forex trading logo

Statystyki

Home Strona startowa
Zaczynamy ferie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 14 stycznia 2022 14:33

ferieOficjalnie od poniedziałku, ale praktycznie już dziś po południu rozpoczynamy zimowe ferie! Sytuacja pandemiczna wprawdzie nie zachęca do podróży, ale zregenerować siły można również na miejscu. Uczniowie pamiętają, że najlepszą formą wypoczynku jest aktywność fizyczna, najlepiej na świeżym powietrzu. W dniu wczorajszym w klasach odbyły się pogadanki na ten temat. Zaproszeni policjanci przypominali m. in. o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zakazie wchodzenia na lód w miejscach do tego nie przeznaczonych i zasadach obowiązujących podczas aktywności w internecie. Uczniowie podjęli także próbę sprawdzenia się w czasie wolnym: Czy uda się wytrzymać bez smartfona, internetu i gier komputerowych choćby jeden dzień? Alternatywą może być czytanie książek lub wizyta na radziejowskiej pływalni PLUSK. Już od najbliższej soboty nasi uczniowie mają prawo wejść na basen płacąc za godzinę pobytu tylko 2 PLN. W szkole również będą odbywać się zajęcia: sportowe w grupach SKS, świetlicowe (pierwsze 18.01.2022 o 8:30) malowanko-rymowanki. Uczniowie będą się przygotowywać do konkursów, a grupa 70 osób weźmie udział w obozie narciarskim w 2 turnusach: w Poroninie i Białym Dunajcu. 

Miłego i bezpiecznego wypoczynku poczas ferii - do zobaczenia 31 stycznia 2022 r!

 
Wracamy do pracy w 2022 roku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 03 stycznia 2022 09:39

oglWłaśnie zakończyły się świąteczno-noworoczne ferie. Od 3 do 7 stycznia 2022 r., podobnie jek przed przerwą, pracujemy w trybie zdalnym. Święto Objawienia Pańskiego - Trzech Króli (6.01.2022) jest oczywiście dniem wolnym od nauki. Wracamy do nauki zdalnej w piątek, 7.01.2022 r. Od 10.01.2022 r przystępujemy do nauki w szkole. Pobyt w szkole będzie trwał tydzień, gdyż w dniach od 17.01.2022 r. do 28.01.2022 r. uczniowie kujawsko-pomorskiego będą odpoczywać podczas zimowych ferii. W tygodniu przed feriami odbędzie się także próbny egzamin ósmoklasistów (11-13.01.2022 r), a w dniu 13.01.2022 r. wychowawcy klas podczas zebrań z rodzicami omówią wyniki w nauce. Wszystko na to wskazuje, że spotkania odbędą się w trybie on-line.

 
Rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 28 grudnia 2021 09:07

PW27 grudnia 2021 r. obchodzono 103 rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego. Po raz pierwszy odbyło się to w ramach nowego święta: Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, które z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy zostało wprowadzone ustawą Sejmu RP 1.10.2021 r. Zwycięstwo powstania, które wybuchło w 1918 r.  pozwoliło na przyłączenie do odbudowywującej się Rzeczypospolitej Poznania, Gniezna, Leszna, ale także zachdnich Kujaw wraz z Inowrocławiem i Bydgoszczą. Sytuacja zmuszała do cieżkich walk o odzyskanie tych ziem. W zrywie uczestniczyło wielu mieszkańców Radziejowa. Pamięć o tym przywrócono działaniami czczącymi 100 rocznicę wybuchu, również podjętych przez uczniów naszej szkoły (można o tym przeczytać TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ). Na pamiątkę pozostał obelisk (przy skrzyżowaniu ul. Objezdnej/Dolnej), a na cmentarzu groby bohaterów zostały oznaczone odpowiednimi tabliczkami. Wczoraj w tych miejscach, jak każdego roku pojawiły się kwiaty i znicze.

Cześć i chwała bohaterom!

 
Wesołych Świąt! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 23 grudnia 2021 18:38

szopka

Uczniom, ich rodzicom, pracownikom i naszym sympatykom
miłości, szczęścia i uwolnienia z trosk codzienności
pokoju i samych sukcesów w Nowym Roku!

 
Razem na Święta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 23 grudnia 2021 18:23

RnŚCzwarty raz organizowana jest w polskich szkołach akcja chaytatywna Razem na Święta. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nie mogło w tych działaniach zabraknąć wolontariuszy z naszej podstawówki. W ramach akcji uczestniczyliśmy w pikniku mikołajkowym na radziejowskim rynku. Zebrane fundusze zostały przekazane na cele dobroczynne. Wolontariusze pod kierownictwem p. Sylwii Lazar współpracowali także ze stowarzyszeniem Unitis Viribus w zbiórce i przygotowywaniu paczek dla radziejowskich seniorów, które trafiły do potrzebujących jeszcze przed świętami. W szkole prowadzona była akcja tworzenia kartek świątecznych, połączona z konkursem na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną kartkę. W sumie wykonano ich ok. 600. Wszystkie trafiły do domów opieki społecznej w naszej okolicy, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w SP ZOZ w Radziejowie oraz do medyków i pacjentów oddziałów covidowych radziejowskiego szpitala. Wkrótce ogłoszone zostaną wyniki konkursu. Newsy i zdjęcia z tych działań można znaleźć na profilu naszej placówki w FB.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 197

Polecamy
Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012