował ks. prałat Stanisław Łosiakowski.

Organizatorzy:

1. Parafia Wniebowzięcia NMP w Radziejowie

2. Grażyna Trzmielewska  - nauczycielka Miejskiego Zespołu Szkół - PSP nr 1 w Radziejowie

Cele konkursu:

1. Propagowanie poezji Karola Wojtyły.

2. Uczczenie 2. rocznicy Beatyfikacji Jana Pawła II.

3. Kształtowanie kultury żywego słowa.

4. Rozwijanie recytatorskich uzdolnień młodzieży.

5. Promocja uczniów zdolnych.

Więcej…
 
Wycieczka w Góry Świętokrzyskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 23 maja 2013 07:53

W dniach 15-17 maja 2013r opustoszała szkoła podstawowa. W tym okresie prawie 90 uczniów z klas IV a ,IV c, V a, V b, V c, VI a ,VI c wędrowało po szlakach Kielecczyzny.
W pierwszym dniu zwiedzili pałacyk w Oblęgorku, gdzie zapoznali się z życiem i twórczością naszego wybitnego pisarza historycznego Henryka Sienkiewicza. Podziwiali także sędziwy Dąb Bartek. W Kielcach mieli możliwość obejrzeć Muzeum Stefana Żeromskiego, a w nim rekonstrukcję sali lekcyjnej z XIX wieku. Najwięcej zainteresowania wzbudziły wśród uczestników wycieczki przyrządy do kar cielesnych. Zobaczyli także Kadzielnię-rezerwat przyrody nieożywionej.

Poprawiony: poniedziałek, 10 czerwca 2013 11:30
Więcej…
 
Zaproszenie dla rodziców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 17 maja 2013 14:34

komunikatW poniedziałek, 20 maja 2013 roku w Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie odbędą się ostatnie w tym roku szkolnym wywiadówki. Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas VI SP na godzinę 16:00, a pozostałych rodziców (uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum) na godz. 16:30. Szczegółowe informacje pojawią się na drzwiach wejściowych do szkoły.

Poprawiony: czwartek, 06 czerwca 2013 13:21
 
Zagraniczni goście w Jedynce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 17 maja 2013 14:23

comeniusJuż w najbliższą niedzielę w naszym mieście pojawią się goście z Turcji, Hiszpanii, Włoch i Wielkiej Brytanii. W poniedziałek wezmą udział w przedstawieniu koła teatralnego, koncercie, zwiedzą naszą szkołę, porozmawiają z uczniami i nauczycielami. Odbędą także spotkanie robocze w ramach projektu Comenius 1-2-3 Zdrowie, realizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1. Prócz Radziejowa zwiedzą Toruń i Poznań, a grupa turecka jeszcze Warszawę. W naszym serwisie pojawi się oczywiście relacja z tego wydarzenia.

Poprawiony: piątek, 17 maja 2013 14:33
 
Spotkanie z Kopernikiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 17 maja 2013 14:17

rok KopernikaRadziejowska podstawówka nosi imię słynnego polskiego astronoma i z okazji Jego Roku koło teatralne, literackie i recytatorskie przygotowały cykl imprez, których uwieńczeniem będzie Z Kopernikiem w Radziejowie - spotkanie  w naszej "Jedynce"Uroczystość odbędzie się 23 maja 2013 r. Relacja zostanie zamieszczona za tydzień.

Honorowym patronatem objęli ją: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego - p. Piotr Całbecki, Przewodnicząca Sejmiku Kujawsko-Pomorskiego - p. Dorota Jakuta oraz Burmistrz Radziejowa - p. Sławomir Bykowski.

Poprawiony: piątek, 17 maja 2013 14:23
 
Spotkanie Dziecięcego Klubu Ksiażki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 17 maja 2013 13:58

przyjaciel_ksiązkaOdbyło się kolejne spotkanie Dziecięcego Klubu Książki. DKK powstał we współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Radziejowie w 2009 roku. Pierwsza grupa składała się z uczniów klasy piątej i czwartej. Zaczynała od poznawania literatury dziecięcej, później odkrywała tajniki poezji. Uczniowie szybko nawiązali nowe znajomości i potrafili współpracować w grupie, co pozwoliło im nabrać pewności siebie, odkryć zdolności plastyczne i aktorskie, poprzez które wyrażali swoje emocje oraz problematykę poznawanej literatury.

Poprawiony: piątek, 17 maja 2013 14:17
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 73 z 85

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012