forex trading logo

PG nr 1

Statystyki

Home
Dzień Mikołaja Kopernika PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
sobota, 23 lutego 2013 14:24

PatronW piątek (22.02.2013) w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Radziejowie obchodzono Święto Patrona Szkoły.

O godzinie 9:50 w sali gimnastycznej zgromadziła się społeczność uczniowska, nauczyciele, dyrekcja i zaproszeni goście: pan Burmistrz Miasta Sławomir Bykowski oraz pełnomocnik do spraw oświaty pani Katarzyna Jałoszyńska.

Poprawiony: sobota, 23 lutego 2013 14:58
Więcej…
 
Pokaz czerpania papieru PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
sobota, 23 lutego 2013 13:08

papierDnia 21.02.2013 roku w naszej szkole podstawowej odbyły się warsztaty edukacyjne dla dzieci z kółek plastycznych i artystycznych pt. "Pokaz czerpania papieru". Inicjatorką spotkania była pani Aneta Kalicka.

Dzieci mogły własnoręcznie wykonać papier metodą tradycyjną. Była to dla nich nie tylko świetna zabawa ale również możliwość rozwijania wyobraźni. Poznały tajniki kaligrafi oraz zajmowały się odciskaniem pieczęci lakowych. Największym zainteresowaniem cieszyło się barwienie papieru techniką japońską, które wzbudziło wiele emocji.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkową kartę z własnoręcznie czerpanego papieru a także wszystkie prace wykonane podczas zajęć.

Aneta Kalicka

Poprawiony: sobota, 23 lutego 2013 13:40
Więcej…
 
Dziś Dzień Patrona! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 22 lutego 2013 06:52

LogoDziś w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Radziejowie Święto Patrona Szkoły. O godz. 9:50 w sali gimnastycznej odbędzie się uroczysty apel poświęcony Mikołajowi Kopernikowi z udziałem władz Miasta i zaproszonych gości, podczas którego m. in. cała Szkoła odśpiewa hymn. Po uroczystościach część rozrywkowa. Uczniowie klas starszych będą rywalizować w rozgrywkach sportowych, a młodsi będą się bawić w grach i konkursach na wesoło. W tym dniu obowiązuje strój galowy. Wkrótce na naszej stronie fotoreportaż z obchodów.

 
Komunikat dla pracowników MZS w Radziejowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 21 lutego 2013 23:42

SzkołaW zakładce BIP po prawej stronie u dołu zamieszczono projekt Regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych mającego obowiązywać w Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie. Proszę o zapoznanie się z artykułem i zapraszam do konsultacji według zamieszczonych zasad.

Dokumenty po przyjęciu i zatwierdzeniu ostatecznej wersji będą nadal do Państwa dyspozycji w Biuletynie Informacji Publicznej MZS w Radziejowie.

Remigiusz Koźmiński

Poprawiony: czwartek, 21 lutego 2013 23:59
 
Komunikat dla nauczycieli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 20 lutego 2013 21:26

szkołaW zakładce BIP można znaleźć wersję elektroniczną Arkusza samooceny pracy nauczycieli Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowe.

Można go również pobrać tutaj.

Termin zwrotu wypełnionego dokumentu, tj 22 lutego 2013 r., ustalono podczas posiedzenia Rady Pedagogicznej w dniu dzisiejszym. Smile

 
Siatkarze w półfinale województwa! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 20 lutego 2013 10:47

minisiatkaWielkim sukcesem naszych młodych siatkarzy zakończył się finał rejonu włocławskiego szkół podstawowych w mini piłkę siatkową, który odbył się 18 lutego w pięknej hali w Rypinie. Nasi chłopcy wygrali wszystkie mecze i znaleźli się wśród siedmiu najlepszych szkół w województwie kujawsko-pomorskim. Teraz czeka ich ciężka przeprawa w półfinale wojewódzkim, który zostanie rozegrany 26.02.2013 r. w Grudziądzu. Życzymy powodzenia!

Wyniki:

PSP 1 Radziejów - SP 20 Włocławek 2:1,

PSP 1 Radziejów - SP Bądkowo 2:0,

PSP 1 Radziejów - SP Bobrowniki 2:0,

PSP 1 Radziejów - SP Kikół 2:1.

Skład:  Kevin Stasiak, Jakub Bruch, Artur Rogacki, Patryk Syrocki, Mateusz Niedośmiałek, Łukasz Benedykciński, Marceli Krygier, Paweł Kotrysiak.

