forex trading logo

PG nr 1

Statystyki

Home
Sukces naszych uczniów w Turnieju BRD 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 13 czerwca 2019 12:51

BRDDo finału wojewódzkiego XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym udało się dotrzeć naszym uczniom. Wcześniej musieli uporać się z eliminacjami powiatowymi oraz awansować ze szczebla okręgu. Sczegółowa relacja w więcej.

11 maja br. odbyły się eliminacje okręgowe  42. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W tym roku, po raz kolejnym,  gospodarzem imprezy była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Tłuchowie. Uczniowie  rywalizowali w czterech konkurencjach. Na początku pisali test wiedzy, potem kolejno mieli do pokonania tor przeszkód, jeździli rowerami po miasteczku ruchu drogowego i udzielali pierwszej pomocy.

W grupie uczniów starszych (13-16 lat) nasi uczniowie (Jakub Biniecki, Patryk Szpadziński i Kacper Bobusławski) zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując drużynowo trzecią lokatę. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej Jakub Biniecki był drugi.

Na poziomie grupy młodszej (10-12 lat) szkół podstawowych reprezentanci MZS Radziejów, osiągnęli wielki sukces. Zajmując drugie miejsce, zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego turnieju, który odbył się tydzień później w Koronowie. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Julia Paluszewska, Weronika Suska, Paweł Dolata, Julian Stramowski ? opiekunem grupy jest Grzegorz Florkowski. W swym debiucie, na tym szczeblu, zajęła piąte miejsce w województwie kujawsko-pomorskim. Wiedza i doświadczenie zdobyte w tegorocznych zmaganiach powinno zaowocować w kolejnych edycjach Turnieju BRD.

Turniej miał na celu popularyzację przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach poprzez kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, a także zachęcać do jazdy na rowerze. Niezmiennym pozostaje przecież fakt, że poziom bezpieczeństwa zależy przede wszystkim od samych uczestników ruchu drogowego.

Grzegorz Florkowski

 

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

Polecamy
Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012