forex trading logo

Statystyki

Home
Wymarzony zawód PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 02 grudnia 2016 15:15

wupWojewódzki Urząd Pracy w Toruniu zorganizował w 2016 r. IV edycję konkursu dla gimnazjalistów. Konkurs był częścią kampanii informacyjno-promocyjnej skierowanej do uczniów szkół gimnazjalnych. W konkursie udział wzięło przeszło 200 uczniów z całego województwa. Wśród nagrodzonych są uczniowie naszego Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radziejowie: Weronika Dolatowska (nagroda główna) i Małgorzata Kacprzak (wyróżnienie).

Poprawiony: piątek, 02 grudnia 2016 15:22
Więcej…
 
Zadebiutowali i zwycieżyli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 02 grudnia 2016 14:19

inoW ubiegłą sobotę, 26 listpada br. w Bibliotece Miejskiej im Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbyła się V edycja Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego "Tu jestem" pod patronatem Marszałka Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Inowrocławia. Reprezentujący PG nr 1 w Radziejowie uczniowie powtórzyli ubiegłoroczny sukces swoich staszych kolegów (obecnie absolwentów gimnazjum). Julia Kempska zdobyła I miejsce, Maciej Zarzycki - III, a Krystian Rogacki - wyróżnienie.

Poprawiony: piątek, 02 grudnia 2016 15:22
Więcej…
 
Z wieśniaczej chaty na Parnas... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 01 grudnia 2016 11:48

legnicaW dniach od 24 do 27 listopada br. odbył się w Legnicy Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy. Województwo kujawsko - pomorskie reprezentowały dwie uczennice z MZS w Radziejowie. Wystąpienie Marty Tomalak było poświęcone patronowi naszego gimnazjum Franciszkowi Becińskiemu. Bohater ciężką pracą, determinacją oraz wielkim talentem zdobył Parnas na tyle urzekło jury, iż uczennica znalazła się w gronie najlepszych krasomówców Polski i przeszła do finału. W finale opowiadając o odnalezionym pamiętniku babci i wygłaszając improwizację Z Kulturą na Ty -  zajęła III miejsce!

Michalina Stróżyk - uczennica naszej szkoły podstawowej, również ciekawie i z ogromnym wdziękiem opowiadając o kozie na Kujawach zdobyła uznanie członków komisji. Jury wyróżniło ją 10. miejscem wśród 29 wszystkich uczestników ze szkół podstawowych.

Poprawiony: piątek, 02 grudnia 2016 12:04
Więcej…
 
Szkolenie z psem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 01 grudnia 2016 10:18

psyW sali gimnastycznej MZS w Radziejowie odbyło się szkolenie dla uczniów SP i Gimnazjum dotyczące umiejętności zachowania się wobec psów. Przeprowadzone zostało przez instruktorów Związku Hodowców Psów Rasowych w ramach akcji Pomagamy Pomagać. Uczniowie nasego zespołu mocno zaangażowali się w pomoc dla zwierząt ze schroniska we Włocławku. Zebrano karmę i akcesoria, które pomogą w utrzymaniu placówki w okresie zimowym. Zdjęcia w więcej.


Poprawiony: czwartek, 01 grudnia 2016 10:29
Więcej…
 
Spotkania z historią PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 01 grudnia 2016 09:55

spotkaniaDnia 24 listopada 2016 r w naszej szkole podstawowej i gimnazjum odbyły się spotkania, które miały przybliżyć uczniom ważne wydarzenia z historii Polski i rozbudzić w nich zainteresowanie losami państwa polskiego i własnego regionu. Poprowadził je p. Leszek Kalicki - historyk, pasjonat dziejów polskiego oręża, inicjator historycznych grup rekonstrukcyjnych, twórca bractwa rycerskiego - Chorągiew Piesza Grodu Radziejów.

Poprawiony: czwartek, 01 grudnia 2016 10:03
Więcej…
 
Gimnazjaliści w Warszawie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 30 listopada 2016 19:44

WawaUczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Radziejowie uczestniczyli w wycieczce  szkolnej do Warszawy w ramach edukacji patriotycznej i obywatelskiej oraz kształtowania postawy szacunku do historii narodu polskiego. W wyjeździe wzięli udział uczniowie klas I-III wraz z opiekunami: Marią Eznarską, Barbarą Rolirad, Niną Linowiecką i Krzysztofem Marcyjaniakiem.

