forex trading logo

Statystyki

Home
Stypendia dla najlepszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 07 lutego 2022 13:25

MZSW ostatnim dniu przed feriami uczniom klas 5-8 naszej podstawóki wręczone zostały stypendia za wyniki w nauce. Prawo do tego typu wyróżnienia ma uczeń, który uzyskał dobre, bardzo dobre i celujące oceny, najmniej dobrą ocenę zachowania oraz średnią ocenę na poziomie co najmniej 5,0 (lub w klasach starszych 4,75). Stypendium wypłacane jest po podsumowaniu wyników każdego semestru. W podsumowaniu rocznym otrzymują je także uczniowie klas 4. W więcej lista nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy!

Poprawiony: poniedziałek, 07 lutego 2022 13:38
Więcej…
 
Zagraliśmy z WOŚP! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 02 lutego 2022 15:07

30 WOŚP30 stycznia 2022 r po raz 30 odbył się w całej Polsce finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od co najmniej 20 lat akcję wspierają uczniowie naszych szkół. Zaangażowali się w licytacje, które odbyły się jeszcze przed feriami, aktywni byli także podczas finału w minioną niedzielę. Mimo, że potężnie zmarzli i zmokli, ciężko pracowali wiedząc, że ich wysiłek będzie z korzyścią dla dzieci zmagających się z chorobami oczu. Razem w radziejowskim sztabie uzbierano ponad 52000 PLN, z czego co najmniej 2021,53 PLN zdobyli nasi uczniowie. Prócz dzieci na słowa uznania zasłużyły opiekunki SU i szkolnego wolontariatu pp. Sylwia Lazar i  Aneta Tomczuk. Szczegóły w więcej...

Poprawiony: poniedziałek, 07 lutego 2022 13:25
Więcej…
 
Kończymy ferie - zapraszamy do szkoły! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 28 stycznia 2022 08:39

oglKończą się zimowe ferie 2022. Pogoda w drugim tygodniu nas nie rozpieszczała, ale na początku można było aktywnie wypocząć korzystając z zimowego słońca. Zgodnie z przewidywaniami nasz powrót nie wygląda tak, jak byśmy chcieli. W najbliższy poniedziałek w szkole pojawią się tylko uczniowie młodsi - klas 1-4. Starsi pozostają w domu i biorą udział w zdalnym nauczaniu. Odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach. Stan ten potrwa do 27 lutego 2022 r. Wsszyscy wierzymy, że po tym terminie będziemy mogli wrócić do normalnej nauki. Szczegóły organizacji pracy zostały przesłane rodzicom poprzez dziennik UONET+.

Jeszcze raz zachęcam, by skorzystać z możliwości zaszczepienia siebie a także dzieci. Po zaszczepieniu prócz ochrony przed ciężkim przebiegiem choroby COVID19, nie zakażaniem innych osób w domu i w klasie, unika się często zbędnej i kłopotliwej kwarantanny. W celu zaszczepienia najlepiej skontaktować się z lekarzem rodzinnym.

Zapraszamy do szkoły!

 
Dzieciątko Boże PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 25 stycznia 2022 10:45

jasełkaTrwa okres Bożego Narodzenia, który według tradycji w Polsce zakończy się 2 lutego Świątem Ofiarowania Pańskiego (zwanym także Matki Boskiej Gromnicznej). Z uwagi na czas pandemii trudne jest kultywowanie tradycji z tym związanych. Nie odbył się np. Orszak Trzech Króli. Mimo kłopotów uczniowie naszej Szkoły 6 stycznia 2022 r. wystawili przedstawienie jasełkowe w radziejowskim kościele farnym. Fotoreportaż z tego wydarzenia prezentujemy w więcej!

