forex trading logo

Statystyki

Home
Dzień Dziecka za nami! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 11 czerwca 2017 15:42

DDAtrakcji było co niemiara. Zaczęliśmy jak każdego roku Paradą Schumana 1 czerwca 2017 r. Barwny korowód uczniów naszej SP przemaszerował ulicami Radziejowa, budząc ze snu spokojne o tej porze miasteczko. Mimo, że pogoda nie sprzyjała, wszyscy byli zadowoleni z porannego spaceru. 2 czerwca był  festyn, a wszystko można zobaczyć na zdjęciach i filmie w więcej...

Głównymi organizatorami festynu były Rady Rodziców PSP nr 1 w Radziejowie i PG nr 1 w Radziejowie. Przewodniczącym p. Małgorzacie Chłodzińskiej i p. Krzysztofowi Chłodzińskiemu w imieniu uczniów serdecznie dziękujemy!

Poprawiony: niedziela, 11 czerwca 2017 17:37
Więcej…
 
Ogólnopolski sukces naszych gimnazjalistek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 11 czerwca 2017 13:10

BHOPo raz czwarty Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z Zarządem Głównym Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego zorganizował ogólnopolski konkurs historyczny poświęcony etosowi polskiego ziemiaństwa w ostatnich dwóch stuleciach. "Bóg, Honor i Ojczyzna - wartości polskiego ziemiaństwa"  to motto Konkursu, w którym po raz 3. wystąpili uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radziejowie. Uczennice naszego gimnazjum Julia Szyjakowska i Marta Tomalak, pracujące pod kierunkiem p. Marii Eznarskiej, zajęły w nim I miejsce w kategorii praca multimedialna. Pokonały w ten sposób  swoich rówieśników z 12 województw.

Poprawiony: niedziela, 11 czerwca 2017 14:16
Więcej…
 
Czytające klasy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 11 czerwca 2017 14:17

czytajaceUczniowie klasy II a i III d mieli okazję uczestniczyć w kolejnym spotkaniu w ramach akcji "Czytające klasy", która promuje czytelnictwo wśród najmłodszych. Tym razem do głośnego czytania została zaproszona Pani Dyrektor Elżbieta Smętek. Pani Dyrektor przeniosła nas w świat bajek. Wszyscy uczniowie bardzo uważnie wsłuchiwali się w kolejne utwory, a potem chętnie odpowiadali na pytania. Mieli  także okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne.

Poprawiony: niedziela, 11 czerwca 2017 14:32
Więcej…
 
Noc muzeów w radziejowskiej izbie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 11 czerwca 2017 12:42

nocNoc muzeów to impreza kulturalna polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury w wybranym dniu, w godzinach nocnych. Wówczas to odbywa się zwiedzanie obiektów, koncerty, poczęstunki, warsztaty, scenki rodzajowe itp. za darmo. Takie obchody po raz pierwszy miały miejsce także w Izbie Regionalnej Towarzystwa Miłośników Kujaw w Radziejowie. Dnia 17 maja klasy IV a i IV c wraz z wychowawczyniami pp. A. Grzechowiak i A. Kalicką odwiedziły miejskie muzeum o godzinie 20.00. Zostały przywitane przez członków Zarządu TMK: Prezes p. H. Paczkowską oraz Panie: B. Rolirad, E. Smykowską, W. Marek.

Poprawiony: niedziela, 11 czerwca 2017 13:09
Więcej…
 
UWAGA RODZICE! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 06 czerwca 2017 11:26

uwagaW najbliższą środę, 7 czerwca 2017 r. od godz. 15:30 po raz ostatni w tym roku szkolnym będzie można spotkać się z nauczycielami i porozmawiać na wszelkie tematy w czasie do tego dedykowanym.

Jednocześnie zapraszamy na spotkanie z Dyrektorem Zespołu i wychowawcami wszystkich rodziców uczniów klas VI. Odbędzie się ono tego dnia w auli na I piętrze o godz. 16:00. Tematem zebrania będzie funkcjonowanie uczniów w klasach VII w następnym roku szkolnym. Serdecznie zapraszamy!

Poprawiony: wtorek, 06 czerwca 2017 11:52
 
Wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 06 czerwca 2017 11:19

powiat31 maja 2017 r w PG nr 1 w Radziejowie odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu Radziejowskiego II kadencji. W wyborach wystartowało 5 uczniów. Frekwencja wyniosła 81%. Po podliczeniu głosów mandat uzyskali: Patrycja Ludwicka i Maciej Zarzycki. Wybory przeprowadził Samorząd Uczniowski pod opieką p. Sylwii Lazar. Naszym przedstawicielom serdecznie gratulujemy elekcji i życzymy dobrego reprezentowania Szkoły na forum powiatowym.

 
Dziś Dzień Dziecka! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 01 czerwca 2017 04:07

Dziśdd 1 czerwca, czyli obchodzony w wielu europejskich krajach Dzień Dziecka.

