forex trading logo

Statystyki

Home
Wycieczki III - klasistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 27 października 2017 15:37

PSPJesień to dobry czas na wycieczki szkolne. W ostatnim czasie wycieczki połączone z warsztatami odbyły klasy III c i III d, które zwiedzały Kruszwicę i... pizzerię w Dobrem. W więcej relacja oraz fotoreportaż z wypraw.


 Klasy III d i III c 10.10.2017r. udały się do Grodu Popiela w Kruszwicy na Rajd Pieczonego Ziemniaka. Impreza rozpoczęła się od wejścia na Mysią Wieżę i podziwiania panoramy miasta. Następnie udaliśmy się do podziemi zamku, aby przeżyć chwilę strachu. Na Gople czekała ,,Rusałka?, którą przez 1,5 h płynęliśmy na Półwysep Potrzymiech. Po pieszej wędrówce znaleźliśmy się w Bazie Ekologicznej ,,Rysiówka?, gdzie czekał już na nas pyszny grill i pieczone ziemniaki. Po konsumpcji odbyły się zawody w skoku w dal i prelekcja o dzikich zwierzętach zamieszkujących Nadgoplański Park Tysiąclecia. W drodze powrotnej na statku odbyły się tańce i wybór miss i mistera rajdu. Każdy uczestnik otrzymał okolicznościową plakietkę.

Pogoda była przepiękna, a wrażeń wystarczy na jesienną niepogodę.

Niedawno również klasa III d wraz z wychowawcą uczestniczyła w warsztatach kulinarnych w pizzeri ,,Zorba? w Dobrem. Dzieci wyposażone zostały przez właściciela w fartuchy i czapki. Samodzielnie wyrabiały ciasto i rozwałkowywały, a potem układały dodatki. Po upieczeniu nastąpiła upragniona degustacja. Dzieci były bardzo zadowolone i podziękowały właścicielowi za gościnne przyjęcie.

Lidia Nieznalska


 

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

Polecamy
Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012