forex trading logo

Statystyki

Home
Uczniowie ślą życzenia... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 24 grudnia 2020 12:25

BNŚwięta to czas wspólnej radości. Aktualnie jest ona zakłócona przez sytuację zagrożenia epidemicznego. Wprawdzie uczniowie mają kontakt z nauczycielami i ostatnie lekcje w tym roku (w trybie zdalnym) pełne były życzeń, lecz nic nie zastąpi świątecznej atmosfery panującej w szkole w ostatnich dniach każdego roku. Odbywają się wtedy w klasach wigilijne spotkania, wszyscy śpiewają kolędy, które w tym roku, podobnie jak bożonarodzeniowy koncert Szkoły Muzycznej nie zabrzmiały... W przyszłym roku będzie normalnie!

W więcej życzenia dla wszystkich od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego PSP nr 1 w Radziejowie.

Poprawiony: poniedziałek, 28 grudnia 2020 08:44
Więcej…
 
Kartki świąteczne z naszej szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 24 grudnia 2020 11:48

świętaZbliża się Boże Narodzenie - trwa Adwent. To dobry dla człowieka czas na poprawę. Dlatego sprzyja on wszelkim inicjatywom wolontariackim i charytatywnym. Więcej informacji  na ten temat można znaleźć na naszym profilu FB. Jednym z działań podjętych przez uczniów naszej podstawówki była akcja Kartka dla potrzebujących. Jest to kolejne działanie w ramach Inicjatyw HOPE. W utrudnionych warunkach (zamknięta szkoła - uczniowie pracują tylko zdalnie) pod kierunkiem nauczycielek świetlicy udało się skonstruować ponad 350 kartek z życzeniami bożonarodzeniowymi. Trafią one do podopiecznych Domów Pomocy Społecznej w naszej okolicy, a także pacjentów i pracowników radziejowskiego szpitala, w którym trwa nieustanna walka z pandemią. Mamy nadzieję, że nasze prace w tym trudnym czasie wzbudzą u osób obdarowanych choć chwilę radości.

 
Prymusi z naszej podstawówki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 24 grudnia 2020 11:43

marszałekBiuro Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego ogłosiło wyniki naboru wniosków o stypendium w ramach programów wsparcia uczniów szkół podstawowych i średnich: Prymus Pomorza i Kujaw oraz Humaniści na start. Wśród wyróżnionych nie zabrakło uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radziejowie. O tytuł stypendysty konkursu Prymus Pomorza i Kujaw mogą ubiegać się uczniowie, którzy osiągają doskonałe wyniki w nauce i odnoszą sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych w zakresie przedmiotów ścisłych i języków obcych. Dla tych, którzy specjalizują się w przedmiotach humanistycznych dedykowany jest program Humaniści na start. Tytuł stypendysty - Prymusa z naszej szkoły uzyskali: Julia Dzierżawska, Dominika Kaniewska, Paulina Kupiszewska i Wiktor Borczyński. Wiktor został podwójnym stypendystą, gdyż uzyskał też wsparcie w ramach projektu Humaniści na start. Stypendium z tego programu uzyskał także Olaf Braszkiewicz.

Więcej…
 
Wygraliśmy zdrowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 24 grudnia 2020 11:09

hopePodsumowano projekt prozdrowotny Wygraj zdrowie, w którym udział wzięły wszystkie szkoły naszego miasta. Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki grantowemu wsparciu w ramach Inicjatyw HOPE. W akcję zaangażowały się instytucje naszego powiatu (Starostwo, Policja, Straż Pożarna) oraz rolnicy współpracujący z firmą DANONE. Głównym pomysłodawcą i inicjatorem działań była p. Jolanta Sas - Wisłocka. Aktywność podjęli także nasi uczniowie, o czym można przeczytać w zamieszczonej relacji poniżej.

Poprawiony: czwartek, 24 grudnia 2020 11:43
Więcej…
 
Zdalne nauczanie do Świąt, a wolne jeszcze dłużej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 23 listopada 2020 11:14

OdrW sobotę Premier RP ogłosił kolejne decyzje dotyczące walki z pandemią. Wynika z nich, że w trybie zdalnym pracować będziemy do 22 grudnia br. Po Nowym Roku szybko się nie spotkamy, bo zmieniono termin ferii zimowych na 4 - 15 stycznia 2021 r. W tym czasie wyjazdy zimowe są niewskazane. Zatem w szkole uczniowie zjawwią się najwcześniej 18 stycznia 2021. W związku z przedłużeniem nauki zdalnej organ prowadzący podjął decyzję o zawieszeniu programu stypendialnego za wyniki w nauce.