Wszystkim uczniom Miesjkiego Zespołu Szkół w Radziejowie składamy gorące życzenia.

W dniu dzisiejszym święto uczimy Paradą Szumana. Jak co roku uczniowie naszej podstawówki przemaszerują w barwnym korowodzie ulicami Radziejowa (początek o godz. 9:00). Prawdziwa zabawa odbędzie się jutro, kiedy to na stadionie miejskim od godz. 9:00 rozpoczniemy Wielki Festyn. W programie koncerty (Kosmokwaki, Tomas, CentBand), wesołe miasteczko, pokazy sprzętu policyjnego, strażackiego, WOPR, Wioska Danone, Mobilne Laboratorium Naukowe, prezentacja psów, koni, zawody sportowe i strzeleckie. Będziemy mówić o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji. Wszyscy uczniowie do szkoły przybywają na godz. 8:00 i pod opieką nauczycieli o 8:45 udają się na stadion. Zakończenie imprezy o godz. 13:00. Odjazd autobusu o godz. 13:30.

Poprawiony: czwartek, 01 czerwca 2017 04:32
 
Humanista Roku 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 06 czerwca 2017 11:07

HumanW gmachu Collegium Humanisticum UMK w Toruniu odbyła się piąta edycja Wojewódzkiego Konkursu Humanista Roku. Motto tegorocznego konkursu to: "Człowiekiem jestem i nic co ludzkie, nie jest mi obce". Wzięło w nim udział 104 uczniów klas trzecich gimnazjów z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań naukami humanistycznymi. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Marta Tomalak i Julia Szyjakowska. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie w ciągu 70 minut testu składającego się ze 160 pytań. Po części konkursowej uczniowie wraz z opiekunami wysłuchali prelekcji dr hab. Sylwii Grochowiny Toruński Holocaust. Po wykładzie ogłoszono wyniki. Nasze gimnazjalistki znalazły się w gronie 20 osób, które najlepiej napisały test i uzyskały najwyższą punktację. Dziewczynom i ich nauczycielom, które przygotowały uczennice do konkursu - p. M. Eznarskiej oraz p. E. Deruckiej - składamy gratulacje!

Poprawiony: wtorek, 06 czerwca 2017 11:17
 
Nasi uczniowie wśród najlepszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 06 czerwca 2017 10:24

koW III Liceum Marii Konopnickiej we Włocławku odbyła się Gala laureatów konkursów przedmiotowych Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W tym roku laureatami z Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie zostali Andrzej Wrzesiński (dwukrotnie: z matematyki i przyrody), Zuzanna Antos z biologii oraz Marta Borczyńska z przyrody. Opiekunkami uczniów są p. Ludmiła Hałas, p. Danuta Magier i p. Grażyna Szyper. Laureatom i opiekunkom składamy gratulacje.

Prócz laureatów grupa uczniów uzyskała tytuł finalisty, który daje ocenę celującą z danego przedmiotu w klasyfikacji rocznej. Szczegóły w więcej.

Poprawiony: wtorek, 06 czerwca 2017 11:53
Więcej…
 
Gimnajzum cyfrowobezpieczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 06 czerwca 2017 10:10

bezpW Publicznym Gimnazjum nr 1 w Radziejowie realizowany jest program cyfrowobezpieczni.pl. W ramach projektu trener p. Grzegorz Kozłowski spotkał się z gimnazjalistami przedstawiając problemy związane z funkcjonowaniem w sieci. Po wykładzie odbyły się lakcje warsztatowe w klasach, następnie szkolenie dla nauczycieli i rodziców. Słuchacze podnieśli poziom świadomości dotyczącycej zagrożeń internetowych i współczesnych technologii. Szczegóły w serwisie https://www.cyfrowobezpieczni.pl/

Poprawiony: wtorek, 06 czerwca 2017 11:04
 
Gościliśmy naszych absolwentów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 06 czerwca 2017 08:47

zjazdPrzeszło 40 osób skorzystało z zaproszenia uczniów klasy IIIA i przybyło na spotkanie absolwentów Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie. Goście mieli okazję porozmawiać z byłymi nauczycielami i dyrektorami, powspominać czas spędzony w szkole, obejrzeć stare zdjęcia, kroniki, wysłuchać koncertu i wpisać się do księgi pamiątkowej. Było to mile spędzone popołudnie, a uczestnicy umówili się, że spotają się ponownie w szerszym gronie w roku 2019, w 20 rocznicę powstania Szkoły.

Przedsięwzięcie było podsumowaniem projektu edukacyjnego prowadznego przez uczniów klasy IIIa naszego gimnazjum pod kierunkiem wychowawcy p. Sylwii Lazar.

Poprawiony: wtorek, 06 czerwca 2017 09:06
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 69

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012