forex trading logo

Statystyki

Home
Wyprawka DOBRY START 300 dla ucznia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 28 czerwca 2018 12:55

oglSzanowni Państwo!

Ponawiając naszą informację z dnia zakończenia roku szkolnego dotyczącą Programu Dobry Start - wyprawka dla ucznia w więcej przedstawiamy założenia programu. Serdecznie prosimy o zainteresowanie się możliwością złożenia wniosku w formie elektronicznej, unikając kolejek i innych niedogodności. Szczegóły poniżej.


ZASADY ŚWIADCZENIA ?DOBRY START?

1. Świadczenie "Dobry Start" przysługuje na wniosek, raz w roku, w związku z rozpoczęciem roku szkolnego do ukończenia:

  • przez dziecko lub osobę uczącą się 20. roku życia
  • przez dziecko lub osobę uczącą się 24. roku życia - w przypadku niepełnosprawnych dzieci lub osób uczących.

2. Terminy. Wniosek - podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu "Rodzina 500+" - można składać od 1 lipca 2018 r. online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową) w tych samych miejscach, w których rodziny ubiegają się o świadczenie 500+. Wniosek należy złożyć do 30 listopada, później złożony nie zostanie rozpatrzony.

3. Wypłata świadczenia. W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny świadczenie otrzymają nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.

4. Uproszczona proceduraW celu usprawnienia i przyspieszenia procesu przyznawania wyprawki szkolnej zrezygnowano z konieczności wydania i doręczenia decyzji administracyjnej - będą one wydawane jedynie w przypadku odmowy przyznania świadczenia, a także w sprawach nienależnie pobranych świadczeń. Informacja o przyznaniu świadczenia będzie przekazywana na adres e-mail podany we wniosku. W razie braku adresu e-mail odbioru informacji dokonuje się osobiście. Nieodebranie informacji nie wstrzymuje wypłaty świadczenia.

5. Świadczenie "Dobry Start" jest zwolnione od podatku. Nie podlega egzekucji ani wliczeniu do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia6. Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.


 

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

Polecamy
Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012