forex trading logo

PG nr 1

Statystyki

Home
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU W PSP NR 1 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 09 kwietnia 2013 22:08

TeatrMiędzynarodowy Dzień Teatru ustanowiono w czasie 9. Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach, który miał miejsce w czerwcu 1961 r. Od tego czasu 27 marca każdego roku jest obchodzony na całym świecie. Jego celem jest promocja i międzynarodowa wymiana informacji na temat teatru, pobudzenie kreacji i zwiększenie współpracy ludzi teatru oraz uświadomienie opinii publicznej wagi sztuki i artystycznej kreacji w życiu codziennym.

Poprawiony: wtorek, 09 kwietnia 2013 22:12
Więcej…
 
Sprawdzian już za szóstoklasistami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 05 kwietnia 2013 14:09

sprawdzianNa pytanie: Jak poszło? - Średnio; Łatwe czy trudne? - Takie sobie. Niezdecydowanie i umiarkowane uczucie raczej ulgi niż radości cechowało uczniów klas szóstych po dorocznym Sprawdzianie. Uczniowie, prócz umiejętności analizy tekstu, musieli popisać się zastosowaniem działań matematycznych w planowaniu podróży i pielęgnacji trawnika. Do testu przystąpili wszyscy - 74 - uczniowie klas szóstych naszej szkoły podstawowej. Wyniki sprawdzianu zostaną uwolnione w dniu 27 maja 2013 r. i właśnie wtedy będzie można po zalogowaniu się do serwisu OKE w Gdańsku sprawdzić efekty swojej pracy. Wydrukowane dokumenty z wynikami dotrą do szkoły nie później niż na 7 dni przed zakończeniem roku szkolnego, które planowane jest na 28 czerwca br.

W więcej krótka relacja zdjęciowa ze zmagań szóstoklasistów.

Poprawiony: wtorek, 09 kwietnia 2013 22:30
Więcej…
 
Sprawdzian szóstoklasisty 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 02 kwietnia 2013 08:29

testChoć symptomów wiosny za oknami trudno szukać rozpoczynamy wiosenną batalię egzaminacyjną w szkołach wszystkich poziomów. Już w najbliższy czwartek, 4 kwietnia uczniowie klas szóstych szkół podstawowych w całej Poslce przystąpią do pierwszego poważnego egzaminu w swojej karierze edukacyjnej. Jest on obowiązkowy i napisanie testu warunkuje ukończenie szkoły. Wynik jest istotny w perspektywie dalszej nauki na poziomie gimnazjum. W PSP nr 1 w Radziejowie o godz. 9:00 swe zmagania rozpocznie 74 uczniów, którym już teraz życzymy powodzenia!

Pozostali uczniowie dzień ten mogą potraktować jako jeszcze jeden dzień ferii wiosennych - jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych - co wynika z założeń organizacyjnych MZS w Radziejowie.

 
Prima Aprilis PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 02 kwietnia 2013 08:17

primaW związku z tym, że sytuacja śnieżna została opanowana, odwołuje się odwołanie zajęć lekcyjnych, o którym informowano poniżej.

Proszę zwrócić uwagę na termin zamieszczenia tej informacji. Żart się udał, niektórzy pracownicy uwierzyli, uczniowie okazali się bardzej czujni. Zapraszamy wszystkich serdecznie do szkoły po feriach wiosennych w dniu 3 kwietnia 2013 r. Smile

 
UWAGA! Ważny komunikat dla rodziców i uczniów! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 01 kwietnia 2013 09:20

sankiW związku z obfitymi opadami śniegu, niespotykanymi o tej porze roku i tragiczną sytuacją komunikacyjną panującą w Radziejowie i okolicy Dyrekcja MZS w porozumieniu z Organem Prowadzącym podjęła decyzję o odwołaniu do końca tygodnia zajęć lekcyjnych we wszystkich placówkach oświatowych Zespołu do końca tygodnia, tj. 5 kwietnia br. Jednocześnie informuje się, że o ewnetualnej zmianie terminu Sprawdzianu szóstoklasisty (4.04.2013) decyzja będzie podjęta w ciągu najbliższych 24 godzin!

 
Wesołego Alleluja!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
sobota, 30 marca 2013 14:14

allelujaWszystkim podopiecznym, od przedszkolaka do gimnazjalisty, rodzicom, nauczycielom i pracownikom oraz sympatykom Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie składamy życzenia zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych, mokrego śmigusa - dyngusa, a także rychłego przyjścia wiosny Laughing.

Poprawiony: sobota, 30 marca 2013 14:25
 
Nowe projekty edukacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
sobota, 30 marca 2013 13:50

projektJeszcze wiosną tego roku uczniowie klas młodszych SP i gimnazjum wezmą udział w projekcie organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Radziejowie, polegającym na objęciu nauką pływania dwóch 15-osobowych grup, złożonych z uczniów klas I-III SP i gimnazjum, Trwa nabór uczniów, a początek zajęć planuje się jeszcze w kwietniu.

