forex trading logo

Statystyki

Home Strona startowa
Wesołych Świąt! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 23 grudnia 2021 18:38

szopka

Uczniom, ich rodzicom, pracownikom i naszym sympatykom
miłości, szczęścia i uwolnienia z trosk codzienności
pokoju i samych sukcesów w Nowym Roku!

 
Razem na Święta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 23 grudnia 2021 18:23

RnŚCzwarty raz organizowana jest w polskich szkołach akcja chaytatywna Razem na Święta. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nie mogło w tych działaniach zabraknąć wolontariuszy z naszej podstawówki. W ramach akcji uczestniczyliśmy w pikniku mikołajkowym na radziejowskim rynku. Zebrane fundusze zostały przekazane na cele dobroczynne. Wolontariusze pod kierownictwem p. Sylwii Lazar współpracowali także ze stowarzyszeniem Unitis Viribus w zbiórce i przygotowywaniu paczek dla radziejowskich seniorów, które trafiły do potrzebujących jeszcze przed świętami. W szkole prowadzona była akcja tworzenia kartek świątecznych, połączona z konkursem na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną kartkę. W sumie wykonano ich ok. 600. Wszystkie trafiły do domów opieki społecznej w naszej okolicy, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w SP ZOZ w Radziejowie oraz do medyków i pacjentów oddziałów covidowych radziejowskiego szpitala. Wkrótce ogłoszone zostaną wyniki konkursu. Newsy i zdjęcia z tych działań można znaleźć na profilu naszej placówki w FB.

 
Sukcesy naszych najmłodszych uczniów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 23 grudnia 2021 18:06

PSPNa łamach naszej witryny często piszemy o udziale w konkursach i zawodach uczniów starszych klas. W trudnym okresie pandemii rzadziej możemy wspomnieć o sukcesach młodszych uczniów. Konkursy jednak się odbywają, choć często jest to rywalizacja na odległość bądź poprzez łącza on-line. W więcej piszemy o osiągnięciach, które stały się udziałem ucczniów klas I - III. Uczniom i opiekunkom gratulujemy zaangażowania i osiąganych wyników.

Więcej…
 
13 grudnia 1981 - Wolność na zakręcie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 12 grudnia 2021 18:48

40 SWlat temu, mroźnej nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r. komunistyczne władze PRL z Wojciechem Jaruzelskim jako przywódcą tzw. Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego wpraowadziły na terenie całęj Polski stan wojenny. Jego celem było zdławienie ruchu społecznego, jakim był NSZZ "Solidarność" Skupiał on w swoich szeregach 10 milionów ludzi, którym zależało na przeminach społeczno - politycznych w naszym kraju. Nie mogło to się podobać rządzącym, a zwłaszcza ich poplecznikom w ZSRR. Zaplanowano siłową rozprawę z Polakami. Mroczny czas stanu wojennego na wiele lat zatrzymał demokrtyczny rozwój naszej ojczyzny, ale był początkiem końca komunizmu w Europie środkowo-wschodniej. Wiele o okrągłej rocznicy tamtych wydarzeń mówi się w mediach. My proponyjemy akcję Zapal Światło wolności.

Dla upamiętniienia tamtych wydarzeń od 1998 roku Radziejowskie Stowarzyszenie "Forum Samorządowe" organizuje konkurs "Wolność na zakręcie - 13.XII.1981". W tym roku wśród nagrodzonych z naszej szkoły znaleźli się: Antoni Tomczak i Magdalena Struzik (z kl. 7e), Hanna Braszkiewicz (5c), Kornelia (4c) i Zofia (1b) Sadowskie oraz Aleksander Czyżewski (2c). Gala konkursu odbędzie się 13 grudnia 2021 r. w MiP Bibliotece Publicznej w Radziejowie. O sczezgółach napiszemy wkrótce.

 
Nasi uczniwoie wśród najlepszych w województwie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 12 grudnia 2021 17:54

Świetnie rozwija się progrKujPomam stypendialny Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego dedykowany uczniom szkół podstawowych i średnich. Niedawno jego biuro ogłosiło wyniki naboru wniosków w ramach projektów Prymus Pomorza i Kujaw oraz Humaniści na start. Na ogłoszonych listach nie mogło zabraknąć naszych uczniów. 

Tytuł Prymusa Pomorza i Kujaw wraz z odpowiednim wsparciem finansowym uzyskali Igor Pikuła z kl. 8B oraz Cyprian Murgała z kl. 8C. Serdecznie gratulujemy!

Warto wspomnieć (także im pogratulować) o uczniach, których sukcesy odnoszone w minionym roku w naszej szkole dały możliwość uzyskania stypendiów. Są to Wiktor Borczyński i Julia Dzierżawska - stypendyści obu wymienionych wyżej programów, a także: Dominika Kaniewska i Paulina Kupiszewska (Prymus Pomorza i Kujaw) oraz Monika Kaniewska i Olaf Braszkiewicz (Humaniści na start). Szczególne słowa uznania należą się nauczycielom pracującym z w/w uczniami: pp. Marzenie Gralak, Barbarze Rolirad, Małgorzacie Pacholskiej, Marii Eznarskiej, Zbigniewowi Karpińskiemu i pozostałym, którzy mają wpływ na rozwój młodych talentów w naszej szkole.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 204

Polecamy
Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012