forex trading logo

Statystyki

Home
Pierwsza środa marca PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
sobota, 25 lutego 2017 10:58

ogloszenieW najbliższą środę, 1 marca 2017 r. zbiega się kilka terminów. Jest to Środa Popielcowa, tradycyjnie w kalendarzu katolickim rozpoczynająca Wielki Post. Tego dnia obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten uczcimy również w naszym Zespole. O godz. 10:00 odbędzie się podsumowanie III konkursu "W hołdzie Żołnierzom Wyklętym", który organizowany jest współnie z Forum Samorządowym w Radziejowie. Całość zwieńczy tematyczny koncert w wykonaniu naszych uczniów.

Jest to także I środa miesiąca, podczas której zapraszamy rodziców do spotkania z nauczycialami i rozmów indywidualnych o postępach uczniów w nauce. Początek od godz. 15:30.

Serdecznie zapraszamy!

Poprawiony: sobota, 25 lutego 2017 11:14
 
Cyrkowe warsztaty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
sobota, 25 lutego 2017 14:18

cyrkNiedawno w naszej szkole gościła pani Agnieszka Bińczycka - aktorka cyrkowa, spokrewniona z popularnym i dobrze znanym aktorem Jerzym Bińczyckim. Pani Agnieszka poprowadziła warsztaty pt: "Mały mistrz - aktywność fizyczna dziecka w wieku wczesnoszkolnym jako warunek sprawnego rozwoju fizycznego, zdrowotnego, poznawczego i emocjonalnego". Zajęcia były poprowadzone w sposób bardzo ciekawy i absorbujący uczestniczące w nich nauczycielki klas I - III, a wszystko to za sprawą technik i metod  wykorzystanych przez prowadzącą.

Poprawiony: sobota, 25 lutego 2017 14:33
Więcej…
 
Trwają konkursy Kuratora Oświaty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
sobota, 25 lutego 2017 10:40

KODłużej niż zwykle w bieżącym roku szkolnym trwają konkursy przedmiotowe, organizowane przez Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. Mamy za sobą już etapy szkolne, w których w naszej SP zanotowaliśmy 60 startów, a w Gimnazjum 43 (niektórzy uczniowie wystąpili w kilku konkursach). Podczas gdy uczniowie, którzy startują w konkursie przyrodniczym (SP) mają przed sobą etap rejonowy, matematycy znają już wyniki ostateczne. Laureatem konkursu matematycznego został Andrzej Wrzesiński, a tytuł finalisty zdobyła Liwia Lizik. Opiekunem obojga jest p. Ludmiła Hałas. Wśród gimnazjalistów laureatem konkursu z biologii została Zuzanna Antos, a finalistką Katarzyna Nowakowska. Opiekunką uczennic jest p. Danuta Magier. Tytuły finalistów w konkursie z matematyki zdobyły Marta Tomalak i Katarzyna Nowakowska. Obie pracują pod kierunkiem p. Marzeny Gralak.

Uczniom i nauczycielom serdeczne gratulujemy.

Ostateczne podsumowanie udziału naszych uczniów przedstawimy po zakończeniu całej rywalizacji i ogłoszeniu oficjalnych wyników.

Poprawiony: sobota, 25 lutego 2017 11:17
 
Święto Patrona Mikołaja Kopernika PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
sobota, 25 lutego 2017 09:42

pspW miniony piątek, 17 lutego 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Radziejowie odbyły się uroczystości i imprezy z okazji Dnia Patrona Mikołaja Kopernika. Święto każdego roku odbywa się w połowie lutego, gdyż w tym terminie obchodzone są urodziny znamienitego astronoma - wszechstronnie wykształconego człowieka renesansu. Jak co roku w tym dniu Szkołę licznie odwiedzili zaproszeni goście, co przysporzyło splendoru naszej uroczystości. Uczniowie klas Vc i VIc przygotowali inscenizację, podczas której uczniowie mogli poznać dzieło i epokę, w której żył nasz bohater. Po części oficjalnej dzieci z klas młodszych wzięły udział w zabawie karnawałowej, a starsi rywalizowali w rozgrywkach sportowych. Odbyły się także konkursy tematyczne. W więcej wyniki i relacja zdjęciowa.

Poprawiony: sobota, 25 lutego 2017 10:05
Więcej…
 
Babcia i dziadek kochają nas... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
sobota, 25 lutego 2017 10:06

babcia...i zawsze znajdą dla nas czas!

Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych świąt w kalendarzu. Mimo, że styczeń jest miesiącem zimowym, są takie dwa dni w roku, kiedy wszystkim robi się cieplej w sercu.

