forex trading logo

Statystyki

Home Strona startowa
Dzieciątko Boże PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 25 stycznia 2022 10:45

jasełkaTrwa okres Bożego Narodzenia, który według tradycji w Polsce zakończy się 2 lutego Świątem Ofiarowania Pańskiego (zwanym także Matki Boskiej Gromnicznej). Z uwagi na czas pandemii trudne jest kultywowanie tradycji z tym związanych. Nie odbył się np. Orszak Trzech Króli. Mimo kłopotów uczniowie naszej Szkoły 6 stycznia 2022 r. wystawili przedstawienie jasełkowe w radziejowskim kościele farnym. Fotoreportaż z tego wydarzenia prezentujemy w więcej!

6 stycznia 2022 roku zebrani na mszy św. w Farze wierni, mogli obejrzeć kolorowe widowisko, nawiązujące do narodzenia Jezusa. W uroczystość Trzech Króli nie mogło zabraknąć Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli, aby oddać pokłon Królowi świata. Były też wszystkie tradycyjne postacie oraz piękne kolędy  To już 23. grupa teatralna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radziejowie pod kierunkiem p. Grażyny Trzmielewskiej, która przygotowała jasełka. W tym roku praca była szczególnie trudna ze względu na problemy związane z pandemią. Na szczęście udało się pokonać wszystkie niedogodności i tradycji stało się zadość. Występ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. To najpiękniejsza zapłata za wielogodzinne próby i przygotowania.

W jasełkach wystąpili: Marysia Malinowska (kl.IIIa), Nadia Wielkopolan (kl. IVb), Hania Brochocka, Zuzia Czynszak, Ruth Malinowska, Kuba Daniel, Natasza Augustyniak, Julka Paczkowska i Lena Szpolerowska (wszyscy z kl. Va) oraz Lena Olejnik i Łucja Galczak (kl. VIII b).

Grażyna Trzmielewska

 

Polecamy
Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012