forex trading logo

PG nr 1

Statystyki

Home
PASJONACI DZIEJÓW ORĘŻA POLSKIEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 26 marca 2013 13:41

losyJuż po raz  osiemnasty odbywa się Ogólnopolski Konkurs Historyczny Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Jego celem jest upowszechnienie wiedzy o historii oręża polskiego w różnych okresach naszych dziejów ojczystych. Konkurs wymaga także od uczestników znajomości broni i barwy, architektury obronnej, topografii wojskowej, literatury, muzyki i pieśni.

Poprawiony: wtorek, 26 marca 2013 15:18
Więcej…
 
Dzień wiosny w gimnazjum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 26 marca 2013 12:24

wiosnaJak już informowano wcześniej, 21 marca w naszym Gimnazjum odbyły się imprezy z okazji pierwszego dnia wiosny. Za oknem wiosny nie widać, a w szkole zabawa była przednia. W konkursach ocenianych przez jury w składzie: p. P. Czyżewska, p. A. Stanny, p. P. Centkowski najlepszymi klasami okazały się: wśród klas I - IA, wśród klas II - IIC, wśród klas III - IIIA. W więcej kilka fotomigawek...

Poprawiony: wtorek, 26 marca 2013 12:55
Więcej…
 
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH - CZAS MODLITWY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 27 marca 2013 08:29

rekolekcjeW Roku Wiary, w dniach 17-20 marca 2013 r., w kościołach p.w. Podwyższenia Krzyża i p.w. Wniebowzięcia NMP w Radziejowie odbyły się Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów szkół podstawowych. Była to specyficzna forma modlitwy osobistej i wspólnotowej, przygotowująca do radosnego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

Poprawiony: środa, 27 marca 2013 20:33
Więcej…
 
Rekolekcje Wielkopostne - podsumowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 25 marca 2013 15:01

rekolekcjeRekolekcje (łac. recolligere - zbierać na nowo, powtórnie) to w katolicyzmie kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej poprzez udział w Eucharystii, intensywną modlitwę, konferencje oraz spowiedź.

W dniach 18-20.03.2013 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 mieli okazję wziąć udział w dodatkowych zajęciach, przygotowanych i prowadzonych na terenie szkoły.

(KM)

Poprawiony: poniedziałek, 25 marca 2013 15:12
Więcej…
 
"Targi Zawodów" w PG PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 22 marca 2013 12:50

W dniu dzisiejszym w naszym gimnazjum odbyły się "Targi Zawodów". Konsultacje indywidualne i grupowe młodzieży pod kątem wyboru przyszłej drogi zawodowej prowadziła p. Aleksandra Seifert - doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Radziejowie. Doradca odpowiadał na pytania dotyczące określenia osobowości zawodowej, zainteresowań i zapotrzebowania na zawody deficytowe. Gimnazjaliści mieli możliwość pobrania ulotek informacyjnych i innych materiałów promocyjnych dotyczących lokalnego rynku pracy. Dla uczniów klas III przewidziane są kolejne warsztaty zawodoznawcze, które odbędą się w maju. Już dziś serdecznie zapraszam.

Pedagog Małgorzata Bykowska

Zdjęcia w "więcej".

Więcej…
 
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pt. "Zjawiska fizyczne w przyrodzie". PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 20 marca 2013 09:39

konkurs_fotoW naszej szkole rozstrzygnięto konkurs fotograficzny pt. "Zjawiska fizyczne w przyrodzie". Napłynęło wiele interesujących prac, spośród, których komisja wybrała cztery najciekawsze. Oto nagrodzeni:

1. Weronika Pomianowska

2. Patrycja Miętkiewicz

3. Marzena Jeszke

4. Natalia Granczewska

Wszystkie prace zostaną zaprezentowane w zaprzyjaźnionym gimnazjum w Kruszwicy.

Sylwia Lazar

Piotr Zieliński

Poprawiony: środa, 20 marca 2013 22:12
 
Sukces uczniów PSP w konkursie "Mistrz ortografii" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 19 marca 2013 13:37

ortoW dniu dzisiejszym uczniowie klas II i III PSP wzięli udział w konkursie "Mistrz ortografii" zorganizowanym przez SP w Piotrkowie Kujawskim. Oprócz uczniów z Piotrkowa Kujawskiego w konkursie wzięły udział dzieci z Radziejowa, Bycza, Dębołęki i Płowiec. Główny celem konkursu było zainteresowanie uczniów ortografią oraz wyłonienie "Mistrza ortografii".

