forex trading logo

Statystyki

Home
WIOSNA.... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 22 marca 2021 08:55

... i nauka zdalnWIOSNAa! Wczoraj przyszła do nas wiosna - pora roku, na którą długo czekamy. Szczególnie oczekiwana, bo zima w tym roku przypominała tę właściwą, jaka bywała przed laty: z mrozem i opadami śniegu. Niestety od dziś wszyscy uczniowie pozostają w domach i pracują w trybie nauki zdalnej. Ma to potrwać do 11 kwietnia 2021 r., więc jeszcze po fwriach wielkanocnych. Mamy nadzieję, że choć najmłodsi po tym terminie pojawią się w szkole. 

Poprawiony: czwartek, 15 kwietnia 2021 10:28
 
Zapraszamy do naszej szkoły! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 03 marca 2021 13:20

oglSerdecznie zapraszamy do naszej szkoły podstawowej! W zakładce REKRUTACJA (po lewej stronie) rodzice znajdą szczegóły związane ze zgłaszaniem dzieci do klasy I. Obowiązek dotyczy wszystkich dzieci siedmioletnich. Dokumenty przyjmujemy od 8 marca do 16 kwietnia 2021 r. Wskazówki dotyczące sposobu przekazania dokumentu zawarte są pod w/w linkiem. W razie pytań prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły mailowo lub telefonicznie: 542853615.

Serdecznie zapraszamy!

Poprawiony: środa, 03 marca 2021 13:52
 
Próbny egzamin ósmoklasisty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 03 marca 2021 13:02

E8W naszej podstawówce trwa pórbny egzamin ósmoklasisty. Od wczoraj uczniowie ostatniej klasy SP mierzą się z testami przygotowanymi przez wydawnictwo WSiP. Za nimi próba z języka polskiego, dziś matematyka a jutro test z języka angielskiego. Wyniki będą wprowadzone do systemu oceniania wydawnictwa, a następnie otrzymamy informację zwrotną na temat stopnia przygotowania uczniów do właściwej próby na tle województwa i kraju. Będzie czas na analiżę i poporawienie poziomu swej wiedzy przezd 25 maja 2021 r. 

Test odbywa się w trybie stacjonarnym w szkole z zachowaniem standardów bezpieczeństwa związanych z pandemią. Cieszy wysoka frekwencja - w egzaminie biorą udział wszyscy prócz uczniów zwolnionych z egzaminu oraz uczestników finałów konkursów przedmiotowych. Jeden uczeń ze względu na kontuzję test rozwiązuje w domu przy pomocy kompoutera. Za 2 tygodnie (17-19 marca 2021) planowana jest kolejna próba, tym razem prowadzona przez CKE w Warszawie (podobnie jak dziś rozpoczęta próbna matura). Dziś niestety nie wiadomo, czy uda się ten test przeprowadzić, gdyż wzmaga się kolejna fala epidemii w Polsce.

Poprawiony: czwartek, 15 kwietnia 2021 10:27
 
Trwają konkursy przedmiotowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 02 marca 2021 14:40

KOW zmienionych, niestandardowych okolicznościach rozpoczęły się finały konkursów przedmiotowych. Po przejściu dwóch etapów - szkolnego i rejonowego, także etap wojewódzki uczniowie rozwiązują w szkole. Dzieje się to za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej. W dniu dzisiejszym uczniowie naszego województwa zmagali się z zadaniami z matematyki. Wśród nich był uczeń naszej szkoły Wiktor Borczyński. Wiktor wystąpi w jeszcze jednym finale - konkursu z historii, który już w czwartek, 4.03.2021 r. Prócz niego w tym konkursie reprezentują nas Julia Dzierżawska i Monika Kaniewska. 18.03.2021 r. w finale konkursu z geografii zaprezentuje się Cyprian Murgała. Rozstrzygnięto także etap rejonowy Wojewódzkiego konkursu z fizyki i astronomii. W finale znaleźli się: Marcin Dolata, Julia Dzierżawska, Dominika Kaniewska i Paulina Kupiszewska.

Z ostatniej chwili: Ogłoszono oficjalne wyniki konkursu matematycznego. Wiktor Borczyński zdobył tytuł laureata. Na tej podstawie został zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z części matematycznej. Warto zauważyć, że ten przywilej zapewnił sobie już w zeszłym roku, gdyż laureatem został po raz drugi. Gratulujemy!

