forex trading logo

Statystyki

Home Strona startowa
Podsumowanie akcji "Dzieci-Dzieciom" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 20 kwietnia 2018 09:45

DDDnia 16.04.2018 r. wolontariuszki z MZS w Radziejowie uczestniczyły w podsumowaniu XIX akcji charytatywnej pt. "Dzieci - Dzieciom". Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół i Placówek w Radziejowie. Ideą akcji było niesienie pomocy rzeczowej dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radziejowie, integrowanie uczniów z różnych środowisk oraz rozwijanie umiejętności zabawy w duchu wzajemnej akceptacji. Wszystko się oczywiście udało. Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w akcji zaangażowanym uczniom i pracownikom MZS w Radziejowie.


 
Turniej ortograficzny klas młodszych w Osięcinach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 20 kwietnia 2018 09:23

orto12 kwietnia 2018 r. uczniowie klasm II i III naszej podstawówki wzięli udział w XVII Powiatowym Turnieju Ortograficznym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Osięcinach. Do turnieju przystąpiło czworo uczniów naszej szkoły. Mistrzem ortografii klas II okazała się Magdalena Bilicka, a najlepszą w kategorii klas III okazał się Hanna Jasińska.

Więcej…
 
Egzamin gimnazjalny już jutro! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 17 kwietnia 2018 14:07

EgzaminJuż jutro - 18 kwietnia 2018 r. - rozpoczynamy trzydniowy ogólnopolski egzamin dla uczniów klas III gimnazjum. Przystąpi do niego również 47 uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radziejowie. Na początek zmierzą się z testami z historii i WOS oraz języka polskiego, pojutrze z przedmiotów przyrodniczych i matematyki, a w piątek z języka angielskiego na dwóch poziomach trudności. Jest to przedostatni egzamin gimnazjalny. Za to za rok o tej samej porze prócz ostatniego rocznika gimnazjalistów do egzaminów po raz pierwszy przystąpią ósmoklasiści. Do egzaminu trzeba przystąpić by uzyskać dyplom ukończenia szkoły. Osiągnięty (jak najlepszy) wynik jest bardzo ważny w procesie rekrutacji do szkoły średniej.

W związku z wyżej opisanym egzaminem pozostali uczniowie naszych szkół są zwolnieni z zajęć dydaktycznych, a autobus szkolny dowozi przyszłych absolwentów gimnazjum wg innego rozkładu jazdy.

 
Gala laureatów konkursów kuratoryjnych dla gimnazjalistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 11:14

KO11 kwietnia 2018 r. we Włocławku odbyła się uroczysta Gala laueatów konkursów Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica kl. III A naszego gimnazjum Kinga Urbańska. Jej pasją jest biologia i dlatego pracując pod opieką p. Danuty Magier mogła z sukcesem przygotować się do udziału w trudnej rywalizacji. Tytuł laureata zapewnił jej zwolnienie z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego a także pierwszeństwo w przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej. Kindze i jej opiekunce serdecznie gratulujemy!

Konkursy dla szkół podstawowych jeszcze trwają, więc na podsumowanie występów naszych uczniów przyjdzie jeszcze czas. O Gali można poczytać TUTAJ, a wyniki znajdują się na stronach Kuratorium.

 
Koncert naszych uczniów w Górsku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 10:36

CEMGW dniu 12 kwietnia 2018 r. uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie uatrakcyjnili galę finałową VI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkich Polakach, która odbyła się w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku. Bohaterem tegorocznej edycji była Św. Faustyna Kowalska. Uczniowie nasi odnosili sukcesy w poprzednich edycjach, tym razem nie udało się żadnemu awansować do finału. Zostaliśmy jednak poproszeni o przygotowanie części artystycznej. W widowisku pt. Świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia wzięły udział dziewcżęta ze Scholi z Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy (przygotowywane przez p. Darię Marcinkowską i p. Tomka Rozpendowskiego), zespół CentBand (przygotowany przez p. Pawła Centkowskiego) oraz recytatorzy przygotowani przez pp. Elżbietę Derucką i Annę Skrzypińską. Nad całością czuwał p. Krzystof Marcyjaniak.  W więcej fotorelacja z wyprawy do Górska. Więcej na temat konkursu można znaleźć TUTAJ i TUTAJ, a także w relacjach TVP Bydgoszcz.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 146

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

Polecamy
Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012