forex trading logo

Statystyki

Home
Tradycji stało się zadość! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 03 marca 2023 14:43

koza"Zapusty zapusty, wycióngej szpyrke z kapusty,
jak ni ma w kapuście, to bedzie za wengłem.
Wycióngej, bo czekac nie bendziem!"

Zanim na nasze głowy posypie się popiół i nastanie Wielki Post, trzeba pożegnać karnawał. W zapusty przez naszą szkołę przeszedł kolorowy korowód, czyli tzw. "kujawska koza". Szkolni zapustnicy, koło teatralne przygotowane przez p. Grażynę Trzmielewską, uczniowie kl. 6a i 4a: Natasza Augustyniak, Hania Brochocka, Wiktor Gralak, Ruth Malinowska, Julka Paczkowska, Julka Stanna, Natasza Wesołowska, Zuzia Czynszak, Lena Szpolerowska, Marysia Malinowska i Wojtek Zieliński przygotowali stroje i rekwizyty do korowodu.

Było wesoło, gwarno i kolorowo. Była tradycyjne postacie i maszkary: koza, koń, bocian, niedźwiedź, siora, śmierć, diabeł, para młodych, żołnierz, Żyd. Było wesoło, gwarno i kolorowo. Wszyscy mogli usłyszeć radosne słowa:

"Gdzie koza chodzi, tam panna za mąż wychodzi", "Gdzie koza chodzi, tam się żytko rodzi".

Aby tradycji stało się zadość były datki i smakowite chruściki podarowane przez mamę Zuzi! Przebierańców bardzo serdecznie przyjęli uczniowie, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy. Koza zawitała także do Izby Regionalnej, gdzie spotkała się z gościnnością p. Haliny Paczkowskiej - Prezesa TMK w Radziejowie, p. Anny Skoniecznej i p. Mirosławy Rosińskiej. DZIĘKUJEMY!

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć klikając TUTAJ

Więcej o tradycji i wizycie naszych uczniów można poczytać w artykule p Karola Szmagalskiego, który ukazał się w portalu wloclawek.naszemiasto.pl.

Nasz projekt jest realizacją priorytetu Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w obszarze Kształtowanie tożsamości indywidualnej i społecznej dzieci i młodzieży poprzez prowadzanie edukacji regionalnej podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych. 


"Zapusty zapusty, wycióngej szpyrke z kapusty,

jak ni ma w kapuście, to bedzie za wengłem.
Wycióngej, bo czekac nie bendziem!"

 

Polecamy
Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012