forex trading logo

Statystyki

Home
1 marca 2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 01 marca 2021 09:19

WyklęciDziś w całej Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Między innymi dzięki ich bohaterstwu obecnie możemy żyć w wolnej ojczyźnie. Święto obchodzone jest od 2011 r. Data jest nieprzypadkowa. 1 marca w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość - prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński (Pług, Ludwik) i jego najbliżsi współpracownicy.

W naszej szkole od wielu lat (za nami 6. edycji) organizowaliśmy związany z tym tematem konkurs plastyczno-literacki. Podsumowaniem konkursu były organizowane gale z wręczeniem nagród i wspaniałymi koncertami. Z przyczyn wiadomwych w tym roku to się nie udało, ale zachęcamy do zapoznania się z materiałami, przygotowanymi na ten czas. Szczegóły w więcej...

Poprawiony: sobota, 03 kwietnia 2021 12:10
Więcej…
 
Bezpieczniej w naszym Zespole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 12 lutego 2021 15:09

W dniu dzisiejszym grupszczepimysiea 30 nauczycieli i pracowników naszej podstawówki i przedszkola została zaszczepiona przezciw COVID19. Oznacza to, że poziom bezpieczeństwa  wkrótce wzrośnie. Nie będziemy także borykać (albo w mniejszym stopniu) z obowiązkiem poddawania się kwarantannie, co mocno utrudniało w minionych tygodniach funkcjonowanie przedszkola. W przyszłym tygodniu rusza procedura zgłoszeń i szczepień kolejnej grupy: nauczycieli klas starszych SP. Wszyscy mamy nadzieję, że pozwoli to powrócić do stacjonarnej pracy od 1 marca br starszych uczniów naszej szkoły.

Poprawiony: piątek, 12 lutego 2021 15:20
 
Rekrutacja do przedszkola PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 12 lutego 2021 15:01

oglSerdecznie zapraszamy rodziców dzieci 3, 4, 5 letnich o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi ogłoszonej Zarządzeniem Burmistrza Miasta Radziejów rekrutacji do Publicznego Przedszkola nr 1 w Radziejowie. Szczegóły znajdą Państwo a zakładce PRZEDSZZKOLE?REKRUTACJA w panelu po lewej stronie niniejszej witryny. Zapraszamy!

Poprawiony: piątek, 12 lutego 2021 15:09
 
Dziś Światowy Dzień Pizzy... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 09 lutego 2021 18:49

... aPizzale przede wszystkim DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU!

W dobie powszechności dostępu i użycia sieci (bez internetu nie byłoby szkoły) warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, które dotyczą dzieci, ale również (a może przede wszystkim) dorosłych. Dorośli częściej padają ofiarą przestępstw i oszustw w sieci, gdyż są mniej czujni i nie dbają o poufność swoich danuych i haseł.

  • Chroń swoją prywatność! Nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak: imię, nazwisko, numer telefonu czy adres domowy.
  • Zadbaj o swój wizerunek. Jeśli publikujesz w sieci swoje zdjęcia, zadbaj, by widzieli je tylko Twoi znajomi. Nie umieszczaj w sieci zdjęć, które mogą Ci zaszkodzić dziś lub za jakiś czas.
  • Mów, jeśli coś jest nie tak! W sytuacji, kiedy ktoś lub coś Cię w internecie zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie opowiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej. Możesz w takiej sytuacji skontaktować się z Telefonem Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, dzwoniąc pod bezpłatny numer 116 111.
  • Nie ufaj osobom poznanym w sieci! Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w sieci. Nie spotykaj się z osobami poznanymi w internecie. O propozycjach spotkania od internetowych znajomych informuj rodziców.
  • Szanuj innych w sieci! Pamiętaj, by traktować innych z szacunkiem. Swoje zdanie wyrażaj, nie obrażając nikogo. Nie reaguj agresją na agresję.
  • Korzystaj z umiarem z internetu! Zbyt długie korzystanie z komputera, tabletu czy smartfona może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i pogorszyć kontakty ze znajomymi.

