forex trading logo

Statystyki

Home Strona startowa
To już lato... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 23 czerwca 2022 10:01

MZS2 dni temu zaczęło się lato, choć pogoda o tym nie informowała. Dziś już jest słonecznie i upalnie, a to znak, że zbliżają się WAKACJE! W naszej Szkole rok zakończymy uroczystościią na bosiku szkolnym o godz. 9:00. O godz. 10:30 w Hali Sportowej im. F. Malinowskiego pożegnamy absolwentów - uczniów klas 8. 

Wszyscy mają zaproszenie na godzinę 8:00 do Kościoła farnego w Radziejowie, gdzie w obecności pocztów sztandarowych ze szkół odbędzie się msza dziękczynna za mijający rok szkolny.

Tego dnia autobus szkolny przyjeżdża standardowo na godz. 7:50. Odjeżdża o godz. 10:20. To jedyny kurs tego dnia.

 
Sukces w Krakowie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 06 czerwca 2022 13:52

Maria Dzierżawska, Hanna Jasińska i Wiktoria Złotnicka - uczennice klasy VII d Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radziejowie zdobyły I miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Bądźcie nadal apostołami Narodu! Ziemianie jako sąsiedzi ? kulturotwórcza rola dworów polskich w latach 1918-1945". Finał Konkursu odbył się 3 czerwca w Krakowie, a dokładnie w Nowym Dworze w Goszycach u Państwa Marty i Michała Smoczyńskich. Zgromadził ponad  70 uczniów ze szkól podstawowych i średnich z całej Polski. Konkurs był trójstopniowy (etap szkolny, wojewódzki, ogólnopolski). Dziewczyny z radziejowskiej podstawówki okazały się najlepsze w kategorii: praca multimedialna - szkoły podstawowe. Nic by się nie udało bez zaangażowania opiekunki, nauczyciela historii p. Marii Eznarskiej. GRATULUJEMY!

Więcej…
 
Dzień Dziecka 2022! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 01 czerwca 2022 06:55

DziDDś Dzień Dziecka! Po kilku latach znów możemy świętować. W naszej Szkole o godz. 9:00 rozpoczynamy Paradę Szumana - Marsz solidarności z Ukrainą. Uczniowie przemaszerują ulicami naszego miasta, a na Rynku odbędzie się krótki koncert. Ok godz. 10:00 rozpoczynamy wielki festyn naukowy na szkolnym boisku. Do przezentacji włączają się 3 radziejowskie szzkoły średnie. Nie zabraknie koncertów, tańców i muzyki. O bezpieczeństwie jak zwykle opowiedzą radziejowscy policjanci i strażacy. Całość zakończymy ok. 13:00. Pogoda jest zamówiona, burza ma być dopiero o 14:00.

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka!

 
Kolorowy mikrofon 2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 06 maja 2022 13:39

mikrofonW czwartek, 28 kwietnia 2022 r., po raz 40 odbył się Przegląd Piosenki Dziecięcej "Kolorowy Mikrofon". Pięknie wyremontowana saia widowiskowa Radziejowskiego Domu Kultury gościła śpiewających artystów z odległych miast. Nie mogło zabraknąć naszych pasjonatów muzycznych i uczennice naszej szkoły również wzięły udział w tym prestiżowym wydarzeniu. Choć sam występ już jest nie lada wyzwaniem, to Jury przeglądu doceniło brawurowy występ naszej uczennicy Łucji Galczak (kl. 8B), przyznając jej III miejsce w kategorii 14-16 lat. Dobrze zaprezentowały się jeszcze uczennice klas 4: Alicja Śrubas i Nadia Wielgopolan, Eliza Gapska z kl. 8D oraz Oliwia Redzimska z klasy 6. Nad muzycznym przygotowaniem Elizy i Oliwii czuwał p. Paweł Centkowski. Gratulujemy życząc wielu sukcesów i dalszego zapału w rozwijaniu swoich muzycznych pasji. W więcej kilka zdjęć i występ Łucji!

Więcej…
 
Wśród znawców polskiego oręża! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 06 maja 2022 13:11

losyMaria Dzierżawska z klasy VII d PSP nr 1 w Radziejowie została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów."

W tym roku szkolnym odbyła się już XXVII edycja Konkursu, który ma bogate tradycje i jest konkursem tematycznym, trójstopniowym. Organizuje go Mazowieckie Kuratorium Oświaty oraz kuratoria w całej Polsce, a wspierają Porozumienie Organizacji Kombatanckich miasta Płocka oraz Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari. W etapie szkolnym wzięło udział 6 uczniów szkoły. Do rejonu dostały się dwie osoby: Hanna Jasińska i Maria Dzierżawska (obie z klasy VII d). W etapie wojewódzkim, który się odbył w marcu w Toruniu, szkołę reprezentowała Maria Dzierżawska. Tytuł laureata daje jej prawo do ubiegania się w następnym roku szkolnym o stypendium marszałkowskie "Humaniści na start".

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 207

Polecamy
Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012