Poprawiony: wtorek, 25 stycznia 2022 12:08
Więcej…
 
Zaczynamy ferie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 14 stycznia 2022 14:33

ferieOficjalnie od poniedziałku, ale praktycznie już dziś po południu rozpoczynamy zimowe ferie! Sytuacja pandemiczna wprawdzie nie zachęca do podróży, ale zregenerować siły można również na miejscu. Uczniowie pamiętają, że najlepszą formą wypoczynku jest aktywność fizyczna, najlepiej na świeżym powietrzu. W dniu wczorajszym w klasach odbyły się pogadanki na ten temat. Zaproszeni policjanci przypominali m. in. o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zakazie wchodzenia na lód w miejscach do tego nie przeznaczonych i zasadach obowiązujących podczas aktywności w internecie. Uczniowie podjęli także próbę sprawdzenia się w czasie wolnym: Czy uda się wytrzymać bez smartfona, internetu i gier komputerowych choćby jeden dzień? Alternatywą może być czytanie książek lub wizyta na radziejowskiej pływalni PLUSK. Już od najbliższej soboty nasi uczniowie mają prawo wejść na basen płacąc za godzinę pobytu tylko 2 PLN. W szkole również będą odbywać się zajęcia: sportowe w grupach SKS, świetlicowe (pierwsze 18.01.2022 o 8:30) malowanko-rymowanki. Uczniowie będą się przygotowywać do konkursów, a grupa 70 osób weźmie udział w obozie narciarskim w 2 turnusach: w Poroninie i Białym Dunajcu. 

Miłego i bezpiecznego wypoczynku poczas ferii - do zobaczenia 31 stycznia 2022 r!

Poprawiony: piątek, 14 stycznia 2022 15:06
 
Wracamy do pracy w 2022 roku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 03 stycznia 2022 09:39

oglWłaśnie zakończyły się świąteczno-noworoczne ferie. Od 3 do 7 stycznia 2022 r., podobnie jek przed przerwą, pracujemy w trybie zdalnym. Święto Objawienia Pańskiego - Trzech Króli (6.01.2022) jest oczywiście dniem wolnym od nauki. Wracamy do nauki zdalnej w piątek, 7.01.2022 r. Od 10.01.2022 r przystępujemy do nauki w szkole. Pobyt w szkole będzie trwał tydzień, gdyż w dniach od 17.01.2022 r. do 28.01.2022 r. uczniowie kujawsko-pomorskiego będą odpoczywać podczas zimowych ferii. W tygodniu przed feriami odbędzie się także próbny egzamin ósmoklasistów (11-13.01.2022 r), a w dniu 13.01.2022 r. wychowawcy klas podczas zebrań z rodzicami omówią wyniki w nauce. Wszystko na to wskazuje, że spotkania odbędą się w trybie on-line.

Poprawiony: poniedziałek, 03 stycznia 2022 09:54
 
Rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 28 grudnia 2021 09:07

PW27 grudnia 2021 r. obchodzono 103 rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego. Po raz pierwszy odbyło się to w ramach nowego święta: Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, które z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy zostało wprowadzone ustawą Sejmu RP 1.10.2021 r. Zwycięstwo powstania, które wybuchło w 1918 r.  pozwoliło na przyłączenie do odbudowywującej się Rzeczypospolitej Poznania, Gniezna, Leszna, ale także zachdnich Kujaw wraz z Inowrocławiem i Bydgoszczą. Sytuacja zmuszała do cieżkich walk o odzyskanie tych ziem. W zrywie uczestniczyło wielu mieszkańców Radziejowa. Pamięć o tym przywrócono działaniami czczącymi 100 rocznicę wybuchu, również podjętych przez uczniów naszej szkoły (można o tym przeczytać TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ). Na pamiątkę pozostał obelisk (przy skrzyżowaniu ul. Objezdnej/Dolnej), a na cmentarzu groby bohaterów zostały oznaczone odpowiednimi tabliczkami. Wczoraj w tych miejscach, jak każdego roku pojawiły się kwiaty i znicze.

Cześć i chwała bohaterom!

