forex trading logo

Statystyki

Home
Zaproszenie na konferencję FRSE, Erasmus+ i Korpusu Solidarności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 04 kwietnia 2022 14:44

RPIKuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy, Miejski Zespół Szkół w Radziejowie, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne, organizowane w ramach działalności Regionalnych Punktów Informacyjnych w województwie kujawsko-pomorskim.

Wydarzenie odbędzie się w formule stacjonarnej w dniu 22 kwietnia 2022 r. o godz. 10.00 w Radziejowskim Domu Kultury, ul. Objezdna 40 i jest skierowane  do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i dyrektorów szkół, którzy nie mają doświadczenia w zakresie realizacji programów Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

Wydarzenie poprowadzą przedstawiciele Regionalnych Punktów Informacyjnych w województwie kujawsko-pomorskim. Podczas spotkania przybliżymy ofertę Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

Zachęcamy do rejestracji! 
Formularz rejestracyjny będzie aktywny do wyczerpania liczby miejsc - decyduje kolejność zgłoszeń - najpóźniej do 13 kwietnia 2022 r.

Link do formularza rejestracyjnego: TUTAJ.

Spotkaniu towarzyszyć będą warsztaty dla uczniów radziejowskich szkół w Mobilnym Centrum Edukacyjnym Funduszu Rozwoju Systemu Edukacji: https://www.frse.org.pl/mce

Poprawiony: poniedziałek, 04 kwietnia 2022 15:15
 
Wyniki naboru do Publicznego Przedszkola nr 1 w Radziejowie na rok 2022/2023 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 31 marca 2022 14:15

oglW zakładce rekrutacja w panelu Przedszkole po lewej stronie naszej witryny umieszczono informacje związane z przyjęciem dzieci do przedszkola na kolejny rok szkolny.

UWAGA !!!

Rodzice dzieci przyjętych zobowiązani są w terminie do 5 kwietnia 2022 r., złożyć potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola. Dokument należy pobrać i złożyć w biurze przedszkola na ul. Polnej 1 w Radziejowie.


Poprawiony: czwartek, 31 marca 2022 14:26
 
Zmarł Jan Waniński PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 09 marca 2022 16:57

JWWe wtorek, 8.03.2022 r. dotarła do nas smutna wiadomość. Zmarł pan Jan Waniński - nauczyciel historii i geografii, wicedyrektor naszej Szkoły Podstawowej, nauczyciel historii w Gimnazjum. Urodził się w 1956 roku. Był absolwentem radziejowskiego Liceum im. Władysława Łokietka. Tytuł magistra historii uzyskał w roku 1980 na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 1982 roku zawodowo związany z radziejowskimi szkołami: PSP nr 1, a od momentu powstania w 1999 r. PG nr 1. Za pracę uzyskiwał odznaczenia państwowe i nagrody. Karierę zawodową zakończył w roku 2009 przechodząc na emeryturę. Cześć jego pamięci!

Rodzinie zmarłego: Pani Urszuli Wanińskiej, córkom i synowi składamy wyrazy współczucia.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 10 marca 2022 r o godz. 12:00 w kościele oo. franciszkanów w Radziejowie, a ceremonia pochówku na cmentarzu parafialnym w Piotrkowie Kujawskim.

Poprawiony: czwartek, 10 marca 2022 08:40
 
Zaczęliśmy marzec... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 02 marca 2022 14:57

Dpopielecziś Środa Popielcowa. Skończył się karnawał, nadszedł czas zadumy i wyciszenia. Okoliczności epidemiczne i wybuch wojny blisko naszej granicy spowodowały, że obchody końca karnawału a także Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zeszły na dalszy plan. Nie odbył się tradycyjny bal  młodszych klas (były jedynie zabawy w salach lekcyjnych), ponownie odwołano Konkurs w hołdzie Żołnierzom Wyklętym (o poprzednich edycjach można poczytać na naszych stronach, np. TUTAJ, TUTAJ). W niedzielę, 6.03.2022 r. nasi uczniowie wezmą udział w Biegu Tropem Wilczym (ul. Sportowa, godz. 12:00). a w przyszłym tygodniu poświęcimy tym bohaterom lekcje wychowawcze w klasach. W tym tygodniu trwa organizowana przez szkolny Wolontariat i Koło PCK zbiórka na rzecz uchodźców z Ukrainy. Wkrótce dary zebrane przez uczniów wyruszą na wschodnią granicę Polski. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji. Do tej pory zebraliśmy bardzo dużo ubrań dla dzieci, dlatego prosimy o przekazywanie środków higienicznych, środków czystości oraz nie psujących się produktów żywnościowych. Akcja wydaje się długotrwałą, gdyż potrzebujący pomocy będą pojawiać się u nas w coraz większej liczbie. Niech to wsparcie będzie wyrazem naszej solidarności z ofiarami wojny i wprowadzi nas w czas Wilkiego postu.

 
Zapraszamy do nas! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 25 lutego 2022 09:59

oglSzanowni Rodzice!

W zakładkach REKRUTACJA w panelu po lewej stronie pojawiły się informacje ws naboru dzieci do przedszkola i klas I naszej podstawówki. Dokumenty przyjmujemy od 1 marca 2022 r w sekretariacie szkoły. Można też skorzystać ze środków komunikacji elektronicznej. Kandydatów na przedszkolaki można zgłaszać do 25 marca 2022 r, natomiast wnioski o przyjęcie uczniów do klas 1 prosimy składać do 15 kwietnia 2022 r.  Wcześniej należy zapoznać się ze szczegółami.

Serdecznie zapraszamy!

