forex trading logo

PG nr 1

Statystyki

Home Strona startowa
Wolność na zakręcie - zapal świeczkę! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 13 grudnia 2019 16:20

ŚWDziś kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. 13 grudnia 1981 r. komunistyczne władze PRL zgasili ruch społeczny Solidarności. Był to jednak początek końca mrocznych czasów PRL. Ostatecznie w 1989 r. Polacy potrafili się dogadać i doprowadzić do zmian i pierwszych częścioo wolnych wyborów. Przyłączając się do ogólnopolskiej akcji IPN zachęcamy do zapalenia w dniu dzisiejszym o godz. 19:30 Światła Wolności. O akcji więcej TUTAJ. Natomiast w więcej o podsumowaniu 19. edycji konkursu plastycznego "Wolność na zakręcie - 13.XII.1981", w którym od początku licznie uczestniczą uczniowie naszej Szkoły.

Więcej…
 
Prąd z wiatru, wody czy słońca? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 13 grudnia 2019 15:51

EDPLolek Wiatrolek, Jagoda Woda i pozostali bohaterowie edukacyjnego programu "Twoja Energia" po raz kolejny zaprosili uczniów najmłodszych klas naszej Szkoły w podróż do świata odnawialnych źródeł energii. Piątą edycję programu zrealizował EDP Renewables, inwestor farm wiatrowych w naszym regionie.  Każda z lekcji nawiązywała do wszystkich rodzajów energii (słonecznej, wodnej, wiatrowej, geotermalnej i pochodzącej z biomasy), reprezentowanych przez poszczególnych bohaterów. Program nie skupia się jednak wyłącznie na nich, ale pokazuje również znaczenie samej energii w naszym życiu, najważniejsze różnice między energią odnawialną i konwencjonalną oraz oferuje wskazówki dotyczące wydajności i bezpieczeństwa w wykorzystywaniu energii.

Więcej…
 
Sukcesy koła teatralno-recytatorskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 13 grudnia 2019 15:16

adwentWielotygodniowa praca Koła teatralno - recytatorskiego działającego społecznie w MZS w Radziejowie zakończyła się licznymi sukcesami. Uczniowie pracowali pod opieką p. Grażyny Trzmielewskiej. O dokonaniach literackich pisaliśmy wcześniej (TUTAJ). W więcej o kolejnych działaniach koła.

Więcej…
 
Uzdolnieni humaniści PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 12 grudnia 2019 10:10

PSPUczniowie Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie reprezentują szkołę w wielu konkursach. Są uzdolnieni z przedmiotów ścisłych, jak i humanistycznych. W październiku, listopadzie i grudniu znaczna grupa młodzieży ze SP nr 1 im. Mikołaja Kopernika zmagała się z rówieśnikami z innych placówek w konkursach recytatorskich i literackich. O sukcesach naszych uczniów świadczą wyniki. W Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy im. Franciszka Becińskiego I miejsce zajęła uczennica kl.VI c Magdalena Mikołajczak. W międzyszkolnym konkursie poezji patriotycznej, którego organizatorem była SP w Osięcinach, II miejsce zajęła uczennica kl. VIII a Wiktoria Niedośmiałek, natomiast Natalia Tomczak z kl. V e, recytując wiersz o "Polskim morzu", zdobyła wyróżnienie.

Więcej…
 
Uwaga rodzice! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 12 grudnia 2019 09:15

OdrNieuchronnie zbliża się koniec I semestru roku szkolnego 2019/2020. Kończymy go 24 stycznia 2020 r. (oceny wystaiane do 15 stycznia 2020 r.). Wcześniej nastąpi jego podsumowanie, a zgodnie z zapisami statutu na miesiąc przed klasyfikacją odbywają się zebrania z rodzicami. Planujemy je na 16 grudnia br. o godz. 16:00 (w klasach 1, 2 i 3) oraz 16:30 w klasach 4-8. Serdecznie na nie zapraszamy! Jeszcze w tym semestrze ferie świąteczne. 20 grudnia br. o godz. 10:00 koncert kolędowy dla uczniów naszej szkoły. Po koncercie spotkania wigilijne w klasach. Ferie świąteczne od 23 grudnia 2019 r. Zajęcia lekcyjne wznawiamy w dniu 7 stycznia 2020 r.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 173

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

Polecamy
Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012