forex trading logo

Statystyki

Home Strona startowa
Ślubowanie klas I PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 10 grudnia 2021 14:27

PSPW innych okolicznościach (spowodowanych pandemią) i później niż zazwyczaj (standardowo 10 listopada) w miniony piątek odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych naszej podstawówki. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali umiejętności, które nabyli podczas dotychczas odbytych lekcji, wierszem wyrecytowali zasady oraz pięknie zaśpiewali hymn narodowy. Wzięli udział w pierwszym w ich życiu ceremoniale związanym ze sztandarem Szkoły. W tym doniosłym wydarzeniu nie mogli wziąć udziału najbliżsi, ale uroczystość została udokumentowana i powstanie z niej pamiątkowy film. Całość we współpracy z rodzicami została przygotowana przez wychowawczynie: pp. Annę Opasik-Urbańską i Lidię Nieznalską.

W więcej kilka zdjęć z wydarzenia


Więcej…
 
Kolejne sukcesy naszych recytatorów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 29 listopada 2021 15:11

FBecinskiW miniony weekend (26 - 27 listopada 2021 r.) reprezentanci PSP nr 1 w Radziejowie wzięli udział w kolejnych konkursach pięknego słowa. W piątek w Radziejowskim Domu Kultury odbyła się 43 edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy im. Franciszka Becińskiego. Nasza uczennica Magdalena Mikołajczak zajęła w nim 1. miejsce. Szkołę reprezentowała także Oliwia Redzimska (oficjalne wyniki TUTAJ).

Dzień później, 27.11.2021 r. w Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego "Tu jestem". W tym konkursie reprezentujące nas Łucja Galczak i Lena Olejnik zdobyły wyróżnienia (oficjalne wyniki TUTAJ). Opiekukami w/w uczennic były pp. Elżbieta Derucka oraz Grażyna Trzmielewska. Więcej o konkursie w Inowrocławiu można przeczytać także w serwisie Gazety Pomorskiej.

Gratulujemy!


 
Podsumowanie akcji #zyj_bezpiecznie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 29 listopada 2021 11:28

hopeW ostatnim czasie podsumowano działania podjęte w ramach akcji #żyj_bezpiecznie (pisaliśmy o tym TUTAJ). W czasie trwania przedwakacyjnych spotkań ogłoszono konkurs. W dniu dzisiejszym poznaliśmy jego wyniki i uczniom wręczono nagrody za wyróżnione prace. Podsumowanie nie mogło odbyć się podczas szkolnego apelu ze względu na obostrzenia pandemiczne. Wręczenie nagród odbyło się w klasach. Wyniki podajemy w więcej.

Już w krótce w ramach podobnego projektu zajmiemy się zagadnieniem niemarnowania żywności. Wydaje się to szczególnie ważne w okresie przedświątecznym, kiedy w naszych kuchniach przygotowujemy szczególnie dużo pyszności na świąteczny stół. Przewidujemy także konkurs na kartkę bożonarodzeniową.

Więcej…
 
Narodowe Święto 11.11.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 10 listopada 2021 15:32

SdhCałej społeczności
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radziejowie,
naszym przyajaciołom i sympatykom
z okazji Święta Niepodległości
składamy życzenia

wielu sukcesów, dumy z osiągnięć przodków i bycia Polakiem

Kolejny raz w trudnych warunkach związanych z epidemią obchodziliśmy w Szkole Narodowe Święto Niepodległości. Tak się złożyło, że aż 12 klas hymn narodowy zaśpiewało przed komputerami u siebie w domu, biorąc udział w zajęciach zdalnych. Połowa uczniów uczyniła to w szkole. Nawet najmłodszym udało się wyśpiewać pełne 4 zwrotki naszej narodowej pieśni. W ten sposób przyłączyliśmy do akcji "Szkoła do hymnu".

Więcej…
 
Szkoła pamięta 2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 29 października 2021 14:49

Kolejny raz uczniowie naszaj podSPstawówki wzięli udział w akcji "Szkoła pamięta". W przeciwieństwie do roku ubiegłego, kiedy wizyta na cmentarzu była niemożliwa ze względu na pandemię, w tym roku uczniowie odwiedzili groby byłych nauczycieli oraz bohaterów - uczestników Powstania wielkopolskiego oraz wojny polsko - bolszewickiej 1920 r. Dodatkowo podczas lekcji wychowawczych zapoznali się z biogramami tych żołnierzy. Przypomnieć należy, że groby są oznakowane specjalnymi tabliczkami, które zostały umieszczone w ramach realizowanego wspólnie projektu Towarzystwa Miłośników Kujaw i naszej Szkoły. Autorami wspomnianej publikacji są już teraz absolwenci PSP nr 1 w Radziejowie. W więcej relacja i fotoreportaż z akcji.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 204

Polecamy
Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012