forex trading logo

Statystyki

Home Strona startowa
Nasza uczennica w finale konkursu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 14 października 2021 12:08

BInoMagdalena Mikołajczak, uczennica klasy 8c, zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Trzech Poetów (Różewicza, Norwida, Baczyńskiego). Eliminacje, w których brało udział 84 młodych adeptów sztuki aktorskiej odbyły się w Bibliotece w Inowrocławiu. W najbliższym czasie, bo już 16.10.2021 r. zmagania finałowe poprzedzone zostaną warsztatami z udziałem profesjonalnych aktorów. Opiekunem uzdolnionej uczennicy jest p. Elżbieta Derucka. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

 
Dzień Edukacji Narodowej 2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 14 października 2021 11:50

Kolejny DENraz w innych niż standardowe warunkach świętujemy Dzień Edukacji Narodowej. 13.10.2021 r. na lekcji do dyspozycji wychowawcy uczniowie poznali genezę święta, a nauczycielom przekazano w formie filmu życzenia od uczniów i specjalnie dedykowaną piosenkę. Natomiast dziś, w dniu święta odbyło się specjalne posiedzenie Rady Pedaagogicznej, na której życzenia złożył m. in. Burmistrz Radziejowa p. Sławomir Bykowski.

Wszystkim osobom związanym z radziejowską oświatą:
Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom
składamy serdeczne życzenia
zadowolenia, satysfakcji z pracy
oraz wszelkiej pomyślnosci

 
Dziś Dzień tabliczki mnożenia... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 01 października 2021 13:48

...a wczoraj Dzień Chłopaka. Natomiast w środę oDTMbchodziliśmy Dzień głośnego czytania. Wszystkie te święta były obchodzone w naszej Szkole. W środę nauczyciele szczególnie zachęcali uczniów do głośnego czytania, w tym dniu także w trakcie lekcji. Jest to jeden ze sposobów na łatwiejsze przyswajanie wiedzy. Celem obchodów jest propagowanie czytelnictwa. W Dniu Chłopaka zabawy organizowano w klasach, a dziś w ramach XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie zajmowali się zadaniami i łamigłówkami matematycznymi. Dni te były okazją do promowania uczenia się oraz dobrej zabawy!

 
Sprzątanie świata 2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 23 września 2021 14:11

SŚ22 września 2021 r. Publiczna Szkola Podstawowa nr 1 w Radziejowie przyłaczyła się do 28. edycji Akcji Sprzątanie Świata. Jej idea powstała dawno temu w Austarlii, a w Polsce od 27 lat koordynowana jest przez Fundację "Nasza Ziemia". Nasza Szkoła od wielu lat przyłącza się do działania, w tym roku pod hasłem "Myślę, więc nie śmiecę". Ze względu na warunki sanitarne akcja miała charakter symboliczny. Uczniowie na lekcji wychowawczej dyskutowali na temat dbania o środowisko i potrzebie zachowania czystości oraz segregowania śmieci. Sprzątali też teren wokół szkoły oraz jej najbliższe sąsiedztwo przekonując się, jak dużo odpadków znajduje się w naszym otoczeniu.

Więcej o akcji można poczytać na stronie organizatorów oraz ich profilu FB.

 
Czytaliśmy "Moralność pani Dulskiej" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 23 września 2021 13:52

NCzytTegoroczne Narodowe Czytanie zainaugurowała Para Prezydencka w sobotę 4 września 2021 roku. Nasza szkoła włączyła się do tej ogólnopolskiej (a nawet światowej) akcji po raz ósmy. Uczniowie przygotowani przez nauczycielkę języka polskiego p. Grażynę Trzmielewską, czytali frragmenty "Moralności pani Dulskiej" dla swoich kolegów, dyrekcji szkoły i przybyłych nauczycieli. O wartości wspólnego czytania dzieł polskiej literatury i problematyki komedii Gabrieli Zapolskiej zapewniały Ruth Malinowska (VB) i Lena Olejnik (VIII b). W główne postaci wcielili się: Łucja Galczak, Mateusz Modrzejewski i Lena Olejnik (wszyscy VIII b) oraz Eliza Gapska (VIIId). Kolejne fragmenty utworu przeczytały uczennice: Karolina Pietras (VIIIa), Dominika Nowowiejska, Michalina Wojda (VIIId) oraz p. dyrektor Barbara Rolirad i p. Danuta Magier.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 194

Polecamy
Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012