forex trading logo

Statystyki

Home
Podsumowanie projektu "Zapomniani Bohaterowie..." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 19 kwietnia 2019 13:36

PWW roku szkolnym 2018/2019 w sposób uroczysty obchodzimy 100 rocznicę powstania wielkopolskiego. W powstaniu uczestniczyli także Polacy z ziem byłego zaboru rosyjskiego, także mieszkańcy Radziejowa. Temu mało znanemu Polakom wydarzeniu historycznemu poświęcony jest projekt realizowany przez uczniów z klasy VI a i VI c. Relację z podsumowania działań można zobaczyć w więcej.

Od stycznia 2019 r. zdobywali oni wiedzę o powstańcach wielkopolskich, przygotowywali plakaty dotyczące tematyki powstańczej, tworzyli prezentacje multimedialne o wybranych uczestnikach powstania z Radziejowa, organizowali wspólnie z Towarzystwem Miłośników Kujaw wystawę fotograficzną w Izbie Regionalnej. Ich prace plastyczne oraz zgromadzone fotografie i dokumenty oglądali uczniowie z Miejskiego Zespołu Szkół w Radziwjowie, a także szkół podstawowych i średnich z terenu gminy Radziejów. Szukali miejsc związanych z powstaniem w czasie wycieczki do Chełmc, Kruszwicy i Inowrocławia. Zorganizowali także konkurs plastyczny na trefl powstańczy dla klas IV-V.

Dnia 5 kwietnia 2019 r. odbył się uroczysty apel podsumowujący działania projektowe uczniów. Rozpoczął się od odśpiewania przez klasy VI hymnu powstania: Marsylianki Wielkopolskiej. Następnie uczniowie mogli poznać najważniejsze wydarzenia powstańcze oglądając animacje filmowe z klocków Lego. W drugiej części uroczystości uczestnicy projektu przedstawili sylwetki powstańców wielkopolskich z Radziejowa, a wyróżnieni w konkursach plastycznych otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zebrani mogli obejrzeć wystawę fotograficzną i wytwory plastyczne uczniów biorących udział w konkursach.

Poprawiony: piątek, 19 kwietnia 2019 13:45
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012