forex trading logo

PG nr 1

Statystyki

Home
Finał konkursu recytatorskiego im. Franciszka Becińskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 26 listopada 2019 07:47

FB20 listopada br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Radziejowie odbył się finał 42. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego im. Poezji i Prozy Franciszka Becińskiego. Uczniowie naszej szkoły wielokrotnie byli laureatami tego konkursu. Nie inaczej było i w tym roku. Magdalena Mikołajczak, uczennica kl. 6c  swoim wystąpieniem zachwyciła członków jury, które przyznało młodej recytatorce pierwsze miejsce. Uczennicę naszej szkoły przygotowywała p. Elżbieta Derucka, polonistka MZS w Radziejowie.

Celem tego artystycznego przedsięwzięcia jest rozpowszechnienie poezji i prozy o naszym regionie, o Kujawach, jak również upowszechnienie twórczości kujawskich poetów i pisarzy. Boje na słowa stoczyli najlepsi recytatorzy województwa kujawsko- pomorskiego. Każdy z uczestników zaprezentował dwa utwory poetyckie lub jeden utwór poetycki i jeden fragment prozy kujawskiego twórcy lub prezentujący kujawską ziemię. Opiekunce i młodej artystce składamy gratulacje i życzenia dalszych sukcesów!


MM


 

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

Polecamy
Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012