forex trading logo

Statystyki

Home
Zwycięstwo naszego ucznia w Turnieju BRD! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 08 czerwca 2018 11:41

BRD19 maja br., jak zawsze w Tłuchowie odbył się finał Eliminacji Okręgowych XLI  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. I miejsce w klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych zajął Patryk Szpadziński, uczeń klasy VII b naszej podstawówki!

Organizatorami rozgrywek był włocławski WORD oraz szkoła w Tłuchowie, która ma doskonałe zaplecze: miasteczko ruchu drogowego z ruchem okrężnym i warunki na przygotowanie pozostałych konkurencji. Uczestnicy musieli rozwiązać test, przejechać przez trudny tor przeszkód, pokonać bezbłędnie miasteczko ruchu drogowego i udzielić pierwszej pomocy. W szranki stanęli uczniowie- zwycięzcy eliminacji powiatowych, w tym przedstawiciele naszej szkoły.

W rywalizacji drużynowej najlepsze okazało się tradycyjnie Grabkowo. Nasi reprezentanci, w przemeblowanym z konieczności składzie, zajęli czwarte miejsce (Marta Tomczak, Sylwia Trzeszczyńska, Patryk Szpadziński, Julian Tworek, opiekun p. Grzegorz Florkowski).

Na uwagę zasługuje fakt, że dzięki wsparciu idei turnieju przez osoby zainteresowane problematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nagrodę otrzymał każdy uczestnik biorący udział w turnieju. Nagrody  wręczali przedstawiciele Kuratorium Oświaty, WORD Włocławek, Policji oraz władz samorządowych, sponsorów,  dyrekcja szkoły - gospodarza turnieju.

Założeniem tego przedsięwzięcia jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kolejna okazja na sprawdzenie swoich umiejętności i zdobycie nagród już za rok! 

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

Polecamy
Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012