forex trading logo

PG nr 1

Statystyki

Home
Szkolni Krasomówcy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum od kilku lat z powodzeniem biorą udział w Powiatowym Konkursie Krasomówczym "Kujawy słowem malowane". Jego organizatorami od 2007 roku są nauczyciele: Maria Eznarska i Barbara Rolirad oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Radziejowie.

Laureaci konkursu reprezentują powiat radziejowski w eliminacjach wojewódzkich na zamku w Golubiu- Dobrzyniu. W tym roku szkolnym z MZS byli to: w kategorii szkół podstawowych:

- Wiktoria Centkowska (opiekun - Romana Wojciechowska)

- Zuzanna Jarzębińska (opiekun - Grażyna Trzmielewska)

- Łukasz Derucki (opiekun - Elżbieta Okunowska)

W kategorii gimnazjum: Iga Szarwarkowska (opiekun - Elżbieta Okunowska)

Do finału Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Legnicy zakwalifikowali się: Łukasz Derucki (II miejsce) i Iga Szarwarkowska (II miejsce).

Czterodniowe zmagania konkursowe trwające od 22 do 25 listopada 2012 r. zakończyły się sukcesem Łukasza Deruckiego. Zaprezentowane przez niego gawędy o potrawach kujawskich i wiejskich weselach pozwoliły mu zająć wysokie czwarte miejsce wśród młodych oratorów z całej Polski. Łukasz Derucki otrzymał Nagrodę Specjalną Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 19 w Legnicy. Wyróżniono w ten sposób ciekawe i oryginalne teksty o tematyce regionalnej autorstwa Elżbiety Okunowskiej prezentowane przez Łukasza w finale.

Udział uczniów w Konkursie na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim był możliwy dzięki wsparciu Dyrekcji Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie, Rady Rodziców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz rodziców uczestników finałów.

W galerii zamieściliśmy kilka zdjęć z tego wydarzenia.

 

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

Polecamy
Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012