W razie kłopotów w sieci zawsze możecie skorzystać z pomocy szkolnego mentora ds. cyberbezpieczeństwa, p. Krzysztofa Marcyjaniaka!

 
Zaczynamy nowy semestr PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 01 lutego 2021 14:01

KdrPracując częściowo w trybie zdalnym, częściowo stacjonarnie czas szybko płynie. Dopiero minęły święta, a styczeń już za nami. Skończyliśmy pierwsze półrocze roku 2020/21, a od dziś rozpoczęliśmy nowe. Co najmniej do 14 lutego tryb pracy się nie zmienia - nadal najważniejszym sposobem komunikacji nauczyciela z uczniem będzie komputer. Z wynikami podsumowania semestru rodzice zapoznają się podczas zebrań klasowych z wychowawcą. Odbędą się one 3 lutego 2021 r. (w najbliższą środę) za pośrednictwem platformy konferencyjnej Google Meet. Do logowania należy użyć konta dziecka i zakładki (kafelka) wskazanego przez wychowawcę klasy, który szczegóły dotyczące zebrania (również dokładny termin) poda za pośrednictwem komunikatora w dzienniku.

Proszę także o zapoznanie się ze zmianami w planie lekcji.

 
...wracamy do pracy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 15 stycznia 2021 13:07

oglOd najbliższego poniedziałku, 18.01. 2021 r. wracamy do pracy. Zgodnie z decyzją władz RP, do standardowej formy - zajęć w szkole - wracają uczniowie klas 1-3. Pozostali uczniowie pracują na zasadach sprzed ferii świątecznych. Informujemy o zmianach w funkcjonowaniu szkoły. Uczniowie klas 1 rozpoczynają zajęcia zgodnie z planem lekcji: 1 godzina o 7:50, klas 2 o 8:00, a klas 3 o 8:10. W związku z tym inaczej też będą wyglądać godziny przerw i zakończenia zajęć szkolnych. Autobus szkolny kursuje wg zmienionego rozkładu jazdy. Start jak zawsze o godz. 7:00 z przystanku pod szkołą, a kurs powrotny o 13:00. Dzieci przybywający do szkoły wcześniej i oczekujący na odwóz korzystają z opieki świetlicowej. Uczniów korzystających z obiadów należy zgłaszać do poniedziałku, gdyż we wtorek będą mogli korzystać z oferowanego posiłku. 

Prosimy pamiętać o zasadach sanitarnych: obowiązkowej osłonie dróg oddechowych, dezynfekcji i częstym myciu rąk oraz dystansie społecznym na terenie szkoły (co najmniej 1,5 m.)

UWAGA: Szczegóły zasad funkcjonowania szkoły przekazywane są opiekunom za pośrednictwem dziennika elektornicznego UONET+. Uprzejmie prosimy o czytanie wiadomości i obserwowanie zmian, np związanych z planem lekcji.

Zapraszamy dzieci do szkoły!

Poprawiony: piątek, 15 stycznia 2021 13:28
 
Koniec ferii... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 15 stycznia 2021 12:53

MZSDziś kończą się zimowe ferie. Były wyjątkowo długie, gdyż połączone z przerwą świąteczno-noworoczną. Były także specyficzne, bo pozbawione możliwości wyjazdu i zimowego zwiedzania. Za to zimowa aura dopisała. Nie brakowało śniegu, a od kilku dni mamy mróz, który daje wrażenie zdrowszego powietrza. Dlatego w ostatni weekend feryjnej laby zachęcamy do spacerów i odwiedzenia lasu i okolic.