W kategorii klas II:

1 miejsce - Andrzej Wrzesiński kl. II d (PSP Radziejów)

2 miejsce - Igor Lewandowski kl. II d (PSP Radziejów)

3 miejsce - Katarzyna Bartczak kl. II c (PSP Piotrków Kujawski)

W kategorii klas III:

1 miejsce - Oliwia Galczak kl. III c (PSP Radziejów)

2 miejsce - Weronika Dolatowska kl. III b (PSP Radziejów)

3 miejsce - Wiktoria Nawrocka kl. III a (PSP Radziejów)

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zdjęcia wkrótce.

Anna Sobieraj

 
"Lokomotywa z wierszami Tuwima" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 19 marca 2013 12:22

lokomoW dniu 26.02.2013 klasa II d PSP wzięła udział w spotkaniu "Lokomotywa z wierszami Tuwima", które odbyło się w Miejskiej Powiatowej Bibliotece Publicznej w Radziejowie. W programie m. in.: "O Julianie Tuwimie", "Głośne czytanie wierszy Tuwima", "Czy znasz wiersze Juliana Tuwima? - zagadki, konkursy", "Prezentacja książek Tuwima", "Tworzymy lokomotywę". Dzieci chętnie brały udział w rozwiązywaniu zagadek, w konkursach i wspólnym czytaniu wierszy Tuwima. Na zakończenie spotkania każde dziecko wypożyczyło książki autorstwa JulianaTuwima. W "więcej" krótki fotoreportaż.

wychowawca Anna Sobieraj

Więcej…
 
Wkrótce wiosna! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 18 marca 2013 22:25

wiosnaChoć za oknami tego nie widać, już wkróce znów powitamy wiosnę! Tradycyjny dzień wagarowicza zalecamy spędzić w szkole, gdzie można będzie się nieźle pobawić. W tym dniu odbędą się tylko 3 lekcje, a od 10:45 zaczynamy imprezy! Oto lista propozycji dla uczniów gimnazjum:

godz. 10:45 klasy III

konkurs karaoke - uczniowie zaprezentują 2 piosenki niespodzianki, liczba osób dowolna ? korytarz II piętro (osoba odpowiedzialna p. Paweł Centkowski)


klasy II

konkurencje sprawnościowo-wiedzowe - sala gimnastyczna na parterze, liczba uczestników 5 (osoby odpowiedzialne p. P. Krupiński i p. T. Bykowski),


klasy I

Konkurs na kanapki wiosenne - uczniowie przygotowują kanapki  z produktów wcześniej przez siebie przyniesionych, ocenie podlegają tylko 3 najładniejsze i najbardziej oryginalne z nich, jest to część projektu realizowanego w naszej szkole - sale lekcyjne, (osoby odpowiedzialne: wychowawcy),

11:50 klasy III

konkurs na kanapki wiosenne

klasy II konkurs karaoke
klasy I konkurs karaoke

W jury zasiądą: p. W. Sobczak, p. P. Stolarski, p. P. Centkowski

Osoba odpowiedzialna za Dzień Wiosny: Sylwia Lazar

Poprawiony: poniedziałek, 18 marca 2013 22:50
 
Rekolecje wielkopostne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 18 marca 2013 03:37

rekolekcjeOd poniedziałku do środy uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół uczestniczą w rekolekcjach wielkopostnych. Uczniowie podstawówki spotykają się w szkole o 8:00, by po lekcji wychowawczej wspólnie z opiekunami udać się do radziejowskich kościołów, gdzie o 9:00 odbywać się będą msze św. z nauką. Gimnazjaliści od poniedziałku do środy zajęcia w szkole rozpoczynają od 8:55. Na te dni zaplanowano projekcje filmów, koncert ewangelizacyjny oraz prezentację projektu Adopcja na odległość. Wspólnie z opiekunami każdego dnia o godz. 11:00 udadzą się do kościołów. W środę wszyscy uczestniczą w liturgii w kościele farnym.

Poprawiony: środa, 20 marca 2013 22:13
Więcej…
 
Gala Olimpiady Mikołaj Kopernik i jego epoka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 14 marca 2013 19:58

kopernikJak informowaliśmy tutaj, w dniu dzisiejszym w Centrum Sztuki współczesnej w Toruniu odbyła się Gala finałowa Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach - Mikołaj Kopernik i jego epoka. Uczennice Publicznego Gimnazjum nr 1 Julia Lewandowska i Klaudia Walasik uzyskały tytuł laureatek, zajmując 3 i 5 miejsce w województwie. Krótki fotoreportaż z wydarzenia poniżej.

Poprawiony: czwartek, 14 marca 2013 20:38
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 75 z 83

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012