Kolejnym zadaniem, którego realizacja rozpocznie się 7 maja br. i potrwa do maja 2014 jest projekt "Ćwiczę, uczę się, pomagam". 17 uczniów klas I gimnazjum weźmie udział w zajęciach z w-f, matematyki, języka angielskiego i informatyki oraz treningu psychologicznym, mającym na celu wzmocnienie funkcjonowania ucznia w środowisku społecznym. Projekt jest realizowany ze środków unijnych (POKL), a beneficjentem jest Kujawsko - Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Szczegóły na stronie inetrnetowej www.projektunijny.cen.bydgoszcz.pl.

Poprawiony: sobota, 30 marca 2013 14:10
 
Sara Mwankuga adoptowana przez uczniów MZS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
sobota, 30 marca 2013 13:25

Jednym z postanowień wielkopostnych, które zostało zrealizowane przez uczniów Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie podczas rekolekcji było wsparcie Dziełem Adopcji za pośrenictwem Sekretariatu Misyjnego Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa jednego z dzieci - podopiecznych misjonarzy w Tanzanii. Pomoc polega na opłaceniu rocznych kosztów nauki rówieśnika, który mieszkając w Afryce ma trudną sytuację materialną i problemy ze znalezieniem środków na naukę. Ojcowie misjonarze wytypowali 13 - letnią Sarę Mwankuga, uczennicę 5 klasy szkoły podstawowej, która po śrmierci swoich rodziców jest wychowywana wraz z czworgiem przybranego rodzeństwa przez swoją ciocię. Każdy radziejowski uczeń może wspomóc Sarę wpłacając rocznie 2 zł do p. Elżbiety Deruckiej. Zainteresowni losem dziecka mogą pytać o nią pisząc bezpośrednio do Tanzanii na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Sarze życzymy sukcesów w nauce!

Poprawiony: sobota, 30 marca 2013 13:50
 
WYRÓŻNIENIE DLA NAUCZYCIELKI PSP NR 1 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 27 marca 2013 08:53

21 marca 2013 r. w  Kujawsko - Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku odbyła się konferencja Odkryj talent w swoim uczniu  - przykłady dobrych praktyk. Uczestniczyli w niej zaproszeni dyrektorzy i nauczyciele ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz laureaci konkursu na prezentację multimedialną "Odkryj talent w swoim uczniu". Gościem specjalnym był poseł Łukasz Zbonikowski.

Poprawiony: środa, 27 marca 2013 20:27
Więcej…
 
Drzwi otwarte w szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 26 marca 2013 14:46

logoUczniowie Miejskiego Zespołu Szkół, którzy wkrótce staną się naszymi absolwentami dziś mają okazję poznać radziejowskie placówki edukacyjne. Gimnazjaliści z klas III odwiedzają radziejowiskie LO, ZSM oraz ZSRCKU w Przemystce. Uczniowie klas VI naszej szkoły podstawowej mogą bliżej poznać specyfikę gimnazjum. Drzwi otwarte w MZS odbywają się pod hasłem "Staruj z nami" i trwają przez trzy dni. 25 marca - dzień "Zdrowo" - podopieczni wraz z wychowawcami wzięli udział w podsumowaniu projektu "Trzymaj formę". Bawili się podczas konkursów, uczyli się zdrowo odżywiać oraz aktywności fizycznej przy aerobicu. 26 marca to "Świadomie" - zwiedzanie galerii prac i uczestnictwo w zajęciach pokazowych: lekcji języka hiszpańskiego, lekcji regionalnej i zajęć warsztatowych z fizyki i chemii. III dzień - "Rozsądnie" - to m. in. spotkanie z absolwentami gimnazjum, pokaz projektów międzynarodowych Comenius, prezentacja i koncert. Po świętach planowany jest koncert również dla rodziców przyszłych absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, na który już dziś zapraszamy, a o terminie poinformujemy wkrótce.

Poprawiony: wtorek, 26 marca 2013 15:19
 
VI Turniej Absolwentów Klas Sportowych za nami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 26 marca 2013 18:29

siatkaW ostatnią sobotę w hali ZSM w Radziejowie odbył się VI już Turniej Absolwentów Klas SPortowych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radziejowie. Zanim rozpoczęła się rywalizacja sportowa uczestnicy spotkali się w Kościele Farnym by uczcić pamięć swego nauczyciela i wychowawcy Franciszka Malinowskiego. Po mszy złożono kwiaty i zapalono znicz na jego grobie oraz zmarłego niedawno Krzysztofa Estkowskiego. Do zawodów przystąpiło 6 drużyn podzielonych na 2 grupy. Zwycięstwo, po raz drugi z rzędu, odnieśli najmłodsi uczestnicy - urodzeni w roku 1976. Zespół grał w składzie: Maciej Estkowski, Tomasz Wawrzyniak, Leszek Rzępołuch, Tomasz Dominiak, Radosław Waśkiewicz, Marek Ignasiak. Za rok, tradycyjnie w przeddzień niedzieli palmowej kolejne spotkanie sportowców, w których duch rywalizacji nie gaśnie z upływającym czasem...Wink

Poprawiony: czwartek, 28 marca 2013 03:09
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 73 z 82

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012