Opiekun: Mariusz Bogacz

Poprawiony: środa, 20 lutego 2013 12:24
Więcej…
 
Urodziny Patrona PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 19 lutego 2013 14:52

KopernikDziś kolejna, 540 rocznica urodzin patrona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radziejowie, wielkiego Polaka Mikołaja Kopernika. Szczególnie uroczyście obchodzono to wydarzenie w dniu wczorajszym w mieście narodzin astronoma - Toruniu. Rok 2013 w województwie kujawsko - pomorskim ogłoszono rokiem Kopernika. Nasza szkoła również włączy się w obchody, o czym będziemy na bieżąco informować w naszej witrynie. Dzień Patrona uczniowie obchodzić będą w najbliższy piątek. Szczegóły wkróce.

 
Chłopcy najlepsi w powiecie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 15 lutego 2013 11:14

12.02.2013r w Radziejowie odbyły się mistrzostwa powiatu radziejowskiego w mini piłkę siatkową chłopców. Nasi uczniowie nie zawiedli i pewnie pokonali  w finale rówieśników ze szkoły podstawowej z Morzyc. Młodym siatkarzom gratulujemy i trzymamy kciuki za dobre występy w ćwierćfinale wojewódzkim, który odbędzie się 19.02.2013r. w Rypinie.

Finał: MZS Radziejów - SP Morzyce 2:0 (16, 22)

Skład: Jakub Bruch, Kevin Stasiak, Artur Rogacki, Patryk Syrocki, Filip Staniszewski, Maciej Włodarski, Paweł Kotrysiak, Łukasz Benedykciński, Marceli Krygier, Mateusz Niedośmiałek

Opiekun: Mariusz Bogacz

 

Poprawiony: piątek, 15 lutego 2013 11:31
Więcej…
 
Walentynki, Walentynki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 14 lutego 2013 14:52

walentynki14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego. Jak co roku wybieraliśmy Miss i Mistera Walentynek. W kategorii klas I-III SP wygrali: Zuzanna Okunowska z kl. IIa i Kamil Tomczak - kl. Ia. W kategorii klas IV-VI SP wygrali: Maria Lizik i Kajetan Skonieczka z kl. IVa, a w kategorii klas gimnazjalnych Anna Kłonowska i Jan Grzanka z kl. IIa. W szkole działała prężnie Poczta Walentynkowa, za pośrednictwem której łatwiej można było przekazać oblubieńcom okolicznościową kartkę :-) Organizatorem obchodów były samorządy uczniowskie.

 

Poprawiony: czwartek, 14 lutego 2013 15:13
Więcej…
 
Środa popielcowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 14 lutego 2013 08:45

popielecCzas karnawału kończy tradycyjna Środa popielcowa. Rozpoczynamy czas przygotowujący do przeżycia najważniejszych dla chrześcijan Świąt Wielkanocnych. By pełniej przeżyć wspomniane Święta uczniowie będą uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych w dniach 18-20 marca 2013 r. O szczegółach poinformujemy po ustaleniu planu zajęć w tych dniach.

 
Koza w szkole podstawowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 13 lutego 2013 19:12

kozaJak co roku tradycyjnie koniec karnawału oznajmiają zapusty. Ten zwyczaj kujawski jest nadal żywy w wielu wsiach regionu, ale znajomość obrzędu i symbolika postaci zanika. Dlatego w poniedziałek w gimnazjum gościła "koza" z Kłóbki, a we wtorek barwny korowód przebierańców pojawił się w szkole podstawowej. Tworzyli go członkowie koła historycznego - uczniowie z klasy V b, przygotowani przez Alinę Grzechowiak i Marię Eznarską.

Maszkary zwierzęce: koza, bocian, koń, niedźwiedź i towarzyszące im postacie: Cyganie, diabeł, śmierć, para młoda oraz muzykanci, przemaszerowali przez sale lekcyjne i korytarze szkolne budząc ogromne zainteresowanie i wiele emocji wśród uczniów. Wielu z nich po raz pierwszy spotkało się z takim zapustnym orszakiem. Wszystkich cieszyło "wypędzanie złych mocy zimy", bo gdy: "Bocian dziobem kle, kle , kle/ nasza zima już w piekle. / A wiosenka na płocie / w tej zielonej kapocie". Zdjęcia w więcej!

Maria Eznarska

Poprawiony: czwartek, 14 lutego 2013 09:45
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 77 z 83

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012