forex trading logo

PG nr 1

Statystyki

Home
Uwaga, Konkurs dla gimnazjalistów! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 09 stycznia 2013 12:42

Zadanie:

W programie Google SketchUp należy zaprojektować 3 budynki mieszkalne:

- przykładowy dom w Polsce

- dworek lub zamek

- dom przyszłości

Gotowe projekty 3D należy zapisać na płycie i dostarczyć po feriach (płyta powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem).

NAGRODA: DARMOWY WYJAZD DLA 6 UCZNIÓW DO WŁOCH LUB HISZPANII!

Dla osób, które chcą nauczyć się korzystania z programu Google SketchUp - zajęcia warsztatowe w ferie:

Klasy I - poniedziałek 14 stycznia w godzinach 10:00 - 11:00, Klasy II - wtorek 15 stycznia w godz. 10:00 - 11:00, Klasy III - wtorek 15 stycznia w godz. 11:00 - 12:00

 

Poprawiony: czwartek, 07 lutego 2013 14:11
Więcej…
 
Dzień otwarty dla rodziców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   

Przypominamy, że w dniu dzisiejszym, tradycyjnie w pierwszą środę miesiąca odbędzie się spotkanie zainteresowanych rodziców z wszystkimi nauczycielami zarówno Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 jak i Publicznego Gimnazjum nr 1. Serdecznie zapraszamy od godz. 15:30. Jednocześnie informujemy, że kolejne spotkania odbędą się w dniach: 6 lutego, 6 marca, 3 kwietnia i 5 czerwca, zawsze o godz. 15:30.

Jednocześnie informujemy, że wywiadówki podsumowujące I semestr roku szkolnego 2012/2013 odbędą się 31 stycznia br. wg następującego porządku:

  • oddziały przedszkolne i klasy I-III SP - godz. 16:00
  • klasy IV - VI SP - godz. 16:30
  • Publiczne Gimnazjum nr 1 - godz. 17:00
 
Zmarł Krzysztof Estkowski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 28 grudnia 2012 14:10

Świąteczny spokój został zakłócony przykrą wiadomością. W dniu 26 grudnia br. odszedł od nas Krzysztof Estkowski. Całe swe życie poświęcił pracy z młodzieżą jako nauczyciel matematyki. Najdłużej pracował w Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie, pełniąc długi czas funkcję wicedyrektora. Wychował wiele pokoleń radziejowian; absolwenci szkoły darzyli go wielkim szacunkiem. Po przejściu na emeryturę w dalszym ciągu wspierał swą pracą radziejowską oświatę, kierując Samorządowym Zespołem Ekonomiczno - Administracyjnym Placówek Oświatowych w Radziejowie. Misję swą zakończył 1 lipca 2012 r. Nadal jednak działał w samorządzie i stowarzyszeniach. Miał 64 lata. Cześć jego Pamięci!

Pogrzeb odbędzie się 29 grudnia o godz. 11:00 w Kościele Franciszkanów w Radziejowie.

 
Życzenia świąteczne! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 21 grudnia 2012 15:59

Najszczersze życzenia dla uczniów, rodziców, pracowników i sympatyków Szkoły.

Pięknych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia,

spędzonych w rodzinnej atmosferze.

Świąt, które dadzą wam trochę radości i odpoczynku,

Abyście znaleźli dużo kolorowych prezentów pod zieloną choinką.

A co ważne: nadziei na Nowy Rok,

Aby był nie gorszy od obecnego.

 
Koncert kolęd PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 21 grudnia 2012 15:56

Tradycyjnym koncertem i wspólnym śpiewaniem kolęd zakończyły się spotkania wigilijne w klasach w szkole podstawowej i gimnazjum Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie. Tym razem wystąpili młodsi uczniowie, przygotowani przez katechetki, panie Marię Kubiak i Annę Szyjakowską. Oprawę muzyczną tradycyjnie przygotował p. Paweł Centkowski, który również poprowadził kolędowanie. Wesołych Świąt!

Zdjęcia w galerii!