Poprawiony: czwartek, 15 kwietnia 2021 10:27
 
1 marca 2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 01 marca 2021 09:19

WyklęciDziś w całej Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Między innymi dzięki ich bohaterstwu obecnie możemy żyć w wolnej ojczyźnie. Święto obchodzone jest od 2011 r. Data jest nieprzypadkowa. 1 marca w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość - prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński (Pług, Ludwik) i jego najbliżsi współpracownicy.

W naszej szkole od wielu lat (za nami 6. edycji) organizowaliśmy związany z tym tematem konkurs plastyczno-literacki. Podsumowaniem konkursu były organizowane gale z wręczeniem nagród i wspaniałymi koncertami. Z przyczyn wiadomwych w tym roku to się nie udało, ale zachęcamy do zapoznania się z materiałami, przygotowanymi na ten czas. Szczegóły w więcej...

Poprawiony: sobota, 03 kwietnia 2021 12:10
Więcej…
 
Bezpieczniej w naszym Zespole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 12 lutego 2021 15:09

W dniu dzisiejszym grupszczepimysiea 30 nauczycieli i pracowników naszej podstawówki i przedszkola została zaszczepiona przezciw COVID19. Oznacza to, że poziom bezpieczeństwa  wkrótce wzrośnie. Nie będziemy także borykać (albo w mniejszym stopniu) z obowiązkiem poddawania się kwarantannie, co mocno utrudniało w minionych tygodniach funkcjonowanie przedszkola. W przyszłym tygodniu rusza procedura zgłoszeń i szczepień kolejnej grupy: nauczycieli klas starszych SP. Wszyscy mamy nadzieję, że pozwoli to powrócić do stacjonarnej pracy od 1 marca br starszych uczniów naszej szkoły.

Poprawiony: piątek, 12 lutego 2021 15:20
 
Rekrutacja do przedszkola PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 12 lutego 2021 15:01

oglSerdecznie zapraszamy rodziców dzieci 3, 4, 5 letnich o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi ogłoszonej Zarządzeniem Burmistrza Miasta Radziejów rekrutacji do Publicznego Przedszkola nr 1 w Radziejowie. Szczegóły znajdą Państwo a zakładce PRZEDSZZKOLE?REKRUTACJA w panelu po lewej stronie niniejszej witryny. Zapraszamy!

Poprawiony: piątek, 12 lutego 2021 15:09
 
Dziś Światowy Dzień Pizzy... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 09 lutego 2021 18:49

... aPizzale przede wszystkim DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU!

W dobie powszechności dostępu i użycia sieci (bez internetu nie byłoby szkoły) warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, które dotyczą dzieci, ale również (a może przede wszystkim) dorosłych. Dorośli częściej padają ofiarą przestępstw i oszustw w sieci, gdyż są mniej czujni i nie dbają o poufność swoich danuych i haseł.

  • Chroń swoją prywatność! Nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak: imię, nazwisko, numer telefonu czy adres domowy.
  • Zadbaj o swój wizerunek. Jeśli publikujesz w sieci swoje zdjęcia, zadbaj, by widzieli je tylko Twoi znajomi. Nie umieszczaj w sieci zdjęć, które mogą Ci zaszkodzić dziś lub za jakiś czas.
  • Mów, jeśli coś jest nie tak! W sytuacji, kiedy ktoś lub coś Cię w internecie zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie opowiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej. Możesz w takiej sytuacji skontaktować się z Telefonem Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, dzwoniąc pod bezpłatny numer 116 111.
  • Nie ufaj osobom poznanym w sieci! Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w sieci. Nie spotykaj się z osobami poznanymi w internecie. O propozycjach spotkania od internetowych znajomych informuj rodziców.
  • Szanuj innych w sieci! Pamiętaj, by traktować innych z szacunkiem. Swoje zdanie wyrażaj, nie obrażając nikogo. Nie reaguj agresją na agresję.
  • Korzystaj z umiarem z internetu! Zbyt długie korzystanie z komputera, tabletu czy smartfona może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i pogorszyć kontakty ze znajomymi.