W naszej Szkole 2 grupy - łącznie 24 uczniów z najmłodszych klas przez 2 tygodnie brały udział w zajęciach. Prócz zabaw świetlicowych: plastycznych, gier planszowych, bibliotecznych, zajęcia miały także wymiar dydaktyczny. Dzieci zajmowały się łamigłówkami matematycznymi i logicznymi. Większą część czasu poświęcały jednak na aktywność na świeżym powietrzu i zajęcia sportowe w sali i hali. Wszyscy byli zadowoleni, o czym świadczą rozmowy i bardzo wysoka frekwencja. Warto zaznaczyć, że organizacją i opieką w ostrym rygorze sanitarnym zajmowało się łącznie 15 nauczycieli. 

Poprawiony: piątek, 15 stycznia 2021 13:24
 
Boże Narodzenie 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 25 grudnia 2020 14:03

BN 2020

Błogosławionych Świąt
Bożego Narodzenia
i lepszych czasów w Nowym 2021 Roku

NIech w Waszych sercach zamieszka Pokój i Dobro!

Poprawiony: piątek, 15 stycznia 2021 13:25
 
Uczniowie ślą życzenia... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 24 grudnia 2020 12:25

BNŚwięta to czas wspólnej radości. Aktualnie jest ona zakłócona przez sytuację zagrożenia epidemicznego. Wprawdzie uczniowie mają kontakt z nauczycielami i ostatnie lekcje w tym roku (w trybie zdalnym) pełne były życzeń, lecz nic nie zastąpi świątecznej atmosfery panującej w szkole w ostatnich dniach każdego roku. Odbywają się wtedy w klasach wigilijne spotkania, wszyscy śpiewają kolędy, które w tym roku, podobnie jak bożonarodzeniowy koncert Szkoły Muzycznej nie zabrzmiały... W przyszłym roku będzie normalnie!

W więcej życzenia dla wszystkich od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego PSP nr 1 w Radziejowie.

Poprawiony: poniedziałek, 28 grudnia 2020 08:44
Więcej…
 
Kartki świąteczne z naszej szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 24 grudnia 2020 11:48

świętaZbliża się Boże Narodzenie - trwa Adwent. To dobry dla człowieka czas na poprawę. Dlatego sprzyja on wszelkim inicjatywom wolontariackim i charytatywnym. Więcej informacji  na ten temat można znaleźć na naszym profilu FB. Jednym z działań podjętych przez uczniów naszej podstawówki była akcja Kartka dla potrzebujących. Jest to kolejne działanie w ramach Inicjatyw HOPE. W utrudnionych warunkach (zamknięta szkoła - uczniowie pracują tylko zdalnie) pod kierunkiem nauczycielek świetlicy udało się skonstruować ponad 350 kartek z życzeniami bożonarodzeniowymi. Trafią one do podopiecznych Domów Pomocy Społecznej w naszej okolicy, a także pacjentów i pracowników radziejowskiego szpitala, w którym trwa nieustanna walka z pandemią. Mamy nadzieję, że nasze prace w tym trudnym czasie wzbudzą u osób obdarowanych choć chwilę radości.

 
Prymusi z naszej podstawówki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 24 grudnia 2020 11:43

marszałekBiuro Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego ogłosiło wyniki naboru wniosków o stypendium w ramach programów wsparcia uczniów szkół podstawowych i średnich: Prymus Pomorza i Kujaw oraz Humaniści na start. Wśród wyróżnionych nie zabrakło uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radziejowie. O tytuł stypendysty konkursu Prymus Pomorza i Kujaw mogą ubiegać się uczniowie, którzy osiągają doskonałe wyniki w nauce i odnoszą sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych w zakresie przedmiotów ścisłych i języków obcych. Dla tych, którzy specjalizują się w przedmiotach humanistycznych dedykowany jest program Humaniści na start. Tytuł stypendysty - Prymusa z naszej szkoły uzyskali: Julia Dzierżawska, Dominika Kaniewska, Paulina Kupiszewska i Wiktor Borczyński. Wiktor został podwójnym stypendystą, gdyż uzyskał też wsparcie w ramach projektu Humaniści na start. Stypendium z tego programu uzyskał także Olaf Braszkiewicz.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 94

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012