forex trading logo

PG nr 1

Statystyki

Home
Święto Województwa w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 05 czerwca 2018 09:34

K-PJuż w najbliższą środę, 6 czerwca 2018 r naszą szkołę odwiedzi mobilna wystawa "Piękno jest tu". Od godz. 8:45 nasi uczniowie będą mogli obejrzeć prace artystów Joanny Górskiej i Rafał Góralskiego z toruńskiej Galerii Rusz. Będzie można także wziąć udział w warsztatach związanych z tematem. Szczegóły w więcej...


Mobilna wystawa na Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego! Galeria Rusz wyrusza w trasę po naszym pięknym regionie!

Artyści Joanna Górska i Rafał Góralski przygotowali mobilną wystawę pt. "Piękno jest tu". Wystawa będzie od 1 do 10 czerwca podróżować po województwie kujawsko -pomorskim, odwiedzając Włocławek, Toruń, Bydgoszcz, Inowrocław, Radziejów i Szubin.

Z okazji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego prace artystów z Galerii Rusz wyruszają w trasę po naszym regionie. Głównym tematem obydwu wydarzeń będzie hasło "Piękno jest tu". Tym razem twórcy Joanna Górska i Rafał Góralski postanowili skoncentrować się na zagadnieniu piękna, tego które jest wokół nas, a na które zwykle nie zwracamy uwagi. Nasze życie toczy się w coraz szybszym tempie. Trudno nam nadążyć za zmieniającymi się w błyskawicznym tempie modami, trendami, zjawiskami i technologiami. Przytłoczeni informacjami, zapatrzeni w globalny świat, zafascynowani tym, co gdzieś daleko i wpatrzeni w ekrany komórek nie dostrzegamy i nie cenimy tego, co w pobliżu, tego, co za oknem. Pędzimy przez świat w coraz większym tempie, zmęczeni i przytłoczeni gigantyczną falą bodźców, docierających do nas każdego dnia. Jak w transie, ciągle przyspieszamy, a przecież warto zatrzymać się, rozejrzeć wokół i docenić to, co mamy. Czy potrafimy dostrzec piękno wokół nas, to znajdujące się tuż za rogiem? Czy potrafimy dostrzec piękno w otaczających nas ludziach i ich historiach, w architekturze i sztuce, krajobrazie i naturze? Warto otworzyć się na to, co dookoła, przyjrzeć się uważnie i dać się oczarować - dostrzec piękno w najbliższej okolicy!

Wystawie będą towarzyszyły warsztaty pt. "Wewnętrznie piękny człowiek". Głos oddamy najmłodszym mieszkańcom województwa. Uczestnicy warsztatów będą zapisywać na jeżdżącym bilbordzie swoje odpowiedzi na pytanie "Co oznacza bycie wewnętrznie pięknym człowiekiem?". Na powyższe pytanie będą musieli odpowiedzieć tylko jednym słowem. Następnie ich odpowiedzi będą prezentowane wraz z mobilną wystawą. W tym roku w warsztatach wezmą udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Inowrocławiu, Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie i Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku. 

 

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

Polecamy
Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012