Poprawiony: poniedziałek, 23 listopada 2020 14:15
Więcej…
 
Konkursy Kuratora 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 08 grudnia 2020 15:32

KOTrwają konkursy przedmiotowe Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. Na poziomie szkół podstawowych obejmują przedmioty humanistyczne, matematyczno-przyrodnicze a także języki obce. W tym roku zmieniono terminy i zasady. Nadal droga do sukcesu polega na przebrnięciu 3 etapów, ale wszystkie odbywają się na terenie szkoły. Uczniowie mają za sobą już etap szkolny, polegający na rozwiązaniu pisemnego testu. Aktualnie trwają zmagania etapu rejonowego, rozwiązywanego pod nadzorem szkolnej komisji na komputerze w wersji testu internetowego. Podobnie w marcu wyglądać będzie etap finałowy - wojewódzki. Tytuł lauraeta z przedmiotów j. polski, matematyka, języki obce daje zwolnienie z odpowiedniej części Egzaminu ósmoklasisty. W przypadku uzyskania tutyłów z pozostałych przedmiotów, również tytułu finalisty, uczniowie mogą liczyć na dodatkowe punkty w procesie rekrutacji do szkół średnich. Ważna jest także satysfakcja i duma z osiągnięć, także dla nauczyciela prowadzącego jak i rodziców.

Poprawiony: wtorek, 08 grudnia 2020 22:14
Więcej…
 
Spotkanie autorskie w klasie 4 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 04 grudnia 2020 15:58

mzsW stanie pandemii i czasowego zamknięcia szkół cała aktywność dydaktyczna przeniosła się do sieci. Poprzez internet odbywają się nie tylko lekcje, ale także wydarzenia artystyczne (np. spektakle teatralne), konkursy, spotkanie z ciekawymi ludźmi. Niedawno jedno z nich odbyło się dla dzieci z klasy 4 c naszej SP. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z pisarzem, p. Agnieszką Frączek. Relacja z wydarzenia w więcej.

Więcej…
 
Wesprzyj leczenie naszej uczennicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 17 listopada 2020 08:55

WeronikaTrwa akcja zbierania środków na leczenie Weroniki (pisaliśmy o tym TUTAJ). Wolontariat szkolny pod opieką pp. Sylwii Lazar i  Marty Barbarowicz zorganizował bazarek, na którym można kupić i sprzedać dowolne produkty lub usługi, z których dochód trafii na konto leczenia naszej uczennicy. Serdecznie zachęcamy do zainteresowania się akcją i prosimy o wsparcie.

Szczegóły akcji FB: TUTAJ.

 
Szkoła do hymnu! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 09 listopada 2020 15:06

Do hymnuW najbliższą środę obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku z racji epidemii i zdalnego nauczania obchody będą nietypowe. Nie odbędzie się żaden apel ani uroczystość, nie zachęcamy także do odwiedzania miejsc pamięci i wzięcia udziału w uroczystości na Rynku. Jutro, tj 10 listopada punktualnie o godz 11:11 wszyscy uczniowie w domach pod przewodnictwem p. Pawła Centkowskiego zaśpiewają hymn państwowy RP - Mazurek Dąbrowskiego. Jeśli to będzie możliwe zachęcamy do śpiewu także innych domowników. Tym samym weźmiemy udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu!". Pamiętamy o tym, że święto można uczcić także poprzez wywieszenie biało czerwonej flagi.

Poprawiony: poniedziałek, 09 listopada 2020 15:22
 
Wracamy do zdalnej pracy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 25 października 2020 18:23

DecyOdrzją Rządu RP na terenie całego kraju wprowadzono zasady obowiazujące w czerwonej strefie zagrożenia Covid. Jednocześnie od 26.10.2020 r. na okres do 8.11.2020 r uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej przechodzą w tryb pracy zdalnej. W naszej szkole odbywać się będzie na platformie Google, którą wypracowano wiosną tego roku. Lekcje odbywają się według standardowego planu. Szczegółowe informacje zostały przesłane do rodziców komunikatorem UONET. Udział w zajęciach zdalnych jest obowiązkowy, podobnie jak wykonywanie zleconych zadań i testów. Uczniowie klas 1-3 nadal pracują w szkole. Pierwszą lekcję zaczynają od godz. 8:00. Autobus szkolny kursuje wg zmienionego rozkładu, z jednym kursem powrotnym. Termin obowiązywania powyższych zmian może ulec wydłużeniu. Prosimy o obserwowanie informacji w dzienniku UONET.

UWAGA! Od 9 listopada 2020 r. nauką zdalną objęto wszystkich uczniów szkół podstawowych w Polsce.

Poprawiony: poniedziałek, 09 listopada 2020 15:20
 
Datek milszy niż kwiatek! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 12 października 2020 14:33

SiepomagaOd początku roku wszystkie imprezy, również apele i uroczystości na terenie MZS w Radziejowie są zawieszone. Sytuacja epidemiczna w całym kraju się zmienia na gorsze i dlatego tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole mają wymiar wirtualny. Dzień 14 października 2020 r. jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych, uczniowie zostają w domach. Podjęta została także decyzja, będaca jednocześnie prośbą do wszystkich uczniów i rodziców, do całej społeczności naszej szkoły: zamiast zakupu kwiatów lub klasowych składek na słodycze, przekażmy wszystkie fundusze na zbiórkę na leczenia naszej uczennicy Weroniki. Akcaj trwa już od weekendu na portalu FB.

Szczegóły: TUTAJ

Poprawiony: wtorek, 17 listopada 2020 09:03
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 94

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012