forex trading logo

Statystyki

Home
Zimowe dokarmianie zwierząt PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 17 stycznia 2018 15:36

mapaZima to szczególna pora roku: dni są krótkie, zimne i nieczęsto mamy ochotę na długie spacery. Pogoda do aktywności nie zachęca, kiedy za oknem zamiast śniegu i słońca widzimy deszcz i chmury. Te warunki wcale nie powstrzymało uczniów z klasy IIIa, IIIb i IIa, którym nie straszna żadna pogoda w perspektywie wspólnego dokarmiania zwierząt, a także nadziei na spotkanie z sarną czy jeleniem.  11 stycznia 2018 r. odbyła się wycieczka na ścieżkę dydaktyczną Dzilno. Nie udało nam się wypatrzeć upragnionych zwierząt, ale za to uczniowie mogli nieco więcej dowiedzieć się o mieszkańcach lasu tych dużych i tych małych.

Dla tych dużych przygotowane zostały dość spore ilości marchewki, którą zostawiliśmy przy paśniku. Mówiąc o lesie nie możemy pominąć tematu drzew, umiejętności ich rozpoznawania oraz jak ważną rolę odgrywają w życiu człowieka. Po długiej wędrówce oraz wspinaczce na wieżę widokową przyszedł czas na odpoczynek i wspólny posiłek przy ognisku. A skoro było ognisko to nie mogło zabraknąć pieczenia kiełbasek. Ścieżka edukacyjna rozpoczęła się w pobliżu szkółki leśnej w leśnictwie Przyborowo i liczyła 3,5 km długości. Prowadziła przez bardzo malownicze i różnorodne tereny. Okazało się, że las jest wyjątkowym miejscem o każdej porze roku, dlatego zachęcamy do spędzania w nim czasu nie tylko przy okazji wakacji czy grzybobrania.

Dziękujemy Pani Magdalenie Kokosza i Pani Aleksandrze Jułga za poświęcony czas i przekazanie swojej cennej wiedzy, a Panu Pawłowi Pietrusiakowi za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

Iwona Chojnacka

Romana Wojciechowska

 

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

Polecamy
Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012