forex trading logo

PG nr 1

Statystyki

Home
Życzenia świąteczne! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 21 grudnia 2012 15:59

Najszczersze życzenia dla uczniów, rodziców, pracowników i sympatyków Szkoły.

Pięknych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia,

spędzonych w rodzinnej atmosferze.

Świąt, które dadzą wam trochę radości i odpoczynku,

Abyście znaleźli dużo kolorowych prezentów pod zieloną choinką.

A co ważne: nadziei na Nowy Rok,

Aby był nie gorszy od obecnego.

 
Koncert kolęd PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 21 grudnia 2012 15:56

Tradycyjnym koncertem i wspólnym śpiewaniem kolęd zakończyły się spotkania wigilijne w klasach w szkole podstawowej i gimnazjum Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie. Tym razem wystąpili młodsi uczniowie, przygotowani przez katechetki, panie Marię Kubiak i Annę Szyjakowską. Oprawę muzyczną tradycyjnie przygotował p. Paweł Centkowski, który również poprowadził kolędowanie. Wesołych Świąt!

Zdjęcia w galerii!

 
Świąteczny czas PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 21 grudnia 2012 15:27

Jest taki wieczór, że z pierwszą gwiazdką zasiadamy do stołu. Głowa rodziny czyta fr. Pisma Świętego, mówiący o narodzeniu Jezusa. Wszyscy łamią się opłatkiem i składają sobie życzenia. Samotna łza spływa ukradkiem, gdy słychać: ?Bądź dobry dla ludzi? i wspomina się najbliższych, którzy odeszli na zawsze. Stół nakryty śnieżnobiałym obrusem, pod którym pachnie sianko. A potem typowa wieczerza z dwunastoma potrawami. Nie może zabraknąć zupy grzybowej, czerwonego barszczu z uszkami, śledzi, smażonego karpia, pierogów z kapustą, kompotu z suszonych owoców i innych świątecznych smakołyków. Zgodnie ze zwyczajem trzeba skosztować każdej potrawy, aby w Nowym Roku nie ominęło nas szczęście. Jedno miejsce zostaje wolne dla niespodziewanego gościa. Po uroczystej wieczerzy czas na prezenty i wspólne kolędowanie. O północy zwierzęta mówią ludzkim głosem, a ludzie udają się na tradycyjną pasterkę. A potem radosne świętowanie.

Z okazji pięknych Świąt Bożego Narodzenia słowami wierszy, napisanych przez "poetów" z klasy Va przekazujemy serdeczne życzenia.

Grażyna Trzmielewska

Poprawiony: piątek, 21 grudnia 2012 15:35
Więcej…
 
"Przeciw wolności, przeciw demokracji" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 17 grudnia 2012 08:47

Pod takim hasłem w dniu 13 grudnia 2012 r. w Miejskim Zespole Szkół odbyła się prezentacja słowno-muzyczna z okazji rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Uczestniczyli w niej uczniowie klasa VI szkoły podstawowej i klas I - II gimnazjum, W oparciu o multimedialny przekaz młodzież mogła zapoznać się z historią najnowszą Polski, okolicznościami powstania NSZZ "Solidarność", walką Polaków o godne życie i prawa obywatelskie oraz zobaczyć obraz Polski okresu stanu wojennego. Historyczny przekaz wzbogaciły piosenki Ernesta Brylla, Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego oraz Macieja Pietrzyka.

Więcej…
 
Rocznica wprowadzenia stanu wojennego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 13 grudnia 2012 14:40

13 grudnia 1981 r. komunistyczne władze PRL zdławiły 10 milionowy ruch społeczny NSZZ Solidarność. Bezprawne działania gen. Jaruzelskiego pogrążyły naszą ojczyznę w antydemokratycznym mroku na kolejne 8 lat. Zachęcamy wszystkich do uczczenia rocznicy zapaleniem w oknie swego mieszkania. świecy dziś o godz. 19.30.

Wkrótce reportaż ze szkolnych uroczystości, poświęconych ostatnim zrywom niepodległościowym w historii Polski. WIECZNA CHWAŁA BOHATEROM!

Poprawiony: czwartek, 13 grudnia 2012 14:46
 
Święty Mikołaj na Rynku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   

6 grudnia Radziejów odwiedził Święty Mikołaj. W imprezie na Rynku, zorganizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy wzięli udział również przedszkolaki i uczniowie MZS w Radziejowie. Aby obejrzeć zdjęcia, przejdź do galerii.

 
Pierwsza pomoc osobie nieprzytomnej oddychającej - pozycja bezpieczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   

Poniżej przedstawiamy film edukacyjny o udzielaniu pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej oddychającej i ułożeniu jej w pozycji bezpiecznej. Autorem filmu jest firma HR LAB Health and Safety, w kolejnych miesiącach pojawią się kolejne materiały edukacyjne, które z pewnością pojawią się na naszej stronie.

 
Szkolni Krasomówcy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum od kilku lat z powodzeniem biorą udział w Powiatowym Konkursie Krasomówczym "Kujawy słowem malowane". Jego organizatorami od 2007 roku są nauczyciele: Maria Eznarska i Barbara Rolirad oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Radziejowie.

Więcej…
 
Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   

20 listopada 2012 r. uczniowie MZS brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej, którego organizatorem była Biblioteka w Dobrem. Znakomicie prezentowali się w wierszach Karola Wojtyły i ks. Jana Twardowskiego i wrócili z nagrodami. A trzeba przyznać, że wiersze były bardzo trudne.

Więcej…
 
Sukcesy uczniów MZS w konkursach z okazji 50-lecia TMK w Radziejowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   

17 listopada w sali widowiskowej Radziejowskiego Domu Kultury odbyła się Gala z okazji 50-lecia Towarzystwa Miłośników Kujaw. Z okazji tej wspaniałej rocznicy w maju 2012 r. zostały ogłoszone konkursy: na logo TMK, plastyczny i literacki. Wyniki podano do wiadomości i nagrody wręczono podczas gali.

Więcej…
 
Kotylion na 11 listopada PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   

"Polska łączy nas wszystkich, i dlatego 11 listopada to święto wypełnione dobrymi emocjami i pozytywną energią. Święto uśmiechnięte. Święto pozytywnie pojmowanego patriotyzmu , przeżywanego z dumą i radością."

Odpowiadając na słowa i apel prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zorganizował akcję "Kotylion na 11 listopada". Zadaniem uczniów z klas I - VI stało się wykonanie biało-czerwonych kotylionów stanowiących znak naszej obywatelskiej wspólnoty. Jednocześnie SU ogłosił konkurs na najpiękniejszą kokardę narodową.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia818283848586następnaostatnia »

Strona 83 z 86

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012