forex trading logo

Statystyki

Home
Europejski Dzień Języków Obcych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 31 października 2016 09:41

EDJODnia 26.10.2016 r. w naszej Szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie klasy 6d przygotowali uroczysty apel, na którym przedstawili krótkie scenki z życia mieszkańców Wielkiej Brytanii, Niemiec i Włoch.

Poprawiony: poniedziałek, 31 października 2016 09:46
Więcej…
 
UWAGA RODZICE! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 27 października 2016 18:19

rodzicW przyszłym tygodniu rozpoczynamy miesiąc listopad. We wtorek - 1 listopada - Święto Zmarłych. W związku z tym poniedziałek (31 października) zgodnie z założeniami organizacyjnymi roku szkolnego jest dniem wolnym od zajęć. A już w środę, 2 listopada zapraszamy na comiesięczny dzień otwarty w szkole. Od 15:30 wszyscy nauczyciele oczekują Państwa w celu wymiany wiadomości dotyczących dzieci. Serdecznie zapraszamy!

 
Dzień Franciszka Becińskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 27 października 2016 18:02

pg1Jak co roku w październiku w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Radziejowie obchodziliśmy Dzień Patrona Franciszka Becińskiego. Obchody rozpoczęliśmy częścią oficjalną, podczas której zaproszeni goście, m. in. Burmistrz Radziejowa p. Sławomir Bykowski, Dyrektor MiP Biblioteki Publicznej p. Danuta Wielgosz oraz Przewodnicząca Rady Rodziców PSP nr 1 p. Małgorzata Chłodzińska złożyli życzenia całej społeczności szkolnej. Uczniowie klas I złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, zatańczyliśmy też kujawiaka. Najzdolniejsi recytatorzy zaprezentowali strofy stworzone przez Patrona. Po części oficjalnej odbyły się konkursy i rozgrywki sportowe.

Poprawiony: czwartek, 27 października 2016 18:15
Więcej…
 
Nasi zdolni krasomówcy i recytatorzy! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 25 października 2016 10:13

mzsW minionych tygodniach reprezentanci Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowe brali udział w konkursach recytatorskich i krasomówczych. Nasi uczniowie zawsze odnosili na tym polu duże sukcesy. W więcej opisujemy ostatnie występy. Niektóre z nich były elminacjami do dalszych etapów rywalizacji. O jej wynikach będziemy informować.


Poprawiony: wtorek, 25 października 2016 10:39
Więcej…
 
Konkurs recytatorski poezji Karola Wojtyły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 24 października 2016 20:11

JPII20 października 2016 r. w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Radziejowie odbył się VI Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły. Honorowy patronat: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Piotr Całbecki.  Ks. Biskup Ordynariusz - Wiesław Alojzy Mering. Organizatorem była Parafialna Grupa Literacka działająca przy parafii we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową nr 1 w Radziejowie.  Udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu radziejowskiego, którym bliska jest twórczość Karola Wojtyły.

Poprawiony: poniedziałek, 24 października 2016 20:40
Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 17 października 2016 10:36

denW miniony piątek, jak zawsze 14 października obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystości odbyły się również w Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie. W tym specjalnym dniu swą obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: przedstawiciele organu prowadzącego, zaprzyjaźnionych instytucji, rad rodziców. Byli również pracownicy czynni i emeytowani, związani z naszymi placówkami.

Poprawiony: poniedziałek, 17 października 2016 10:51
Więcej…
 
Fizyka z czujnikami PASCO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 17 października 2016 08:39

mzsJak już wcześniej informowaliśmy nasi uczniowie korzystają z możliwości prowadzenia doświadczeń z wykorzystaniem pracowni przekazanej przez K-PCEN we Włocławku (więcej o tympoczytać można TUTAJ). Odbywają się już zajęcia z wykorzystaniem sprzętu. Cieszą się zainteresowaniem, gdyż w atrakcyjny, multimedialny sposób uczniowie mogą sprawdzić wiedzę teoretyczną w praktyce. W więcej fotoreporatrz z lekcji fizyki, prowadzonej w klasach I gimnazjum przez p. Piotra Zielińskiego. Uczniowie z zaangażowaniem badali skład powietrza atmosferycznego.

Więcej…
 
Wyróżnienie dla naszego nauczyciela PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 13 października 2016 22:38

kujaDziś w Muzeum Etnograficznym w Toruniu odbyła się uroczystość związana z Dniem Edukacji Narodowej. Marszałek Wojewóztwa Kujawsko - Pomorskiego wręczył tytuł Lidera Edukacji (dla p. Haliny Murawskiej z Osielska) oraz 15 wyróżnień dla finalistów tego plebiscytu. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znajduje się p. Maria Eznarska - nauczyciel historii w naszym Zespole. Pani Maria odnosi wiele sukcesów w pracy z naszymi uczniami, o czym można poczytać w naszej witrynie. Jej zaangażowanie zostało zauważone przez władze samorządowe województwa, czego serdecznie gratulujemy!

Więcej o przedsięwzięciu oraz fotoreportaż z dzisiejszej uroczystości TUTAJ.


Poprawiony: poniedziałek, 17 października 2016 08:30
Więcej…
 
Informacje dotyczące Dnia Edukacji w MZS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 13 października 2016 14:38

rodziceJuż jutro Dzień Edukacji Narodowwej. Jest on dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 8:45 obowiązkowo w strojach galowych. Wszyscy udają się na halę sportową, gdzie o godz. 9:00 odbędzie się okolicznościowa akademia. Po uroczystości odbędą się spotkania z wychowawcami w klasach i będzie czas na tradycyjne życzenia. Lekcje wychowawcze skończą się o godz. 11:00. Dzieci, które zostaną dłużej w szkole będą objęte zajęciami opiekuńczymi. 

Kursy autobusów w tym dniu: 8:00 - wyjazd po stałych trasach w celu dowiezienia dzieci do szkoły, 11:00 - odwóz dzieci.

Poprawiony: czwartek, 13 października 2016 22:38
 
Otrzęsiny w naszym Gimnazjum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 12 października 2016 16:13

7.10 2016 r Samorzągimnazjumd Uczniowski PG nr 1 w Radziejowie zorrganizował dyskotekę, podczas której odbył się otrzęsiny klas I. Impreza była bardzo udana, ale miała też historyczny wydźwięk - były to ostatnie otrzęsiny w historii tej szkoły... W więcej kilka zdjęc z zabawy pierwszoklasistów.

Poprawiony: środa, 12 października 2016 16:18
Więcej…
 
Kujawsko - Pomorskie dla ucznia zdolnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 12 października 2016 15:37

kujW miniony czwartek (6.10.2016 r.) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyła się konferencja naukowa Kujawwsko - Pomorskie dla ucznia zdolnego, skierowana do kadry kierowniczej placówek edukacyjnych, poradni psychologiczno-pedagogicznych, przedstawicieli samorządów lokalnych oraz innych osób zainteresowane tą tematyką. Jedną ze szkół, które mogły zaprezentować się w ramach okolicznościowej wystawy było nasze Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie. Uczniowie wzbudzili duże zainteresowanie, prezentując projekty historyczne realizowane w szkole. Więcej o wydarzeniu można zobaczyć na stronie Urzędu Marszałkowskiego oraz KPCEN w Toruniu i K-PCEN we Włocławku.

Poprawiony: poniedziałek, 17 października 2016 11:08
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 62

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012