Poprawiony: wtorek, 28 grudnia 2021 09:35
 
Wesołych Świąt! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 23 grudnia 2021 18:38

szopka

Uczniom, ich rodzicom, pracownikom i naszym sympatykom
miłości, szczęścia i uwolnienia z trosk codzienności
pokoju i samych sukcesów w Nowym Roku!

Poprawiony: wtorek, 28 grudnia 2021 09:07
 
Razem na Święta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 23 grudnia 2021 18:23

RnŚCzwarty raz organizowana jest w polskich szkołach akcja chaytatywna Razem na Święta. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nie mogło w tych działaniach zabraknąć wolontariuszy z naszej podstawówki. W ramach akcji uczestniczyliśmy w pikniku mikołajkowym na radziejowskim rynku. Zebrane fundusze zostały przekazane na cele dobroczynne. Wolontariusze pod kierownictwem p. Sylwii Lazar współpracowali także ze stowarzyszeniem Unitis Viribus w zbiórce i przygotowywaniu paczek dla radziejowskich seniorów, które trafiły do potrzebujących jeszcze przed świętami. W szkole prowadzona była akcja tworzenia kartek świątecznych, połączona z konkursem na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną kartkę. W sumie wykonano ich ok. 600. Wszystkie trafiły do domów opieki społecznej w naszej okolicy, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w SP ZOZ w Radziejowie oraz do medyków i pacjentów oddziałów covidowych radziejowskiego szpitala. Wkrótce ogłoszone zostaną wyniki konkursu. Newsy i zdjęcia z tych działań można znaleźć na profilu naszej placówki w FB.

Poprawiony: czwartek, 23 grudnia 2021 18:37
 
Sukcesy naszych najmłodszych uczniów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 23 grudnia 2021 18:06

PSPNa łamach naszej witryny często piszemy o udziale w konkursach i zawodach uczniów starszych klas. W trudnym okresie pandemii rzadziej możemy wspomnieć o sukcesach młodszych uczniów. Konkursy jednak się odbywają, choć często jest to rywalizacja na odległość bądź poprzez łącza on-line. W więcej piszemy o osiągnięciach, które stały się udziałem ucczniów klas I - III. Uczniom i opiekunkom gratulujemy zaangażowania i osiąganych wyników.

Poprawiony: czwartek, 23 grudnia 2021 18:22
Więcej…
 
13 grudnia 1981 - Wolność na zakręcie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 12 grudnia 2021 18:48

40 SWlat temu, mroźnej nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r. komunistyczne władze PRL z Wojciechem Jaruzelskim jako przywódcą tzw. Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego wpraowadziły na terenie całęj Polski stan wojenny. Jego celem było zdławienie ruchu społecznego, jakim był NSZZ "Solidarność" Skupiał on w swoich szeregach 10 milionów ludzi, którym zależało na przeminach społeczno - politycznych w naszym kraju. Nie mogło to się podobać rządzącym, a zwłaszcza ich poplecznikom w ZSRR. Zaplanowano siłową rozprawę z Polakami. Mroczny czas stanu wojennego na wiele lat zatrzymał demokrtyczny rozwój naszej ojczyzny, ale był początkiem końca komunizmu w Europie środkowo-wschodniej. Wiele o okrągłej rocznicy tamtych wydarzeń mówi się w mediach. My proponyjemy akcję Zapal Światło wolności.

Dla upamiętniienia tamtych wydarzeń od 1998 roku Radziejowskie Stowarzyszenie "Forum Samorządowe" organizuje konkurs "Wolność na zakręcie - 13.XII.1981". W tym roku wśród nagrodzonych z naszej szkoły znaleźli się: Antoni Tomczak i Magdalena Struzik (z kl. 7e), Hanna Braszkiewicz (5c), Kornelia (4c) i Zofia (1b) Sadowskie oraz Aleksander Czyżewski (2c). Gala konkursu odbędzie się 13 grudnia 2021 r. w MiP Bibliotece Publicznej w Radziejowie. O sczezgółach napiszemy wkrótce.

Poprawiony: poniedziałek, 20 grudnia 2021 15:34
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 93

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012