forex trading logo

Statystyki

Home
Podsumowanie akcji "Dzieci-Dzieciom" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 20 kwietnia 2018 09:45

DDDnia 16.04.2018 r. wolontariuszki z MZS w Radziejowie uczestniczyły w podsumowaniu XIX akcji charytatywnej pt. "Dzieci - Dzieciom". Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół i Placówek w Radziejowie. Ideą akcji było niesienie pomocy rzeczowej dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radziejowie, integrowanie uczniów z różnych środowisk oraz rozwijanie umiejętności zabawy w duchu wzajemnej akceptacji. Wszystko się oczywiście udało. Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w akcji zaangażowanym uczniom i pracownikom MZS w Radziejowie.


Poprawiony: piątek, 20 kwietnia 2018 10:54
 
Turniej ortograficzny klas młodszych w Osięcinach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 20 kwietnia 2018 09:23

orto12 kwietnia 2018 r. uczniowie klasm II i III naszej podstawówki wzięli udział w XVII Powiatowym Turnieju Ortograficznym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Osięcinach. Do turnieju przystąpiło czworo uczniów naszej szkoły. Mistrzem ortografii klas II okazała się Magdalena Bilicka, a najlepszą w kategorii klas III okazał się Hanna Jasińska.

Poprawiony: piątek, 20 kwietnia 2018 09:42
Więcej…
 
Egzamin gimnazjalny już jutro! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 17 kwietnia 2018 14:07

EgzaminJuż jutro - 18 kwietnia 2018 r. - rozpoczynamy trzydniowy ogólnopolski egzamin dla uczniów klas III gimnazjum. Przystąpi do niego również 47 uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radziejowie. Na początek zmierzą się z testami z historii i WOS oraz języka polskiego, pojutrze z przedmiotów przyrodniczych i matematyki, a w piątek z języka angielskiego na dwóch poziomach trudności. Jest to przedostatni egzamin gimnazjalny. Za to za rok o tej samej porze prócz ostatniego rocznika gimnazjalistów do egzaminów po raz pierwszy przystąpią ósmoklasiści. Do egzaminu trzeba przystąpić by uzyskać dyplom ukończenia szkoły. Osiągnięty (jak najlepszy) wynik jest bardzo ważny w procesie rekrutacji do szkoły średniej.

W związku z wyżej opisanym egzaminem pozostali uczniowie naszych szkół są zwolnieni z zajęć dydaktycznych, a autobus szkolny dowozi przyszłych absolwentów gimnazjum wg innego rozkładu jazdy.

 
Gala laureatów konkursów kuratoryjnych dla gimnazjalistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 11:14

KO11 kwietnia 2018 r. we Włocławku odbyła się uroczysta Gala laueatów konkursów Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica kl. III A naszego gimnazjum Kinga Urbańska. Jej pasją jest biologia i dlatego pracując pod opieką p. Danuty Magier mogła z sukcesem przygotować się do udziału w trudnej rywalizacji. Tytuł laureata zapewnił jej zwolnienie z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego a także pierwszeństwo w przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej. Kindze i jej opiekunce serdecznie gratulujemy!

Konkursy dla szkół podstawowych jeszcze trwają, więc na podsumowanie występów naszych uczniów przyjdzie jeszcze czas. O Gali można poczytać TUTAJ, a wyniki znajdują się na stronach Kuratorium.

Poprawiony: poniedziałek, 16 kwietnia 2018 11:38
 
Koncert naszych uczniów w Górsku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 10:36

CEMGW dniu 12 kwietnia 2018 r. uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie uatrakcyjnili galę finałową VI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkich Polakach, która odbyła się w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku. Bohaterem tegorocznej edycji była Św. Faustyna Kowalska. Uczniowie nasi odnosili sukcesy w poprzednich edycjach, tym razem nie udało się żadnemu awansować do finału. Zostaliśmy jednak poproszeni o przygotowanie części artystycznej. W widowisku pt. Świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia wzięły udział dziewcżęta ze Scholi z Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy (przygotowywane przez p. Darię Marcinkowską i p. Tomka Rozpendowskiego), zespół CentBand (przygotowany przez p. Pawła Centkowskiego) oraz recytatorzy przygotowani przez pp. Elżbietę Derucką i Annę Skrzypińską. Nad całością czuwał p. Krzystof Marcyjaniak.  W więcej fotorelacja z wyprawy do Górska. Więcej na temat konkursu można znaleźć TUTAJ i TUTAJ, a także w relacjach TVP Bydgoszcz.

