forex trading logo

PG nr 1

Statystyki

Home
Dzień Edukacji Narodowej 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 18 października 2018 14:43

DENDwa dni wcześniej (bo Święto przypadło w tym roku w niedzielę) za to uroczyście jak zawsze obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystości odbyły się w Hali sportowej im. Franciszka Malinowskiego. Wcześniej jednak uczniowie dziękowali nauczycielom i pozostałym pracownikom za codzienną opiekę i zaangażowanie. Pojawiły się kwiaty, ale i słodycze. Cała społeczność szkolna była obecna w południe, gdzie odśpiewano hymn narodowy w asyście sztandarów obu szkół. W tym dniu jak zawsze odwiedzili nas goście, którzy również w imieniu reprezentowanych instytucji złożyli życzenia. Od rodziców otzrymaliśmy prezenty. Oficjalne prezenty w postaci dyplomów i nagród otrzymali także nauczyciele - od organu prowadzącego, czyli Burmistrza Miasta i od Dyrektora MZS w Radziejowie.

Poprawiony: czwartek, 18 października 2018 15:00
Więcej…
 
Dzień Języków Obcych 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 18 października 2018 14:07

romaniaNiedawno, bo w piątek 5 października 2018 r w Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Przedstawiciele poszczególnych klas wylosowali państwa, które miały w tym dniu zostać zaprezentowane. Uczniowie poznali zwyczaje, potrway, narodowe tańce a także podstawowe zwroty w językach używwanych w danym kraju. Komisja złożona z nauczycieli języków obcych oceniła wysiłek uczniów przyznając dyplomy dla najlepszych prezentacji. Zabawy było co niemiara - patrz w więcej...

Poprawiony: czwartek, 18 października 2018 14:15
Więcej…
 
Wybory do samorządu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 16 października 2018 14:45

mzsSezon wyborczy trwa w najlepsze. Niedawno w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Radziejowie również odbyły się wybory. Uczniowie po raz ostatni wybrali Samorząd Uczniowski. Tym razem kandydatami byli przedstawiciele wyłącznie klas 3a, 3b i 3c. Liczba uprawnionych do głosowania: 77 uczniów. Każdą klasę reprezentowało 2 przedstawicieli. Oddano 64 ważne głosy. Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego PG nr 1 im. F. Becińskiego w Radziejowie został Radosław Benedykciński. Zastępcą przewodniczącego została Michalina Siekacz. "Bankiem darmowych korepetycji" w tym roku będą zajmowali się Oskar Drzewiecki i Miłosz Kubicki, a za gazetki odpowiedzialne w tym roku szkolnym będą Nikola Kubiak i Wiktoria Centkowska. Opiekunem SU ponownie została wybrana p. Sylwia Lazar.

Poprawiony: wtorek, 16 października 2018 14:51
 
Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 11 października 2018 09:50

mzsWkróce Dzień Edukacji Narodowej - święto wszystkich pracowników polskich szkół. Z racji tego, że 14.10 wypada w niedzielę, uroczystości w naszym Zespole odbywają siię w piątek, 12.10.2018 r. Uczniowie mają 4 lekcje według regularnego planu zajęć. O godzinie 11:50 pod opieką nauczycieli udają się na uroczysty apel, który odbędzie się w Hali Sportowej im. Franciszka Malinowskiego o godz. 12:00. Po apelu ok 13:15 kończy się dzień zajęć. Autobus szkolny rusza o godz. 13:30. W tym dniu obowiązuje strój galowy!

Wszystkim pracownikom radziejowskiej oświaty składamy gorące życzenia satysfakcji z pracy, wdzięczności podopiecznych i powodzenia w życiu osobistym!


Poprawiony: czwartek, 11 października 2018 10:08
 
Akcja ważenie plecaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 10 października 2018 13:14

apel10 października 2018 r wspólnie z radziejowską SANEPiD w naszej szkole odbyła się akcja ważenia uczniowskich plecaków. Waga takiej torby powinna być na poziomie 10% masy ciała ucznia, a nie powinna przekroczyć 15%. Najcięższe plecaki, na szczęście w klasach VIII, miały po 8 kilogramów, a rekordowe to 8,8, 9 i 10,3 kg! Uczniowie wiedzą - zostało to jeszcze przypomniane - że do przechowywania potrzebnych rzeczy w szkole mogą używać szafek, którą każdy ma do swojej dyspozycji. Najmłodsi podręczniki i materiały zostawiają na swoich ławkach w klasach. Mamy także apel do rodziców, by porozmawiać w tej kwestii z dziećmi, gdyż w plecakach znajduje się czasem dużo zbędnych rzeczy: drugi piórnik, zabawki, duże butelki wody lub prócz wody jeszcze termos z herbatą. Nad problemem mają pokłonić się także nauczyciele. Wszyscy zostali poinformowani o celu akcji i teraz czekamy na jej efekty.

