forex trading logo

Statystyki

Home Strona startowa
Dziś Dzień Dziecka! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 01 czerwca 2023 09:15

DDPiękna pogoda za oknem, nie wiedomo kiedy skończył się maj, a zaczyna czerwiec! To ostatni miesiąc nauki w roku szkolnym. Pierwszy dzień tego miesiąca to okazja do świętowania. 

Wszystkim naszym podopiecznym - od najmłodszych dzieci w klubiku dzieciącym (żłobku) po ósmą klasę szkoły podstawowej
z okazji Dnia Dziecka życzymy szczęścia i uśmiechu!
Wszystkiego najlepszego!

Dziś normalny dzień nauki z drobnymi niespodziankami w czasie przerw. Na wielki festyn z Paradą Szumana zapraszamy w środę, 7 czerwca 2023 r.

 
Egzamin za nami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 01 czerwca 2023 09:15

DDJuż na stałe w kalendarzu roku szkolnego ostatnie dni maja to egzamin ósmoklasisty. W tym roku odbył się w dniach 23, 24, 25 maja. Do tesu przystąpiło 115 naszych uczniów - wkrótce absolwentów szkoły. Wśród nich znalazło się 5 uczniów z Ukrainy. W komplecie przystąpiliśmy do zmagań z testem z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego (3 uczniów z języka rosyjskiego). Wyniki pracy uczniowie poznają 3 lipca 2023 r. w serwisie egzaminacyjnym ZIU.

 
Trwają majowe święta 2023 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 02 maja 2023 09:50

flagaW tym roku w kalendarzu mamy wyjątkowo długi weekend związany z majowymi świętami. W poniedziałek, 1 maja 2023 r obchodzimy Święto Pracy. We wtorek, 2 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z kolei w środę obchodzimy najważniejsze z wymienionych tu świąt, jedno z dwóch najważniejszych świąt państwowych w Polsce: Święto Narodowe Trzeciego Maja. Zostało ono ustanowione w 1919 r. na pamiątkę uchwalenia Konstytucji w 1791 r. Warto zauważyć, że jest to święto także na Litwie, która w ówczesnej Rzeczypospolitej stanowiła unię z Koroną Królestwa Polskiego. 

Do szkoły wracamy w czwartek, 4 maja 2023 r.

 
Wielkanoc 2023 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 06 kwietnia 2023 13:38

WielkanocRozpoczyna się Triduum Paschalne. Pozostajemy w zadumie nad męką i śmiercią Pana Jezusa. Jednocześnie wiemy, że wkrótce nastąpi największy cud: Jego zmartwychwstanie. Z tego powodu możemy się radować!Z okazji Świąt Wielkanocnych dla całej społeczności naszego Zespołu
Szczęścia, radości, spokoju, pokoju i nadziei na lepsze jutro!

Wesołego Alleluja!

 
Uczciliśmy Niezłomnych... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 03 marca 2023 15:16

wykletym1 marca to Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W naszej Szkole od lat staramy się pamiętać o zasługach tych, którzy mimo niesprzyjających okolicznośści politycznych nie poddali się w walce o wolność i całkowitą niezależność Ojczyzny. Szczególnie pamiętamy o żołnierzach walczących w naszej okolicy: Szarym, Mścicielu, harcerzu Ogniu. Od lat poprzez wieczornice, projekty, konkursy, wizyty zaproszonych gości, a także koncerty kultywujemy pamięć o tych, którzy zgodnie z życzeniem komunistycznych władz mieli zniknąć z pamięci narodu na zawsze. Po latach okazało się, że te wysiłki spełzły na niczym, a przez długi czas zapomnieni bohaterowie są teraz wzorcem do naśladowania dla patriotycznych grup polskiej młodzieży.
W tym roku koncert przedstawiony został w Gminnym Ośrodku Kultury w Topólce, gdzie nasi uczniowie wystąpili na zaproszenie współimienniczki - Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika. O tym można poczytać w więcej. O bohaterach dnia 1 marca wiele pisaliśmy w artykułach naszej witryny.

Będziemy także uczestniczyć w radziejowskim biegu Tropem Wilczym w najbliższą niedzielę, 5 marca 2023 r.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 207

Polecamy
Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012