Więcej…
 
Czytamy z klasą! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 30 listopada 2016 19:25

ksa"Czytające klasy" to akcja czytelnicza, w której udział biorą klasy II a i III d. W ramach akcji uczniowie do głośnego czytania zaprosili panią dyrektor Barbarę Rolirad. W związku z tym, że rok 2016 jest rokiem Henryka Sienkiewicza, pani dyrektor wraz ze swoją "asystentką" Zuzanną Antos  zaproponowała uczniom fragment  powieści W pustyni i w puszczy. Dzieci z zachwytem słuchały o przygodach Stasia i Nel, chętnie odpowiadały na pytania dotyczące przeczytanego fragmentu. W nagrodę pani dyrektor przygotowała słodką niespodziankę, a uczniowie w podziękowaniu wręczyli laurkę i zaśpiewali piosenki.

Poprawiony: środa, 30 listopada 2016 19:44
Więcej…
 
11 listopada 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 15 listopada 2016 20:56

11.11W zimowej scenerii na radziejowskim rynku odbyły się uroczystości Narodowego Święta Niepodległości. Nie zabrakło tam delegacji Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie. Prócz obecności pocztów sztandarowych obu placówek nasi uczniowie złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem Chwały Oręża Polskiego, a później w Kościele Farnym uczestniczyli w mszy świętej za Ojczyznę.

Szkolne uroczystości, jak informowaliśmy wcześniej, odbyły się w przeddzień Święta. W więcej zdjęcia dokumentujące te wydarzenia.

Poprawiony: wtorek, 15 listopada 2016 21:07
Więcej…
 
Ślubowanie klas I SP 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 15 listopada 2016 20:44

sp1W czwartek, 10.11.2016 r w naszej podstawówce odbyło się ślubowanie klas I. Była to uroczystość niezwykła, gdyż odbywała się w kameralnej atmosferze. Do ślubowania przystąpiło bowiem tylko 19 uczniów klasy IA. Wszyscy doskonale byli przygotowani przez wychowawcę p. Małgorzatę Polaszek, co udowodnili podczas swoich występów. Ślubwanie przyjął Dyrektor MZS p. Remigiusz Koźmiński. Pasowania dokonał Burmistrz Radziejowa p. Sławomir Bykowski. Życzenia złożyli zaproszeni goście, którzy jak zawsze w licznym gronie zaszczycili nas swoją obecnością. Upominki i legitymacje wręczyły Przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Chłodzińska i wicedyrektor p. Ela Smętek. A wszystko to można zobaczyć w załączonym fotoreportażu.

Poprawiony: wtorek, 15 listopada 2016 20:56
Więcej…
 
Narodowe Święto Niepodległości 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 10 listopada 2016 09:51

11.1111 listopada w Polsce i na świecie to ważna data. W Europie Zachodniej i USA obchodzony jako Dzień Weterana lub Dzień Pamięci. Tego dnia w 1918 r. w wagonie kolejowym w lesie pod francuskim Compiegne podpisano układ rozejmowy pomiędzy Ententą a Cesarstwem Niemieckim, który zakończył I wojnę światową. Szczególny wymiar ten dzień ma w naszym kraju. Właśnie wtedy Rada Regencyjna przekazała władzę nad podległym jej wojskiem Józefowi Piłsudskiemu, co uznano później za datę odzyskania pełnej niepodległości po 123 latach niewoli.

W szkole już dziś jest dzień galowy i odbędzie się uroczysty apel. Wszyscy powinniśmy być dumni i pielęgnować niepodległość, dlatego należy uczcić to Święto wywieszeniem Flagi państwowej i udziałem w uroczystościach, które odbywają się także w Radziejowie. 11.11.2016 r. o godz. 10:00 na Rynku odbędzie się wiec patriotyczny, a tuż po nim msza św. za Ojczyznę w Kościele Farnym. Nas tam nie zabraknie - zapraszamy wszystkich!

Poprawiony: czwartek, 10 listopada 2016 09:53
 
Akcje charytatywne w naszej Szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 07 listopada 2016 13:00

PSPTrwają akcje prowadzone przez Samorządy Uczniowskie w Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie. Jak co roku uczniowie z zaangażowaniem przystąpili do działania "Podziel się posiłkiem", wspieranego przez firmę DANONE. Żywność zebrana podczas zbiórki wkrótce zostanie podzielona na paczki i przekazana potrzebującym.

Podobnie duże zainteresowanie wywołała trwająca zbiórka na rzecz zwierząt ze schroniska we Włocławku "Pomagajmy Pomagać". W ramach współpracy wkrótce odbędzie się szkolenie dla najmłodszych w zakresie zachowania wobec psów. Zbiórka trwa do 9.12.2016 r.

Poprawiony: poniedziałek, 07 listopada 2016 15:19
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 62

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012