forex trading logo

Statystyki

Home Strona startowa
Kończymy ferie - zapraszamy do szkoły! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 28 stycznia 2022 08:39

oglKończą się zimowe ferie 2022. Pogoda w drugim tygodniu nas nie rozpieszczała, ale na początku można było aktywnie wypocząć korzystając z zimowego słońca. Zgodnie z przewidywaniami nasz powrót nie wygląda tak, jak byśmy chcieli. W najbliższy poniedziałek w szkole pojawią się tylko uczniowie młodsi - klas 1-4. Starsi pozostają w domu i biorą udział w zdalnym nauczaniu. Odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach. Stan ten potrwa do 27 lutego 2022 r. Wsszyscy wierzymy, że po tym terminie będziemy mogli wrócić do normalnej nauki. Szczegóły organizacji pracy zostały przesłane rodzicom poprzez dziennik UONET+.

Jeszcze raz zachęcam, by skorzystać z możliwości zaszczepienia siebie a także dzieci. Po zaszczepieniu prócz ochrony przed ciężkim przebiegiem choroby COVID19, nie zakażaniem innych osób w domu i w klasie, unika się często zbędnej i kłopotliwej kwarantanny. W celu zaszczepienia najlepiej skontaktować się z lekarzem rodzinnym.

Zapraszamy do szkoły!

 
Dzieciątko Boże PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 25 stycznia 2022 10:45

jasełkaTrwa okres Bożego Narodzenia, który według tradycji w Polsce zakończy się 2 lutego Świątem Ofiarowania Pańskiego (zwanym także Matki Boskiej Gromnicznej). Z uwagi na czas pandemii trudne jest kultywowanie tradycji z tym związanych. Nie odbył się np. Orszak Trzech Króli. Mimo kłopotów uczniowie naszej Szkoły 6 stycznia 2022 r. wystawili przedstawienie jasełkowe w radziejowskim kościele farnym. Fotoreportaż z tego wydarzenia prezentujemy w więcej!

Więcej…
 
Zaczynamy ferie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 14 stycznia 2022 14:33

ferieOficjalnie od poniedziałku, ale praktycznie już dziś po południu rozpoczynamy zimowe ferie! Sytuacja pandemiczna wprawdzie nie zachęca do podróży, ale zregenerować siły można również na miejscu. Uczniowie pamiętają, że najlepszą formą wypoczynku jest aktywność fizyczna, najlepiej na świeżym powietrzu. W dniu wczorajszym w klasach odbyły się pogadanki na ten temat. Zaproszeni policjanci przypominali m. in. o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zakazie wchodzenia na lód w miejscach do tego nie przeznaczonych i zasadach obowiązujących podczas aktywności w internecie. Uczniowie podjęli także próbę sprawdzenia się w czasie wolnym: Czy uda się wytrzymać bez smartfona, internetu i gier komputerowych choćby jeden dzień? Alternatywą może być czytanie książek lub wizyta na radziejowskiej pływalni PLUSK. Już od najbliższej soboty nasi uczniowie mają prawo wejść na basen płacąc za godzinę pobytu tylko 2 PLN. W szkole również będą odbywać się zajęcia: sportowe w grupach SKS, świetlicowe (pierwsze 18.01.2022 o 8:30) malowanko-rymowanki. Uczniowie będą się przygotowywać do konkursów, a grupa 70 osób weźmie udział w obozie narciarskim w 2 turnusach: w Poroninie i Białym Dunajcu. 

Miłego i bezpiecznego wypoczynku poczas ferii - do zobaczenia 31 stycznia 2022 r!

 
Wracamy do pracy w 2022 roku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 03 stycznia 2022 09:39

oglWłaśnie zakończyły się świąteczno-noworoczne ferie. Od 3 do 7 stycznia 2022 r., podobnie jek przed przerwą, pracujemy w trybie zdalnym. Święto Objawienia Pańskiego - Trzech Króli (6.01.2022) jest oczywiście dniem wolnym od nauki. Wracamy do nauki zdalnej w piątek, 7.01.2022 r. Od 10.01.2022 r przystępujemy do nauki w szkole. Pobyt w szkole będzie trwał tydzień, gdyż w dniach od 17.01.2022 r. do 28.01.2022 r. uczniowie kujawsko-pomorskiego będą odpoczywać podczas zimowych ferii. W tygodniu przed feriami odbędzie się także próbny egzamin ósmoklasistów (11-13.01.2022 r), a w dniu 13.01.2022 r. wychowawcy klas podczas zebrań z rodzicami omówią wyniki w nauce. Wszystko na to wskazuje, że spotkania odbędą się w trybie on-line.

 
Rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 28 grudnia 2021 09:07

PW27 grudnia 2021 r. obchodzono 103 rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego. Po raz pierwszy odbyło się to w ramach nowego święta: Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, które z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy zostało wprowadzone ustawą Sejmu RP 1.10.2021 r. Zwycięstwo powstania, które wybuchło w 1918 r.  pozwoliło na przyłączenie do odbudowywującej się Rzeczypospolitej Poznania, Gniezna, Leszna, ale także zachdnich Kujaw wraz z Inowrocławiem i Bydgoszczą. Sytuacja zmuszała do cieżkich walk o odzyskanie tych ziem. W zrywie uczestniczyło wielu mieszkańców Radziejowa. Pamięć o tym przywrócono działaniami czczącymi 100 rocznicę wybuchu, również podjętych przez uczniów naszej szkoły (można o tym przeczytać TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ). Na pamiątkę pozostał obelisk (przy skrzyżowaniu ul. Objezdnej/Dolnej), a na cmentarzu groby bohaterów zostały oznaczone odpowiednimi tabliczkami. Wczoraj w tych miejscach, jak każdego roku pojawiły się kwiaty i znicze.

Cześć i chwała bohaterom!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 207

Polecamy
Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012