Poprawiony: sobota, 25 lutego 2017 10:21
Więcej…
 
Koniec ferii - wracamy do pracy! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 12 lutego 2017 14:35

uwagaKończą się mroźne, zimowe ferie. Wypoczęci i w dobrych nastrojach od poniedziałku, 13 lutego 2017 r. wracamy do nauki, rozpoczynając II semestr roku 2016/2017. Plan nauki (nie ma wielu zmian) można sprawdzić w naszym dzienniku. Jak już wcześniej informowaliśmy, rodziców zapraszamy na wywiadówki w najbliższą środę, 15 lutego 2017 r. wg następującego porządku:

  • 16:00 - klasy I - III SP i III gimnazjum
  • 16:30 - klasy IV - VI SP
  • 17:00 - klasy I - II gimnazjum

Zapraszamy!

Poprawiony: niedziela, 12 lutego 2017 14:47
 
Stypendia dla najlepszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 12 lutego 2017 14:01

mzsZanim zaczęły się ferie w szkołach naszego Zespołu odbyły się apele, podczas których stypendiami nagrodzono pracę uczniów osiągających najwyższe wyniki w nauce. Stypendium można uzyskać za wyniki po obu semestrach roku szkolnego, osiągając dobre, bardzo dobre i celujące oceny oraz co najmniej dobre zachowanie. Aby zostać nagrodzonym w podstawówce należy mieć średnią ocen 5,0 i więcej, a w gimnazjum 4,75. Uczniowie klas IV stypendium uzyskują od II semestru nauki. Na apelach niestety nie mogli pojawić się wszyscy, gdyż wielu w tym okresie zmogła choroba. W więcej lista stypendystów i zdjęcia.

Poprawiony: niedziela, 12 lutego 2017 14:35
Więcej…
 
Pamięci Ponara PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 12 lutego 2017 11:51

27 stycznia przypadła kolejna rocznica śmierci ppłk. Antoniego Iglewskiego - radziejowianina, żołnierza - cichociemnego z okresu II wojny światowej. Z tej okazji w radziejowskim Łokietku odbyła się konferencja, poświęcona pamięci bohatera (o tym wydarzeniu można przeczytać TUTAJ). Zanim doszło do konferencji, uczniowie LO wraz z opiekunem p. Leszkiem Grabowskim odwiedzali okoliczne szkoły z żywą lekcją historii. Dzieje Ponara poznali także uczniowie naszego Gimnazjum. Fotoreportaż z tego wydarzenia w więcej.

W naszej szkole również pamiętamy o bohaterskim rodaku. Nasi uczniowie realizowali ciekawe projekty, mające na celu upamiętnienie jego postaci (więcej TUTAJ).

Poprawiony: niedziela, 12 lutego 2017 12:12
Więcej…
 
Żelowe świece PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 12 lutego 2017 11:28

pspTuż przed feriami do naszej szkoły podstawowej przybyły panie animatorki, które przeprowadziły warsztaty plastyczne. Efektem tych działań były piękne żelowe świece. Uczniowie samodzielnie wykonywali mozaiki z barwnego kwarcu, muszelek, suszonych owoców, tworząc kompozycję zalewaną parafinowym żelem w szklanych pojemnikach. Świece stały się atrakcyjnymi prezentami, którymi można było obdarować np. babcie i dziadków z okazji ich święta.

Więcej…
 
Nareszcie ferie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
sobota, 28 stycznia 2017 13:35

feriaW mijającym tygodniu zakończyliśmy I semestr roku szkolnego 2016/2017, a to oznacza, że nadeszły FERIE! W szkole uczniowie wzięli udział w prewencyjnych spotkaniach z policjantami, podczas których przypomniano zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw oraz zachowanie wobec osób, które mogą mieć niecne zamiary. Podczas ferii zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach organizowanych na terenie szkoły (Kalendarz zamieszczony w WIĘCEJ). Zachęcamy do udziału w zajęciach w Radziejowskim Domu Kultury oraz miejskiej bibliotece. Pływalnia w porozumieniu z Urzędem Miasta w Radziejowie po raz kolejny oferuje naszym uczniom wstęp za złotówkę za godzinę (od poniedziałku do piątku do godz. 15:00). Zacjhęcamy też do aktywności na świeżym powietrzu za miastem, gdzie smog nam nie grozi!

Miłego wypoczynku!

Poprawiony: wtorek, 31 stycznia 2017 08:01
Więcej…
 
Podsumowanie świątecznych akcji charytatywnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 17 stycznia 2017 08:39

mikiPrzed świętami Bożego Narodzenia w Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie prowadzono kilka akcji charytatywnych, w które zaangażowały się Samorządy obu naszych szkół. W więcej kilka zdań podsumowujących te działania.

Poprawiony: wtorek, 17 stycznia 2017 09:36
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 64

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona szkoły?
 

PolecamyOstatnie newsy

Popularne


Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012