forex trading logo

Statystyki

Home
Matematyka królową nauk PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 25 czerwca 2020 14:26

MZSUczniowie klas 4-8 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radziejowie w ostatnim czasie wzięli udział w konkursach matematycznych, w których mieli możliwość sprawdzenia i zweryfikowania swojej wiedzy wśród rówieśników z naszego województwa. Sprawozadnie z konkursów w więcej.

W Konkursie Matematycznym Liga Zadaniowa, który jest organizowany przez UMK w Toruniu, nasi uczniowie, jak co roku, osiągnęli sukcesy. Konkurs odbywa się pod patronatem Kuratora Oświaty w Bydgoszczy.

Wyróżnienie otrzymali uczniowie z klasy VI a: Weronika Suska oraz Igor Wiczyński.

III miejsce z klas szóstych zajęli: Łucja Galczak (kl. VI b), Igor Pikuła (kl. VI b), Julian Stramowski (kl. VI b) oraz Cyprian Murgała (kl. VI a). Uczniów z klasy VI b do konkursu przygotowywała pani Marzena Gralak, a uczniów z klasy VI a pani Ludmiła Hałas.

W kategorii klas siódmych Wiktor Borczyński (kl. VII c) zdobył I miejsce. Julia Dzierżawska (kl. VII c) i Dominika Kaniewska (kl. VII b) uzyskały II miejsce. We wrześniu ta trójka najlepszych uczniów będzie na UMK w Toruniu walczyć o tytuł laureata, który umożliwia zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty i gwarantuje otrzymanie z części matematycznej wyniku 100%.  Wyróżnienie otrzymała także Paulina Kupiszewska (kl. VII b). Uczniów klas siódmych do konkursu przygotowywała p. Małgorzata Pacholska.

W konkursie przedmiotowym z matematyki, który jest organizowany przez Kuratora Oświaty w Bydgoszczy laureatem został Wiktor Borczyński. To już drugi tytuł laureata dla Wiktora, który jest zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z części matematycznej.

Należy także nadmienić, że Wiktor Borczyński, Julia Dzierżawska i Dominika Kaniewska otrzymali na początku roku szkolnego stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Prymus Pomorza i Kujaw. Uczniowie na swoje sukcesy pracują systematycznie od klas młodszych. Uzyskane stypendium przeznaczyli na rozwój własny i pogłębienie swojej wiedzy nie tylko z przedmiotów ścisłych. Stypendium było  dla nich nagrodą za uzyskanie wysokich średnich na świadectwie oraz odniesionych sukcesów w konkursach matematycznych w klasie szóstej.

Życzymy im powodzenia we wrześniu w wojewódzkim etapie konkursu Liga Zadaniowa, by mogli ponownie ubiegać się o stypendium naukowe.

 Nauczyciele matematyki MZS w Radziejowie

 

Polecamy
Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012