forex trading logo

PG nr 1

Statystyki

Home
Humanista roku 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 17 maja 2019 14:18

HRW piątek, 10 maja 2019 r. na UMK w Toruniu odbyła się 7. edycja Wojewódzkiego Konkursu ''Humanista Roku 2018/2019'' dla uczniów trzecich klas gimnazjum i ósmych szkoły podstawowej. Uczniowie MZS w Radziejowie, jak co roku, wzięli udział w zmaganiach konkursowych. Naszą szkołę reprezentowały dwie gimnazjalistki. Tytuł finalistki uzyskała Natalia Tomczak, natomiast laureata Dorota Gapska, która otrzymując wyróżnienie znalazła się również w gronie najlepszych Humanistów Roku. Uczennice do konkursu przygotowywały się pod kierunkiem swoich nauczycieli, czyli p. Marii Eznarskiej i p. Elżbiety Deruckiej.

O tytuł Humanisty Roku rywalizowało 101 uczniów z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Przez 70 minut uczniowie rozwiązywali test złożony ze 160 pytań z zakresu literatury, historii, wiedzy o społeczeństwie, kultury (dawnej i współczesnej), kina, życia codziennego i polityki.  

W tym roku jury przyznało nagrody za pierwsze miejsce, dwa drugie, trzy wyróżnienia i 24 symboliczne dla laureatów. Humanistą Roku 2018/2019 został:
I miejsce - Oskar Serkowski z SP nr 14 w Inowrocławiu
Pozostali wyróżnieni:
II miejsce - Jakub Bernacki z GiLA w Toruniu i Błażej Szymański z SP nr 8 w Toruniu,
Wyróżnienia:

  • Dorota Gapska z MZS w Radziejowie,
  • Jakub Kamiński z SP nr 7 w Toruniu
  • Marta Wilińska z SP nr 8 w Toruniu. 

Wszyscy wyróżnieni oraz laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starostę Powiatu Toruńskiego, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Instytut Historii i Archiwistyki UMK w Toruniu, Wójta Gminy Lubicz oraz Radę Rodziców SP w Lubiczu Górnym.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: FB PSP w Lubiczu Górnym.


 

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

Polecamy
Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012