 
Wracamy do szkoły! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 17 lutego 2022 07:47

Od 21.02.2022 r. wraoglcamy do zajęć w szkole! Jak zapewniają służby to koniec zdalnego nauczania. Nie będzie także już nakładania kwarantanny na klasy w przypadku kontaktu z osobą zarażoną Covid19. Praca w szkole wraca do normy sprzed pandemii, jednak nadal obowiązują zasady higieniczne: maseczki w przestrzeniach wspólnych, dezynfekcja rąk przy wejściu do szkoły, wietrzenie pomieszczeń na każdej przerwie oraz unikanie miejsc zatłoczonych - dystans społeczny oraz zakaz wstępu osób postronnych. 

Zapraszamy do naszej szkoły!

 
Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 08 lutego 2022 08:59

DBI8 lutego 2022 roku obchodzimy w całej Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne hasło akcji brzmi: ?DBI: Działajmy razem!?. Jako Miejski Zespół Szkół w Radziejowie przyłączamy się do tych działań. Nasi uczniowie po raz kolejny będą mieli okazję zapoznać się z tematyką cyberbezpieczeństwa (spektakle, lekcje online), a nauczyciele i rodzice mogą skorzystać z tematycznych webinarów oraz bezpłatnej konferencji online.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego oraz świadomego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Jego zadaniem jest również zapoznanie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego korzystania z sieci.

8 lutego 2022 roku o godz. 17:00 odbędzie się konferencja online, na którą organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w Internecie. W programie znajdują się wystąpienia dotyczące między innymi nadużywania czasu korzystania z ekranów, nauczania zdalnego i skutecznego zastosowania nowych technologii w edukacji i budowaniu relacji. Transmisja odbędzie się na stronie dbi.pl oraz profilach w serwisach Facebook i YouTube (bez konieczności wcześniejszej rejestracji). Szczegóły TUTAJ oraz w więcej...


Poprawiony: czwartek, 17 lutego 2022 07:59
Więcej…
 
Stypendia dla najlepszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 07 lutego 2022 13:25

MZSW ostatnim dniu przed feriami uczniom klas 5-8 naszej podstawóki wręczone zostały stypendia za wyniki w nauce. Prawo do tego typu wyróżnienia ma uczeń, który uzyskał dobre, bardzo dobre i celujące oceny, najmniej dobrą ocenę zachowania oraz średnią ocenę na poziomie co najmniej 5,0 (lub w klasach starszych 4,75). Stypendium wypłacane jest po podsumowaniu wyników każdego semestru. W podsumowaniu rocznym otrzymują je także uczniowie klas 4. W więcej lista nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy!

Poprawiony: poniedziałek, 07 lutego 2022 13:38
Więcej…
 
Zagraliśmy z WOŚP! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 02 lutego 2022 15:07

30 WOŚP30 stycznia 2022 r po raz 30 odbył się w całej Polsce finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od co najmniej 20 lat akcję wspierają uczniowie naszych szkół. Zaangażowali się w licytacje, które odbyły się jeszcze przed feriami, aktywni byli także podczas finału w minioną niedzielę. Mimo, że potężnie zmarzli i zmokli, ciężko pracowali wiedząc, że ich wysiłek będzie z korzyścią dla dzieci zmagających się z chorobami oczu. Razem w radziejowskim sztabie uzbierano ponad 52000 PLN, z czego co najmniej 2021,53 PLN zdobyli nasi uczniowie. Prócz dzieci na słowa uznania zasłużyły opiekunki SU i szkolnego wolontariatu pp. Sylwia Lazar i  Aneta Tomczuk. Szczegóły w więcej...

Poprawiony: poniedziałek, 07 lutego 2022 13:25
Więcej…
 
Kończymy ferie - zapraszamy do szkoły! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 28 stycznia 2022 08:39

oglKończą się zimowe ferie 2022. Pogoda w drugim tygodniu nas nie rozpieszczała, ale na początku można było aktywnie wypocząć korzystając z zimowego słońca. Zgodnie z przewidywaniami nasz powrót nie wygląda tak, jak byśmy chcieli. W najbliższy poniedziałek w szkole pojawią się tylko uczniowie młodsi - klas 1-4. Starsi pozostają w domu i biorą udział w zdalnym nauczaniu. Odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach. Stan ten potrwa do 27 lutego 2022 r. Wsszyscy wierzymy, że po tym terminie będziemy mogli wrócić do normalnej nauki. Szczegóły organizacji pracy zostały przesłane rodzicom poprzez dziennik UONET+.

Jeszcze raz zachęcam, by skorzystać z możliwości zaszczepienia siebie a także dzieci. Po zaszczepieniu prócz ochrony przed ciężkim przebiegiem choroby COVID19, nie zakażaniem innych osób w domu i w klasie, unika się często zbędnej i kłopotliwej kwarantanny. W celu zaszczepienia najlepiej skontaktować się z lekarzem rodzinnym.

Zapraszamy do szkoły!

 
Dzieciątko Boże PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 25 stycznia 2022 10:45

jasełkaTrwa okres Bożego Narodzenia, który według tradycji w Polsce zakończy się 2 lutego Świątem Ofiarowania Pańskiego (zwanym także Matki Boskiej Gromnicznej). Z uwagi na czas pandemii trudne jest kultywowanie tradycji z tym związanych. Nie odbył się np. Orszak Trzech Króli. Mimo kłopotów uczniowie naszej Szkoły 6 stycznia 2022 r. wystawili przedstawienie jasełkowe w radziejowskim kościele farnym. Fotoreportaż z tego wydarzenia prezentujemy w więcej!

Poprawiony: wtorek, 25 stycznia 2022 12:08
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 94

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012