W razie kłopotów w sieci zawsze możecie skorzystać z pomocy szkolnego mentora ds. cyberbezpieczeństwa, p. Krzysztofa Marcyjaniaka!

 
Zaczynamy nowy semestr PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 01 lutego 2021 14:01

KdrPracując częściowo w trybie zdalnym, częściowo stacjonarnie czas szybko płynie. Dopiero minęły święta, a styczeń już za nami. Skończyliśmy pierwsze półrocze roku 2020/21, a od dziś rozpoczęliśmy nowe. Co najmniej do 14 lutego tryb pracy się nie zmienia - nadal najważniejszym sposobem komunikacji nauczyciela z uczniem będzie komputer. Z wynikami podsumowania semestru rodzice zapoznają się podczas zebrań klasowych z wychowawcą. Odbędą się one 3 lutego 2021 r. (w najbliższą środę) za pośrednictwem platformy konferencyjnej Google Meet. Do logowania należy użyć konta dziecka i zakładki (kafelka) wskazanego przez wychowawcę klasy, który szczegóły dotyczące zebrania (również dokładny termin) poda za pośrednictwem komunikatora w dzienniku.

Proszę także o zapoznanie się ze zmianami w planie lekcji.

 
...wracamy do pracy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 15 stycznia 2021 13:07

oglOd najbliższego poniedziałku, 18.01. 2021 r. wracamy do pracy. Zgodnie z decyzją władz RP, do standardowej formy - zajęć w szkole - wracają uczniowie klas 1-3. Pozostali uczniowie pracują na zasadach sprzed ferii świątecznych. Informujemy o zmianach w funkcjonowaniu szkoły. Uczniowie klas 1 rozpoczynają zajęcia zgodnie z planem lekcji: 1 godzina o 7:50, klas 2 o 8:00, a klas 3 o 8:10. W związku z tym inaczej też będą wyglądać godziny przerw i zakończenia zajęć szkolnych. Autobus szkolny kursuje wg zmienionego rozkładu jazdy. Start jak zawsze o godz. 7:00 z przystanku pod szkołą, a kurs powrotny o 13:00. Dzieci przybywający do szkoły wcześniej i oczekujący na odwóz korzystają z opieki świetlicowej. Uczniów korzystających z obiadów należy zgłaszać do poniedziałku, gdyż we wtorek będą mogli korzystać z oferowanego posiłku. 

Prosimy pamiętać o zasadach sanitarnych: obowiązkowej osłonie dróg oddechowych, dezynfekcji i częstym myciu rąk oraz dystansie społecznym na terenie szkoły (co najmniej 1,5 m.)

UWAGA: Szczegóły zasad funkcjonowania szkoły przekazywane są opiekunom za pośrednictwem dziennika elektornicznego UONET+. Uprzejmie prosimy o czytanie wiadomości i obserwowanie zmian, np związanych z planem lekcji.

Zapraszamy dzieci do szkoły!

Poprawiony: piątek, 15 stycznia 2021 13:28
 
Koniec ferii... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 15 stycznia 2021 12:53

MZSDziś kończą się zimowe ferie. Były wyjątkowo długie, gdyż połączone z przerwą świąteczno-noworoczną. Były także specyficzne, bo pozbawione możliwości wyjazdu i zimowego zwiedzania. Za to zimowa aura dopisała. Nie brakowało śniegu, a od kilku dni mamy mróz, który daje wrażenie zdrowszego powietrza. Dlatego w ostatni weekend feryjnej laby zachęcamy do spacerów i odwiedzenia lasu i okolic.

W naszej Szkole 2 grupy - łącznie 24 uczniów z najmłodszych klas przez 2 tygodnie brały udział w zajęciach. Prócz zabaw świetlicowych: plastycznych, gier planszowych, bibliotecznych, zajęcia miały także wymiar dydaktyczny. Dzieci zajmowały się łamigłówkami matematycznymi i logicznymi. Większą część czasu poświęcały jednak na aktywność na świeżym powietrzu i zajęcia sportowe w sali i hali. Wszyscy byli zadowoleni, o czym świadczą rozmowy i bardzo wysoka frekwencja. Warto zaznaczyć, że organizacją i opieką w ostrym rygorze sanitarnym zajmowało się łącznie 15 nauczycieli. 

Poprawiony: piątek, 15 stycznia 2021 13:24
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 93

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012