forex trading logo

PG nr 1

Statystyki

Home
Wolność na zakręcie - zapal świeczkę! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 13 grudnia 2019 16:20

ŚWDziś kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. 13 grudnia 1981 r. komunistyczne władze PRL zgasili ruch społeczny Solidarności. Był to jednak początek końca mrocznych czasów PRL. Ostatecznie w 1989 r. Polacy potrafili się dogadać i doprowadzić do zmian i pierwszych częścioo wolnych wyborów. Przyłączając się do ogólnopolskiej akcji IPN zachęcamy do zapalenia w dniu dzisiejszym o godz. 19:30 Światła Wolności. O akcji więcej TUTAJ. Natomiast w więcej o podsumowaniu 19. edycji konkursu plastycznego "Wolność na zakręcie - 13.XII.1981", w którym od początku licznie uczestniczą uczniowie naszej Szkoły.

Konkurs plastyczny "Wolność na zakręcie - 13.XII.1981" od 1998 roku organizoany jest przez Stowarzyszenie "Forum Samorządowe" z Radziejowa. Celem jej jest edukacja historyczna dzieci i młodzieży i krzewienie pamięci o bohaterach zrywu wolnościowego w Polsce z lat 1980 - 1981. Od samego początku w akcję angażują się nauczyciele naszej Szkoły z p. Lilianą Ciesielską - Małecką na czele. Podsumowanie jak co roku odbyło się w przeddzień rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Radziejowie. Wyniki i galeria zdjęć z gali laureatów i otwarcia wystawy pokonkursowej TUTAJ.

 

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

Polecamy
Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012