Poprawiony: poniedziałek, 16 kwietnia 2018 11:13
Więcej…
 
Leśne warsztaty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 10:00

ZLW ramach projektu Zasadź lipy (więcej TUTAJ) uczniowie klas VII d i IVa wzięli udział w zajęciach terenowych w siedzibie Nadleśnictwa Włocławek, które mocno wspierało autorów projektu pod względem merytorycznym. Uczniowie wraz z opiekunami wysłuchali wykładu pt. Jak nie zgubić się w lesie, a następnie wzięli udział w grze terenowej. Podsumowaniem zabawy było wypełnienie kart pracy. Na zakończenie wszyscy spotkali się przy ognisku. Mimo zmiennej pogody wszyscy uczestnicy warsztatów byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, o czym można przekonać się na załączonych zdjęciach.

Poprawiony: poniedziałek, 16 kwietnia 2018 10:36
Więcej…
 
Pierwsza środa kwietnia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 04 kwietnia 2018 06:50

oglWielkanoc i ferie wiosenne za nami. Dziś przypada pierwsza środa miesiąca kwietnia, zatem czas na spotkania rodziców z nauczycielami i rozmowy na temat osiągnięć podopiecznych na 2 miesiące przed klasyfikacją końcoworoczną. Początek o godz. 15:30.

Serdecznie zapraszamy!

Poprawiony: środa, 04 kwietnia 2018 06:56
 
Święto Zmartwychwstania Pańskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
sobota, 31 marca 2018 14:52

Wielkanoc

Wstaje z grobu nasz Zbawiciel, Wszego świata Odkupiciel. 
Więc niech będzie koniec złemu i oddajmy hołd nasz Jemu, 
Alleluja, Alleluja! 
Dużo radości w dniach Świąt Wielkanocnych oraz udanego Dyngusa!

Już w najbliższą niedzielę obchodzimy Wielkanoc - najważniejsze i najstarsze święto chrześcijańskie, upamiętniające mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Z tego powoduuczniowie mają okres ferii wiosennych. W szkole pojawiamy się ponownie w środę, 4 kwietnia br.

Poprawiony: sobota, 31 marca 2018 15:10
 
Wiosna, ach to Ty! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 23 marca 2018 12:37

wiosnaWiosna wokół, wiosna w sercu - jak miło pomyśleć, że po zimie przychodzi piękna, tak długo wyczekiwana pora roku. W Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie grupa wiekowa Pacholęta przygotowała uroczyste powitanie wiosny. Odbył się apel, na którym każda klasa prezentowała piosenkę o wiosennej tematyce.

Poprawiony: piątek, 23 marca 2018 13:18
Więcej…
 
Hołd Niezłomnym po raz IV PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 22 marca 2018 08:42

ZW1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy po latach zapomnienia wrócili do szerokiej świadomości historycznej Polaków. W Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie obchody tego Święta miały miejsce 9 marca 2018 r. i zgromadziły wielu dostojnych gości - przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy w osobie wicekurator Marii Mazurkiewicz, władz lokalnych: burmistrza Sławomira Bykowskiego, dyrektorów instytucji oświatowo-kulturalnych działających na terenie Radziejowa oraz rodzin Żołnierzy Wyklętych.

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2018 12:11
Więcej…
 
Wiosna wybuchła mi prosto w twarz... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 21 marca 2018 09:35

wiosnaI znowu noce są krótsze
I co raz więcej dnia
A nasze ciała są chudsze
A w nich jest więcej nas (...)

I znowu wiosna wiosna wiosna wokół nas!
I znowu wiosną wiosną najlepiej tracę czas!

Wiosną mi mówisz
Że gubisz swój wdzięk
No nie przesadzaj
Ja wciąż kocham Cię (...)

Jesteśmy piękni!

(ORGANEK)

Dziś pierwszy dzień wiosny! U nas ten dzień też jest inny niż wszystkie - szczegóły w szkole! 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 75

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012