Poprawiony: środa, 10 października 2018 13:37
 
Teatr w szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 05 października 2018 13:10

teatrW tym tygodniu uczniowie klas IV wzięli udział w teatralnym przedstawieniu profilaktycznym, poruszającym zagadnienia cyberagresji i uzależnień od nowych technologii. Poruszono także szczególnie istotny problem ingerencji współczesnych mediów w życie nastolatków. Teatr INSPIRACJA z Krakowa w bezpośredni sposób przedstawił historię nastolatki uwikłanej w uzależnienie od gier komputerowych. Czy uczniowie wyciągnęli z przedstawienia wnisoki dla siebie? 

Przedstawienie odbyło się dzięki zaangażowaniu środków profilaktycznych Urządu Miasta w Radziejowie.

Poprawiony: piątek, 05 października 2018 13:23
Więcej…
 
Spotkanie z dietetykiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 05 października 2018 09:20

lubawaW miniony wtorek, 2 października 2018 r. w ramach współpracy z nowym dostawcą owoców i mleka w programie Owoce w szkole i Szklanka mleka POW "Lubawa" odbył się cykl spotkań z uczniami klas I - V naszej szkoły podstawowej. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega zdrowe żywienie, jakie potrzeby żywieniowe mają ludzie w ich wieku i dlaczego słodycze są niezdrowe. Pani Marta - prowadząca pogadanki - odpowiadała na pytania uczniów, pomagając w rozwiązaniu nurtujących ich problemów. Zdjęcia w więcej

Poprawiony: piątek, 05 października 2018 12:17
Więcej…
 
Rozstrzygnięcie Kujawsko - Pomorskiego Konkursu Astronomiecznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 03 października 2018 14:59

Jeszcze się nie rozpocABzął bieżący rok szkolny a do naszej szkoły dotarły wiadomości o sukcesie naszych uczniów. Zespół pracujący pod kierunkiem pp. Zbigniewa Karpińskiego i Piotra Zielińskiego prowadził badania astronomiczne, wyniki których zgłoszone zostały do 6. Kujawsko-Pomorskiego Konkursu Astronomicznego w kategorii Zgrany Astroteam,. Efektem jest I miejsce w konkursie. Gala podsumowująca odbyła się 25 września 2018 r. w Domu Kopernika w Toruniu.

Poprawiony: czwartek, 04 października 2018 10:59
Więcej…
 
Jutro pierwsza środa października PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 02 października 2018 14:31

OGLJuż jutro pierwsza środa miesiąca października. Zapraszamy więc po raz pierwszy w tym roku szkolnym wszystkich opiekunów naszych uczniów na indywidualne spotkania z nauczycielami. Oczekujemy na Państwa w godz. od 15:30 do 16:30. 

 
Nocne czytanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 02 października 2018 15:25

czytanie12 września w  Izbie Regionalnej w Radziejowie odbyło się spotkanie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Koordynatorzy "Nocnego czytania" - nauczyciele MZS w Radziejowie, panie: B. Rolirad, M. Eznarska, E. Derucka wybrały fragmenty tekstów, które poruszają tematy bliskie naszej ojczyźnie, ukazują jej piękną, ale i bolesną historię. Dzieła Mickiewicza, Żeromskiego, Sienkiewicza, Orzeszkowej, Skargi, wiersze Baczyńskiego czy F.Becińskiego oraz fragment homilii Jana Pawła II z 1979 r. prezentowane były przybyłej na tę okazję młodzieży gimnazjalnej oraz uczniom klasy ósmej szkoły podstawowej.

Poprawiony: wtorek, 02 października 2018 15:39
Więcej…
 
Narodowe czytanie 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 28 września 2018 12:41

czytKoło teatralne PSP nr 1 pod kierunkiem p. Grażyny Trzmielewskiej od wielu lat promuje czytelnictwo. Jedną z form jest udział w Narodowym Czytaniu. W tym wyjątkowym roku, 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, po raz piąty członkowie koła zaprosili społeczność MZS do wspólnej lektury wybranego dzieła. We wrześniu 2018 r. było to "Przedwiośnie" utwór zmuszający do refleksji nad dziejami ojczyzny, nawiązujący do niezmiennie aktualnej potrzeby budowania Polski opartej na zasadach sprawiedliwości, równości i solidarności.

Poprawiony: wtorek, 02 października 2018 15:25
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 77

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012