forex trading logo

Statystyki

Home Strona startowa
Tradycji stało się zadość! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 03 marca 2023 14:43

koza"Zapusty zapusty, wycióngej szpyrke z kapusty,
jak ni ma w kapuście, to bedzie za wengłem.
Wycióngej, bo czekac nie bendziem!"

Zanim na nasze głowy posypie się popiół i nastanie Wielki Post, trzeba pożegnać karnawał. W zapusty przez naszą szkołę przeszedł kolorowy korowód, czyli tzw. "kujawska koza". Szkolni zapustnicy, koło teatralne przygotowane przez p. Grażynę Trzmielewską, uczniowie kl. 6a i 4a: Natasza Augustyniak, Hania Brochocka, Wiktor Gralak, Ruth Malinowska, Julka Paczkowska, Julka Stanna, Natasza Wesołowska, Zuzia Czynszak, Lena Szpolerowska, Marysia Malinowska i Wojtek Zieliński przygotowali stroje i rekwizyty do korowodu.

Więcej…
 
Rekrutacja - zapraszamy do naszych placówek! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 28 lutego 2023 13:12

Od 1 marcaogl 2023 r. rozpoczynamy rekrutację do placówek w Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie. Rodziców dzieci 3-4-5 letnich, które nie korzystały z usług naszego przedszkola zapraszamy do składania Wniosków o przyjęcie. Dzieci 6-letnie należy do przedszkola zapisać obowiązkowo. Podobnie jak dzieci 7-letnie do szkoły podstawowej. Do szkoły można także zapisać dzieci młodsze, o czym decydują rodzice. Szczegóły w sekcjach REKRUTACJA po lewej stronie niniejszej witryny. 

Trwają także zapisy do Klubu dziecięcego "Wyspa malucha" w Radziejowie, gdzie sprawowana jest opieka żłobkowa nad dziećmi urodzonymi w latach 2021 i 2022. Szczegóły można uzyskać pod numerem tel. 537 007 553

Zapraszamy!

 
Urodziny Patrona! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 20 lutego 2023 10:15

Kopernik19 lutego 1473 r. w niedalekim Toruniu przyszedł na świat Mikołaj Kopernik. Był typowym człowiekiem renesansu, światowej sławy uczonym o wielu zainteresowaniach. Najbardziej znamy go z dokonań astronomicznych. Był autorem heliocentrycznego modelu budowy naszego układu planetarnego. Jego działo De revolutionibus orbium coelestium (O obrotach sfer niebieskich) zostało wydane już po śmierci autora. Zawierało rewolucyjne teorie, które były podstawą nowoczesnej myśli naukowej.

Od początku istnienia naszej szkoły został ogłoszony jej patronem. Stanowi wielki wzór do naśladowania dla wszystkich uczniów. Każdego roku w rocznicę jego urodzenia obchodzimy szkolne święto. Tak jest również w tym roku, w poniedziałek, 20 lutego 2023. Uczniowie tego dnia poznają historię bohatera na lekcjach wychowawczych. Odbyło się też widowisko, które przybliżyło postać toruńczyka w sposób artystyczny. Prócz uczniów klas 5A i 4C wystąpił zespół CentBand p. Pawła Centkowskiego oraz tancerki z zespołu p. Anety Tomczuk. Nad całością czuwała opiekunka Samorządu p. Małgorzata Pacholska. To nie koniec atrakcji dzisiejszgo dnia. W programie jeszcze wyory miss i mistera walentynek, zawody sportowe klas starszych, a na koniec dla wszystkich pożegnanie tegorocznego karnawału podczas wspólnej dyskoteki. Fotorelacja wkrótce!

 
Koniec ferii - wracamy do szkoły! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 10 lutego 2023 15:01

Ferie były naprawdę zimowe. Pogoda pozwoliła posmakować zimy, biorąc pod uwagę, że już w poniedziałek może niogle być sniegu, bo po prostu stopnieje. 

Wszystkich uczniów zapraszamy do szkoły. Wszelkie zmiany w planie przekazane zostaną przez dziennik elektroniczny. Niedługo po powrocie, bo 20 lutego 2023 r obchodzić będziemy Dzień Patrona Mikołaja Kopernika. 19 lutego mija 550 rocznica jego urodzin. Wcześniej, bo w środę, 15 lutego 2023 r. wszystkich rodziców zgodnie z planem zaapraszamy na wywiadówki. Kolejna dłuższ przerwa w nauce dopiero wiosną - od 6 do 11 kwietnia 2023 r. - ferie wielkanocne.

 
Ferie czas zacząć! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 27 stycznia 2023 15:43

ferieW dniu wczorajszym Rada Pedagogiczna PSP nr 1 w Radziiejowie sklasyfikowała wszystkich uczniów szkoły, co oznacza, że czas na zimowe FERIE! Uczniów czekają pełne 2 tygodnie przerwy.  Ponownie w szkole pojawią się 13 lutego 2023 r. Ferie to czas wypoczynku, ale szkoła pozostanie otwartą. Uczniowie zostali zaproszeni na zajęcia biblioteczne, świetlicowe, w naszym Laboratorium Przyszłości dla najmłodszych odbędą się warsztaty z robotyki. Hala sportowa, zwłaszcza w 2. tygodniu będzie tętnić życiem podczas treningów i rozgrywek. Mamy także zaproszenie z innych instytucji, które przygotowały na ten czas swoją ofertę:

  • radziejowska pływalnia zaprasza uczniów w wieku 3 - 20 lat. Od najbliższej soboty aż do niedzieli, 12.02.2023 do godz. 20:00 można skorzystać z pływającego toru przeszkód oraz pozostałych atrakcji. Wszystko za cenę 2 zł za 90 minut pobytu na basenie. Więcej w FB pływalni.
  • Państwowa Straż Pożarna w Radziejowie zaprasza uczniów wraz z rodzicami do akcji "Otwarta strażnica". w dn. 1-3.02.2023 oraz 7-9.02.2023 można zapoznać się z pracą strażaka i skorzystać z innych atrakzji oferowanych przez strażaków. Szczegóły TUTAJ.
  • do swojej siedziby w czasie ferii zaprasza Radziejowski Dom Kultury. Szczegóły TUTAJ.
  • dzieci w wieku 7-11 lat zaprasza także radziejowska Biblioteka. Tam nie można się nudzić!

Zachęcamy do aktywności na świeżym powietrzu, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, o których mówiliśmy w minioną środę. Miłego wypoczynku!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 207

Polecamy
Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012