 
Świąteczny czas PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 21 grudnia 2012 15:27

Jest taki wieczór, że z pierwszą gwiazdką zasiadamy do stołu. Głowa rodziny czyta fr. Pisma Świętego, mówiący o narodzeniu Jezusa. Wszyscy łamią się opłatkiem i składają sobie życzenia. Samotna łza spływa ukradkiem, gdy słychać: ?Bądź dobry dla ludzi? i wspomina się najbliższych, którzy odeszli na zawsze. Stół nakryty śnieżnobiałym obrusem, pod którym pachnie sianko. A potem typowa wieczerza z dwunastoma potrawami. Nie może zabraknąć zupy grzybowej, czerwonego barszczu z uszkami, śledzi, smażonego karpia, pierogów z kapustą, kompotu z suszonych owoców i innych świątecznych smakołyków. Zgodnie ze zwyczajem trzeba skosztować każdej potrawy, aby w Nowym Roku nie ominęło nas szczęście. Jedno miejsce zostaje wolne dla niespodziewanego gościa. Po uroczystej wieczerzy czas na prezenty i wspólne kolędowanie. O północy zwierzęta mówią ludzkim głosem, a ludzie udają się na tradycyjną pasterkę. A potem radosne świętowanie.

Z okazji pięknych Świąt Bożego Narodzenia słowami wierszy, napisanych przez "poetów" z klasy Va przekazujemy serdeczne życzenia.

Grażyna Trzmielewska

Poprawiony: piątek, 21 grudnia 2012 15:35
Więcej…
 
"Przeciw wolności, przeciw demokracji" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 17 grudnia 2012 08:47

Pod takim hasłem w dniu 13 grudnia 2012 r. w Miejskim Zespole Szkół odbyła się prezentacja słowno-muzyczna z okazji rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Uczestniczyli w niej uczniowie klasa VI szkoły podstawowej i klas I - II gimnazjum, W oparciu o multimedialny przekaz młodzież mogła zapoznać się z historią najnowszą Polski, okolicznościami powstania NSZZ "Solidarność", walką Polaków o godne życie i prawa obywatelskie oraz zobaczyć obraz Polski okresu stanu wojennego. Historyczny przekaz wzbogaciły piosenki Ernesta Brylla, Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego oraz Macieja Pietrzyka.

Więcej…
 
Rocznica wprowadzenia stanu wojennego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 13 grudnia 2012 14:40

13 grudnia 1981 r. komunistyczne władze PRL zdławiły 10 milionowy ruch społeczny NSZZ Solidarność. Bezprawne działania gen. Jaruzelskiego pogrążyły naszą ojczyznę w antydemokratycznym mroku na kolejne 8 lat. Zachęcamy wszystkich do uczczenia rocznicy zapaleniem w oknie swego mieszkania. świecy dziś o godz. 19.30.

Wkrótce reportaż ze szkolnych uroczystości, poświęconych ostatnim zrywom niepodległościowym w historii Polski. WIECZNA CHWAŁA BOHATEROM!

Poprawiony: czwartek, 13 grudnia 2012 14:46
 
Święty Mikołaj na Rynku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   

6 grudnia Radziejów odwiedził Święty Mikołaj. W imprezie na Rynku, zorganizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy wzięli udział również przedszkolaki i uczniowie MZS w Radziejowie. Aby obejrzeć zdjęcia, przejdź do galerii.

 
Pierwsza pomoc osobie nieprzytomnej oddychającej - pozycja bezpieczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   

Poniżej przedstawiamy film edukacyjny o udzielaniu pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej oddychającej i ułożeniu jej w pozycji bezpiecznej. Autorem filmu jest firma HR LAB Health and Safety, w kolejnych miesiącach pojawią się kolejne materiały edukacyjne, które z pewnością pojawią się na naszej stronie.

 
Szkolni Krasomówcy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum od kilku lat z powodzeniem biorą udział w Powiatowym Konkursie Krasomówczym "Kujawy słowem malowane". Jego organizatorami od 2007 roku są nauczyciele: Maria Eznarska i Barbara Rolirad oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Radziejowie.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 80 z 83

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012