forex trading logo

Statystyki

Home Strona startowa
Wśród znawców polskiego oręża! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 06 maja 2022 13:11

losyMaria Dzierżawska z klasy VII d PSP nr 1 w Radziejowie została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów."

W tym roku szkolnym odbyła się już XXVII edycja Konkursu, który ma bogate tradycje i jest konkursem tematycznym, trójstopniowym. Organizuje go Mazowieckie Kuratorium Oświaty oraz kuratoria w całej Polsce, a wspierają Porozumienie Organizacji Kombatanckich miasta Płocka oraz Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari. W etapie szkolnym wzięło udział 6 uczniów szkoły. Do rejonu dostały się dwie osoby: Hanna Jasińska i Maria Dzierżawska (obie z klasy VII d). W etapie wojewódzkim, który się odbył w marcu w Toruniu, szkołę reprezentowała Maria Dzierżawska. Tytuł laureata daje jej prawo do ubiegania się w następnym roku szkolnym o stypendium marszałkowskie "Humaniści na start".

 
Nasi uczniowie w konkursach kuratoryjnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 05 maja 2022 11:08

KOW miniony piątek do szkoły dotarły dokumenty potwierdzające sukcesy naszych uczniów w konkursach przedmiotowych - edycja 2021/2022. Konkursy składały się jak zawsze z 3 etapów: szkolnego, rejonowego oraz wojewódzkiego. Dotarcie do etapu najwyższego i uzyskanie odpowiedniej ilości punktów procentowych daje tytuł finalisty (min. 50%), a dla najlepszych (90% i więcej) tytuł laureata. 

Jak każdego roku w tym również wśród najlepszych znaleźli się uczniowie naszej Szkoły:

  • Cyprian Murgała - laureat konkursu z geografii
  • Igor Pikuła - finalista konkursu z matematyki.

Opiekunami uczniów są pp. Barbara Rolirad i Marzena Gralak. Konkursy były o tyle trudne, gdyż odbywały się w dobie pandemii i nietypowych warunkach - w formie testów on-line. Serdecznie gratulujemy!

Więcej…
 
Majowe świętowanie! 2022! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 01 maja 2022 04:49

flagaPoczątek maja w Polsce to święta państwowe. 1 maja - Święto pracy, a oficjalnie - Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. 2 maja obchodzimy Święto flagi narodowej. Warto pamiętać o przystrojeniu domu biało-czerwonymi barwami. Tego dnia obchodzone jest także Święto Polonii i Polaków mieszkających za granicą. Najważniejsze z tych dni to Święto Narodowe Trzeciego Maja. Obchodzone jest na pamiątkę ustanowienia w 1791 r. Konstytucji 3 maja. W 231 rocznicę tych wydarzeń odbywają się uroczystości. W naszym mieście o godz. 12:00 w kościele farnym Msza Święta za ojczyznę, a ok. 13:00 pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki wiec patriotyczny. Nie zabraknie tam przedstawicieli naszej Szkoiły wraz z pocztem sztandarowym. Zapraszamy do wzięcia w nich udziału całymi rodzinami!
Do zajęć lekcyjnych wracamy we wtorek, 4 maja 2022 r.

 
Rekrutacja do kl. 1 zakończona PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 22 kwietnia 2022 13:19

W zakładceogl REKRUTACJA w panelu po lewej stronie niniejszej witryny zamieszczono wyniki naboru do klas I Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radziejowie. Do rekrutacji zgłoszono 48 dzieci - wszyscy zostali przyjęci. W roku szkolnym 2022/2023 powstaną 2 oddziały klas pierwszych. Wkrótce zorganizowane zostaną drzwi otwarte, podczas których uczniowie wraz z rodzicami będą mogli spotkać się z nauczycielami i zwiedzić pomieszczenia szkoły. 

Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły!

 
Zwyczaje wielkanocne na Kujawach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 14 kwietnia 2022 12:57

bazieŚwięta Wielkanocne tuż, tuż! Nic więc dziwnego, że uczniowie naszej szkoły wyruszyli do Izby Regionalnej Towarzystwa Miłośników Kujaw w Radziejowie, by zapoznać się z tradycjami Wielkiego Tygodnia na Kujawach. Wśród uczniów były także dzieci z Ukrainy, które znalazły w naszej ojczyźnie, w naszej miejscowości, a także w naszej placówce schronienie przed wojną. Był to ich pierwszy pobyt w radziejowskim, lokalnym muzeum.

Tradycje świąteczne na Kujawach są bardzo bogate. Niektóre są praktykowane od wieków w naszym regionie. Należą do nich  min.: zwyczaj "wybijania żuru" czyli oblewania żurem drzwi i okien domów w wielki czwartek, używania drewnianych kołatek i terkotek w wielki piątek, czy zwyczaj święcenia pokarmów w wielką sobotę. Malowano także kraszanki, czyli jajka bez wzorów. Na Kujawach gotowano je w łuskach cebuli na kolor brązowy, w oziminie na zielono, w burakach na czerwono.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 205

Polecamy
Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012